Forum prawne (strona 742)

Więzienie???

Chciałbym opowiedzieć swoją historię, a mianowicie: 3 lata temu byłem uczestnikiem napadu na sklep, ale ponieważ nie miałem wtedy jeszcze ukończonych 18 lat to sąd po 3miesięcznym areszcie pozwolił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 8:57:44

Akt notarialny, księga wieczysta, książeczki mieszkaniowe a rozdzielność

Witam,
Spróbuję opisać sytuację dosyć sensownie.
A więc. Na początku małżeństwa zawarliśmy z małżonką intercyzę (rozdzielność w formie aktu notarialnego) z pewnych powodów.
Pół roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 22:28:5

Zniesienie Rozdzielności Majątkowej

Witam. Pytanie dotyczy tego co w temacie.
Na początku małżeństwa zawarliśmy z małżonką przed notariuszem intercyzę. Bez zbędnego wyszczególniania majątku itp. Po prostu ustanowiliśmy rozdzielność ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.21 22:16:37

Rozwiązanie umowy najmu a pozbycie się najemców

Wynajęłam mieszkanie bardzo nieostrożnie, na litość - uiszczona została kaucja i 1/4 miesięcznej opłaty, w ciągu pierwszego tygodnia wynajmu miałam otrzymać resztę pieniędzy. Natychmiast jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 19:57:50

Nadzór nad komornikiem sądowym

Złożyłem wniosek o nadzór Prezesa Sądu Rejonowego o nadzór nad działaniami komornika w związku z przedłużającym się postępowaniem. jak to w praktyce będzie wyglądać? czy Prezes sądu będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 16:12:3

czy bank ma prawo zając wszystkie środki na koncie?

Czy bank ma prawo zająć mi całą wypłatę? Jeśli jestem z nim w sporze, a chodzi o spłacony już przeze mnie kredyt, a bank żąda odsetek?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 16:0:28

obowiązki komornika!

Witam

czy komornik może zlicytować moje rzeczy, skoro złożyłem powództwo przeciw egzekucyjne z zabezpieczeniem powództwa. Co jeśli komornik je mimo wszystko zlicytuje, a sąd zarządzi ich zwrot ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 15:57:49

Mieszkania komunalne

Jakie sankcje grożą za nieprzyjęcie mieszkania komunalnego ze względu na to, iż jest one gorsze dla posiadaczki teraźniejszego mieszkania, w którym nie może już mieszkać, bo jest w nim planowany ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.21 15:55:27

POLE ROLNE

Czy zgodnie z prawem weksel, który nie ma nigdzie poręczenia, a miał być poręczony przez żonę jest ważny?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.21 15:45:49

Co grozi za pomówienia

czy mogę cywilnie pozwać osobę, która oskarża mnie o coś czego nie zrobiłem? Jaki byłby na to paragraf? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.21 15:41:34

Rozwód z przyczyn osób trzecich

Czy można oskarżyć osobę trzecią, a dokładniej kochanka o rozpad małżeństwa, albo na przykład domagać się od niej odszkodowania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 15:27:41

Ograniczenie praw rodzicielskich, wyjazd za granice

Czy matka posiadająca ograniczone prawa rodzicielskie może odbywać widzenia z dzieckiem za granica, skoro sama tam mieszka, a sąd zasądził widzenia poza miejscem zamieszkania dziecka? Czy jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 15:9:2

pozbawienie tytułu wykonawczego

Jak mam rozumieć pozew o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności, który otrzymałam od ojca dziecka, po oddaniu sprawy do komornika? Ojciec dziecka nigdy nie płacił alimentów.

Dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 15:5:46

Ustalenie wkładu w majątek

Czy istnieje możliwość ocenienia wkładu w majątek jednego z małżonków, kiedy jedno z małżonków zmarło, a wcześniej para była po rozwodzie?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 15:2:9

Wysokość spadku od darowizny

Przepraszam za błędny tytuł powinno byś wysokość podatku od darowizny - jeszcze raz przepraszam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.21 14:59:5

Alimenty

Czy będąc za granica mogę się starać o odnowienie alimentów, które mieszkając w Polsce pobierałam z Funduszu Alimentacyjnego ( ojciec dziecka nie pracuje legalnie, nie płacił nigdy alimentów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:58:57

Szybkie dziecko,wczesny ślub...i problem matką!

Witam

mam kilka pytań:

jestem 16 letnią matką 3 miesięcznego dziecka. Za miesiąc będę miała męża, bo dostaliśmy pozwolenie od sądu i bierzemy ślub. Chcemy razem zamieszkać w moim mieszkaniu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:51:25

Szybki dziecko,wczesny ślub...i problem matką!

Witam

mam kilka pytań:

jestem 16 letnią matką 3 miesięcznego dziecka. Za miesiąc będę miała męża, bo dostaliśmy pozwolenie od sądu i bierzemy ślub. Chcemy razem zamieszkać w moim mieszkaniu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:51:9

Renta rodzinna z Niemiec

Jak mogę załatwić rentę rodzinną dla syna, w przypadku śmierci jego ojca, skoro jest on obywatelem Niemiec? Płaci regularnie zasądzone alimenty, ale boje się, że w razie jego śmierci nawet się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:45:25

Składniki alimentów

Co wchodzi w skład alimentów? Czy opłaty za media, wodę, prąd, gaz, czynsz są brane pod uwagę? Czy alimenty polegają tylko na zaspokajaniu głodu i to w podstawowym zakresie 250-500 zł? a co z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:34:48

odzyskanie pieniedzy za faktury

3 lata temu zmarł teść, zapisał w testamencie wszystko teściowej. Mają 3 synów. Przed śmiercią teść rozpoczął budowę domu piętrowego, gdzie dół i góra miały być odrębnymi mieszkaniami ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.21 14:27:50

Spotkania z synem

Witam,

mam taki problem, że mój mąż ma syna z pierwszego małżeństwa. Tzn. syn nie jest problemem, ma 16 lat i mieszka z matką. A problem jest właśnie ona. Mój mąż i ona równo sprawują ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:23:46

Problem z narkotykami

Zostałem złapany przez policję na posiadaniu kokainy i byłem tez po jej spożyciu, co mi może grozić? Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie:(? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:5:17

Wezwanie do sądu pracy a urlop macierzyński

Dostałam wezwanie do sądu pracy, ale nie mogę się do niego stawić. mam urlop macierzyński i karmię piersią 6 tygodniowe dziecko. Co zrobić, żeby sąd zwolnił mnie ze stawiennictwa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 14:2:9

NSA i śmierć

co zrobi NSA jeśli jedna ze stron zmarła w międzyczasie? A nie można ustalić adresu spadkobiercy? NSA odroczył bezterminowo rozstrzygnięcie skargi kasacyjnej, ale co jeśli dalej nie będzie można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:59:24

Skarga w Sądzie Administracyjnym

Witam serdecznie!

Jak mogę przedłużyć postępowanie przed sądem administracyjnym na skutek wniesienia skargi? czy jeśli nie posiadam pełnomocnika w kraju, to tak jak w postępowaniu cywilnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:53:30

Skarga za bezczynność

Do jakiego organu skierować skargę na bezczynność organu administracji państwowej? Czy będzie to Samorządowe Kolegium Odwoławcze czy Wojewódzki Sąd Administracyjny? Jaka będzie podstawa prawna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:46:8

Skarga kasacyjna

Czy organ, którego decyzję uchylił WSA na mocy art. 135 PSA, może wnieść skargę kasacyjną od takiego orzeczenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:43:40

sprawa po wyroku WSA

WSA odrzucił moją skargę wyrokiem, czy to oznacza, ze przegrałam sprawę, a moja skarga jest bezzasadna? A co oznacza uchylić zaskarżoną decyzję? Albo stwierdzić jej nieważność? Wtedy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:40:38

Wniosek do NSA

Mam pytanie ile wynosi opłata za sporządzenie przez radce prawnego wniosku o wymeldowanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:31:36

Braki formalne

Witam,

jestem poirytowany. Napisałem skargę na decyzję Wojewody do WSA. Dostałem pismo, w którym poinformowano mnie, że została ona odrzucona, z powodu jej nieopłacenia w terminie, o którym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:27:45

Kiedy wyrok NSA jest prawomocny?

Jeśli nie było mnie na rozprawie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym to od kiedy jest prawomocny wyrok? od momentu ogłoszenia czy doręczenia go stronie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 13:21:19

Portale internetowe

witam
Czy umieszczając filmy z youtube na swoim serwisie łamie prawo?
Daniel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:59:23

zgubiona paczka na poczcie

Witam,
nie doręczono mi ważnej przesyłki, z winy Poczty Polskiej. Zależało mi na czasie, przesyłka była bardzo ważna. Na Poczcie poinformowano mnie, że paczki nie ma, paczka po prostu zaginęła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:55:29

dyskryminacja niepełnosprawnych

Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Chciałem zapytać, czy może wie ktoś, jaką drogą należy się domagać od instytucji publicznych egzekwowania naszych praw, czyli dostępu takich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:49:13

zakłócanie spokoju przez służby miejskie

Mam pytanie, mieszkam w centrum miasta i obecnie trwają tu prace remontowe (naprawa trakcji tramwajowej). Sęk w tym, że prace często trwają w nocy i doprowadzają do szału moją rodzinę, utrudniają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:42:58

Malowanie i rysowanie

Witam
Jeżeli malując obrazy wzoruję się na pewnym zdjęciu potrzebuję zgody fotografa? Co mi grozi jeżeli wykorzystam tą fotografię bez zgody? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:42:36

billboard

Witam
Jaka kara może grozić osobie która zrealizuje kampanie reklamową oczerniającą jakąś osobę lub firmę. Czy można za coś takiego pójść do więzienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:36:25

filmy online

Witam
Czy legalne jest oglądanie filmów online?trzeba ściągać. Czy osoba korzystająca z takiej formy oglądania filmów łamie prawo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:31:13

Niechciana aborcja

Czy jeśli moja dziewczyna chce zrobić aborcję, a ja jako ojciec dziecka nie chcę się na to zgodzić, to czy jestem w stanie jej przeszkodzić? Moja dziewczyna chce aborcję zrobić w UK, tam można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:28:17

Brak dowodu

Witam
Muszę się zameldować w domu moje babci do końca przyszłego tygodnia niestety pech chciał, że ukradziono mi dowód osobisty. Czy mogę załatwić wszystkie formalności związane z meldunkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:27:15

Jazda na rowerze po alkoholu

witam, zostałem skazany prawomocnie za jazdę na rowerze po alkoholu, nie mam prawa jazdy jednak sąd zabronił mi jazdy przez rok.
interesuje mnie jednak, czy będąc na wakacjach za granicą, mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:20:28

Nękanie przez profesora

Witam,
skończyłem właśnie studia, we wrześniu zamierzam się bronić. Na popularnym portalu oceniającym wykładowców, w sposób merytoryczny skrytykowałem jednego z ważnych profesorów mojej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:16:1

Oskarżenie o pomówienia jak to wygląda

Witam
Mam bardzo uciążliwego sąsiada który chodzi i rozpowiada, że w czasie gdy mąż pracuje zapraszam gości i robię burdel w mieszkaniu. Mam już tego dosyć. Chcę go posądzi o pomówienie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:13:21

RSD

Witam
Znajomy dostał wezwanie na policje. sygnatura akt to RSD. wie ktoś co to może oznaczać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:10:48

Wyzwiska na GG

Witam
Czy można zgłosić na policję sytuację w której pewna osoba wciąż dzwoni, pisze smsy, pisze wiadomości na gg obrażając drugą. Co prawda nie grozi ale takie obrażanie i nękanie psychiczne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:5:30

Zarobki za granicą

chciałabym zapytać o alimenty. mój były mąż pracuje w wielkiej brytanii, w polsce zaś ma status bezrobotnego. chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę zdobyć informację o zarobkach męża ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:5:5

Walka o córkę

Witam,
piszę w nieprzyjemnej sprawie. Mam dziecko z byłą partnerką. Nie mam ograniczonych w żaden sposób praw do widywania się z dzieckiem, tymczasem żona i jej nowy partner kategorycznie zabraniają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 11:1:43

Przemoc w rodzinie

Dzień dobry,

mam ogromny problem - otóż moja siostra jest bita przez swojego męża, jednak ani nie chce od niego odejść ani zadzwonić na policję ani zrobić obdukcji. jest głucha na nasze nalegania, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.21 10:55:50

Postępowanie karne ? przedawnienie

Witam
Czy może zostać przedawnione postępowanie karne? Zostało ono zawieszone 5 lat temu z powodu wyjazdu oskarżonego. Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:46:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika