Forum prawne (strona 838)

prawo autorskie - utw. lutniczy

Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego. O ile wiele z nich jestem w stanie zrozumieć, to co oznacza UTWÓR LUTNICZY, skąd się w ogóle wziął w ustawie i po co? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.27 21:47:23

Ile dostanę po rozwodzie?

Dom budowaliśmy razem, rachunki są głównie na szwagra, taka życzliwość z naszej strony, aby mógł sobie odliczyć od podatku, ponieważ my mamy dom za granicą i to nie było dla nas istotne. Ile ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.27 19:8:11

Błagam o rade w bardzo nietypowej sprawie .

Może warto byłoby sprawdzić, czy choroba psychiczna męża nie jest furtką do unieważnienia małżeństwa? Sprawę rozwodową można zakończyć polubownie w ciągu kilku miesięcy, to prawda, ale ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.27 8:31:42

Rozwód w UK

czesc a jak sie pisze pozew w anglii bo ja tez potrzebuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.26 17:22:4

Zastraszanie z internetu

Oczywiście wszystkie smsy sa zapisane, sama nie wiem na co czekam, po prostu się boję, że może się na mnie zemścić, to mnie tylko hamuje:( Za każdym razem mam podobny tok myślenia: Jest dzień ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.26 0:0:36

Bardzo nietypowa sprawa

Jestem z mężem od 15 lat. Mam córke w 2 klasie gimnazjum. Od początku małżeństwa miałam problemy z mężem. Mąż często nadużywał alkoholu i ro bił awantury. Bił mnie i wykańczał psychicznie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.25 16:57:17

umowa z prywatną uczelnią i spłata czesnego

Witam, podpisałam umowę z wyższą uczelnią, po pierwszym semestrze zrezygnowałam z nauki, niepodchodziłam do żadnego egzaminu semestralnego, za pierwszy semestr czesne zostało opłacona, gdy chciałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.24 18:35:47

Kradzież "towaru wirtualnego"

Witam. W ostatnim czasie kupiłem postać w grze online. Lecz po krótkim czasie stary właściciel odzyskał ową postać (może to zrobić w przeciągu półtora miesiąca, ale oczywiście będzie się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.24 14:41:14

Demontaż kratki

no ale do tego dochodzi jeszcze zmiana dowodu rejestracyjnego... a wiec wszystko nie konczy sie na tych 210 zlotych... ja mam kratke i tez chcialbym sie jej pozbyc, ale koszt chyba jednak jest zbyt wysoki. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.24 12:17:6

dokumenty potrzebne do przeprowadzenia sprawy spadkowej

w 1999 roku zmarla moja babcia, przepisujac na mnie mieszkanie i zaznaczajac w testamencie ze jednej z jej corek musze splacic zachowek czyli 1/8 wartosci mieszkania. problem jest taki ze sprawa spadkowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.23 20:9:37

Minimalna płaca

tak powinni zarabiac politycy zeby wiedzieli jak czlowiek zyje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.23 19:6:4

testament darowizna zachówek

Witam serdecznie. Babcia z dziadkiem posiadali mieszkanie własnościowe o wartości ok 100 tys zł oraz działkę rekreacyjną(ok 20 tys zł). Mieli troje dzieci: dwóch synów( w tym mój tata) oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.23 13:58:5

testament zachówek darowizna

Witam serdecznie. Babcia z dziadkiem posiadali mieszkanie własnościowe o wartości ok 100 tys zł oraz działkę rekreacyjną(ok 20 tys zł). Mieli troje dzieci: dwóch synów( w tym mój tata) oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.23 12:49:10

Ogromny problem ze spadkiem.

Witaj Alias i spółka troche dziwne te dywagacje w Twoim temacie a to chyba dlatego że nic nie wnoszą w sprawie. Opisujesz swój problem tak troche od tyłu jakbyś był tylko sam - Dział Spadku po ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.22 19:40:25

prawo bankowe a spadkobiercy

Mam poważny problem z uzyskaniem z banku informacji o koncie zmarłego ojca. Jestem jednym z trzech równorzędnych spadkobierców. Z prawomocnym postanowieniem sądu w sprawie o nabycie spadku zwróciłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.22 17:29:30

Jazda na rowerze pod wpływem czy nie za wysoka kara ?

Ja za 0,6 promila dostałem 1 rok zakazu 50zł i 80 godzin pracy. Coś to dużo Ci dali tej kary.... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.22 17:5:7

walcze o córke

czesc,własnie dzis mialem sprawe i jak sie okazało narazie chyba ostatnią.WYGRAŁEM!!!! ciesze sie ogromnie. Niestety chyba bedzie odwolanie ale jest dobrze matka w koncu wstawila sie do sadu ale nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.22 16:57:53

MANKO w towarze

Nikt nie pomoże ??:( ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.22 16:53:20

KRUS zamiast ZUS

odziedziczyłam 1,8h czy moge przejsc z zus do krus ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.22 13:7:53

Spoleczny kurator sadowy, nowe sprawy OP - opieka prawna

Ciężko tak odpowiedzieć nie znajac szczegółów sprawy.A forum nie jest od podawania szczegółów,dlatego radzę skonsultować się z bardziej doświadczonym kuratorem zawodowym. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.21 19:44:21

Dowody osobiste - procedury

Witam. W jaki sposób "dzisiaj" wydawane są dowody osobiste - procedury? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.21 13:54:26

Ogromny problem ze spadkiem

Witam, Dziadek wybudował dom na działce i w testamencie spisał na dwie części. Pierwsza cześć na starszego syna, drugą na drugiego syna i żone jego(moi rodzice). Nie doszło do podziało budynku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.21 13:3:24

zapis domu i dzialki

W razie śmierci mamy, której testament pomija Pani prawa do majątku, należy się Pani tak zwany "zachowek", czyli połowa tego, co by się Pani prawnie należało, gdyby testamentu nie było. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.20 16:7:30

jak udowodnić PRAWDZIWE zarobki ojca??

Niestety zgadzam się z przedmówcą. Jestem w podobnej sytuacji. Dziecko ma już 3 lata. Tatuś mieszkanie w centrum W-wy, dwa samochody, dom pod W-wa firmę, która "wciąż" przynosi straty. Alimenty ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.20 14:7:46

Składki ubezpieczeniowe i zdrowotne prosze o pomoc

Calkiem slusznie. Emeryt rowniez placi składki spoleczne. Ida one do ZUS-zwiekszaja Ci emeryture. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.20 8:32:44

Odwołanie zrzeczenia się spadku

Witam. Mój dziadek miał troje dzieci. Na początku roku zmarł jako wdowiec. Zostawił w spadku posiadłość, którą zapisał w testamencie mojemu ojcu. Pozostałe dzieci wydziedziczył, co należycie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.19 22:22:2

Zawieszenie czy wstrzymanie egzekucji komorniczej

Mam pytanie jaka jest różnica między zawieszeniem egzekucji a wstrzymaniem i jakie skutki prawne niesie to za sobą . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.19 11:53:51

Zasiedzenie.

też jestem tym zainteresowana ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.19 11:0:24

jestem jedynym swiadkiem

Mój ojciec miał podobną sprawę z policją... Jechał 130km/h po ekspresowej... w pewnym momencie zajechał mu drogę granatowy golf... zrobił to tak niespodziewanie, że ojciec wbił się w niego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.19 2:12:43

Kontakt z dzieckiem.

Witam, Czy ktoś wie gdzie znajdę wzór wniosku (do sądu) o możliwość kontaktu z dzieckiem. Dodam że jeszcze nie jestem po rozwodzie. Pozew dopiero złożyłem, nie mam odebranych ani ograniczonych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.18 21:21:49

Egzekucja komornicza -POMOCY !!

Mam problem z komornikiem ,mam zaległości w ZUS ale od dwóch lat spłacam ten dług w ratach .Okres ratalny jest rozkładany na 10 m-cy taka procedura po tym okresie ZUS przesyła do komornika pismo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.18 20:42:24

Prosba o pomoc!!!!

nie musisz mieć adwokata po prostu składasz wniosek o powyżkę alimentów .skrócony akt urodzenia (do alimentów wydają go bezpłatnie)wniosek w 2--egzemplarzach koszty sądowe pokrywa zobowiazany,nic ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.18 20:39:59

Egzekucja komornicza POMOCY

Mam problem z komornikiem ,mam zaległości w ZUS ale od dwóch lat spłacam ten dług w ratach .Okres ratalny jest rozkładany na 10 m-cy taka procedura po tym okresie ZUS przesyła do komornika pismo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.2.18 20:9:36

Zwolnienie z funduszu remontowego(mieszkania na wlasnosc)

jest to krzywdzące, w naszym(tych co wczesniej wykupili) mniemaniu, ale zg. z Ustawą tylko Walne może podjąć taką Uchwałe. Mieszkańcy muszą -wnioskiem z podpisami - zainteresowanych wystąpić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.18 19:4:56

ukrywane kredyty w małżeństwie

Musisz sprawdzić w bankach, co tak nawypisywał. Jako żona masz prawo to sprawdzić. Jeśli nie ma tam Twojego podpisu nie musisz się martwić. On odpowiada za brane kredyty. Poza tym masz prawo w sądzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.18 18:53:42

lokatorzy- nie lokatorzy?

Witam. Razem z dwójką współlokatorów znalazłam się w takiej nieprzyjemnej sytuacji: jesteśmy studentami i wspólnie we czwórkę wynajęliśmy mieszkanie, jednak umowa została podpisana jedynie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.18 16:19:50

lokator-nie lokator?

Witam. Razem z dwójką współlokatorów znalazłam się w takiej nieprzyjemnej sytuacji: jesteśmy studentami i wspólnie we czwórkę wynajęliśmy mieszkanie, jednak umowa została podpisana jedynie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.18 16:11:46

Czy przysługuje prawo do zachowku i ewentualnie jaka będzie jego wysokość?

Oczywiście z tego co wyczytałem, należy się każdemu wnukowi zachowek 1/2 tego co dostałby bez testamentu czyli 1/12 wartości całego spadku od tej co dziedziczy 80% i wuja co ma20% .Tj. watość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.17 16:34:18

czy należy się bratu zachówek

Od wartości rynkowej w tym wypadku 60 tyś tyle ile jest w akcie notarialnym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.17 15:59:44

Muzyka..a prawa autorskie

Przepraszam że tutja być może zły dział ale nie wiedziałem gdzie zapytac. Jak wiadomo muzyka objęta jest prawem autorskim. Mam pytanie czy kawałki REMIXOWANE przez Dj-i (DeeJay) w jakiś klubach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.17 12:40:1

Służebność gruntowa drogi koniecznej

Czym może skutkować nabycie służebności drogi koniecznej na działce objętej hipoteką banku, a dzialka ma jednego właściciela? Czy przejęcie przez bank z powodów hipoteki przekreśla służebność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.17 10:55:4

Niezłożone deklaracje vat-7 ... będą kłopoty ??

Witajcie Przysolili mi 400 zl mandatu ten koles z tlustymi wlosami probowal mi wytlumaczyc ze pismo ktore napisalem - czynny zal nie tyczy sie do vat-u bo cos tam rejestrowane , cos mi tam opowiadal ale ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.2.17 8:56:32

PROSZE O POMOC MAM PROBLEM Z PRZEKSZTALCENIEM MIESZKANIA NA WLASNOSCIOWE

ojciec nie wyraża zgody na wykup, musi się zrzec prawa do mieszkania i wkładu mieszkaniowego na rzecz mamy ponieważ prawdopodobnie mieszkanie było objęte wspólnością majątkową małżeńska rodziców. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.16 20:37:37

co mam zrobic kiedy kupilam auto z przewinietym licznikiem

we wrzesniu 2007 nabylam3-letnie auto w komisie za cene 32.000 zl , w miesiacu grudniu dowiedzialam sie w autoryzowanym warsztacie ze samochod ma przewiniety licznik o ponad 60 tysiecy km. musialam wyremontc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.16 19:16:4

darowizna przedsiębiorstwa-co z pracownikami

moi rodzice prowadzą działalność handlowa , zamierzają darowizną przekazać ją na mnie. chcę otworzyć spółkę jawną razem z bratem , co z pracownikami firmy rodziców , czy też musimy ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.15 18:7:35

Konto bankowe - prawa spadkobierców

Witam Mam pytanie Czy każdy ze spadkobierców uznanych przez sąd prawomocnym postanowieniem ma prawo do uzyskania w banku kto i w jakim zakresie był upoważniony przez Spadkodawcę do dysponowania Jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.15 17:1:58

2008.2.15 11:7:7

czy jest takie prawo?

Mąż może wrócić trzeźwy do domu, położyć się spać i zachowywać tak, jakby go nie było. Jednak jeśli żona jest taka, jak Pan tutaj opisuje, za byle co może ona sprowokować awanturę, Podrapie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.2.14 21:57:16

mandat za jazde na zagranicznej legitymacji

pytajac kasjerki pks czy mi przysluguje znizka z tytulu bycia zagranicznym studentem powiedziala ze tak i sprzedala mi ulgowy bilet,po okazaniu dla kierowcy mojej legitymacjii i biletu studenckiego wpuscil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.14 13:35:13

jazda z zagraniczna legitymacja

pytajac kasjerki czy mi przysluguje znizka z tytulu bycia zagranicznym studentem powiedziala ze tak i sprzedala mi ulgowy bilet,po okazaniu dla kierowcy mojej legitymacjii i biletu studenckiego wpuscil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.14 13:23:8

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika