Mieszkanie komunalne i spoldzielcze

Odpowiedzi w temacie (1)

-

23.4.2004

Witam, chciałbym zdobyć informację w następującej kwesti: jest małżeństwo, mąż jest głównym najemcą, zameldowana jest w tym mieszkaniu tylko jedna osoba; żona zameldowana jest w mieszkaniu spółdzielczym, gdzie główny lokator(jej ojciec) zmarł. Jak dokonać zameldowania żony w tym mieszkaniu, gdy jej mąż jest głównym najemcą w mieszkaniu komunalnym (spółdzielnia chce od żony pisma dotyczącego statusu meldunkowego męża)? Czy rozdzielczość majątkowa coś wnosi do sprawy? Dziekuję za ewentualne wsazówki.
(RobertK)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zoi

2004-05-21 15:22:08

z tego co sie orientuję, jeśli jesteście państwo małżeństwem to przysługuje Wam tylko jeden stosunek najmu. Nie możecie państwo posiadac dwóch tytułów prawnych do lokalu typu spółdzielcze, czy właśnie komunalne. Rozdzielność majątkowa nie ma tu nic do rzeczy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • 22.7.2018

  Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 26.3.2019

  „Bank ziemi” programu „Mieszkanie Plus” urośnie?

  „Bank ziemi” programu „Mieszkanie Plus” będzie większy. Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. To zwiększy zasób (...)

 • 29.11.2018

  Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)