Forum prawne (strona 839)

PROSZĘ O POMC.TESTAMENT

Współczuję, bo sprawa wygląda dość skomplikowanie. nic doradzić nie mogę, chyba tylko tyle, że bez dobrego adwokata się nie obejdzie. Ja sama stoję wobec sprawy o podział spadku, która też ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.13 20:58:59

Spłata zadłużenia przez poręczyciela.

Witam. Zaciągnąłem pożyczkę w banku na swoje nazwisko dla innej osoby, która była jednocześnie poręczycielem tej pożyczki. Ta osoba spłacała regularnie pożyczkę. Teraz przestała ją spłacać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.13 19:57:37

Przekroczono wszelkie znane mi terminy rekl. - czy moge odstapic od umowy kupna

Sprawa tyczy się sprzętu komputerowego firmy NEC. Zareklamowałem go nie przez przedstawienie gwarancji producenta, lecz przez okazanie faktury (jedyny dowód kupna). Producent zawsze daje na ten typ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.13 19:51:6

pensja do 10?

a jest jakieś prawo do umowy zlecenie odnośnie wynagrodzenia? czy mogą sobie płacić kiedy chcą? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.13 14:52:2

Przepisanie domu a sprawa likatorów

Czy przepisując dom na innego właściciela, można zastrzec kto ma prawo pozostać w tym domu a kto musi go opuścić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.13 12:58:19

utrzymanie pełnoletniego dziecka

Nie do momentu, kiedy się uczy, a do chwili, gdy nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Dziecko może studiować zaocznie, czy dziennie - akurat ten fakt nie ma na to wpływu. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.13 11:5:40

Dostawca TV

Witam To czy na w Państwa budynku będzie nowy dostawca czy nie to powinno być podjęte Uchwałą która ureguluje Wasze spory. Można głosować zarówno udziałami jak też 1 właściciel 1 głos. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.12 15:0:36

Matka zrzekła się ustnie zachówku a teraz zmieniła zdanie :(

Nie bardzo rozumiem na czym w tym wypadku ma polegać rozliczenie zgodnie z prawem. Tak czy siak matka nabyła prawo do zachowku, a w sprawie chodzi o to aby uniknąć wypłaty tego zachowku. Tak więc ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.12 10:23:53

Zeznania w trybie art.304 kpc

Mam pytanie? Mąż zeznał kłamliwie przed Sądem w sprawie rodzinnej iż to on płacił za wszystkie media a nie przedstawił dowodów. Sąd wydał ugodę pomiędzy pozwanym i powodem. Czy tak kłamliwe ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.11 21:41:59

Dysponowanie masą spadkową podczas choroby spadkodawcy

Witam, mam podobną sprawę. Być może pana sprawa już się zakończyła. Jeśli tak to ciekawa jestem z jakim rezultatem Ja jestem jeszcze przed całym postępowaniem sądowym. Wydaje mi się, że jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.11 21:5:1

zawiadomienie o spadku. co robić?? proszę o pomoc!!

Trzeba się zgłosić ,jeśli ciotka jest jednym ze spadkobierców , bo inaczej przejmie gmina .Pozdrawiamm ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.11 20:51:4

szkolenie bez akredytacji a przychód

czy należy opodatkować uczestnictwo w szkoleniu nieobowiązkowym, np. z zakresu prawa pracy jeżeli jest się zatrudnionym na stanowisku kadrowym, służące do poszeżenia wiedzy z danej dziedziny ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.11 13:55:12

_podział działki_

Jeśli chodzi tu o zniesienie współwłasności to sprawa może być nie tak prosta. Moja sprawa ciągnie się w sądzie juz 5 lat. Ważne czy strony są zgodne. A ostatnio na przedstawiony projekt podziału ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.11 8:33:34

Znak drogowy

Zobaczylem znak ograniczenia predkosci do 40, pod ktorym umieszczona byla tabliczka: Zakaz dotyczy TIR od godziny X do Y Czy cięzarówkę bez karnetu TIR dotyczy ten znak? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.10 23:22:39

Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

Ta sprawa jest jakaś dziwna .Najemca tylko ma prawo wykupić mieszkanie , a osoby tam zameldowane to inna sprawa .Żaden wnuk , a ni córka w tym zakresie nie jest stroną postępowania .Jeśli dziadek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.10 22:18:54

Zajęcie przez komornika

Kwota najniższej czyli 1146 zł jest wolana od jakichkolwiek potraceń. Najlepiej szybko konto wspólne zlikwidować- najprostsze.A kto zaciągał kredyt Pani też - podpisywała Pani weksel jako poreczyciel?To ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.10 22:12:48

Umowa , a windykacja - czy musi byc faktura?

Jeśli w umowie jest zapis,że strona odbierajaca powinna w terminie ....dni odebrać prace , a z tego z Pan mói nie odebrała , a teraz powołuje się na usterki , których nie stwierdzono protokołęm ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.10 22:3:9

ZTM i Sąd Grodzki

MAM PROSBE JESLI DOSTANIESZ ODPOWIEDZ NA tWOJE PYTANIE PRZESLIJ MI JE. DOSTALAM IDENTYCZNE PISMO I ZOSTAL MI TYDZIEN MOJ E MAIL ilona_mizia@op.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.10 20:51:3

prosze o pilna pomoc

a jaka jest laczna kwota jakom uzyskales ze spszedazy tych telefonow?ja mam dostac wyrok za paserstwo na podstawie tego ze koleszka chcial cos spszedac w lombardzie ale nie mial dowodu i poprosil mnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.10 18:31:46

Mieszkanie otrzymane w spadku

po jakim czasie moge sprzedac mieszkanie nabyte w spadku? czy moge sprzedac go swojej corce? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.9 18:36:28

Jak zinterpretować artykół 15&4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych

Spółdzielnia powołując się na nizej cytowany przepis a włściwie na pierwszy jego człon ( nie podajc całości przepisu, oraz nie podając powodu podjęcia takiej decyzji), nie wyraża zgody na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.9 15:20:26

Właściciel straszący lokatorów

o jeju....jak czytam ta opowieść to tak jakby to ja bym była jedna z tych dziewczyn.. Moj wynajemca równiez tak robi,straszy nas i daje kolosalne rachunki. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.8 22:37:5

2008.2.8 13:15:28

Komornik i jego uprawnienia

KOmornika nie nalezy wpuszczac. do domu. mam podobna sytuacje. po rozwodzie ppozostaly dlugi mojego meza. Ja mam mieszkanie uzyczone spisana umowa. Nigdy nie wpuszczam komornika bo nigdy nie pokazuja zadnych ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.7 21:23:17

Kogo są te pieniądze?

Witam i bardzo proszę o prawne wyjaśnienie następującej sytuacji: Osoba X posiadająca znaczną sumę pieniędzy na koncie bankowym daje pełne upoważnienie do dysponowania tym kontem osobie Y. Przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.7 19:1:48

czy zasiedzenie jest możliwe w tym wypadku?

NIE , BO NIE MA STWIERDZENIA NABYCIA SPADKU ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.7 14:46:4

Czy przysługuje mu przedterminowe zwolnienie

I jeszcze, bo teraz sie doczytałem - twój chłopak może starać się o "warunkowe" po roku odbytej kary (jeśli wszystko co ma teraz to jest 2 lata i siedzi pierwszy raz). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.5 19:43:31

Wezwanie do sadu

Witam, ostatnio dowiedzialam sie ze moj znajomy dostal wezwanie do sadu za jazde samochodem pod wplywem alkoholu, bez prawa jazdy i bez papierow ( te pozniej dostarczyl ) , jako ze bylam w tym samochodzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.5 16:4:7

przedłużenie kontraktu we wojsku

Witam. Mój mąż pracuje w wojsku na kontrakcie 3 letnim, do końca kontraktu zostało mu 3 miesiące,teraz zachorował i na L-4 będzie 6 miesięcy , moje pytanie brzmi: czy wojsko przedłuży mu kontrakt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.5 14:5:38

Ubezpieczenie po ślubie

W przyszłym miesiącu biorę ślub cywilny. Moja narzyczona korzysta z NFZ na podstawie ubezpieczenia swojej matki. Rozumiem iż po ślubie przejdzie na moje ubezpieczenie. Tylko, że ślub planowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.4 22:50:34

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

generalnie ZUS nie umarza odsetek, z rzadka umarzane są należności główne. Sądzę, ze w Twoim przypadku (o ile złożyłeś wniosek o umorzenie odsetek i rozłożenie na raty należności głównej) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.4 18:25:0

nieważny weksel

Teoretycznie można by próbować podważyć ważność takiego weksla ale skoro jak twierdzisz drukowanymi literami przez samego wystawcę zostało wpisane imię i nazwisko to można to traktować jako ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.4 13:31:56

umowa o prace prosze o pomoc

Maksymalny wymiar czasu pracy jest określony w kodeksie pracy i rozporządzeniach właściwego ministra. Zapis, który Pani cytuje dotyczy rozkładu czasu pracy na poszczególne dni czy tygodnie. Umowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.4 12:17:54

2008.2.3 12:3:29

zaleganie z platnascia za akademik

Mam nie zaplacony akademik od pazdziernika. Do konca stycznia mialem uregulowac opaty za 3 miesiace (od 1.paz do 1.sty). Kierowniczka grozi mi wykwaterowaniem i kolegium. Nieznam sie na tym. Co moze mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.2 12:30:55

intruum justita i eos ksi

jesli firma występuje o nakaz zapłaty to nie ma sprawy w sądzie dlatego cie nie informowali. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.2 0:32:42

Naruszenie danych osobowych a prawo

Witam. Czy mam jakieś szanse w naszym kraju wyegzekwować sprawiedliwość za włamanie i czytanie prywatnej poczty internetowej? Sprawa niby prosta do udowodnienia bo moje emaile zostały użyte w innej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.1 23:53:9

Komu przyznane zostaną dzieci?

spotykam sie z dziewczyna, ktora jest w zwiazku malzenski z obywatelem niemiec od 4 lat i jest obywatelka polski. postanowila od niego odejsc gdyz go nie kocha ale nie chce stracic 1,5 rocznej corki ponad ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.1 22:27:6

Wezwanie do sądu.

Mazi dobrze ci mówi idź bo inaczej przyjadą po Ciebie do domu a tak zaoszczedzisz sobie całej szopki przed sasiadami ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.1 19:38:5

Jak najdalej z domu. Potrzebuje rzetelnych informacji.

No, no..... Ale cię rozpieścili! Z tego co piszesz, to ani się nie kalasz pracą, ani nie jesteś zbyt pilnym uczniem. Może tato ma rację? Owszem rodzice mają obowiązek alimentacyjny w stosunku ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2008.2.1 16:5:27

2008.2.1 14:5:0

Chciałem urlop na żądanie a dostałem nagane i nn

Urlop na żądanie ma właśnie to do siebie, że pracodawca nie musi wyrażać na niego zgody. Pracownik jednostronnie oświadcza, że bierze urlop na żądanie i na tym koniec. W przypadku braku możliwości ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.1 13:59:18

Czy jest takie prawo.

Witam. Moja adwokatka poinformowała mnie, że matka ma prawo zabrać wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do zapewnienia dzieciom takich samych warunków bytowych. W efekcie eks ogołociła mnie ze wszystkiego, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.1.31 23:58:34

Problem z ratą OC za samochód

Właściwie to nie masz chociaż osoba, która przyjmowała wypowiedzenie powinna to wcześniej sprawdzić. Ale jeśli to był agent to pewnie mu sięnie chciało ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.31 20:49:23

termin zakonczenia budowy

witam jestem "szczesliwym" czlonkiem spoldzielni mieszkaniowej w 2002 r zakupilem mieszkanie z data oddania grudzien 2003 r +- 60 dni do dnia dzisiejszego inwestycja nie jest zakonczona cala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.31 16:33:23

Żyrowanie kredytu bankowego

W tej sytuacji nie pozostaje nic innego tylko spłacić kredyt, a następnie wnieść pozew przeciwko kredytobiorcy o zwrot spłaconego kredytu, ale sprawa nie będzie prosta, więc najlepiej zatrudnić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.30 11:4:56

rozwód z mojej winy

jestem z mężem 10 lat.mamy dwójke dzieci . od 6 lat zastanawiam sie nad rozwodem . jednak 8 miesięcy temu poznałam kogoś . chcemy być razem. ale wiem żę mąż nieda mi żyć . po rozwodzie niewyobrażam ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2008.1.29 22:30:1

stare dlugi przyszlego wspolnika przyszlej spolki cywilnej

przecież spółka cywilna nie ma majątku jako takiego? to tylko umowa pomiędzy dwoma lub więcej podmiotami gospodarczymi? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.29 11:58:24

długi na mieszkaniu

Czy jeśli zamelduję się tymczasowo pod innym adresem to czy w okresie tego zamedlowania będę odpowiadać za długi powstałe na mieszkaniu gdzie mam zameldowanie na stałe, mimo że tam nie mieszkam, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.1.28 20:40:39

czy dochod za miesiac grudzien bedzie liczyl sie do pitu 2007 czy 2008?

w zależności od tego w którym miesiącu było wypłacone, jeśli w grudniu to pit za 2007, jeśli w styczniu to pit 2008r. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.1.28 20:26:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika