Forum prawne

Odszkodowanie za pomówienie

Załóżmy, iż hipotetycznie ktoś mnie oskarżył o kradzież telefonu komórkowego. Trwa proces, w którym hipotetycznie zostanę uniewinniony z powodu braku mojej oczywistej winy. Pytanie: Jakiego zadośćuczynienia mogę się domagać za to pomówinie? Zwrot kosztów i przeprosiny to napewno, a pieniężne? Jaka maksymalna wysokość?
(Pietrov)

2004.9.21 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Odszkodowanie za pomówienie (3)

Witaj. Kodeks Cywilny nie określa jasno wysokości kosztów o straty. Mówi jednak, że wszystkie należne z tego tytułu pieniądze, powinny (czytaj: muszą) trafić na instytucje charytatywne, np. schroniska, fundacje, itp. Staraj się a na pewno wygrasz

2004.9.22 19:2:26

Dzięki za odpowiedź! Tak też myślałem, że wysokość nie jest określona. Jeszcze raz dzięki i pozdro.

2004.9.22 22:2:28

Przemyślałem jednak to jeszcze raz. Twoja odpowiedź oparta jest o kodeks cywilny. A przestępstwo{pomówienie} popełniono w rozumieniu kodeksu karnego, dajmy na to naprzykład w oparciu o art.234 k.k. Wniosek: skoro osoba pomówiona poniosła straty tyczące dokładnie jej, to czemu odszkodowanie ma przypaść jakiejś instytucji? A nie ma pokryć w pełni strat pokrzywdzonego ( morale, zdrowie, dobre imię itd...)??? Zobacz jeszcze to:http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?slowo=wysoko%B6%E6+odszkodowania&dzial=KARNE&haslo=&ilwys=50&przycisk=Znajd%BC ----> Temat: Pomówienie, zniesławienie???

2004.9.22 22:43:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika