Forum prawne (strona 832)

Odsetki karne za szkołe po licealną

Nie jestem w 100% pewien czy mam rację, ale wydaje mi się, że szkoła nie ma prawa domagać się pieniędzy za to, że Pan nie uczęszczał na zajęcia. Dodatkowo nawet gdyby miała, to roszczenie szkoły ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.30 11:20:11

jezeli dziadek przepisuje caly majatek za życia na wnuczke

Dziadek musi wydziedziczyć pozostałych spadkobierców pozbawiając ich tym samym prawa do zachowku. Wydziedziczenie może być dokonane wyłącznie w testamencie i tylko z powodów określonych w art. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.30 11:9:18

Wymeldowanie byłego współmałżonka

Dziekuję "kasia". Wiem, ze powinienem przeprowadzić podział i ustalić wkład. Jest to mieszkanie w TBS więc nie wiem czy warto, a do tego wygórowane żadania ze strony Byłej zniechęcają ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.30 8:9:10

Alimenty a nauka w szkole prywatnej ze statusem szkoły publicznej.

Chodzi mi o szkołe o statusie szkoly publicznej. Przepraszam za literowke ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.29 16:3:8

ach ta rodzina

Witam! Ostatnio pojawił sie u mnie mały problem. W 2004 roku dziadek z babcią podarowali mi nieruchomość. niestety dziadek zmarł w 2006 roku. potem obudzily sie dzieci i załozono sprawe o ustalenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.29 15:34:1

Umowa Zlecenia prośba

Kwestia wypowiedzenia umowy zlecenia powinna być zawarta w umowie, więc trzeba znać jej treść, żeby się wypowiedzieć. Moim zdaniem, jeśli ta kwestia nie jest uregulowana to umowa obowiązuje do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.29 14:25:1

Wymeldowanie z pobytu czasowego? - co zrobić?

Akt notarialny pozostaje aktem notarialnym i nie ma czegoś takiego jak uznanie go przez sąd. Zakładam, że chodzi tu o testament w formie aktu notarialnego. Pani brat stał się współwłaścicielem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.29 14:15:55

śmiertelny wypadek......jaki wyrok?

prosze o pomoc.....spowodowalem wypadek.....jechalem ok 40 kmh i nagle nie wiem skad uderzylem pieszego ktory prawdopodobnie przechodzil przez jezdnie......po 2 miesiacach on zmarl..... tragedia.....bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.29 11:48:33

wstydliwy temat

Dziękuję za komentarz. Wiem , że to co zrobiła to żenada... wcale jej nie bronię , nie ważnne , że to pierwszy raz ,ale co powinnyśmy zrobić wg pana.Bardzo proszę o pana zdanie to dla mnie istotne ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2008.5.29 10:40:22

Podatek od spadku i......komornik

Jest postanowienie.Spadkobiercami jesteśmy ja i brat (po 1/2 części). Oświadczenie o nabyciu spadku zostało złożone do US(w skład masy spadkowej wchodzią nieruchomości,2 mieszkania,kilka działek ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.5.29 10:14:45

Mieszkanie własnościowe a współnota majątkowa

Jestem w podobnej sytuacji. Wiem, ze po wykupie takiego mieszkania na własnośc w jakiejś części wchodzi ono do majatku wspólnego, tylko pytanie w jakiej części? Jesli wykup mieszkania stanowi np. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.29 9:42:31

Darowizna - czy gdy ojciec przekazuje jednemu synowi, musi dać też coś drugiemu

darowizny są dobrowolne, ale w chwili śmierci rodziców należy się zachowek od tego , ktory np.dostał wszystko , a darowizna taka też wchodzi w rozliczenia tego zachowku.Inczej jest , gdy ktoś zostanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.29 9:11:22

czy mieszkanie spółdzielcze, któe dostali moi rodzice i ja otrzymałem

w sytuacji gdy mieszkanie zostalo przekazane dziecku ,mimo ,że jest ono w związku małżeńskim winno być majątkiem odrębnym ,ponieważ wkład mieszkaniowy można by traktować jako darowiznę ,chyba ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.28 21:53:21

Renta po mamie a praca na wakacje....

Witam Otrzymuję rentę z ZUS-u po zmarłej mamie. Właśnie jestem na etapie pisania matur no i pewnie jak większość osób w tym wieku, chciałbym zarobić trochę grosza przez te najdłuższe wakacje, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.28 19:52:50

Pozew cywilny przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej

Moim zdaniem trudno domagać się odszkodowania od spółdzielni, jeśli nikomu nic się nie stało i nie ma szkód materialnych z wyjątkiem uszkodzonego tynku sufitu,. Rozumiem, że spółdzielnia usunie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.28 12:19:48

niesolidny współwłaściciel

TYLKO ZNIESIENIE WSPÓŁWŁASNOŚCI ALBO UMOWNE POPRZEZ NOTARIUSZA , ALBO DŁUŻSZE SĄDOWE ZE SPŁATAMI I WYRÓWNIEM DŁUGÓW - ICH SPŁATA!rReszte pytaj daleJ.Postaram sie pomóc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.5.27 22:2:55

sprzedac mieszkanie bez zgody wszystkich zameldowanych, prosze o pomoc

Kupujący może zażadać poswiadczenia wymeldowania wszystkich osób z lokalu, wymeldowac można sie osobiście i Pan sie nie wymelduje i bedzie problem....mam jeszcze pytanko...pisze Pan, że Mama mieszka ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.26 21:42:22

Wyrok odsiadki. Szukam pomocy!!! Pilne!!!

Witam mam bardzo podobny problem tylko ze ja juz dostalem wyrok do wykoniania 84 dni.. (chodzilo o uchylanie się od wojska)moje pytanie brzmi czy moge jeszcze odwolac się od wyroku ktory juz zapadl? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.26 11:25:17

Dodatkowe dni wolne od pracy

czy mój mąż pracując w systemie 4 - zmianowym: rano, popołudniu, noc, wolne ma prawo jeszcze do innych dni wolnych w tygodniu pa za wolnym po pracy nocy. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.5.25 21:47:56

ciąża w trakcie trwania małżeństwa

nie chce kłamać musiałbyś poszukać w kodeksie rodzinnym ale jeżeli od rozwodu nie mineło więcej jak 300 dni to ty będziesz w pisany jako ojciec z automatu, jeżeli będzie wpisane twoje nazwisko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2008.5.24 22:1:59

Mąż chce rozwód kościelny a ja nie,czy muszę wyrazić zgodę na niego?

Witam.Jestem po rozwodzie cywilnym.Były mąż poinformowal mnie , że chce rozwód kościelny.Natomiast ja nie chcę rozwodu kościelnego, gdyz nie chcę przechodzić poraz kolejny przez to wszystko,chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.24 17:18:45

Pomówienie w sprawie narkotyków? Co mi grozi?

jak jestes na pomowieniu i nic na ciebie nie maja to niemasz sie czego obawiac tylko ci kuratora dadzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.24 14:31:48

kiedy rozwód?

czy mezczyzna który od kilku lat nie mieszka ze swoja zona, ale maja roczne dziecko ma jakiekolwiek szanse na rozwód? obecnie jest za granicą i niedawno poznał kogos. czy to moze zaszkodzić w sprawie?. ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2008.5.23 16:42:40

Czy to jest legalne????

Jest to tekst który znalazłem w internecie i szczerze nie wiem czy to jest legalne wiem ze duzo tekstów tego typu jest nie legalnych ale to sie "wydaje" byc wiarygodne prosze o opinie wykwalifikowanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.22 21:40:40

byłem karany...co dalej?

Jesteś w rejestrze karnym przez 10 lat, po tym czasie wymazują cię z niego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.22 18:59:59

Co mogę zrobić??? Proszę o pomoc

Od kilku lat mój były mąż nie płaci zasądzonych alimentów. Komornik też nie potrafi sobie poradzic z ich egzekucją ponieważ nie jest znany aktualny adres zamieszkania dłużnika ani jego miejsca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.21 9:16:14

przedawnienie roszczeń codo darowizny

Czy darowiznę otrzymałeś w formie Aktu Notarialnego od obojga rodziców? - Jeśli tak,i było to 20 lat temu, to rodzeństwo nie ma prawa do spłaty, chociaż prawo w tej kwestii zmieniono wyrokiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.20 8:51:31

pełnomocnictwo na zgormadzenie członków spółdzielni

WZCz - walne zgromadzenie członków, nie właścicieli. Trzeba być członkiem spółdzielni i być osobiście na WZCz, nie ma możliwości udzielania pełnomocnictwa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.20 8:30:15

Własny Dach SM z Gdyni, wzrost ceny mieszkania

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Własny Dach, Gdynia ul. 3 Maja 27-31 lok. 60 podnosi ceny metra kwadratowego sprzedawanych mieszkań, pomimo tego, że umowy podpisane z przyszłymi mieszkańcami nowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.20 8:24:51

Skomplikowana sprawa spadkowa

Witaj Peter! Jak sadze z twoich informacji złożyłes już do Sądu prowadzacego Dział Spadku wniosek o przydzielenie Ci części masy spadkowej w ramach Twoich udziałów w spadku (jeżeli nie to czyń ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.19 14:43:24

zniesienie wpsółwłsności przy nierozstrzygnietej sprawie spadkowej

Jesteśmy współwłaścielami domu, od dłuższego czasu dach wymaga remontu, teraz staje się to sprawą bardzo pilną, trzeba go wyremontować przed zimą gdyż w przeciwnym razie istnieje zagrożenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.19 13:39:5

Czy mozna przspieszyć wpłate braci zaliczki na rzeczoznawce, samo go powołali

dzien dobry pisze z powodu problemu, który sie ciągnie od śmierci mojej mamy. Mam dwóch braci, którzy cały czas podkładaja mi kłody pod nogi. Powodem tego jest iż jestem najmłodszym z całej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.19 9:56:54

Czy mozna przspieszyć wpłate braci zaliczki na rzeczoznawce, którego samipowołal

dzien dobry pisze z powodu problemu, który sie ciągnie od śmierci mojej mamy. Mam dwóch braci, którzy cały czas podkładaja mi kłody pod nogi. Powodem tego jest iż jestem najmłodszym z całej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.19 9:51:4

skomlikowana sytuacja - pomocy!!!

Własnie Panie Romku latwo pisac i doradzac niestety zycie czasem bywa okrutne .... a trudno zachowac emocje na wodzy w sytuacjach powiem smialo, surrealistycznych !!!
Z jednym sie zgodze rozmawiac i ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2008.5.17 12:31:14

sprawa Netii

Witam.Mama następujący problem z firmą Netia.W zeszłym roku przysłali mi wypowiedzenie umowy o usługi telekomunikacyjne,z przyczyn technicznych.Chodziło o łącze internetowe na linii TP. W dniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 21:8:2

NO i sprawa w sądzie :(

Mój problem jest taki: mieszkam 25lat w mieszkaniu komunalnym,działka na której stoi dom w którym mieszkam graniczy bezpośrednio z prywatnym właścicielem,który kupił dom jakieś 8 lat temu,no ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 18:24:53

CO MI GROZI ??

Mój problem jest taki: mieszkam 25lat w mieszkaniu komunalnym,działka na której stoi dom w którym mieszkam graniczy bezpośrednio z prywatnym właścicielem,który kupił dom jakieś 8 lat temu,no ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 18:21:24

Czy ktoś może mi poradzić ?

Mój problem jest taki: mieszkam 25lat w mieszkaniu komunalnym,działka na której stoi dom w którym mieszkam graniczy bezpośrednio z prywatnym właścicielem,który kupił dom jakieś 8 lat temu,no ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 18:18:9

czy to jest dyskryminacja?

Sytuacja następująca: 1. Pracuję jeszcze w jednostce organizacyjnej samorządu terytorialnego do 19 maja br (tak uzgodniłem z szefostwem). Od 20 maja przechodzę do innej firmy. W tzw. międzyczasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 14:23:42

wstydliwy temat1

moja córka po egz. maturalnym przesadziła z alkoholem. (pierwszy raz była w takim stanie).W pubie nie zdążyła do WC i zwymiotowała ochroniarzowi (podobno)na tel. komórkowy ,bo właśnie pisał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 13:38:26

wstydliwy temat 3

moja córka po egz. maturalnym przesadziła z alkoholem. (pierwszy raz była w takim stanie).W pubie nie zdążyła do WC i zwymiotowała ochroniarzowi (podobno)na tel. komórkowy ,bo właśnie pisał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.16 13:3:51

Własnościowe spółdzielcze mieszkanie ?

Poruszę jeszcze raz ten temat. Moja mama po śmierci ojca nabyła sądownie prawo do spółdzielcze własnościowe
lokalu. Zdążyłem się dowiedzieć z zasobów internetowych, że nie musi zostać ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2008.5.15 22:50:36

2008.5.15 14:54:26

właśnie??? zarabia sporo ale.........

JESTEM W PODOBNEJ SYTUACJI I NIEWIEM CO ROBIC OJCIEC WOGOLE NIE INTERESUJE SIE DZIECKIEM ZA TO MA JESZCZE TROJKE INNA I TAM DAJE WSZYSTKO CO ROBIC BO JUZ SAMA NIEWIEM ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2008.5.15 14:5:56

Boję się być świadkiem

Mój przedmówca ma rację - też byłam w podobnej sytuacji - nawet mi grożono, że coś złego spotka mnie i moją rodzinę. Nie bój się tego - ci panowie mocni są tylko w gębie - a policji boją ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.15 10:31:25

Grozi mi kurator

Mam problem.Za niedlugo musze wujechac do pracy do Wilekiej Brytanii nie mam zkim zosatwic 17 letniego syna.Chce go zabrac na stale, chce zeby tam sie uczyl.Jednakze nie skonczy tego roku w Polskim liceum ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.14 14:22:14

powolanie ojca przez dziecko o płacenie alimentów

Witam,mam 19 lat w tym roku zaczynam studia na platnej uczelni moj ojciec ma firme za granica a matka takze pracuje za granica tylko ze nie legalnie(od kilkunastu lat nie sa razem). Czy moge powolac ojca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2008.5.14 13:17:31

kto splaca kredyt

W przypadku braku ubezpieczenia -odpowiedniego w tej konkretnej sytuacji , kredyt staje się wymagalny i przechodzi na spadkobierców .Radzę ,a w 6 m-cy od śmierci babci odrzuciś spadek , jeśli babcia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.13 20:45:45

Uczciwy wobec dzieci podział majątku

To jest prawidłowe - ich wola ,jak majatek przepiszą.Po .śmierci , gdy nie bedzie testamentu nastąpi dziedziczenie ustawowe, a jeśli będą darowizny zrobione za życia to wlicza się je w w spadek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2008.5.13 20:31:29

prawo do mieszkania po rodzicach

Domniemywam, że mieszkanie Pani rodziców jest mieszkaniem własnościowym i w grę wchodzi dziedziczenie ustawowe. W tej sytuacji Pani wraz z rodzeństwem jesteście współwłaścicielami nieruchomości. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2008.5.13 11:58:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika