Forum prawne (strona 694)

staż z UP

Witam moja corka ubiegala sie przez dlugi czas o staz po liceum z Urzedu Pracy a teraz ma mozliwosc zatrudnienia soe na umowe zlecenie, czy w takim przypadku nadal moze sie ubiegac o starz w Urzedzie Pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:47:19

wypowiedzenie po dwoch tygodniach

Witam pracowalem na umowe zlecenie na okres 4 miesiecy, po czym 2 tyg pozniej dostalem tak poprostu wypowiedznie nie zrobilam nic zlego nie zawalilam wiec nie rozumiem czy pracodawca ma do tego prawo?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:44:23

jak dodac zmiany w umowy zlecenie??

Witam chchialabym sie zapytac jak moge dokonac zmiany w umowie zlecenie, czy nalezy stara umowe wymienic na nowa czy nalezy dodac do niej jakis aneks?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:44:17

Umowa o dzieło dla osoby niepełnoletniej

Witam moj syn jest niepelnoletni czy moze on podpisac umowe o dzielo na wykonanie strony internetowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:42:12

obowiazki dozorcy

Witam chcialem sie zapytac jak są obowiązki dozorcy, poniewaz moj ojciec podjol taka prace i w obowiazkach ma napisane mycie okien, a jest to praca na umowe
zlecenie Z tego co wiem to chyba zeby myc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:37:9

jak odzyskać ziemię od skarbu państwa

jak odzyskać ziemię od skarbu państwa W 1976 roku mój dziadek przekazał 2,98 ha w zamian za rentę.W tym roku okazało się,że dawne siedlisko o pow.0,06 ha również jest własnością Skarbu Państwa.Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:34:44

Podjęcie stażu-warunki

witam
Mam pytanie dotyczące stażu jakie warunki musi spełniać osoba, która chce ubiegać się o staż z urzędu pracy?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:31:28

praca w dwóch szkołach

Witam, chce sie zatrudnić jednocześnie jako lektor języka niemiekiego w dwóch szkołach prywatnych. Jednak jedna ze szkół zawarła w umowie klauzure, że nie mogę podjąć zatrudnienia jako lektor ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:30:41

rozwód i majatek

Jesteśmy z mężem w czasie rozwodu (po pierwszej sprawie rozwodowej,nie dzielimy majątku bo go niema -sprawa została skierowana przeze mnie o rozwód i o alimenty teraz pytanie : chcę zakupić działkę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.9 9:11:31

Chcę wyciąć drzewo u siebie w ogrodzie. Czy muszę uzyskać do tego jakieś zezwolenie, czy mogę

Jeżeli drzewko znajduje sie na działce to wolno bez pytania o zgodę usuwać drzewa owocowe oraz takie, których wiek nie przekracza 5 lat.Natomiast jeśli chcemy się pozbyć starszego drzewa, należy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 9:8:43

Co z podziałem przed rozwodem?

Co z podziałem przed rozwodem? Jesteśmy z mężem w czasie rozwodu (po pierwszej sprawie rozwodowej,nie dzielimy majątku bo go niema -sprawa została skierowana przeze mnie o rozwód i o alimenty teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 9:0:55

Zasiłek przedemrytalny

Witam. moja Mama ma przepracowane 34 lata i 9 miesięcy, w chwili obecnej pracuje i ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych gdyż pracuje na pełny etat ale od listopada jej firma przegrała przetarg i zostanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 8:59:48

Cisza nocna - czy obowiązuje wszędzie i bez wyjątku między godziną 22 i 6, czy też posiadam niewłaściwe

Pora ciszy nocnej nie jest ściśle zdefiniowana,nie ma go ściśle okreslonego w prawie wykroczeń.
Jednak w pojęciem pory nocnej z kodeksu postępowania karnego, mówi że trwa to miedzy godziną 22 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 8:58:6

Umowa pośrednictwa

Witam!
Co myślicie o tej umowie pośrednictwa? Na co uważać?
To co jest zaznaczone na zielono wzbudziło moje zainteresowanie.
Dodatkowo zamiast pośrednika podpisał się agent nieruchomości - ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 22:30:15

Proces o odszkodowanie za śmierć Pacjęta - zła diagnostyka

oczywiście nie pacjĘta a Pacjenta - ale jak sobie przypomnę to mnie bierze....
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.8 20:17:27

chcialabym zwolnic sie z pracy z winny pracodawcy poniewaz co miesiac zaniza mi wyplate nie majac ku

chcialabym zwolnic sie z pracy z winny pracodawcy poniewaz co miesiac zaniza mi wyplate nie majac ku temu powodu (mam dosc proszenia sie o wlasne ciezko zarobione pieniadze...)ale nie bardzo wiem jak napisac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 17:35:19

gdzie mam się udać dążąc ku prawdzie?

to te 3500 to jego dochód rozumiem? to wnieś o procentowe alimenty od tej kwoty ,to gorsze rozwiązanie ,bo raptem się okaże że on ma dochód 2% udziału albo że udziały są zbyt niskie itd itp,ale ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.8 15:59:17

Jak obliczyć wyrównanie podwyższonych alimentów

Witam! Mam pytanie w jaki sposób powinno być obliczone wyrównanie alimentów. Sąd zasądził 31 lipca tego roku podwyżkę alimentów na moją córkę z wyrównaniem od 27 lutego tego roku. Czy wyrównanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 12:34:46

Standard mieszkaniowy

Witam,
Pisze poniewaz zmagam sie ostatnio z pewnym mieszkaniowym problemem. Kilka lat temu moja mama dostala mieskzanie komunalne z miasta, jednak sa tam tylko dwa male pokoje i kuchnia, wc na polpietrze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 12:20:39

Jak odwołać oświadczenie o koszty naprawy pojazdu ??

Witam dwa dni temu moje dziecko wbiegło na ulice po piłke Jadący z naprzeciwka kierowca zauwazył go w pore i odbił samochód, ale niestety uderzył w inny pojazd. Kierowca strasznie krzyczał na mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 12:5:15

co grozi za jazde na gazie ??

Witam mojego syna niedawno zatrzymała policja do kontroli, pod czas dmuchania w alkomat wyszło mu 0,15 promila jak powtórnie dmuchnął to alkomat pokazał 0,12 promila. co mu w takim przypadku grozi??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:58:29

przyśpieszenie sprawy w sądzie grockim

witam mam pytanie mój syn ma sprawe w Sądzie Grockim czy jest możliwość aby przyśpieszyć sprawę ??


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:54:38

kontrola alkomatem osoby prowadzącej rower

Witam chciałabym sie zapytac czy Policja może przeprowadzić kontrole alkomatem osobę prowadzącą rower po chodniku ??


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:54:14

kopian nagrania monitoringu

witam czy mój syn może poprosić o kopie nagrania monitoringu jeśli dotyczy jego sprawy?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:50:3

odszkodowanie za przewlekłe postępowanie

Witam, czy nasze prawo przewiduje jakieś kary za przewlekłe postępowanie sądowe? gdzie można takie sprawy zgłaszać i czy można uzyskać z tego tytułu odszkodowanie?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:46:46

alimenty

Witam
Co grozi osobie, która nie płaci alimentów jestem za granica a teraz muszę wrócić do Polski czy coś mi grozi??Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:46:38

Brak dostarczenia umowy przez bank!!!!!

Witam
Piszac tego posta zastanawiam sie czy ktos zlamie sobie glowe aby mi odpowiedziec. No ale
sprobuje... Mianowicie w 2008r zglosil sie do mojej firmy przedstawiciej z pewnego banku
oferujac mi kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:40:43

po 3 zawałach w więzieniu

Czy osoba, która przeszła 3 zawały może iść do więzienia za niespłacone długi? Czy dla takich osób są przewidziane jakieś specjalne cele bądź specjalne warunki w więzieniu (typu opieka medyczna)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:38:30

Sprawa o alimenty.

Witam
Mam taki problem zapłaciłem zonie zaległe alimenty mam dowód wpłaty a ona twierdzi, że ich nie dostała i żąda pieniędzy co mam zrobić?
Dziękuje.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:31:17

urlop na żądanie - pytanie

czy ktoś mi wytłumaczy, na czym polega urlop na żądanie? czy pracownik może go wziąć kiedy chce i czy pracodawca zawsze musi taki urlop pracownikowi dać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:19:39

bilety na allegro

Witam, czy odsprzedawanie biletów na koncerty na serwisie allegro może być nielegalne? Jeśli odsprzedaje je w taki sposób, że bilet jest gratisem do jakiegoś produktu, to czy ktoś mi może coś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:15:44

włamania do auta

Witam
Moó j mąż oddał auto do naprawy stał on na prywatnym parkingu warsztatu tam dokonano włamania kto za to odpowiada?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:13:51

aborcja - czy to karalne?

Witam, czy jeżeli miałam robioną aborcję poza granicami kraju a na stałe jestem zameldowana w Polsce, to czy mogę być pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:13:16

użyczenie auta

Witam!
Mam pytanie jak powinna wyglądać umowa użyczenia auta jak i gdzie ją spisać?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:4:33

prawo jazdy-sprawa sądowa

Witam
Mam pytanie co do takiej sytuacji komuś zabirają prawo jazdy potem odbywa sie sprawa w sądzie i jest uniewinniony czy w takim razie dostaję on z powrotem prawo jazdy do użytku?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 11:0:1

nieobecność świadka -sprawa sądowa

Witam,
Mam pytanie byłam uczestnikiem wypadku, nie z mojej winy teraz czeka mnie rozprawa co mnie czeka?Co mam zrobić jeśli mój świadek jest jeszcze poszkodowany i nie może stawić się na rozprawie?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:58:4

Konto Junior na allegro - kto ma być powodem?

Witam. Moje dziecko posiadające konto na allegro (konto Junior) zostało oszukane. Pieniądze za towar wysłałem ze swojego konta bankowego. Kto powinien być powodem w pozwie przeciw sprzedającemu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:56:24

skierowanie na badania psychologiczne

witam
Mam pytanie zabrano mi prawo jazdy za jazdę po alkoholu i pewnie mam robić badania psychologiczne kiedy?Czy mam czekać na skierowanie?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:54:52

PRACA MAGISTERSKA "PRZESTĘPCZOŚĆ NIELETNICH W POLSCE W LATACH 2005-2009 I MOŻLIWOŚCI JEJ PRZECIWDZIAŁANIA"

!!!!!!!!!!!!Praca magisterska o przestepczosci nieletnich!!!!!!!!!!

Witam, mam zamiar pisać prace magisterską na temat "PRZESTĘPCZOŚĆ NIELETNICH W POLSCE W LATACH 2005-2009 I MOŻLIWOŚCI JEJ PRZECIWDZIAŁANIA"". ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:48:22

Spowodowanie kolizji-ucieczka

Witam
Mam pytanie mój mąż spowodował kolizje drogową nic się nikomu nie stało ale uciekł z miejsca i co może mu grozić w takiej sytuacji?Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:44:5

jazda po alkoholu na rowerze

Witam.
Mam takie pytanie zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechałem na rowerze pod wpływem alkoholu ale ma jeszcze na kategorie C ponieważ jestem zawodowym kierowca czy mogę chociaż to jakoś odzyskać?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:41:37

okres wypowiedzenia przy umowie zlecenie

Witam!
mam pytanie. mój brat jest zatrudniony na umowę zlecenie to czy może on odstąpić od tej umowy ze skutkiem natychmiastowym czy obowiązuje go jakiś okres wypowiedzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:34:3

jak skrócić zakaz jazdy?

Witam,
w sierpniu zeszłego roku dostałem zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi na 2 lata za jazdę po alkoholu. Czy wiecie może, czy jest jakaś szansa aby zakaz ten skrócić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:33:56

Oszukiwany przez szefa

Witam.
Jestem z niedużej miejscowości. Zarabiam najniższą krajową i wypłaty dostaję nie na konto ale do ręki. Mój szef zawsze wypłaca mi kilkadziesiąt złotych mniej z pensji. Czy ja mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:31:18

odpowiedzialność żony

mój mąż jest członkiem zarządu spółki z o.o. i jej prezesem, spółka ma teraz problemy i zaciągniete długi. czy jeśli firma zbankrutuje to czy ja również jako żona prezesa odpowiadam finansowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:29:46

komornik a umowa zlecenie

Witam moj syn pracuje na umowe zlecenie czy w takim przypadku komornik moze zajac jego wynagrodzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:28:50

prawo jazdy-alkohol

Witam
Mam takie pytanie zabrano mi prawo jazdy ponieważ jechałem pod wpływem alkoholu i moje pytanie dotyczy ile czasu ten incydent będzie widniał w moich aktach?Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:25:10

rachunek po wykonaniu zlecenia

witam jakis czas temu z żona zleciliśmy wykonanie mebli, podpisałem umowę po czym zapłaciśmy ustaloną kwotę ale nie otrzymałem rachunku w zamian. Czy wykonawca ma obowiązek wystawienia takiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:23:35

kto na sali sądowej?

Witam,
jestem oskarżonym w procesie karnym, za niedługo pierwsza rozprawa. Czy na salę rozpraw może wejść każdy, kto ma na to ochotę? Czy ja mogę prosić sędziego, aby ten zabronił osobom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:21:28

co sie wiaze z umowa zlecenie ??

Witam pracuję na umowę zlecenie i wczoraj zostałem poinformowany o zwolnieniu , czy w takim wypadku obowiązuje mnie teraz 2 tygodniowe wypowiedzenie czy mogą mnie tak z dnia na dzień zwolnić ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.8 10:20:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika