Forum prawne (strona 835)

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

Prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabyciu spadku rozpoczyna procedurę złożenia oświadczeń przed urzędem skarbowym.Ma Pan na to miesiąc od uprawomocnienia się postanowienia.To kiedy PAN WYSTĄPIŁ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.12 21:52:24

EGZEKUCJA KOMORNICZA PO 6 LATACH - POMOCY!!!!!!!!!!!!!

nie do końca tak , bo po roku znowu może złożyć wniosek do komornika i dalej prowadzić egzekucję i tak przez 10 lat proszę Pana.!!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.12 20:31:4

totalna próżnia

Popieram rady pań.kiedyś będzie za późno więc weź sie już za to.On jest draniem a stanie się potworem dla Was wszystkich i oby nie doszło do tragedii.Zyczę siły i wytrwałości.POWODZENIA.TRZYMAM ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.12 14:22:43

Emerytura a odprawa ?

Witam, 18 lat temu odchodząc z pracy dostałam odprawę, teraz w innej już firmie odchodzę na wcześniejszą emeryturę, czy należy mi się odprawa ? Bardzo proszę o informację na ten temat. Dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.12 11:13:5

czy ja pójdę do więzienia???

przewszytkim mozesz powołać sie na świadków szykich tych ludzi , którzy byli lub brali udział w przesłuchaniach , skoro ten człowiek nie widział cie wczesiniej ani ty jego to wiadomo , że ktoś ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.4.11 14:25:35

nadzwyczajne złagodzenie kary

mój znajony spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości, w którym zginął pasażer, jego kolega, oskarżony jest z art. 178a§1 k.k. i art. 177§2 k.k., czy jest mozliwość skorzystania z nadzwyczjnego ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.11 14:18:26

Chcę wykupić mieszkanie kwaterunkowe, a później je sprzedać.

Za równowartość sprzedaży należy kupić inny lokal lub nieruchomość ! lub kilka i zacząć zarabiać wynajmując ! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.11 14:15:1

Pomocy, mam problem z wykupem mieszkania komunalnego

Jedynym wyjściem żeby to uratować jest przepisanie lub zrzeczenia się nowobudowanego domu na dzieci najlepiej o innym nazwisku czyli np. córkę i zięcia. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.11 14:9:49

prosba o porade w sprawie emerytury

Jako osoba urodzona przed 1 stycznia 1949 roku, dopiero po ukończeniu 60 lat będzie pani mogła ubiegać się o niepełną emeryturę, która przysługuje osobie legitymującej się 15-letnim okresem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.10 12:29:43

Będę samotną matką i jestem bez pracy, jakie mam prawa?

hej tez jestem samotna matka,wychowuje synka,ma w tej chwili juz pół roku,z chęcia ci pomoge i podpowiem odnosnie tych wszystkich swiadczen,pomocy itp,moj e-mail serfer_20@o2.pl,odezwij sie,pozdrawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.9 20:35:3

co z ojcostwem?

A czy ojciec może się w sadzie nie zgodzić na badania dna??Czy istnieje taka możliwość?? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.9 19:27:25

Zachowek dla tesciowej

To nie tak .Prosze podać więcej informacji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.9 19:21:26

Nowa KW i hipoteka na rzecz banku - prośba

Obecnie za założenie KW dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu opłąta sądowa wynosi 260 zł. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.9 16:58:30

UPRAWNIENIE KOMORNIKA

czy komornik ma prawo ściągnąć wszystko ze wspólnego rozliczenia podatkowego,gdy zadłużenie jest tylko męża,nadmieniam,że zadłuzenie jest płacone z emerytury w wysokości 1\4.prosze o odpowiedz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.9 16:28:26

1-dniowy urlop HELP!!

Jeżeli szef się zgadza to nie ma przeszkód. Na żądanie to jak się nie zgadza :), maksymalnie 4 dni w roku, trzeba zawiadomić najpóźniej przed rozpoczęciem pracy w danym dniu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.9 11:31:55

Zeznania świadków w procesie karnym

przesłałam do Pani maila proszę o szybki kontakt. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.8 19:41:19

Jaka wartość mieszkania?

Obecnie we wniosku nie ma potrzeby podawac wartości mieszkania (zakładam że chodzi o własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego). Kiedyś sąd wymagał tej informacji gdyż od wartości ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.8 19:16:56

Księga wieczysta -wniosek

Wniosek musi byc precyzyjne sformułowany, gdyż sąd jest związany jego granicami. Pański udział w spadku po jednym z rodziców określony jest przez postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku wydane ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.8 19:7:15

Czy w ksiedze wieczystej jest adres wlasciciela?

W dziale I-O - oznaczenie nieruchomości znajdują się dane adresowe nieruchomości.
Pozdrawiam S.M ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.8 18:25:1

Windykacja kredytu zmarlego brata po ponad 3 latach.

Witam serdecznie i prosze o porade. Mój stryjek wieki temu zerwal kontakty z cala rodzina, nie powiem ze prowadzil sie dobrze. Mieszkal w mieszkaniu komunalnym, dostal wyprawke z pracy, przepil ja. Dostawal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.8 16:28:4

ALIMENTY zasądzone w %

Chm... można powiedzieć jedno powyższe wypowiedzi to załamka. A wystarczy odrobinę poczytać. Choć zasadniczo na wstępie muszę przyznać, że w spr. alimentów naród wywalczył sobie totalny chaos. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.4.8 15:56:52

Zmarł mój dziadek co z kredytem?

Dziadek wziął kredyt gotówkowy w Lucas Banku w sierpniu 2006 roku na 3,5 tys zł. Miał go spłacać w równych ratach do lipca 2008 (24 raty). W marcu zmarł. Zostało nie spłaconych 5 rat - 1 tys ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.8 12:11:58

Pomóżcie! Znów Intrum!

Sprawa jest prost, proszę nie prowadzić rozmów telefonicznych tłumacząc się i odpierając ataki. Proszę napisać pismo, wyłuszczyć w nim przyczyny zwłoki w spłatach należności i oświadczyć ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.7 20:34:30

Jak i czy można eksmitować żonę jeśli jest wymeldowana z mieszkania?

mój były to ochroniarz ...najgorszy rodzaj mundurowca. Mieszkanie mam po babci i wykupiłam za swoją ksiązeczkę...niestety w przydziale on jest mimo wymeldowania nie mogę zamienić mieszkania bez ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2008.4.7 18:46:5

Długie ale ciekawe!!!!

włos się jeży, mam nadzieję, że dowiemy się ciągu dalszego. Powodzenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.7 12:1:0

Ważne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

We wspólnocie mieszkaniowej istnieje coś takiego jak "zarząd". Jeżeli jesteś jedyną osobą, która mieszkanie wykupiła to automatycznie jestes jedynym członkiem zarządu. W ramach wspólnoty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.6 14:56:14

Potrzebuje pinie pomocy!!

Umowy "na gębę" zawsze są problemem. W zaden sposób nie udowodnicie jak się z nim umawialiście. Tak jak nie udowodnicie że cokolwiek płaciliście jezeli nie macie pokwitowań. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.6 14:53:11

Moga wyrzucic czy nie???

Z tego co wiem powinnaś dostać odszkodowanie lub lokal zastępczy albo wynajmowac mieszkanie dalej już od nowego właściciela. Od kogo, to zależy od umowy dotychczasowego właściciela z przyszłym. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.6 14:46:21

kontrola w mieszkaniu

Zarząd/zarządca ma prawo kontroli stanu technicznego lokalu - instalacji technicznych. W przypadku awarii mogą wejść w celu jej usunięcia bez Pani zgody. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.6 14:26:35

Egzekucja długu

Dzień dobry Genowefa Gąska zamieniałam mieszkanie i osoba z którą się zamieniałam zobowiązała się dostarczyć około 14 tyś, zł, tytułem zwrotu kładu członkowskiego mojej Spółdzielni, ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.4.5 22:3:52

orzekanie o winie

ja niestety musiałam opuścić dom ,który jest naszą współwłasnością i mam rozwód o orzeczeniu jego winy i skaładm teraz wniosek o podział majątku ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2008.4.5 17:5:58

2008.4.5 14:12:29

Znów Intrum - pomocy!

Proszę pomóżcie! W 2004 roku Nationale Nederlanden rozwiązało ze mną umowę o współpracy, gdy trafiłam do szpitala z zagrożoną ciążą. Zgodnie zumową, na której kształt nie miałam wpływu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.5 13:44:57

Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku

Skontaktuje sie z firma Lexicover - porady prawne dla firm. Maja dobrych prawnikow i dobre ceny ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.5 12:47:51

Urzad Skarbowy

Skontaktuje sie z firma Lexicover - porady prawne dla firm. Maja dobrych prawnikow i dobre ceny ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.5 12:43:39

Jako mała agencja podzlecam części witryny internetowej na zewnątrz, grafikowi i programiście...

Sprobuj skontaktowac sie z frima Lexicover. Maja dobre ceny i dobrych prawnikow ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.5 12:36:5

Wymeldowanie a opróżnienie pokoju po byłym lokatorze.

Ta decyzja również dotarła do niego .Także jeśli decyzja się uprawomocni faktycznie mieszkanie powinno być opuszczone prez niego .Czy on tam mieszka faktycznie ?Jeśli nie mieszka to rzeczy może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.4 12:18:31

Znów Intrum - pomóżcie!

Proszę pomóżcie! W 2004 roku Nationale Nederlanden rozwiązało ze mną umowę o współpracy, gdy trafiłam do szpitala z zagrożoną ciążą. Zgodnie zumową, na której kształt nie miałam wpływu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.4 10:34:54

Powierzchnia użytkowa

bardzo proste ,nalezy przy protokole odbioru zrobic pomiar powierzni i to w zasadzie koniec sprawy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.3 17:10:31

POMOCY!!! pobicie

Witam, Jeśli masz obdukcje zrobioną przez lekarza (nawet pierwszego kontaktu) to możesz zgłosić.. Jeśli wiesz kim był sprawca pobicia, tym lepiej.. Aczkolwiek nie zawsze to wystarczy.. Mnie pobito ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.3 12:17:46

ludzki

kobiety i w biedzie czesto nie moga liczyc na panstwo ja przez ex mam komornika on nie placi mi regularnie i tez panstwo mi nie pomaga i bede szczera chce zeby poszedl siedziec za to co robi wlasnym dziecia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.3 11:12:30

zasiłek po śmierci ojca

Tak ,jeśli ojciec był ubezpieczony NA WYPADEK ŚMIERCI w takiej instytucji jak PZU .Natomiast odprawa pośmiertna jest wypłacan rodzinie na podstawie aktu zgonu i zgłoszenia do ZUS. Prosze także sprawdzić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.2 13:58:15

prawa ojca po rozwodzie

Przeczytaj to i działaj!!!! W każdym przypadku, gdy dobro dziecka jest zagrożone, a nie ma przesłanek do zawieszenia albo pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy wyda odpowiednie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.2 13:51:27

Prywatnosc danych osobowych

Twoi przyjaciele zlamali prawo. Teoretycznie mozesz ich pozwac do sądu! a tym czasem pismo do administratora strony z żądaniem usunięcia twoich danych ze strony, mozesz tez doniesć na nich do GIODO ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.2 13:44:43

Roszczenie o zachowek od spadkobiercy testamentowego, czy także od obdarowanych

...czy także od obdarowanych za zycia spadkobierców ustawowych. W testemencie dziadkowie powołali 1 spadkobiercę (swoje dziecko), 3 następnych dzieci została obdarowana za ich życia cennymi nieruchomościami, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.2 10:23:30

jak to jest z patentem?

No więc tak firma "X" w chinach produkuje towar na który ma patent. I jest ten towar bardzo drogi. Ja natomiast kupuje do Polski towar od firmy chińskiej "Y" która niema licencji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.2 8:37:41

2008.4.2 7:54:38

PKP Mieszkania !!!

Mój maż jest najemcą mieszkania z PKP jest to najem komercyjny ( Nie jest pracownikiem kolei ) umowe dostalismy na 1 rok i w tej umowie jest napisane ze MOZE ( ale nie jest napisane ze MUSI ) zostać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.1 20:22:28

MIESZKANIA PKP

Mój maz jest najemca mieszkania z PKP ( nie jest pracownikiem kolei) jest to najem komercyjny i umowe dostał na 1 rok ( na 1 rok bo tak podobno sie zabezpieczaja ) ale w umowie tej jest napisane ze umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.1 20:11:55

Praca w wydłużonym czasie pracy i przerwy z tym związane

sory, ja pracuje 9,5 godz dziennie,6 dni w tygodniu, i jak sobie sam przerwy nie zrobie to nie mam!!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.1 20:4:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika