Forum prawne (strona 841)

Wymiana grzejnika w łazience

W mojej (komunistycznej rzekomo) spółdzielni sprawa jest prosta: w y m i a n a grzejnika - to moja sprawa pod warunkiem, że powierzchnia grzejna nowego grzejnika nie jest większa od przewidzianej w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.14 21:58:11

paszport niemiecki po ojcu?

Heh... a ja mam inny problem obywatelstwo już mam. Jak byłem mały to wyrobiono mi STAT jakie dokumenty musze mieć żeby złożyc wniosek??Do konsula mam 100 km nie chce jechać na daremno.Pozd ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.1.14 16:41:21

czy można domagać się skutecznie obiecanej darowizny?

mnie rowniez rodzice obiecali darowizne po sprzedaniu domu i splaceniu rodzenstwa matka reszte kwoty miala przekazac dla mnie teraz dowiedzialem sie ze dla mie jest 1/3 tej sumy a na brata jest juz i tak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.14 14:34:3

ubliżanie w SMSie

cwelu jebany kutasie a ja ci bd tu ubliżał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.13 23:2:17

Podatek vs alimenty

1) Czy jako ojciec płacący alimenty w wysokości 1000 PLN/m-c na jedno dziecko mogę sobie to jakoś odpisać od podatku/podstawy opodatkowania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.13 18:54:26

mój były mąż złożył dokumenty o unieważnienie małżeństwa

unieważnieniem małżenstwa zajmuje się sąd kościelny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.13 17:17:13

podział kosztów utrzymania domu

W trakcie malzenstwa kupilismy dzialke o powirzchni 800m wybudowalismy domek jednorodzinny ,potem nastapil rozwod ,po rozwodzie sama splacilam pozyczke ktura byla zaciagnieta na budowe domu a ponadto przez ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.13 14:7:0

2008.1.13 9:45:17

Czas pracy w niemczech

nie , max mozesz pracowac 48 h tygodniowo, wg prawa ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.11 22:26:21

Umowa do porodu i co dalej?

Witam, Szukam porady. Jestem zatrudniona na czas określony do dnia porodu, czy zaraz po porodzie mogę zarejestrować się jako bezrobotna? Czy jeśli przepracowałam rok bez przerwy ale u dwóch pracodawców ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.11 13:54:52

co zrobic gdy...

Mam taki problem, mianowicie moj maz uznal przed laty dziecko z nieformalnego zwiazku. Matak dziecka zostawila je pod opieka babaci, ktora pozniej zostala rodzina zastepcza dla tego dziecka. Nastepnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.11 12:7:33

zaprzeczenie pjcostwa po 4 latach

Mam taki problem, mianowicie moj maz uznal przed laty dziecko z nieformalnego zwiazku. Matak dziecka zostawila je pod opieka babaci, ktora pozniej zostala rodzina zastepcza dla tego dziecka. Nastepnie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.1.11 12:2:40

jak ustalić dochód rolnika do alimentów??

Mój mąż jest właścicielem gospodarstwa rolnego, ponadto ma hodowlę świń. Jak mam ustalić jego dochód? Hektary liczy się w 3 formach do rodzinnego inaczej, do pomocy społecznej 194 i według ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.11 11:52:13

Roszczenia do spadku osób trzecich

Witam serdecznie. Mam taką oto sytuację. Daleka krewna zostawiła po sobie spadek. W testamencie spadek został podzielony między rodzinę oraz jej tzw. przyjaciół. Po otwarciu testamentu osoby te ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.10 13:11:29

umowa o dzieło? pomocy!

Witam Mój brat pracuje na infolinii już kilka lat na umowie o dzieło. Co miesiąc wg. umowy robi co innego "składa patelnie" lub "pakuje nagrody, ręczniki" itp. To jawne oszukaństwo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.9 17:32:23

Czy MOPS przyzna dodatek do rodzinnego podczas przebywania na urlopie wych. ?

Witam. Od 03.01.05 do 31.05.07 byłam zatrudniona w zakładzie pracy na umowę zlecenie. Studentka. Od 01.06.07 pracodawca zatrudnił mnie na umowe o pracę, ponieważ kończyłam studia.Jednocześnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.8 22:38:46

Prawo opieki nad córeczką...

Jeśli związek był nieformalny to niestety nic nie da rady zrobić. Na kobiecie nie wymusisz nic. Ma prawo decydować o tym gdzie chce mieszkać, z kim chce być. I sąd opiekę nad dzieckiem zazwyczaj ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.1.8 17:40:20

Mieszkac bez meldunku.

Witam,moze ktos mi pomoze w uzyskaniu odpowiedzi. Moja mama jest glownym najemca lokalu od 42 lat(mieszkanie komunalne). Dwa lata temu zameldowala wnuka. Wnuk zajmuje jeden pokoj ze swoja konkubina. Ona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.8 12:40:36

Wymeldowanie z mieszkania spółdzielczego lokatorskiego.

mam pytanie czy mogę wymeldować moją byłą konkubinę z mojego mieszkania ,ponieważ ona tam, już nie przebywa ponad 4 miesiąca , ma tam pobyt stały. Jednocześnie ja zaczołem remont tego mieszkania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.1.8 11:34:5

Rozliczenie roczne z małoletnim dzieckiem

Jeszcze raz dzięki. A jeszcze mam pytanie: rozliczam się wspólnie z dzieckiem? (też Gosia) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.1.8 10:28:14

Dziwnie zakręcony "spadek"

Wczoraj staralam sie dodac i napisalam nawet wszystko ale dzisiaj nigdzie tego nie ma .Wiec pisze jeszcze raz bo chcialabym zeby ktos mi pomogl.Otoz kilkanascie lat temu zmarl moj dziadek..nie zostawil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.8 9:59:49

2008.1.8 0:47:53

moja babcia

Nie wiem dokladnie jak to bylo i ciezko jest sie dowiedziec poniewaz staraja sie utaic wszystko.a bylo to tak(z tego co sie dowiedzialam)moj dziadek zmarl 11 lat temu.poniewaz nie bylo testamentu mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.8 0:23:1

budynek przy granicy działek

Może także , gdy budynek już stał zanim grunt został podzielony na mniejsze działki a także w sytuacji,gdy takie usytuowanie przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.7 16:42:10

częściowe odliczenie składki ZUs

Czy składkę ZUS dla pracowników odlicza się w całości dopiero po zapłacie? Czy moż na część przypadającą na pracownika odliczyć w danym miesiącu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.7 16:32:10

Przewóz antyków w Unii

Mam firmę renowacji mebli antycznych, tworzenia kopii antyków itp. Chciałabym świadczyć takie usługi dla mieszkańców Niemiec. Mam pytanie, czy można meble do renowacji przewozić swobodnie przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.7 14:49:56

Szantaż sąsiadek

Napisz pismo (kopia potwierdzona dla Ciebie) do Zarządu wspólnoty że planujesz remont łazienki i daj im termin na rozwiązanie sprawy z sąsiadkami, zaznacz też że w razie nie podjęcia stosownych ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.1.7 13:52:36

urlop bezpłatny a urlop wypoczynkowy

byłem zatrudniony na czas określony do 31.12.2007 i do tego dnie korzystałem z urlopu bezpłatnego w wymiarze 150 dni. teraz umowa o prace została przedłużona. czy należy mi się urlop wypoczynkowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.6 16:52:5

Kto zawinił ZUS czy pracodawca ?

Witam, Bedac w ciazy od 5 miesiaca zmuszona zostalam pojsc na l4 z uwagi na zly stan zdrowia. Jako ze zaklad pracy liczy mniej niz 20 osob po 33 dniach l4 obowiazek wyplaty spadl na zus - tak przekazano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.6 13:50:57

Jak kupić dobrze i tanio mieszkanie

Tak ja mam ten sam problem. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.1.6 13:9:35

Przekazanie ziemi rolniczej

Mam następujący problem. Wójek mojej dziewczyny chce przekazac jej Ziemei rolniczą wraz z zabudowa. Teren okolo 2 Ha. Nie ma uprawnien rolniczych ani to przez pracowanie przez minimum 5 lat jako rolnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.5 14:32:22

Kontrakt menadżerski

Witam Czy podpsiując z firmą kontrakt menadżerski muszę zakładać działalność gospodarczą i czy muszę płacić i jak składki na ubezpieczenie społeczne, czy też oni muszą mi płacić ZUS. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.1.5 12:46:41

Czy należy mi się urlop?

Witam Mam 50lat,zawód murarz.Przepracowałem 20lat.Ostatnio pracowałem w okrasie od 01.07.2007 okres 3 miesiące,na umowie czas próbny,następnie w tej samej firmie od 1.10.2007 3 miesiące czas określony,po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.5 12:41:42

Uciec z dzieckiem?

Od dwóch lat jestem w związku z pewną Kobietą. Ona jest mężatką. Ma 6letie dziecko. Mieszkamy daleko od siebie. Kiedy się poznaliśmy, Ona mieszkała sama (z dzieckiem). Ich związek był w stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.5 9:32:2

Zamykanie firmy, a stan posiadania (sprzet firmowy)

... obowiązkowo sprzedać na fakturę VAT lub paragon fiskalny. Pamiętaj, te wszystkie urządzenia mogą być zużyte na maksa - cena :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.5 9:25:9

MOJA EX NASTAWIA DZIECKO PRZECIWKO MNIE...

Do niedawna moje kontakty z corka byly ok.Przyjezdzala do mnie w/g postanowienia sadu, rozmawiala ze mna przez telefon, mowila ze kocha itp.Byla chce abym zrzekl sie prawa do dziecka,gdyz chce wyjsc za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.4 22:49:7

bank nie informuje o stanie kredytu

kredyt otrzymałam w 1993 roku. spłaciłam go w 1995 roku. dopiero po 4 latach z banku otrzymałam informację iż pozostała jakaś niewielka niedopłata (200zł). napisałam do banku pismo z prośbą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.4 20:14:25

Zatrzymanie zysku w spółce z o.o.

Zgodnie z umową spółki i k.s.h zgromadzenie wspólników może podjąć uchwałę o zatrzymaniu zysku w spółce w drodze głosowania. Taka uchwała będzie wiążąca. Mniejszościowi udziałowcy/udziałowca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.4 11:24:22

Czy mogę wymierzyć karę porządkową pracownikowi w tej sytuacji

Podczas rozmowy telefonicznej pracownik odnosił się do mnie niestosownie, był arogancki, przerywał mi, a co najważniejsze - nagrywał naszą rozmowę, bez uprzedzenia. Zapytany dlaczego to robi, nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.4 10:51:52

Kazus - może ktos wie kto tu ponosi odpowiedzialność?

Sytuacja zaszła w budynku wybudowanym w 1998roku, Pani A. mieszkała w lokalu, który stanowił jej własność, tak samo jak cały budynek. 3 lata po oddaniu do użytku budynku pani A.,staruszka, gdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.3 20:7:1

NIEULECZALNIE CHORE DZIECKO!!!

najpierw wystąp o alimenty do sądu,jak otrzymasz tytuł zasądzający wystąp do komornika o egzekucję,dodatkowo wystąp z wnioskiem do prokuratury o ściganie go z urzędu,oraz po trzech miesiącach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.3 13:1:39

Czy ktoś szkoli z prawa autorskiego w Krakowie?

Witam Poszukuję firm/osób szkolących z zakresu prawa autorskiego: Celem szkolenia jest zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie: pisania umów,obowiązuję prawo, tworzenia regulaminów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.3 10:22:34

data uregulowania alimentów

mam zasądzone alimenty które mam płacić do 15-go każdego miesiąca do rąk alimentowanej. Czy wystarczy że w dniu 15-go wpłacę je na poczcie,czy powinienem wpłacić je na poczcie z kilkudniowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.3 8:34:14

data uregulowania raty alimentacyjnej

zgodnie z wyrokiem sądu mam płacić alimenty do 15-go każdego miesiąca do rąk osoby uprawnionej.Czy wystarczy że w dniu 15 danego miesiąca wyślę tą kwotę przekazem pocztowym,czy powinienem wysłać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.3 8:24:7

Przydział na kwaterunek

Ale jest Pan miły nie dość, że najemca dał Panu bez dodatkowych opłat mieszkać w jego mieszkaniu, to jeszcze chce go Pan oszukać i wykorzystać zaufanie. Taka zachłanność, to obrzydliwe... i ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.3 0:3:34

Wykup mieszkania w "budynku specjalnego przeznaczenia"

Dziadek mieszka w budynku bedącym w zasobach społdzielni mieszkaniowej. Gdy postanowił wykupić o mieszkanie, spóldzielnia powołała się na punkt swego statutu w którym określono że budynek ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.3 0:0:0

Komornik zajął moją wypłatę

Nie wiem jak mam podpisać się pod postem, w którym pisze użytkownik że powołał się na jakies kruczki prawne odnośnie zajecia przez komornika 100% wynagrodzenia przy umowie zlecenie. Mam identyczną ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.1.2 22:40:43

Podział mieszkania z jednego na dwa (przywrócenie stanu pierwotnego)

Witam serdecznie! Chciałabym przywrócić pierwotny stan mieszkania.Ok 30-tu lat temu moi rodzice połączyli dwa mieszkania(dwa pokoje z kawalerką) Mieszkanie jest wykupione na własnosć.Nie wiem jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.2 20:1:12

podsatwy prawne odpowiedzialności cywilnej w hotelu

prosze o przslanie mi pracy na podany temat jak mozecie na maila martuska2126@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.2 17:48:21

podstawy prawne odpowiedzialnoście cywilnej w hotelu

prosze o przesłanie mi wyprwacowanie o tym temacie jak mozecie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.2 17:44:51

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika