Forum prawne (strona 741)

Jak odzyskać pieniądze od żony?

Witajcie,

moja 'wspaniała' żona potajemnie wypłacała przez jakiś czas pieniądze z mojego konta, bez mojej wiedzy. Wydruki paliła, albo wyrzucała poza domem. Gdy się o tym zorientowałem, ona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 14:26:39

Zaświadczenie o zadłużeniu

Co mam zrobić jeśli nie mogę spłacić zadłużenia, bo komornik nie chce mi wystawić zaświadczenia o stanie zadłużenia? Ciągle mi mówi, że jak przyjdę z gotówka to mi je wypisze, ale przecież ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 14:20:48

Wniosek biegłego

Witajcie
jak to jest jeśli sąd mnie zwolnił z kosztów postępowania ( jestem pozwanym ) to czy mam prawo powołać biegłego bez zaliczki? Wiem, że mam złożyć wniosek, ale jak będzie z zaliczką?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 14:15:56

Reklamacja na poczcie polskiej

Mam taki problemik.

Zgłosiłem reklamację paczki na poczcie, nie posiadałem oryginału druczka, tylko jego skan, reklamacja została uznana. Wysyłano do mnie zawiadomienia o przedłużającym się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:43:49

pozbawienie praw ojcowskich

Witam
Moja była żona wciąż mnie straszy, pozbawieniem praw rodzicielski do naszych dzieci. Wmawia mi, że w ogóle się nim nie zajmuję. To nie jest prawda. Czy ona może dopiąć swego? Wiem, że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.22 13:42:37

Pozew o zasiedzenie

Poszukać adwokata i przygotować odpowiedź na pozew. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.22 13:41:27

Zaskarżenie uchwały

Jak można zaskarżyć uchwałę Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, która dotyczy zmiany regulaminu Zarządu ( jego kompetencji)? Proszę o podanie podstawy prawnej... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:37:57

Zmiana nazwiska na panieńskie

Witam,
Czy można wrócić do nazwiska panieńskiego po rozwodzie? Jak to załatwić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:20:41

wpis w KW

Jaki wniosek jest właściwy, żeby sprostować zapis w Księdze Wieczystej dotyczący służebności? No i oczywiście czy w ogóle można dokonać takiego sprostowania?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:10:37

Polisy na życie a komornik

Witam,

mój ojciec jest zadłużony, niedługo zajmie się jego długami komornik. Mam teraz pytanie co się stanie z polisami na życie z funduszy inwestycyjnych, których ojciec ma kilka? Chodzi mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:7:27

Zniesienie współwłasności mieszkania po rozwodzie wykupionego z bonifikatą

Należy to tak rozumieć, że regułą jest równy udział małżonków w majątku wspólnym. Odstępstwem od tej reguły jest uwzględnienie stopnia w którym małżonkowie przyczynili się do powstania ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.22 13:2:38

VAT ze sprzedanej na licytacji nieruchomości

Dzień dobry,

czy komornik powinien odprowadzić podatek VAT od sprzedanej, w drodze licytacji, nieruchomości?

Z góry dziękuje za odpowiedź:) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:1:21

Zwolnienie lekarskie w czasie urlopu wypoczynkowy

Witam
Podczas urlopu wypoczynkowego zachorowałem, otrzymałem zwolnienie lekarskie. Czy w takim wypadku mogę sobie odebrać w przyszłości te dni w których byłem chory? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 13:0:1

Opłaty w spółdzielni mieszkaniowej

Czy administracja spółdzielni mieszkaniowej może narzucać opłaty, przykładowo za posiadanie skrzynek pocztowych lub za działalność administracji? Pytam, bo jestem posiadaczem mieszkania własnościowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:58:44

Pełnomocnik za komornika

Czy aplikant komorniczy może , posiadając pełnomocnictwo, podpisywać dokumenty za komornika, jeśli nie ma go dłuższy czas?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:55:3

Mandat z Austrii

Witam
wybrałem się z rodzina do Austrii, pech chciał, że zatrzymała nas tamtejsza policja. Po powrocie do domu przyszedł mi mandat w wysokości 1600 euro i 4 stronicowe uzasadnienie w języku niemieckim. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:46:14

Wyrok Europejski

Witam,

czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie przesłanki trzeba spełniać, żeby otrzymać wyrok w europejskim postępowaniu cywilnym? chcę ścigać dłużnika, a mam tylko polski nakaz zapłaty?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:21:33

Przekroczyłem kochane punkciki :)

Witam
Tak się zdarzyło, że przekroczyłem punkty i zabrano mi prawo jazdy na kat. A i B. Czy można napisać jakieś pismo, żeby odzyskać uprawnienia na kat. A? Czy to w ogóle będzie miało jakiś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:17:49

Rekrutacji na studia

Dzień dobry,

staram się o przyjecie na studia, ale jestem za granicą. Jakie powinno być upoważnienie do składania w moim imieniu dokumentów? Czy zwykłe czy notarialne? Zadzwoniłem na uczelnię ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:13:32

Uprawomocnienie decyzji

Dzień dobry,

Czy jakiś konkretny artykuł mówi o tym kiedy uprawomocnia się decyzja komornika o zakończeniu egzekucji? Czy trwa to 7 czy 14 dni?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 12:2:36

pieszy na ścieżce rowerowej

Jadąc niedawno na ścieżce rowerowej, wszedł na nią mężczyzna. No i się zderzyliśmy, on upadł i był nieco poturbowany. Ja niestety nie miałem szans wyhamować i uważam że wina jest ewidentnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:56:27

Zwrot kosztów dla świadka

Witam
Zostałem wezwany do straży miejskiej jako świadek, następnie oskarżono mnie o popełnienie przestępstwa. Jestem zupełnie niewinny. Potraktowano mnie jak śmiecia. Czy mogę żądać odszkodowania?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:54:39

Składki Związku Zawodowego

Czy członkowie Związku Zawodowego, którzy z niego wystąpili mogą się domagać zwrotu składek za ostatni rok ich członkostwa przez nich płaconych, skoro w statucie nie ma o tym zapisu? Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:52:57

Zdjęcie w internecie, które mnie obraża

Mój znajomy umieścił na popularnym serwisie społecznościowym zdjęcie, które według mnie, pokazuje mnie w złym świetle. Jest to zdjęcie z imprezy i nie zgadzałem się na jego publikację. On ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:51:32

Sąd arbitrażowy a nakaz zapłaty

Jeśli mam w umowie zapis, że wszelkie spory rozstrzygane będą przez sąd arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej to czy sąd ten może wydać nakaz zapłaty na wymagalne już należności ( kolejne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:48:23

dziedziczenie firmy

Witam,
Mój zmarły niedawno ojciec miał firmę, której był jedynym właścicielem. Co muszę zrobić, jeśli dziedziczę po nim tę firmę, aby stać się jej prawnym właścicielem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:46:0

Komornik - długi syna

Witam
Mam wielki problem, mój syn, z którym nie mam kontaktu od 5 lat najprawdopodobniej zaciągnął kredyt, którego nie spłaca. Już kilka razy był u mnie komornik i pytał o niego. Jeżeli mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:42:8

Żądanie czynszu

Witajcie !

Ojciec wciąż utrudnia mi życie, jestem załamana, może Wy mi jakoś pomożecie? Sprawa wygląda tak, że mieszkam z ojcem w domu od urodzenia, on nigdy ze ną żadnej umowy najmu ani ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:41:50

brak wpisu meldunkowego w dokumentach a sankcja

Dzień dobry mam pytanko
co mi grozi za brak wpisu meldunkowego w dowodzie i prawie jazdy? Mam zaświadczenie wydane w wydziale ewidencji ludności, ale nie wymieniłem dokumentów w celu zaktualizowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:38:21

jak odzyskać pieniądze od byłej kobiety?

Niedawno rozstałem się z dziewczyną. W czasie naszego związku pożyczyłem jej trochę pieniędzy (w sumie ok. 4 tys. zł.). Kiedy jej pożyczałem, to z góry było ustalone, że ja te pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:38:20

Wyrejestrowanie auta

Witam,
Czy po wyrejestrowaniu samochodu można go przetrzymywać w garażu? Słyszałem, że auto może być wyrejestrowane jeżeli je sprzedajemy lub złomujemy. Czekam na wasze opinie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:38:11

wysokość odszkodowania

Witam,

mam takie pytanie: ostatnio na imprezie mój brat zniszczył kanapę, tj. ubrudził ją krwią i właściciel lokalu domaga się odszkodowania za to, bo rzekomo nie da sie tego zmyc. Wycenił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:36:25

nierówne chodniki

Witam
Przedwczoraj przechadzając się po królewskim mieście Kraków, potknąłem się o nierówną płytkę chodnikową, skręciłem nogę i upadłem. Teraz, zamiast siedzieć na plaży, siedzę z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:16:12

Działalność gospodarcza po tacie

Witam.
Zmarł mój ojciec, pozostawił działalność gospodarczą - sklep obuwniczy. Ani ja, ani moje rodzeństwo nie chcemy jej przejąć. Czy jeżeli odrzucimy spadek będziemy obciążeni biurokracją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:14:29

Dwa dowody osobiste

Dwa miesiące temu zagubiłem dowód osobisty. Zgłosiłem to na policję i wyrobiłem sobie nowy. Jednak po jakimś znalazłem stary dowód i przez pomyłkę użyłem starego podczas podpisywania umowy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:10:13

Upoważnienie do reprezentowania w urzędzie

Witam
Dwa dni temu kupiłem auto, jestem zarejestrowany w woj. mazowieckim, ale mieszkam i pracuję w małopolskim. Nie mam możliwości na załatwienie wszystkich formalności osobiście. Czy mogę napisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:8:49

brak faktur od sieci komórkowej

Witam, moje pytanie dotyczy umowy abonenckiej w jednej z sieci komórkowych. Otóż od kilku miesięcy nie dostaję faktury na papierze, a jest mi ona bardzo potrzebna. Kiedy udaję się do salonu, jedyną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 11:5:21

Jak długo można zatrudniać na umowę zlecenie?

Witam,
pracuję na umowę zlecenie. Pracuję już 10 miesięcy i do końca umowy mam jeszcze 2 miesiące. Chciałem zapytać, czy pracodawca ma obowiązek zatrudnić mnie po jakimś czasie na umowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:57:11

obrażanie w smsach

ostatnio trochę pokłóciłem się z dziewczyną, no i się rozstaliśmy w końcu. w trakcie naszych kłótni zdarzyło mi się napisać jej parę nieprzyjemnych smsów, no trochę może przesadziłem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:52:6

czyn popełniony kiedy byłem niepełnoletni

witam,
miałem jakiś czas temu akcję z kolegami, no i teraz upomniał się o nas wymiar sprawiedliwości... teraz mam 18 lat, ale kiedy popełniałem czyn, to byłem jeszcze nie pełnoletni. czy w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:49:55

Oszukany za prąd

Witam,
w zeszły poniedziałek został odcięty mi prąd, gdyż rzekomo nie zapłaciłem rachunku za kwiecień. Jednak mam potwierdzenie, że rachunek ten płaciłem (płaciłem go w sklepie, przy kasie). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:32:16

podatek od spadku-śmierć w 1993r.

Witam,
w czerwcu 2010r. dostałam prawomocne postanowienie z sądu, iż nabyłam
spadek na podstawie ustawy z dobrodziejstwem inwentarza po zmarłym w
1993r. ojcu; chodzi o mieszkanie, gdzie na zaświadczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:29:58

niestandardowe imię

Chciałem zapytać, czy jest w Polsce prawo, które zakazuje nadawania dzieciom dowolnych imion? Chcę nadać córce mniej popularne imię i zastanawiam się, czy będę miał z tym problem w urzędach... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:12:4

Pieniądze za remont

witam, byłam w związku z mężczyzną, zamieszkaliśmy razem kilka lat temu w jego prywatnym mieszkaniu. zainwestowałam tam w remonty sporą kwotę (ok. 23-24 tys. zł). jakiś czas temu rozstaliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 10:9:34

Przerobienie garażu na pokój

Chciałbym przerobić garaż i wynająć go studentom do mieszkania. Jest to garaż wolnostojący, murowany. Chciałbym zapytać, jakie pozwolenia są mi potrzebne, aby móc ten garaż przerobić i wynajmować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 9:55:52

Wysypisko śmieci

Witam, miasto chce w naszej dzielnicy utworzyć wysypisko śmieci. Urzędnicy zapewniają nas, że będzie ono oddalone na bezpieczną odległość. Jednak mieszkańców to w żaden sposób nie satysfakcjonuje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 9:52:49

Dom po babci

Witam,
niedawno zmarła moja babcia. Zostawiła dom, o bardzo dużej wartości. W tym domu mieszka moja ciotka ze swoimi dziećmi (dorosłymi). Nie zamierza ona jednak w żaden sposób podzielić się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 9:47:50

Podatek a allegro

Witam,
sprzedaję na allegro rowery, które sprowadzam z niemiec i holandii, sam je reperuję i przygotowuję do odbioru. nie prowadzę działalności gospodarczej, zajmuję się tym po godzinach mojej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.22 9:37:12

Prawa autorskie projektów

Witam,
jestem grafikiem komputerowym i wykonuję niekiedy projekty zupełnie niezależnie, w domu. chciałbym te projekty wysyłać do instytucji (teatry, muzea) jako propozycje dla przedstawień bądź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 9:33:27

Brak umowy najmu

witam, wynajmuję mieszkanie od właściciela, który nie chce podpisać ze mną umowy (nie mówi, że nie chce, tylko odkłada to, a ja czuję, że on będzie to odkładał w nieskończoność...). zasadniczo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.22 9:18:6

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika