Forum prawne (strona 692)

czy musze sie zgodzic z rzeczoznawca ??

Witam mialem wypadek i po nim rzeczoznawca stwierdzilszkode calkowita czy musze sie z nim zgodzic czy tez moge poprosic o naprawe bezgotowkowa?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:41:7

czy mozna sie uniegac o dwa odszkodowania

Witam moja mama ostatnio miala kolizje najechanie na tył poprzedzającego pojazdu jest poszkodowanym czy w takim wypadku moze sie starc o odszkodowianie z oc sprawcy o czy moze jednoczesnie otrzymac odszkodowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:39:13

czy ktos ma podoby problem do mojego ??

Witam chcialbym sie dowiedziec czy ktos ma podobny przypadek do mnie poniewaz chodzi o podwojne oc poniwaz mam sprawe w sadzie z orzeczeniem nakazu zaplaty, bo mnie zle poinformowano w pzu z wypoewiedzeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:36:30

jak ma wygladac oswiadczenie spisane na miejsu wypadku ??

Witam
chcialbym sie zapytac czy ustawa o ubezpieczeniu obowiązkowym bądź KC wskazuje jak ma wyglądać oświadczenie spisane wraz ze sprawcą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:33:16

jakie potrzebuje dokumenty od okszkodowania??

witam jakies pol roku temu mialem wypadek samochodowy w ktorym zlamalem reke w dwoch miejscach, gips nosilem przez prawie dwa miesiace. chcialbym sie dowiedziec jakie potrzebuje dokumenty aby moc sie starac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:31:25

zwlekanie z zaplata za odszkodowanie

Witam jakies dwa miesiace temu mialem kolizje byl u mnie rzeczoznawca zeby zrobic wycene, po tygodniu ja dostelem ale od tamtej pory nic sie nie dzieje. co teraz powinienem zrobic zeby odzyskac pieniadze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:29:26

jakiego rodzaju umowe moge podpisac ??/

witam do tej pory bylem zatrudniony jako nauczyciel bedacy na stazu, teraz od wrzesnia pracuje juz na pelen etat, mam dopiero podpisac umowe bedzie to juz moja 3 umowa i chcialbym sie zapytac na jakiego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 10:6:59

na co mozna liczyc przy podpisywaniu umowy o dzielo a umowy zlecenie ??

Witam moj sisotra dostala mozliwosc pracy na umowe zlecenie lub dzielo?? czy w takim przypadku moze liczyc na bezrobocie oraz jak bedzie z jej ubezpieczeniem ?? a i jeszcze jedno pytanie czy bedzie sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:4:19

co sie wlicza do lat pracy ??

Witam mam pytanie przez 5 miesiecy pracowalam na umowie o prace pozniej podpisalam umowe zlecenie czy wlicza mi sie to do lat pracy ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:2:3

jak odzyskac pieniadze od pracodawcy ??

Witam moja corka pracuje na umowe zlecenie ale jaj pracodawca nie chce jej wyplacic pensji od jakiegos czasu, gdzie mozna to zglosic zeby odzyskac te pieniadze ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 10:0:1

czy mozna umieszczac zakaz konkurencji w umowie o dzieło??

Witam mam podpisac umowe o dzielo ale ma sie tam znajdowac klauzura odnoscnie zakazu konkurencji w okresie obowiązywania umowy i po zakończeniu okresu umowy przez pol roku pod grozba kary i bez odszkodowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:58:22

czy osoba z katedorią wojskową D może służyć w nsr?

witam wszystkich.
mam pytanie, czy osoba z kategorią D może wstąpić w szeregi narodowych sił rezerwy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:58:1

czy moge sie zgodzic na takie waruni pracy ???

witam czy musze sie zgodzic na podpisanie umowy o dzielo na kwote 600zl zaprace w trybie 5 dni po 8 godzin miesiecznie ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:55:0

kiedy mozna rozwiazac umowe zlecienie ??

Witam mam pytanie czy jesli podpisze umowe zlecenie na czas okreslony to czy pracodawca moze mnie zwolnic w kazdej chcili ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:54:52

praca w systemie 24/48h

Witam moj ojciec pracuje w prywatnej firmie jako kierowca karetki czy moze on pracowac w systemie 24/48h ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:51:14

czy mozna zwolnic jak sie jest na zwolnieniu lekarskim ??

Witam moj sym moze zostac zwolniony ale ostatnio poszedl na zwolnienie lekarskie i mam teraz pytanie czy pracodawca moze go teraz zwolnic jest jest zatrudniony na umowe o dzielo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:49:1

jak podpisac umowe na odleglosc

Witam jak mozna podpisac umowe o dzielo na odleglosc jesli wygralem aukcje na AllegroPraca ??? czy moze mi ktos pomoc zeby byla ona wazna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:47:17

wspolpraca z innymi firmami

Witam serdecznie! Mam pewien problem. Założyłam działalność gospodarczą, jednoosobową firmę usługową. Czy mogę teraz współpracować z innymi firmami na umowę o dzieło nie jako firma? byłabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:45:48

czy umowe mozna rozwiazac kiedy sie chce ??

witam chcialabym zmienic prace a mam podpisana umowe zlecenie, czy moge ja rozwiazac w kazdej chwili czy jest jaki czas zeby zlozyc wypowiedzenie ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:44:0

jak uzyskac kopie rachunku??


Witam chchialbym sie zapytac poniewaz moj syn podpisal z zleceniodawca umowe zlecenie i nie dostal kopii rachunku, jak mozna od niego ja uzyskac jesli nie chce jej takiej kopi wydac??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:42:7

Kto oplaca skladki i ubezpieczenie ??

witam moj syn na podpisana umowe zlecenie chcialabym sie zaptac kto oplaca skladki i ubezpieczenie ??? czy jeli podpisywal umowe musialo byc to zawerte w umowie??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:40:15

jaka jest roznica miedzy umowa o dzielo a umowa zlecenie ??

witam za kilka dni mam isc podpisac umowe chcialbym sie dowiedziec jaka jest roznica miedzy umowa zlecenie a o dzielo??? na co powinienem zwrocic uwage przy podpisywaniu umowy ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:38:25

ile bede zarabiac???

Witam od niedawna zaczelem pierwsza prace podpisalem umowe o dzielo chcialbym sie zapytac ile bede dostawac na reke jesli bede zarabial 1350 zl brutto, moze mi ktos pomoc to wyliczyc ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:28:28

czy mozna zawrzecz umow na czas nieokreslony

witam chcialabym sie zapytac czy mozna podpisac umowe zlecenie na czas nieokreslony ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:26:25

praca dla niepelnoletniego

Witam moj syn jest niepelnoletni ma 17 lat, chcialby troche zarobic roznoszac ulotki, platakty i takie lekkie prace. jaki rodzaj umowy powinien podpisac umowe o dzieło czy umowe zlecenie? oraz w jakiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:25:27

kiedy naleza sie pieniadze za umowe zlecenie

Witam moja kolezanka pracowala trzy tygodnie na umowie zlecenie po jakim czasie pracodawca powinien jej wyplacic pieniadze za prace ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:23:6

dodatkowa praca na umowie zlecenie

Witam chcialabym sie zapytac poniewaz moja corka chce dorobic troke pieniedze w tej samej firmie czy jesli pracuje na umowie zlecenie to czy moze podjac taka dodatkowa prace??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:21:31

po jakim czasie dostane umowe zlecenie

witam od jutra zaczynam prace na umowe zlecenie, chcialabym sie zapytac kiedy pracodawca musi mi dostarczyc moja umowe ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:19:2

czy musze wystawic nowa umowe ??

witam wczoraj pomylilem sie przy wystawianiu umowy o dzielo i musialem zakorektorowac kwote. czy moge to tak zostwic czy teraz musze pisac nowa umowe??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:17:41

praca jako kasjer

Witam
chcialbym sie zapytac jakie prace mozna zaliczyc zeby podpisac umowe o dziel, poniewaz bede pracowac na kasie fiskalnej jako kasjer to czy moge podpisac umowe o dzielo?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:15:44

jakie sa warunki przy umowie o dzielo

Witam chcialabym bym sie dowiedziec poniewaz zaczynam nowa prace na umowe o dzielo na jak dlugo mozna zawrzec taka umowe i po jakim okresie mozna ja zerwac?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 9:13:28

jak odnalezc swoj nip

Najłatwiej to idź do Urzędu Skarbowego i tam powinnaś dostać, a jak nie to powinien się także znajdować na PIT-ach jesli już kiedyś składałaś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 8:44:49

wzor umowy o dzielo

Gotowy wzór umowy znajdziesz na stronie:
http://www.pity.pl/druki/index.php?nr=10

Są tam wszystkie potrzebne druki.
Pozdrawiam W.>Z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 8:15:8

Czy PZU ma prawo potracic poszkodowanemu koszt 500zl./franszyzna /od odszkodowania ???

Czy PZU ma prawo potracic poszkodowanemu koszt 500zl./franszyzna /od odszkodowania ??? PZU przyznalo mi odszkodowanie za szkode z tytulu ubezpieczenia OC dla klijenta korporacyjnego lecz pomniejszylo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.10 7:29:53

od kiedy liczy się kara?

[cytat]

czy wie ktoś może, od którego momentu liczy się kara zatrzymania prawa jazdy? czy od momentu uprawomocnienia się wyroku czy od kiedy oddano dokument do wydziału komunikacji?

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.10 5:45:45

problem? z KRUKIEM

wałek to z ciebieo dbodajże sierpnia każdy kto jest winny komuś powyżej 200 zł może byc dopisany do BIG InfoMonitor czy Erif.Kredytu się juz nie uzyska,komórki nie kupi chyba ,że na karte
powodzenia ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2010.9.9 22:25:12

POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

Widzę ,że mam ten sam problem suma ubezpieczenia wynosi 2000000(starych złotych),składka miesięczna 12600 (starych złotych)początek ubezpieczenia 1990r .PZU zaproponowało sumę 2258zł.
po 20 ... Zobacz wątek

22 odpowiedzi

2010.9.9 22:6:11

odszkodowanie i zadośćuczynienie

Witam. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza pomaga m. in. w tego typu sprawach. Kancelaria jest współzałożycielem Polskiej Izby Odszkodowań. Kontakt : tel. 512 61o 442 lub annegi@interia.pl Pomagamy także ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.9 20:30:1

Złamanie Praw Pacjenta

Witam. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza pomaga m. in. w tego typu sprawach. Kancelaria jest współzałożycielem Polskiej Izby Odszkodowań. Kontakt : tel. 512 61o 442 lub annegi@interia.pl Pomagamy w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 20:19:52

Zadośćuczynienie powypadkowe

Witam. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza pomaga m. in. w tego typu sprawach. Kancelaria jest współzałożycielem Polskiej Izby Odszkodowań. Kontakt : tel. 512 61o 442 lub annegi@interia.pl Pomagamy także ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.9.9 20:18:26

odrzucenie spadku po ojcu a spadek po bracie ojca

Ojciec zmarł w 1973 roku. Wówczas spadek odziedziczyło moje rodzeństwo, ja odrzuciłam go. W 1980 r. zmarła moja babcia (dziadek jeszcze wcześniej). W 2008 r. zmarł bezdzietnie jedyny brat mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 20:12:32

ważne dla poszkodowanych

Witam. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza pomaga m. in. w tego typu sprawach. Kancelaria jest współzałożycielem Polskiej Izby Odszkodowań. Kontakt : tel. 512 61o 442 lub annegi@interia.pl Pomagamy także ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 20:6:45

Spadek lub darowizna po bracie ojca

[cytat]

Brat mojego ojca ma syna z pierwszego małżeństwa i drugą żonę, z którą nie ma dzieci. Wujek zastanawia się co zrobić ze swoim majątkiem po swojej śmierci. Rozważa dwie możliwości: ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.9.9 20:1:53

wypadek samoch - pomóżcie

Po to jest ubezpieczenie OC, aby z niego były wypłacane w razie wypadku odszkodowania, czy zadośćuczynienia. Jest Kancelaria Odszkodowawcza, która pomaga w takich sprawach, więcej pod nr tel. 512 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.9.9 19:31:18

Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

Witam!!!
Ja mam następujący problem polegajacy na tym ze jestem właścicielka domu który dostałam od swojego dziadka w darowiżnie i w tym domu ma zapisana słuzebnośc dożywotnią mój ojciec.Moje ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2010.9.9 19:11:9

spowodowałam wypadek

Odszkodowanie dla osób, które ucierpiały w wypadku będą wypłacone z Twojego OC przez ubezpieczyciela. Osoby z Twojego samochodu też mają prawo do odszkodowania. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.9.9 18:41:45

co robić?

co robić? Witam serdecznie. Mam pewien problem. Jako darowizne dostałam od swoich rodziców budowe. Rodzice zaczeli budować w 1983 roku,mieli na to wszystkie możliwe zgody,projekty,nadzór budowlany,był ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 17:32:5

figloraj

chce wynajac lokal na dzialalnosc-figloraj. czy sa jakies specjalne przepisy odnosnie lokalu, ktore reguluja taka dzialalnosc? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 12:31:22

przedwczesne zerwanie umowy o dzielo

Witam, moja corka mam podpisana umowe zlecenie do maja 2010r i chce ja zerwac czy jak to zrobi cos jej za to grozi ?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:55:48

jak sie placi za nocki ??

witam czy jesli jesli podpisalem umowe zlecenie i pracuje w nocy to czy moja stawka za to bedzie wieksza czy nie ??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.9.9 11:48:3

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika