Forum prawne (strona 696)

urlop-26 dni

Witam
Mam takie pytanie kiedy pracownikowi należy się urlop w wymiarze 26 dni jaki musi mieć staż pracy?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:13:23

Urlop wypoczynkowy - okres próbny

Witam,
Mam pytanko czy na trzy miesięcznym okresie próbnym przysługuje urlop?Z góry dzięki za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:10:57

praca-oszukana

Witam
Mam taki problem pracowałam na umowę zlecenie do dziś nie otrzymałam zapłaty juz jest dawno po terminie co mogę teraz zrobić?jak odzyskać pieniądze?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:7:13

urlop wychowawczy a praca na umowe zlecenie

Witam, od pól roku jestem na płatnym urlopie wychowawczym.Pobieram też zasiłek rodzinny. Jestem zatrudniona na pół etat. Właśnie dostałam możliwość zatrudnienia na umowę zlecenie w innej firmie,nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 13:49:36

Ciekawa oferta dla biur rachunkowych i prawne

Ciekawa oferta zarówno dla biur księgowych i prawnych, jak i prywatnych osób pracujących w branży ubezpieczeniowej, firmy Financialrebublic: Przedstawicieli - Agentów we wszystkich regionach Polski, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 12:57:41

Wynagrodzenie podczas chorobowego za weekend

witam moj moż jest teraz na zwolniemiu lekarskie, a powinnien isc w weekend do pracy, to czy zaklad pracy ma obowiazek zaplacic mi za ten weekend?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 12:1:47

kiedy powinna sie dostac L4

witam moja córka jeszcze nie dostala od pracodawcy L4 kiedy powinno to nastapoc ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:59:23

problem ze spadkobiercą

Witajcie wszyscy,

chciałbym zapytać o kwestię następującą. Jest osoba, która odziedziczyła 1/16 część spadku. Czy taka osoba może zablokować sprzedaż całości spadku czy liczy się tu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:58:39

ulgi podatkowe na studenta

W tym roku zaczynam studia. Moja mama wychowuje mnie samotnie, jestem jej jedynym dzieckiem. Nasza sytuacja finansowa nie jest tragiczna, ale chciałbym zapytać, czy z tytułu mojej nauki moja mama będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:57:8

wykorzystwywanie maila z prywantym nazwiskiem po odejsci z pracy

witam moja zona odeszla z pracy ponad rok temu i chcialbym sie zapytac czy jej byly pracodawca ma prawo utrzymywania czynnego adresu mailowego z jej nazwiskiem odejściu z pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:56:13

związek z kuzynką

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jeśli zwiążę się z moją kuzynką, tzn. córką siostry mojej matki, to czy coś mi grozi w świetle prawa? czy taki związek może być zalegalizowany? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:55:35

weksel - proszę o rady

Witam, chcę wypisać komuś weksel ale ponieważ robię to po raz pierwszy to mam pytanie: czy weksel może być wypisany na dowolną kwotę? i czy taki weksel podlega w jakiś sposób opodatkowaniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:52:35

jak zrezygnowac z umowy o prace

witam moja zona dostala umowe o prace na okres 6 miesiecy ale bez okresu wypowiedzenia i zastanawia sie czy bedzie mogla zrezygnowac z pracy przed wygasnieciem tej umowy???jesli tak to jak mozna to załatwic??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:50:53

wypowiedzenie przy umowie na czas okreslony

wiatm chcialbym sie dowiedziec jaki obowiązuje okres wypowiedzenia przy umowie zawartej na czas określony? Moja umowa wygasa z końcem pazdziernika a wcześniej byłam na 3 miesięcznej umowie próbnej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:49:0

17 latka i tatuaż

Mam 17 lat i chcę zrobić sobie tatuaż. Moi rodzice się jednak na to nie zgadzają i chciałabym zapytać, czy ja muszę się liczyć z ich sprzeciwem czy mogę zrobić to na swoją odpowiedzialność? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:48:37

podział majątku z byłą dziewczyną

Dzień dobry,

przez kilka lat byłem w związku z dziewczyną, razem mieszkaliśy, razem też urządzaliśmy jej mieszkanie. Włożyłem w urządzenie mieszkania dużo pieniędzy i teraz chcemy to podzielić, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:47:9

Konkurs na kierownika administracji

Witam moja corka chce sie ubiegac o bycie kierownikiem administracji w szkole, czy w takim przypadku musi byc ogłoszony konkurs czy nie?oraz czy na każde inne stanowisko kierownicze dotyczące administracji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:47:1

dostarczenie świadectwa pracy

Witam ma pytanie czy moj maz jako pracodawca mam obowiązek przesyłać świadectwo pracy listem poleconym, czy tez moze to zrobić listem zwykłym? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 11:44:36

Zatrudnienie zony

Witam jestem właścicielem przedsiębiorstwa ( jest to przedsiębiorstwo osoby fizycznej) tak wiec czy jest mozliwe zebym zatrudnił małżonka?Jeżeli tak, to na jaką umowę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:44:31

Kiedy przedawnienie odbycia kary?

Witam, zostałem skazany prawomocnym wyrokiem na odbycie kary w wysokości 5 miesięcy. Przebywam jednak na stałe w Norwegii i na razie nie mam zamiaru wracać do Polski. Czy tutaj nic mi nie grozi czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:43:9

brak L-4 od pracodawcy

Witam

Mam pytanie co należy zrobić albo kogo powiadomić jeśli moja zona nie dostała od pracodawcy L-4 do zus ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:30:23

ciąża po urlopie wychowawczym

witam mam takie pytanie mojej zonie kończy się za kilka dni urlop wychowawczy na którym była dwa lata , teraz jestem w 2 miesiące w ciąży i nie może wrócić do pracy ponieważ mam prace trzy zmianową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:28:36

czy pracodawca moze pojsc na chorobowe po zwolnieniu ??

witam moja siostra zostałam zwolniona z pracy 3 września ,a umowe miała do 31 sierpnia ,czy może teraz przynieść zwolnienie chorobowe? poniewaz słyszałem że pracownik przez 30 dni po ustaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:24:53

co może mieć skazany w ZK

Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie przedmioty/sprzęty elektroniczne może posiadać w zakładzie karnym skazany? Czy może mieć odtwarzacz mp3, ksiażki, czasopisma? Bardzo proszę o info ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:20:49

Jak przeprowadzić ten proces?

Witam, mam dwójkę nieletnich dzieci, jestem po rozwodzie z ojcem dzieci. Teraz planuję ślub z mężczyzną, który ma syna, również nieletniego, którym się opiekuje. Chcielibyśmy stać się prawdziwą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:17:26

podsłuchiwany przez sąsiada

Witam, chciałbym zapytać o podsłuchiwanie. mam podejrzenia, że mój sąsiad mnie podsłuchuje na linii telefonicznej (chodzi o telefon stacjonarny) i chciałbym się dowiedzieć, czy grozi za to jakaś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:11:4

niepewny ojcostwa

Witam,
dziecko ma 5 lat. chciałbym teraz zaprzeczyć ojcostwu. czy ktoś mi powie, jak powinienem to zrobić, od czego zacząć, gdzie się zgłosić.. pozdrawiam.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:8:1

ile przysługuje urlopu ??

witam moja córka pracuję w sklepie obuwniczym od 17.03.2010r.chciałabym w pażdzierniku wziąć urlop, na ile dni moze liczyc i czy soboty wlicza się jej w urlop. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:5:46

premia a US

Witam, chciałbym zapytać o jedną kwestię. Jak liczone są premie przez Urząd Skarbowy, czy wliczane są one do pensji czy i jak są opodatkowane. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:5:8

zabiera premie za urlop

Witam pracuje w pewnej firmie. Czy moze ona obniżyć premię za wykorzystywanie urlopu przy nie chodzi o urlopu na żadanie tylko zaplanowanych wolnych dni z wypełnionym wnioskeim urlopowym? Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:3:59

Długi po bracie w spadku

Proszę o odpowiedź i pomoc. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 11:2:25

co przysługuje bezrobotnemu?

Witam
moj syn dopiero co sie zarejestrowal jako bezrobotny i chcialamym sie zapytac jakie przysluguja mu akt prawne oprócz ubezpieczenia zdrowotnego jako dopiero bezrobotnemu zarejestrowanemu w UP?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 11:1:36

zatrudnienie w innej firmie jak sie ma działalność gospodarcza

Witam!
moja córka założyłem dzialalnosc która na poczatku nie przynosi jej wielkich zysków.tak wiec czy teraz może zatrudnić sie w innym zakładzie pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:57:40

Wygórowane żądania

Witam,
mój pies pogryzł psa sąsiada i teraz on chce ode mnie 1000 zł i żebym mu zwrócił koszty leczenia psa. Oczywiście pokryję koszty leczenia, ale nie bardzo rozumiem, skąd to 1000 zł?! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:56:20

jaką czesc moze zajec komornik nagroda jubileuszowa ??

Witam
W pażdzierniku moja mama otrzyma nagrode jubileuszową za 35 lat pracy , jednak komornik zajął jej część pensji za należność wobec banku.
Ile może komornik zająć jej tej nagrody ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:56:0

Gdzie będzie siedział w ZK?

Chciałabym zapytać o jedną sprawę.. mój narzeczony trafił do aresztu śledczego, toczy się przeciwko niemu proces o pobicie, a ponieważ nie jest to jego pierwszy raz, to najprawdopodobniej wyląduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:55:27

korzystanie z opieka nad zdrowym dzieckiem

witam czy mogę w tym roku wziąć 3 dni opieki nad zdrowym dzieckiem, jeżeli mąż korzystał z tego prawa trzy miesiące temu? Jeżeli wezmę, a jest to niedozwolone, jaka kara mi za to grozi i jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:52:51

kiedy ekwiwalent za urlop?

dzień dobry,
chciałabym zapytać o jedną sprawę. w którym momencie szef musi wypłacić mi ekwiwalent za urlop - przed pójściem na urlop czy po? a może w trakcie? czy jest jakiś przepis który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:51:6

prawa kobiety w ciazy z umowa na czas nie okreslony

Witam podpisalam umowe na czas nie określony i byłam na zastępstwie za innego pracownika, który nie długo ze zwolnienia. okazalosie ze jestem obecnie w 6 tyg. ciąży i mam pytanie jak może teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:50:23

Prognoza kryminologiczno-społeczna

Witam,
czy ktoś może zna takie pojęcie i mógłby mi wytłumaczyć pojęcie: 'prognoza kryminologiczno-społeczna'??
Byłbym bardzo wdzięczny,
pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:47:58

Śmierć w czasie pracy

Witam.

Mąż mojej znajomej pracował jak stolarz, byl uczulony na pszczoły, o czym pracodawca wiedział. niestety na skutek urzadklenia przez pszczołe podczas pracy w zmarł. Ubezpieczyciel nie chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:47:18

róznica miedzy służebność a umowa dożywocia

Witam czy jesli ktos w stanie mi o wyjaśnienie jaka jest różnica pomiędzy służebnością a umowa dożywocia?? potrzebuje konkretny przykład tzn. jaki zapis powinie zawierać takie akt notarialny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:34:17

podział nieruchomości spadkowej

Jesli byla przepisana na waszego ojca a nie bylo intercyzy to byla wlasnoscia obojga rodzicow.Tylko intercyza gwarantuje odrebnosc majatkow ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.7 10:33:54

pierwszy właściciel gruntu

witam chcialabym sie dowiedziec w jaki sposób można ustalić wcześniejszych właścicieli gruntu rolnego?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:32:36

zwrot podatku a komrnik

witam!!!
czy komornik ma prawo zabrac zwrot podatku mojejmu ojcu ??? Od lutego potracal mu z kazdej pensji kolo 400 zł gdzyż wiecej nie mógł. Jest to egzekucja na prośbe banku któremu mojemu ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:31:16

przepisy ondnośnie drzew na granicy działki

Witam

mój syn nie dawno kupił działke i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś przepisy określające w jakiej odległości od granicy działki można posadzić drzewa oraz czy jeżeli głęzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:28:44

zajecie rzeczy przez komornika

Witam moja siostra ma długi których nie może spłacac, a mieszka z moja mama ktorej jest mieszkanie. teraz jesli moja mama wpuszczę komornika to co może zrobic żeby nie zabral jej rzeczy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:21:30

Czy za długi mojego męża komornik może zająć spadek ??

Witam pól roku temu zmarła moja mama. W testamencie jako spadkobiercy jesteśmy wymieni ja i moi dwaj bracia. Czy teraz komotnik moze zająć pieniądze za długi mojego męża??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:17:29

Jak uzyskać zgodę na sprzedaż mieszkania objętego hipoteką którego współwłaścicielką jest

Jak uzyskać zgodę na sprzedaż mieszkania objętego hipoteką którego współwłaścicielką jest była żona i w którym obecnie mieszka i nie spłaca kredytu(poręczycielami są moi rodzice)która ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:16:11

co to oznacza?

Czy jest ktoś, kto mógłby mi wytłumaczyć znaczenie terminu "wyrok NIEWYKONALNY"??? jestem osobą pokrzywdzoną w sprawie i taką informację dostałam i nie wiem co o tym myśleć... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 10:15:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika