Forum prawne (strona 837)

DYSCYPLINARKA-PROSZĘ O POMOC

A więc jeśli w ciągu tych 2-tygodni ZUS nie podważy mojego zwolnienia wtedy pracodawca nie ma prawa wystawić mi dyscyplinarki? Co do koleżanki to szkoda gadać...widziała jak mnie tam gnębili, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.3.13 16:43:32

Wyjazd dziecka za granice,do krajow UE

Dziecko musi posiadać paszport lub dowód osobisty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.13 12:3:44

koszty ogrodzenia.. od mieszkania czy od metrażu?

proponuję przestudiowanie ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własnosci lokali. w art. 12 tej ustawy jest napisane: " Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.13 7:46:7

Pilnie potrzebuje wzór pisma do sądu

na kazdej stronie sadu jest wniosek o zwolnienie z kosztow sądowych trzeba wydrukowac wypisac w dwoch egzemparzach złozyc do biura podawczego w Sadzie własciwym.Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.12 19:30:25

Konkubinat a kredyt

myślę, że to dość ryzykowne posunięcie na Twoją niekorzyść. Będziesz współodpowiedzialna za kredyt a dom i działka nie Twoje... gdyby Wam się nie poukładało , a Twój partner przestałby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.12 19:16:21

podział majątku po 2 latach od rozwodu

moi teściowie rozwiedzli się ze soba 25 lat temu, do tej pory nie mają rozdzielności majątkowej - teść został na ich wspólnym majątku, a teściowa zostawiła wszystko. mają dwóch dorosłych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.12 15:7:41

natrętna sąsiadka

Tacy ludzie istnieja i wszystko im będzie zawsze przeszkadzać.Zlekceważ ich , bo inaczej będą ciągłe nerwy.Nie maja podstaw , aby podać was o zakłócanie spokoju.Widocznie stropy budynku są słabe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.12 10:26:25

Ubezwłasnowolnienie ojca w podeszłym wieku.

Tylko prawnik Panu pomoże , co po kolei należy zrobić.Sprawa nie jest skomplikowana ale wymaga prawidłowych działań po kolei!Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.12 10:19:44

Sprawa z artukułu 158 1kk a karta pobytu tymczasowego

Sprawa dotyczy obcokrajowców. Oskarżony pochodzi z Indii i stara się o kartę pobytu ale nie moze jej otrzymac ze względu na toczącą się sprawę. poszkodowany pochodzi z Estoni i nie stawia się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.11 15:52:31

Niedokladne zdjecie jako dowod w sprawie.

Dodam jeszcze że ze Szczecina, żeby nie było, że to głupie żarty. Jeszcze raz zapraszam po odbiór mandatu :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.3.11 12:46:19

Rozwód po 7 latach rozłąki

Małżeństwo opiera sie na związku dwojga ludzi. Jeżeli można w jakikolwiek sposób wykazać, że nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego, to jest to podstawą do rozwiązania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.10 16:9:39

czym dokładnie jest "chwila wypłaty"

Chwila wypłaty to prawidłowo przelane pieniądze na konto klienta czyli chwila ich dysponowania przez klienta.To ważne . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.10 13:30:4

Postępowanie spadkowe- problem z siostrą.

Wynając prawnika --wszystko wtedy powie właściwie i na czasie . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.10 13:28:8

Alimenty od ojca pozamałżenskiego dziecka

Oczwiście, że można, bo wielu tak płaci. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.10 10:47:39

Opinia biegłych w sprawie rozwodowej

jestem w 100% przekonana,że prócz testu, o którym mówisz, biegli zastosowali, prócz analiza kat, szereg innych technik i metod badawczych, choćby obserwację, rozmowę kliniczną itp. Być może ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.3.9 23:19:41

potrzebuje o pomocy

dzien dobry wszystkim,mam mały problem.nie jestem obyty w tych prawach mieszkaniowych i potrzebuje pomocy.2 lata temu zmarła mi babcia,ktora to była głównym najemcom mieszkania spółdzielczego i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.9 22:59:45

Ojciec za nic nie płaci-Pytania

Może warto złożyć na prokuraturę zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym (elementem znęcania jest również niełożenie na utrzymanie). Po drugie złożyć w Sądzie Rodzinnym pozew ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.9 20:20:26

nekanie wyzwiska szantaz

to co puściłaś się z innym? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.3.9 11:4:19

Patowa sytuacja. Pilne!

nie wiem co mam zrobić więc proszę was o pomoc. Po 10 latach małżeństwa z mojej winy rozwodze sie z mężem. Mam 4 letniego synka którego wychowywałam razem z mężem mimo że to nie jego dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.9 9:31:20

spadek a pies ogrodnika

Tak można je pozabijac i będzie święty spokój ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.9 1:49:25

Odebranie tytułu prawnego głównemu najemcy i przydzielenie tegoz tytułu mi...

mysle ze nie wiele moze pani w tym przypadku zrobic samo wymeldowanie nie czyni z pani glownego najemcy poniewaz to byl pani konkubent i rzeczywiscie gmina nie musi z pania podpisac umowy i moze zaproponowac ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.3.9 0:51:44

Wniosek o nadanie nieruchomości dla organizacji Grupy Ratownictwa Medycznego

Już wielokrotnie mieliśmy różne siedziby (w PSP, ZR, a nawet szkołach średnich) i za każdym razem po wyremontowaniu i przeniesieniu całego sprzętu musieliśmy opuścić dale lokum, ponieważ zawsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.8 23:39:57

2008.3.8 20:20:25

Upomnienie pracownika

witam! mam problem zwiazany z praca! otoz w kwietniu mina 2 lata,jak pracuje w firmie produkujacej meble i sofy. Jest to firma zatrudniajaca ponad 1500 osob! otoz w miesiacu listopadzie wrocilem z wojska ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.3.8 19:4:3

Moja była żona chce abym sie zrzekł praw rodzicielskich

A czy kobiety, które zostawiają dzieci w specjalnych łóżeczkach w szpitalach płacą alimenty potem? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.3.8 17:51:57

Walka o córkę, pilne !!!

Faktycznie , to powinien Pan wystąpić do sadu rodzinnego w celu ustalenia kontaktów z dziećmi , jeśli żona tego nie ustaliła z Panem tym bardziej ,że nie ma rozwodu ani separacji.Inaczej problem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.3.8 17:51:36

jaką posiadałem odpowiedzialność nie podpisując żadnego zobowiązania ?

Pracowalam w pizzeri.Prawdopodobnie mialam z kolezanka z ktora sie zmienialam manko na kwote prawie 1700 w miesiacu listopadzie 2007r.Prawdopodobnie bo nigdy nie pozwolono nam tego sprawdzic,policzyc.Pod ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.3.7 14:40:50

Kanary (czyli Kontrolerzy biletów)

A jesli pospisalem sie X postawilem tylko krzyzyk to moga mi udowdnic? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.3.6 21:13:22

2 mandaty w autobusie

Dzisiaj wracając ze szkoły autobusem, jak zwykle odbiłam kartę (karta elektroniczna, na której mam doładowane pieniądze na przejazd) na czytniku, i choć dźwięk odbicia był poprawny, to jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.6 18:18:7

ZUS ujawnił dane

Dziś się dowiedziałem, że ZUS ujawnił moje dane osobowe oraz wysokość zadłużenia dla moich kontrahentów. Pewnego czasu miałem problemy ze zleceniami, a więc pojawiły się także problemy z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.6 16:27:51

stypendium a podatek

Pani Alicjo, studiuję na uczelni państwowej i czy może mi pani napisać czy mam obowiązek rozliczenia podatkowego jesli otrzymywałam stypendium socjalne - 0k. 250 zł i naukowe 225 zł. Po przeczytaniu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.3.6 14:50:4

władza rodzicielska...

Witam, Mam do Państwa pytanie obecnie jestem samotną mamą, natomiast biologiczny ojciec dziecka w wyroku sadowym ma zapisane: ustala się , że Pan X(dalej są podane jego dane ) jest ojcem małoletniego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.6 12:48:7

przeliczanie emerytury - nowelizacja ustawy

Jestem na emeryturze nauczycielskiej, mam 54 lata. pracuję od 01, 09, 2007r na umowę zlecenie. Czy i kedy mogę przeliczyć emeryturę ? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.3.6 12:30:8

Ogłoszenie testamentu, a zachowek.

Jest nas dwojga rodzeństwa. Zmarła 11 marca 2005 r mama pozostawiła testament notarialny, na podstawie którego spadek nabył w całości mój brat. Wynika to z postanowienia Sądu z 11 października ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.6 12:13:59

podzial dzialki budowlanej

Proszę odpowiedzieć czy jest możliwość odłączenia części z działki A /około 3 a/-/zabudowanej siedliskowej o łącznej pow. - 0,25 a/, z przeznaczeniem na drogę dojazdową do sąsiedniej działki ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.3.6 9:55:2

10% podatek...?!

Kwoty i daty nie są dokładne, ale nie różnią sie znacznie i oddają problem. Mieszkanie zostało sprzedane w czerwcu 2006 r za kwotę 230 000 (było kupione w roku 2003). Kwoty na zakup nowego mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.5 12:2:41

Koszty egzekucyjne

Chcę kupić nieruchomość. Jest ustanowiona na niej hipoteka w dziale 4 KW. Wierzycielem jest bank. Właściciel nie regulował należności wobec banku więc ten wystąpił do komornika o wszczęcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.4 21:46:40

Rozwód i gospodarstwo rolne...

Wyszłam za rolnika, teście dali mi w kość, a mąż nic z tym nie zrobił... Nie wytrzymałam i się wyprowadziłam... Wpakowałam się w niezłe bagno i nie wiem jak z niego wyjść. Mam wspólnie ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2008.3.4 21:46:2

prawo cywilne a umowa najmu- dotyczy czynszu

Liczy się to , co w umowie , na jakich wrunkach Pani spisała i na jaki ores , z możlliwościa podwyżek.Wszystko powinno być w umowie .Jeśli tego nie ma obowiązują Pannia zasady z kodeksu cywilnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.4 20:43:27

Ile lat po śmierci spadkodawcy można domagać sie zachowku?

3lata liczy się od śmierci spadkodawcy , natomiast osoba posiadajaca wiedzę ,że testament jest spisany ma obowiazek go ujawnić i nie ma to wpływu na zachowek i ten termin 3 letni - jest on zawity ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.3.4 20:38:7

problem z byłym męzem

niestety jest czlonkiem spółdzielni a przydział był na małżeństwo, po rozwodzie został mu przydzielony jeden pokój , ale został wymeldowany z urzedu bo niemszkał w mieszkaniu, i teraz mam problem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.3.4 19:43:26

Mam ważne pytanie

Jeżeli chodzi o podwyższenie alimentów to chyba po prostu daje sprawę do sądu, po co jej moje dane. A do komornika nie ma sensu, bo płace regularnie, nic mi nie może zarzucić. Już sam nie wiem... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.3.3 22:57:46

problem z domem

Dogadać się z bankiem inaczej dom stanie na licytacji , jeśli kredytobiorca nie zacznie spłacać kredytu.Jeśli ojciec był poręczycielem to odpowiada solidarnie z kredytobiorcą za dług.Jeśli Pan ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.3 21:1:45

kto pomoże z "byłym"

nie mogę pozbyć się byłego męża z mieszkania lokatorskiego.chociaż mamy sprawę o podział i chcę spłacić połowę wkładu mieszkaniowego to rzekomo nie ma w Polskim prawie możliwości "pozbycia" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.3.3 17:35:14

20% dla dzieci

Własnie ,jestem bardzo ciekawa jak ta kwestia prawnie wygląda. Jeśli sprzedam mieszkanie będąc z męzem w separacji to czy jeśli dziecko pozostaje ze mną i mąż płaci na nie alimenty to pieniądze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.3 13:9:34

wypadek na drodze

Adwokat jest nieodzowny w tej sprawie. W pierwszej kolejności NW z polisy sprawcy, dalej zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i zadośćuczynienie z polisy OC. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.3.3 9:27:16

co zrobić gdy nie chec wyrównać alimentów ?

To coś co z tobą tak dyskutuje to jakieś total beztalencie, które wogóle nie powinno sie wypowiadać pisze nie na temat i nie ma pojęcia co to znaczy wychowywać DZIECI. To nie są zabawki trzeba ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.3.1 23:5:21

Rozliczenie Umów o dzieło, obowiązki pracodawcy

Oczywiście, że PIT-8B musisz przekazać i zleceniobiorcy i Urzędowi Skarbowemu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.2.28 18:55:37

sposob zalatwienia pozwolenia

Mamy wjazd do garazu umieszczonego w przyziemiu domu i chcemy polozyc plyte betonowa nad tym wjazdem a pod nim wygospodarowac pomieszczenie na warsztat szewski ,calosc mialaby mniej niz 20m kwadratowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.2.28 18:12:8

sprawa w sądzie grockim ??

No raczej do więzienia nie pójdziesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.2.28 15:48:53

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika