Forum prawne (strona 833)

Bezskuteczna egzekucja komornicza alimentów

witaj. ja na twoim miejscu złożył bym doniesienie karne do prokuratury na zasadzie art. 209KK,dodatkowo złozył bym wniosek do komornika by wystąpił do sadu o wyjawienie przez dłuznika majątku ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.5.13 9:15:50

to forum "" wscieklych samic""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hej dzdz!!! a co to takiego ci polacy potfafia ?
robic dzieci i ........ ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.5.12 4:28:54

Niekompetentny prawnik

Witaj w klubie, chciałoby się rzec. Też prosiłem o umowę, też mi jej odmówiono tłumacząc, że nie ma takiego zwyczaju. I także mnie ten kauzyperda wprowadził w maliny przez swoją niekompetencję. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.5.12 2:36:28

Dyskryminacja W Pracy? [Problem]

Witam Państwa i Proszę o Pomoc! Od dłuższego czasu mam problem. Od długiego czasu interesuje się prawem. Jakiś czas temu zacząłem myśleć na temat pewnej sytuacji, któa mi się przytrafiła. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.11 17:29:49

Prawo zobowiązań

MAma pytanie .Jestem zameldowana u sowjej matki ,od 4 lat tam nie mieszkam do mojego zakładu pracy przyszło pismo komornicze o zajecie mojej pensji za zadłuzenie mieszkania gdyz moja matka a głowny ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.5.11 11:27:17

ojciec za granicą .19stoletni syn w polsce

to mało ważne że jestes nieslubnym dzieckiem o ile pisze w papierach że [nie musisz miec jego nazwiska ale wystarczy że pisze ci w papierach że on jest twoim ojcem] a po drugie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.5.10 13:58:8

Czynsz za mieszkanie

... najlogiczniej byłoby wprowadzenie opłaty za każde następne piętro z wyłączeniem parteru, ale prościej można by wprowadzić opłatę ryczaltową, tak jak w większości. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.5.10 7:30:46

CZYNSZ LOKALU UŻYTKOWEGO A PORZĄDEK WOKÓŁ POSESJI.

Witam forumowiczów. Mam następujący problem (może nie teraz). W umowie najmu lokalu użytkowego mam m.in. zapis takiej treści: " 1) W związku z wynajęciem lokali Najemca zobowiązuje się do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.10 7:25:43

Kaseta jako dowód

grozi jeśli zą z tą inną szcześliwi to mąż może ją zbić.Akaseta jest dowodem ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2008.5.9 19:2:16

postepowanie spadkowe

babcia ma testament swego ojca na ziemie i chce przeprowadzic nabycie spadku i potem dac te ziemie mi. w zwiazku z tym mam kilka pytan 1. czy nieruchomosc otrzymana w spadku mozna od razu przekazac darowizna, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.9 16:57:27

Ojciec nie przyznaje sie do córki

Hej! Mam na Ilona i mam podobny problem tylko tyle ze moj byly pszestal sie przyznawac do naszego dziecka po rostaniu i ulozenia sobie nowego zycia.Chciala bym mu odebrac prawa ojcowskie,zmienic jej nazwiska ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.5.9 13:24:34

Comiesięczne umowy o pracę a ciąża

może nie podpisać kolejnej umowy o pracę ale... zgodnie z kodeksem pracy nie można zawierać umów na czas określony w nieskończoność. Trzecia umowa na czas określony z mocy prawa staje się umową ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.8 12:13:10

Oskarżony z dwoch paragrafów

Być może Sąd zmieni kwalifikację prawną i skarze Cię nie za handel czy też rozprowadzanie, ale za posiadanie narkotyków. Tym odroczeniem bym się nie przejmowała, bo Sądowi, w momencie kiedy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.7 13:6:50

Oskarżony kompletnie za nic?

Po pierwsze, pismo, które otrzymałeś z prokuratury to zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu, czy też dopiero wezwanie Cię do Prokuratury celem złożenia wyjaśnień? Wspomniałeś, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.7 12:57:21

Czy da się uniknąć grzywny, podczas gdy nie ma się dochodów i jest uczniem?

Art. 51. § 1. (56) Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.7 12:39:1

Mandat za przeklinanie

Należało by zacząć od tego jaki zarzut właściwie został Ci postawiony, podejrzewam, ze chodzi o popełnienie wykroczenia z: Art. 51. § 1. (56) Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.7 12:26:29

co mi za to grozi

Nie jego rodzice, tylko on sam. Ma 17 lat, odpowiada za swoje czyny jak osoba dorosła. Kara ograniczenia wolności polegająca na nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny też jest jak najbardziej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.7 12:5:20

Mandat karny i sad grodzki

Art. 43'. 1. Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.7 11:53:49

Umowa na czas okreslony w trakcie L 4 wyjazd kto płaci?

Czesc ! Mam taki problem czy orientuje sie ktos jak to jest? Mam umowe na 3 miesiace w trakcie tej umowy biore L 4 i musze wyjechac na leczenie z sanatorium dostaje L 4 poki mam umowe na 3 mieisace jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.6 19:56:51

2008.5.6 18:26:8

Porada / podział majątku - jedna strona blokuje działania

własnie przechodze to samo. podział tylko przez sad. nie ma znaczenia czy 2ga strona sie zgadza czy nie. najlepiej wniesc pozew o podział z propozycją podziału na wstepie. mozna złożyc prosbę o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.6 18:14:48

Czy kredyt się przedawnia???

Z własnego doświadczenia wiem że takie sprawy pozwalają skorzystać z przedawnienia po 3 latach, pod warunkiem że bank rzeczywiście przez trzy lata od momentu terminu spłaty nie upomniał się o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.6 18:14:18

3/8 etatu (praca w soboty i niedziele) a święta

Witam, Mam następujący problem. Jestem zatrudniony na basenie jako ratownik na 3/8 etatu na umowę o pracę. Pracuję tylko w soboty i niedziele. Chciałbym się dowiedzieć jak dla takich pracowników ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.6 11:18:9

Zakup mieszkania w nowym związku

Jeśli partner nie ma zniesionej wspólnoty majątkowej to radzę nie ryzykować!!! Jeśli separacja została orzeczona sądownie, to automatycznie wiąże się ze zniesieniem wspólnoty majatkowej. Sąd ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.6 10:29:9

prawo czy bezprawie

Witam...otrzymałam pismo ze Spółdzielni Mieszkaniowej dotyczące aktualizacji rejestru członków oczekujących na mieszkanie...książeczkę mieszkaniową posiadam od 1980 roku...po dziesięciu latach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.6 9:58:45

Aktualizacja członkowska

Witam...otrzymałam pismo ze Spółdzielni Mieszkaniowej dotyczące aktualizacji rejestru członków oczekujących na mieszkanie...książeczkę mieszkaniową posiadam od 1980 roku...po dziesięciu latach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.6 9:49:12

alimenty na dziecko z "banku spermy"

przeczytalam te twoje wywody i wiesz co masz 100% racje:D ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2008.5.6 4:19:53

Pytanie odnosnie Alimentow, pomocy.

Czesc mam małe pytanie czy o alimenty mozna sie starac przed rozwodem i separacją? Przepraszam ze pytam i prosze o pomoc góry dziekuje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.5.5 20:24:31

Podział majątku obciążonego służebnością

W jaki sąd może podzielić majatek po rozwodzie, obciążony służebnością osobistą, jeśli domu nie da się podzielić, żadna ze stron nie dysponuje środkami na spłatę drugiej, a osoba, której ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.5.5 14:32:19

mieszkanie z tytułu ,,rozłąkowego z mężem,,

chciałabym zapytać CZY Z GMINY (DOBRE MIASTO ) bo tu mieszkam i jestem zameldowana, moge dostac mieszkanie kwaterunkowe jesli jestem żonata z moim mężem a on jest Warszawiakiem i tam ma meldunek i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.5 12:49:29

Reklamacja telefonu z powodu usterki fabrycznej.

konkretnie to po zakupie go użytkowałem,l a skrzypienie wyszło w trakcie użytkowania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.3 18:4:4

Reklamacja telefonu z powodu usterki fabrycznej

Witam. Kupiłem wczoraj w salonie Ery telefon komórkowy. Ten sam kupiła też wtedy moja siostra. Problem polega na tym, że mój telefon skrzypi. Konkretnie myślałem, że to wina klapki na baterie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.3 17:19:15

zasiedzenie2

witam, bardzo prosze o pomoc. Mieszkam wraz z rodzicami i rodzenstwem od 25 lat w domu, który nie jest nasza wlasnoscią, a własnoscia mojego ojca siostry, ktora miala przepisac dom i dzialke, taka byla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.30 22:23:42

Czy mogę odebrac towar który jest niezapłacony?

czy usługa dotyczyła dostawy urządzeń i montażu, czy tylko montażu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.30 12:22:30

zachęcam do skorzystania z mediacji!!!! zyskasz więcej

Jestes sprawca lub ofiarą? Chcesz zyskac więcej skorzystaj z możliwości mediacji sądowej. Dowiedz się więcej na ten temat www.mediator05.republika.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.29 22:2:46

Jak wygląda mediacja stron?

To nic innego jak znalezienie przez strony optymalnego dla nich rozwiązania. Konczy sie podpisaniem ugody. Jeśli chcesz dowiedziec się więcej napisz do mnie- zajmuje się mediacją- mdziedzicz@op.pl ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.4.29 21:35:47

Rozwód, mediacja... Jak przyspieszyć sprawę?

Wcale nie musisz godzić się na mediacje gdyż jest ona dobrowolna. Sąd jest instytucją obiektywną więc nie ocenia twoje decyzji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.29 21:15:58

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

niestety dziś sąd apelacyjny ,oddalił moją apelację dotyczącą zaliczenia mi do "kredy "zwolnień lekarskich,które były przed lipcem 2004 r ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2008.4.28 13:11:34

CZy istnieje przedewnienie w spadkach.

Chciałbym sie dowiedzieć jak długo spadkobiocy przysługuje spadek,czy isnitnieje jakiś czas przedawnienia??Z tego co sie dowiadywałem, testamentu nie było. Drugie pytanie dotyczy, podziału majątku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.28 12:48:57

Z budynku gospodarczego w mieszkanie! Pomóżcie!

gosciu jak nie umiesz doradzac to strzel sobie baranka o stodole i wyprowadz krowy na spacer bo chyba nie masz pojecia o co ta dyskusja....!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.27 20:24:20

brak ubezpieczenia zdrowotnego ...

Witam Ostatniego marca ukończyłem studia inżynierskie. Z tego co słyszałem ubezpieczenie zdrowotne jest ważne jeszcze miesiąc po studiach. Obecnie nie mam stałem pracy (na umowę o prace) lecz ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.4.27 18:37:55

Wysyłka przedmiotu za granicę

Witam, nie wiedziałem w którym dziale zacząć ten wątek, więć ten wydał mi się najodpowiedniejszy. Sprawa jest taka: posiadam przedmiot który pochodzi z początku zeszłego wieku, Można by rzec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.4.27 18:28:56

2008.4.26 22:35:41

Chcę się rozwieść - moja wina.

jak nowe dziecko w drodze dostaniesz rozwod na bank. To ze zona nie pracuje to tylko jej wybor gdyz dziecki sa odchowane i moze ona swobodnie pojsc do pracy, jak wezmiesz wine na siebie a zona bedzie cwana ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.25 12:28:40

wymeldowanie - kilka pytań..

no nie - całkiem znośnie. Tak zrobię, tylko gdzie właściciel musi złożyć ten wniosek i jak on ma wyglądać? dzięki! ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.4.25 9:48:43

Niewypłacanie zaległego wynagrodzenia przez Pracodawcę.

Dziękuje za odpowiedź. Natomiast mam teraz problem z ustaleniem dokładnej kwoty którą jest mi winna Spółdzielnia, ponieważ nie otrzymałem do tej pory odcinka za ostatni miesiąc pracy. Jeżeli ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.24 18:25:14

wpis do KW

Czy po otrzymaniu zawiadomienia o dokonanym wpisie do KW można używać tego dokumentu do załatwienia spraw podatkowych w urzędzie miejskim? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.24 17:53:17

Jak uniknąć zapłaty podatku?

I niby jak to się ma do konieczności zapłaty podatku?????????????????? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.4.24 15:0:15

3 oskarżenia - uprawa, posiadanie, sprzedaż.

Czyn godny pogardy - dostaniesz najprawdopodobniej wyrok w zawiasach. To że nie miałeś 18 lat nie ma żadnego znaczenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.4.24 13:57:22

Umowa o dzieło - nieuczciwy pracodawca.

Pozew do sądu pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy z równoczesnym żądaniem wypłacenia wynagrodzenia lub skarga do OIP własciwego ze względu na miejsce świadczenia pracy (rozumiem, że jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.4.24 13:28:4

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika