Forum prawne (strona 695)

co mogę robić z dzieckiem?

Witam, mam wyznaczone dni spotkań z córeczką, ma 5 lat. Nie mam ograniczonych praw rodzicielskich i czy w takim razie mogę ją odbierać z przedszkola i odprowadzać do domu albo brać do lekarza jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:20:9

kiedy może być umowa na czas nieokreslony

Witam z kolega podpisaliśmy już drugą umowe zlecenie która się niedługo kończy . czy pracodawca może dać nam teraz umowe na czas nieokreslony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:16:21

Rejestracja w PUP

Witam.
mój ojciec rozwiązał umowę o pracę na czas nieokreślony z byłym pracodawcą w trybie natychmiastowym ( wina była po stronie pracodawcy ponieważ nie wypłacał byłego wynagrodzenia) to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:9:17

umowa zlecenie a poszukiwanie pracy

witam pracuje na umowe zlecenie czy moge w takim przypadku sie zarejestrowac jako osoba poszukujaca prace ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:4:58

urlop macierzyński a koniec umowy

Witam! mojej żonie kończy się umowa 20.09.2010, a jest w ciązy i termin porodu ma przypada na 15.09.2010 w związku z tym mam pytanie czy przysługuje jej urlop macierzński oraz zasiłek ?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:2:28

zasiłek po wypowiedzieniu umowy

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy po złożeniu wypowiedzenia w pracy na miesiąc przed odejściem to czy będzie mi przysługiwał zasiłek?
Rok czasu pracy u mnie minie 1 Listopada.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:59:2

unikniecie opłaty za pozew

Witam, chchiałabym uzyskać informację jak moja córka może uniknąć opłaty za pozew złożony w Sądzie Pracy. Pozew dotyczy przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach. Koszty pozwu to 4 tys. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:56:32

Zatrzymane prawo jazdy

Witam
Mam pytanie co grozi osobie, która została zatrzymana i okazało się że jest pod wpływem alkoholu zabrano mu prawo jazdy kategorii B a co się dzieje jeśli ma on jeszcze kategorię C też ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2010.9.8 9:49:55

Zatrzymane prawo jazdy-jazda po alkoholu

Witam.
Mój brat została zatrzymany za jazdę po alkoholu, zatrzymano mu prawo jazdy i ostatnio miał znowu pecha zatrzymano go dość, że nie miał prawa jazdy bo ma zabrane to był pod wpływem alkoholu?Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:47:18

wypadek-wezwanie na policję

Witam
Mam takie pytanie jakieś dwa miesiące temu spowodowałem wypadek jedna osoba trafiła do szpitala teraz czekan na wezwanie od policji tylko to coś już długo trwa ile mam jeszcze czekać?Z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:45:11

Jazda z nieaktualnym prawem jazdy

Witam
Mam takie pytanie jaka kara grozi osobie, która podczas kontroli drogowej nie będzie miała ważnego prawa jazdy?z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:43:13

Mandat-spłata

Witam
Mam pytanie dostałem mandat za zakłócanie porządku i jeśli nie spłacę go w ciągu tygodnia to jaka kara mi grozi?Z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:38:8

problem z zalegla pensja i ubezpieczeniem

Witam chchialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc i w jaki sposob moge zmusic pracodawce do uregulowanie skladek ubezpieczenia ZUS oraz wyplacenia zalegleglej pencji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:36:10

jazda po alkoholu-pasażer

Witam
Mam takie pytanie jechałam wczoraj z osobą która była pod wpływem alkoholu a do tego nie miała uprawnień do kierowania pojazdem ja mam prawo jazdy czy coś może w grozić w takiej sytuacji?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:35:53

czy mozna zostac nauczycielem bedac jeszcze studentem ??

Witam, corka ubiega sie u prace nauczyciela w szkole czy moze ona nim zostac jezeli dopiero studiuje na trzecim roku ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:33:34

ilosc dni urlopu

Witam syn chodził do szkoły średniej eksternistyczne dla dorosłych czy bedzie mu sie to zaliczało się do lat pracy, jeżeli chodzi o pełny urlop czyli 26 dni

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:31:43

praca na dwoch stanowiskach

witam moj syn jest zatrudniony w pewnej firmie. Czy moze byc on byc zatrudniony na dwoch stanowiskan gdy podpisal tylko jedna umowe ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:29:9

praca na urlopie wychowawczym

witam chcialabym sie zapytac moja corka jest na urlopie wychowawczym( jeszcze przez ponad rok)czy moze teraz podjac jakas inna prace ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:26:41

Nazwisko dwuczłonowe

Wyszłam za mąż kilka miesięcy temu i przejęłam nazwisko męża. Chciałabym jednak wrócić do swojego nazwiska, tzn. mieć nazwisko dwuczłonowe. W jaki sposób mogę coś takiego załatwić i czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:25:10

pojscie do szpitala przed koncem L4

witam ma pytanie mojej zonie konczy sie za dwa dni zwolnienie L4 a jutro idzie do szpitala na kilka dni czy w takim wypadku szpital powiadomi o tym jej pracodawce ??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:24:44

Ślub kościelny a USC

Czy jeśli biorę ślub w kościele, to zawsze jednocześnie jest to ślub państwowy, czy mogę wziąć ślub kościelny i żeby nie było to zgłaszane do Urzędu Stanu Cywilnego? Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:24:0

przywrócenie do pracy przez sądu

witam! mój ojciec został zwolniony dyscyplinarnie , ale sąd przywrócił go do pracy na poprzednich warunkach! czy może on teraz rozwiązać umowe bez wypowiedzenia! oraz czy należy mu sie jakiś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:21:39

jak ściągnąć dług

Mój były mąż zalega mi z alimentami ok. 25 tys zł. sprawa ciągnie się już od wielu lat i wygląda na to, że ani ja ani komornik nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Czy wynajęcie firmy windykacyjnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:21:5

ile trwa urlop lekarski po zwolnieniu

Witam,
Chciałabym się zapytać w imieniu mojje mamy jak długo można być na zwolnieniu lekarskim po zakończeniu umowy o pracę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:18:56

jak wyrzucić lokatora z mieszkania

Człowiek który wynajmował ode mnie mieszkanie wyjechał za granicę i od kilku miesięcy nie płaci. Czy ja mogę bez złamania prawa wejść do mieszkania i usunąć jego rzeczy oraz wymienić zamki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:16:58

jakie dokumenty do aktu notarialnego

witam, mam pytanie. jakie dokumenty należy przygotować aby sporządzić akt notarialny sprzedaży działki. Bardzo proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:12:53

Czy można rozszerzyć wyrok na 2 osoby

Czy wyrok prawomocny z klauzulą wykonalności która jest już u komornika można rozszerzyć na dwie osoby czy jest już za późno? Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:11:39

komornik a syn dłużników

Czy komornik może zająć pieniądze syna, który mieszka z rodzicami, którzy mają dług? bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 9:10:36

jak napisać podanie o zwrot kosztów podrózy

W N I O S E K O ZWROTU KOSZTÓW PRZEJAZDU
Na podstawie art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach
rynku pracy (Dz. U. z 2004 r. Nr 99, poz. 1001 z późn. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.8 9:9:21

kiedy po jakim czasie pracodawca może skontrolować pracownika na chorobowym

Pracodawca moze skontrolowac swojego pracownik gdy stwierdzi ze wystawione zwolnienie lekarskie nie zostało sfałszowane oraz czy dokument został wydany zgodnie z przepisami rozporządzenia w sprawie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.8 9:6:12

wypadek samochodowy po alkoholu

Witam,

jechałem z kolegą samochodem, obaj byliśmy nietrzeźwi i wjechaliśmy w słup. Ja byłem tylko pasażerem, ale czy coś mi grozi za to? mam 17 lat. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 8:59:6

Jak napisać upoważnienie o odebranie dowodu rejestracyjnego samochodu?

wystarczy jedynie jak napiszesz zwykle upowaznie danej osoby do odbiory dowodu rejestracjnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.8 8:51:10

wynagrodzenie za delegację

witam,
pracodawca wysłał mnie na "szkolenie" do innego kraju. Sytuacja wyglądała tak, że szkolenie trwało tylko kilka dni a potem byłem odpowiedzialny za wyniki pracy, wykonywałem pracę. Nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 18:28:6

darowizna od rodziców

Darowizn dokonanych przed więcej niż dziesięciu laty, licząc wstecz od otwarcia spadku (śmierci rodziców) nie zalicza się do schedy spadkowej. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.7 18:22:31

jak anulowac darowizna??

Testament można zawsze zmienić lub anulować. Darowiznę można odwołać w przypadku rażącej niewdzięczności obdarowanego. W tym celu należy przeprowadzić postępowanie przed sądem, który zbada ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 18:17:11

Komu nalezy sie mieszkanie ??

Prawo do mieszkania mają spadkobiercy Pani ciotki. Jeśli nie zostawiła testamentu, kwestię spadku reguluje dziedziczenie ustawowe. Sam fakt, że spadkobiercy nie interesują się mieszkaniem, niczego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 18:10:43

Czy pracownik w agencji pocztowej, może wydać przesyłkę poleconą: sądową/z prokuratury/ od komornika/

Czy pracownik w agencji pocztowej, może wydać przesyłkę poleconą: sądową/z prokuratury/ od komornika/ innej osobie niż adresat przesyłki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 17:14:7

mandat-odwołanie

Witam
Mam taką sytuację dostałam mandat, jest on bardzo wysoki i nie zgadzam się z ta kwotą znacznie przewyższa moją winę jak mogę odwołać się od tej decyzji?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 16:0:23

prawo jazdy-egzamin

Witam
Mam pytanie kiedy nie zdam egzaminu praktycznego na prawo jazdy ale mam zdany teoretyczny to czy w takiej sytuacji będę musiał zdawać te dwa jeszcze raz?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.7 15:54:47

Światła stopu-brak

Witam
mam takie pytanie co grozi za niedziałające światła stopu?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:51:59

kolizja-niepełnoletni

Witam
Mam pytanie mój syn jechał na rowerze i spowodował kolizje co może mu grozić?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:50:33

BADANIA PSYCHOLOGICZNE

Witam
Mam takie pytanie czy tak może być miałem stłuczkę z mojego powodu teraz mój pracodawca chce mnie wysłać na badania psychologiczne czy może tego ode mni żądać?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.7 15:47:53

podatek-praca za granicą

Witam
Pracuję za granica i tam też płacę podatek czy w Polsce też muszę?Z góry dziękuję za informacje


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:42:26

wychowawczy a zwolnienie z pracy

Witam
Mam taki problem jestem na wychowawczym i dowiedziałam się , że pracodawca chce mnie zwolnic jak się bronic z góry dziękuje za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:41:5

Urlop okolicznosciowy

Witam
Ile przysługuje urlopu okolicznościowego, chodzi o sytuację, gdy babcia umiera?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:37:51

Urlop kolektywny

Witam,
Mam takie pytanie pracodawca wprowadził urlop kolektywny, mam problem bo mi termin nie pasuje co mogę zrobić w takiej sytuacji?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:36:23

urlop-zwolnienie z pracy

Witam
Mam pytanie chcę się zwolnić z pracy czy w takiej sytuacji przed zwolnieniem moge wykorzystać swój zaległy urlop?Z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:34:15

nowa praca a staż

Witam
W chwili obecnej jestem na stażu i dostałam propozycję pracy i co teraz robić?Czy mogę mieć jakieś problemy jeśli zrezygnuję od tak ze stażu?Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:24:17

Zmiana warunków pracy

Witam
Mam takie pytanie w chwili obecnej jestem na zwolnieniu lekarskim i dowiedziałem się właśnie ,że pracodawca planuje przenieść mnie na inne stanowisko czy tak można w chwili kiedy mnie nie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.9.7 15:21:16

3/4 etatu-emerytura

Witam
Mam pytanie pracuję na 3/4 etatu jak się wlicza taki wymiar pracy do emerytury?Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.7 15:18:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika