Wybicie okna na taras

Odpowiedzi w temacie (1)

pela2412

13.4.2010

Witam! Mam mieszkanie na parterze w bloku spółdzielczym. Blok jest nowy oddany w tamtym roku. Za oknem kuchni jest bardzo diży taras na który nie mam wyjścia. Czy jest jakaś możliwość aby spółdzielnia mieszkaniowa pozwoliła mi na wybicie okna bay mieć wejście na tars? Nadmienie, że dwa mieszkania z klatki obok mają na tym tarasie balkony, nie są one dodatkowo wzmacniane. Tylko moje mieszkanie nie ma tam balkonu bo taki był projekt bloku. . Taras jest dachem garażu podziemnego. Czy mam prawo wybić sama ścianę na swój koszt czy jest potrzebna mi zgoda spółdzielni?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dtk

2010-04-14 07:51:01

1. Bez kontaktu ze spółdzielnią nikt nie odpowie na pytanie czy pozwoli ona na wykonanie wyjścia na taras. 2. Samodzielnie to nawet we własnym domu nie można wykonywać takich zmian. Trzeba uzyskać zgodę spółdzielni, wykonać projekt przebudowy i zgłosić ją do właściwego organu nadzoru budowlanego. Za smaowolę budowalaną są odpowiednie kary a przy okazji spółdzielnia może dodatkowo oskarżyć o niszczenie własności.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.6.2017

  Meble ogrodowe - kupuj z głową

  Kupujesz meble ogrodowe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród, a dzięki funkcjonalności niektórych (...)

 • 28.4.2017

  Jakie oświetlenie należy zapewnić w miejscu pracy?

  Przepisy przewidują, że w pomieszczeniach stałej pracy należy zapewnić oświetlenie dzienne, chyba że jest to niemożliwe lub niewskazane ze względu na technologię produkcji, a na stosowanie oświetlenia (...)

 • 19.6.2017

  Konsument na rynku budowlanym

  Płytki, panele, okna – kupując wyroby budowlane, zwróć uwagę na oznakowanie i sprawdź dołączone informacje. Jakie przepisy dotyczą rynku budowlanego? O czym powinni pamiętać (...)

 • 28.12.2017

  Nabycie przez zasiedzenie użytkowania wieczystego i służebności gruntowej

  Przedmiotem zasiedzenia jako sposobu nabycia jest prawo własności lub użytkowania wieczystego. Ponadto służebność gruntowa może być nabyta przez zasiedzenie - ale tylko w wypadku, gdy polega na (...)

 • 16.2.2019

  Ulga termomodernizacyjna

  Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ulga termomodernizacyjna, czyli możliwość odliczenia od podstawy obliczenia podatku wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z  (...)