Forum prawne (strona 834)

Niestawienie się świadka w sprawie karnej....

jeśli do sądu dotarła zwrotka z adnotacją "nie podjęto w terminie" przyjmuje się, że korespondencja została doręczona.wywołuje to negatywne skutki dla adresata.jeśli na świadka została ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.24 12:40:44

Umowa o zastepstwie--pytanie o platne zwolnienie!!!

Czy osobie bedacej zatrudniona na umowe o zastepstwie przysluguje platne zwolnienie lekarskie?? z powodu choroby... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.24 11:6:40

prośba o sprawdzoną firmę windykacyjna

podaje numer do firmy windykacyjnej, robią ciężkie sprawy po nieudanych egzekucjach komorniczych, są dość skuteczni i normalni, nr szefa firmy: 516 567 566 ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.23 21:12:1

W kropce...

najpierw idż do komornika jeżeli stwierdzi że nie ma z czego zciągnąć alimentów to poproś o zaświadczenie o nieściągalności i załóż spraę dziadką w 95 procentach wygrasz bo albo ojciec ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.23 20:27:24

2008.4.23 13:46:14

Nowa Księga Wieczysta w systemie informatycznym

Zawiadomienie jest tak obszerne, gdyż system elektronicznej księgi wieczystej drukuje całą treśc księgi. Współwłaścicieli gruntu jest pewnie więcej. Każdy ma udział, każdy ma również nadany ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.22 23:25:59

samtone rodzicielstwo a wyjazd na kontrakt

Witam, jestem samotną matką 6-letniego dziecka. W pracy zaproponowano mi wyjazd na dwumiesięczny kontrakt za granicę w czasie wakacji. Chciałabym w tym czasie zostawić syna pod opieką moich rodziców. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.22 22:5:38

Zamknięcie ruchu pojazdów na drodze

Ustawa "Prawo o ruchu drogowym" nie wyjaśnia pojęcia " zamknięcie ruchu pojazdów na drodze". W związku z powyższym mam pytanie: Czy na drodze przy której stoi znak zakazu B-1 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.22 19:26:27

wymeldowanie siostry

Witam. Mam pytanie. W zeszłym roku matka wymeldowała się z mieszkania wraz z dziećmi. Została tam moja siostra.Ja też tam jestem zameldowana,ale tam nie mieszkałam. Siostra nie chciała spłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.22 17:43:3

czy przysluguja mi odsetki?

Witam Nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie, mam nadzieje ze tak. Sprawa wyglada tak: pozyczylem "koledze" 2.5 roku temu 4.000 zlotych, oddal mi tysiac i "kontakt sie urwal". ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.22 11:17:59

mój mąż chciał mi porwać dziecko!!!

...to jest oszołom, wyrywaliśmy sobie dziecko... I co na to nasze prawo??????????????? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.21 16:39:51

warunki szkodliwe

czy praca na stanowisku traktorzysty jest uznawana za pracę w warunkach szkodliwych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.21 10:24:0

art.65 pt 2 kw

Zostałem zatrzymany przez policje, policjant pytając mnie o moje dane osobowe zapytał czy pan nazywa się tak ja odpowiedziałem, że tak zgadza się, więc jest pan zatrzymany. I zawieź ono mnie na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.20 10:17:48

ktory rozwod jest szybszy

Hmmm, jest dziecko jest problem. Sądy niechetnie dają rozwody jeśli ucierpią małoletnie dzieci. Podaj więcej szczegółów na maila axel1970(małpa)wp.pl jeśli chcesz ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.19 20:22:44

Odległość drzew od granicy z sasade

ile od granicy z sąsiadem moge posadzić dzrzewo ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.19 16:53:46

Rozwód po seperacji

hihi bobrze napisała przez ź z kropką,naprawde jest po specjalnej o ile wogóle taką chociaż ma. ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2008.4.19 13:24:34

Podjazd dla niepełnosprawnych

Czy istnieja jakies regulacje prawne jak np przepisy prawa budowlanego dotyczace usytuowania podjazdu dla niepełnosparwnych czy moze ona znajdowac sie na granicy z działka sosiednia czy musi byc zachowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.18 23:57:2

zostałam zwyzywana na forum internetowym

zgłoś ten fakt na policje i/lub do prokuratury podaj czego dotyczy i wskaż na dowody (jakie to forum, kiedy się działo, jak masz zrzut strony albo zachowane zdarzenie w historii to na pewno przyspieszy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.18 19:13:27

Jestem swieto po slubie z obcokrajowcem, nie uklada nam sie najlepiej, ale nie chce rozwodu ze wzgledu na zameldowanie - czy on pomimo mojego sprzeciwu moze uzyskac rozwod?

o co Ci tak naprawdę chodzi o głupi pobyt czy o normalne spokojne zycie dziewczyno???Ja jestem rasistką i nie toleruję raczej związkow z obcokrajowcami, za wiele problemów juz oni stworzyli naszym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.18 17:15:46

Nikt tego nie czyta...

zawarte na tej stronce pytania mogą pomoc wielu ludziom ,jednak z przykrością stwierdzam ,że najwyraźniej nikt tego nie czyta patrząc na daty.Szkoda,bo czasami małą podpowiedzią można zrobić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.18 14:55:57

czy mam jeszcze szansę....???

Witam!Nurtuje mnie jedno pytanie na które myślę,że tutaj uda mi się znaleźć odpowiedź albo przynajmniej otrzymać małą poradę.Otóż sprawa dotyczy pozbawienia praw rodzicielskich ojca mojej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.18 11:14:18

będzie rozwód - jak ugryżć: dzieci, majątek, wina

Witam;
Niestety jako że jesteśmy facetami stoimy na przegranej pozycji. Szanse na dzieci masz dopiero wtedy jak je urodzisz (powodzenia), w naszym pięknym kraju, w ponad 60% przypadków wyłączną ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.17 21:42:11

Proszęo pomoc - pilne

Yasminka- na tym forum nie wiele sie dowiesz
zajrzyj na inne portale
wpisz w wyszukiwarce slowo alimenty itp a na pewno znajdziesz porady napisane nawet przed prawnikow ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.17 18:59:16

Mój mąż był notowany...

Mój mąż był notowany za granicą.Czy jeśli kiedykolwiek popełni jakieś wykroczenie w Polsce ,wszystkie akta zgromadzone za granicą będą ważne w Polsce? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.17 16:59:52

kupiliśmy mieszkanie na raty przez bank podczas trwania związku

Chciałabym Ci pomóc, ale w takiej sprawie dobrze by było byś poradził się osoby kompetentnej i nie licz na głupawe podpowiedzi co poniektórych ludzi tu na forum, to moja rada.Pozdrawiam i powodzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.17 16:19:26

Lokatorzy jak sie ich pozby??

Mianowicie chodzi o to: Mój znajomy ma dom który jest na niego,jest jego wlascicielem, ale mieszka w nim jeszcze jego siostra z mezem i dziecmi,sa tam zameldowani, ale dzieki nim on nic nie moze zrobic:(remontu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.17 12:13:44

Lokatorzy jak sie ich pozbyć?

Mianowicie chodzi o to: Mój znajomy ma dom który jest na niego,jest jego właścicielem, ale mieszka w nim jeszcze jego siostra z mężem i dziećmi,są tam zameldowani, ale dzięki nim on nic nie może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.17 11:21:9

chce zmienic nazwisko dziecku

Czyli to jednak rzecz do załatwienia...szkoda tylko ze wszyscy"tatusiowie" nie sa w rzeczywistości tacy honorowi...Ojciec mojej córki sie na pewno nie zgodzi,przez całe życie robi wszystko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.17 10:40:50

dostalem wezwanie do sadu za zaklucanie ciszy pomuzcie !!!

Panie studencie. Każdy lubi się bawić. A w zabawie trzeba znać umiar. Proponuję zastanowić się nad samym sobą a nie "iść na łatwiznę" i szukać pomocy na forum.Najwidoczniej Pańskie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.17 9:11:17

2008.4.17 5:37:48

ludzki

Sad orzeka na sprawie o wysokosci alimentow i sposob placenia ich,masz 7 dni na odwolanie a 21 dni na uprawomocnienie wyroku. Bardzo duzo traca osoby ktore nie stawiaja sie na sprawy,poniewaz sad niema ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.16 17:42:53

Podział majątku przez przyznanie na wyłączność mieszkania lokatorskiego z kredytem z KFM

Mam taką sama sprawe. Sprawa jest rozpatrywana z mieszkanie własnosciowego. Jest brane pod uwage czy wklad był przed slubem i ile zostalo wpłacone podczas trwania małżeństwa. To horror ile to kosztuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.4.16 15:57:38

abonament za TV i radio

Nazywam sie Maria Pilarczyk pisze w sprawie mojej corki ,od roku zamieszkala u swojego partnera w domku jedno rodzinnym czy musza oni placic abonament telewizyjny.Jakis czas ona placila -ksiazeczke miala ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2008.4.16 15:34:45

Wyjazd do Austrii wraz z partnerka

Musisz skierować swoje pytanie do urzędu , który wydał kartę stałego pobytu , bo w Astrii będzie za poźno , a tam przepisy są rygorystyczne.Powdzenia . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.16 13:46:10

spłata czesnego

Prawdopodobnie jak zapisywałeś się na studia to podpisywałeś ze szkołą umowę albo przynajmniej regulamin finansowy. Takie dokumenty zobowiązują cię do płatności. Artykuł 87 k.p.c. mówi o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.16 10:42:9

SĄD GRODZKI - NIE PRZYĘCIE MANDATU

Twoja gadka nie liczy się - w sądzie ważne co zaszczeka pies - tak że nie masz szans. Zapłacisz drugie tyle (dochodzą koszty sądowe) i na tym sprawa się skończy. Będzie mógł się chwalić jakie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.16 9:50:26

2008.4.15 22:54:13

FA...w TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM

nawiązując do FA -miałem problemy z alimentami -moja była żona zwróciła się do FA i otrzymała zaliczkę', komornik na jej wniosek dokonał wpóżniejszym czasie zajęcia i wyrównał mojej byłej ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.15 22:25:13

Przedszkole - wielkoś pomieszczenia, a liczba dzieci ??

Na jedno dziecko przypada 2,2 m2 n ie wliczając powierzchi, którą zajmą meble. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.14 16:56:43

ludzki

proponuje zgłoś to doo sądu rodzinnego, nie powinna Ci utrudniać kontaktu, to twoje dziecko walcz o nie:!!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.14 16:48:50

Granica dzialki

powołać uprawnionego geodetę i ponownie wyznaczyć granicę działęk.Wniosek jest Pan także za opłatą Pana także.Potem przesłać sąsiadowi kopię mapy z naniesieniem faktycznej granicy i jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.14 16:10:34

Czy mam prawo do części majątku?

Jest 3 lata na to ,aby złożyć wniosek o zachowek od dnia ogłoszenia testamentu.Teraz to tylko pozew o unieważninie testamentu ,jeśli był niezgodny z wolą ojca .tak mi się wydaje . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.14 16:7:9

Komornik żąda pieniędzy, pomimo nadpłaty

To jest możliwe , ale pod wrunkiem ,że zaznaczył Pan przy wpłacie ,że jest to na poczet dalszych alimentów .Inaczej komornik zrobi tak jak zrobił. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.14 16:4:53

jak odzyskać wyrównanie alimentów?

alimenciarzy powinno sie wysyłac do kamieniołomow i z przywiazana kula bo oni niezdaja sobie sprawy z tego jaka krzywdza dziecko oni mysla ze robia na złosc matce dziecka i mysla ze na nich niema prawa ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2008.4.14 15:48:2

w ciagu jakiego czsu mozna na policji o popelnieniu przestepstwa

dokladnie chodzi mi o taka sytuacje w piatek zostalem zatrzymany przez policje na komendzie chcieli zeby sie przyznal do pobicia i zlamanie szczeki jednemu chlopakowi, nie przyznalem sie bo tego nie zrobilem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.13 22:56:26

Udział w zebraniu w niedziele-płany czy nie?

Witam. Pracuje w galerii handlowej,czynnej caly tydzien, w niedziele jest czynna od godziny 10, i tak tez mamy zawsze wpisane w grafiku, że pracujemy od 10. Problem w tym,że kierowniczka zwołuje obowiazkowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.13 19:17:48

PROSIMY O POMC

wczoraj mi oraz mojej mamie spalil sie caly dobrobyd.. cale mieszkanie... remont mieszkania wynosi okolo 100 00tys pln.. Prosimy o Pomoc .. i prosze o odp ma e-mila maryha0@buziaczek.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.13 16:26:2

Bezprawie w majestacie prawa

Jeżeli we wspólnocie jest wybrany zarząd to on podejmuje decyzje w zakresie zarząu zwykłego. Natomiast decyzje przekraczające zakres zarządu zwykłego podejmuje zebranie właścicieli w formie uchwał. ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2008.4.13 16:12:27

Konflikt w zarządzie

Zgodnie z kodeksem spółek handlowych każdy członek zarządu ma obowiązek i jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie spółki .W przypadku konfliktu , który może skutkować paraliżem - ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.12 21:58:39

wieczyste użykowanie komórki

Dwie sprawy - pierwsza to usunięcie awarii przenikajacych ścieków - ustalić przyczynę MPGK natomiast remont komórki jeśli jest na terenie Wspólnoty to faktycznie z funduszu remontowego -MPGK, a ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.12 21:54:55

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika