Ciężarowy czy osobowy

Odpowiedzi w temacie (0)

-

22.9.2004

Jeżeli w Niemczech samochód był osobowy combi. A jest to Isuzu Trooper terenowy dla 4 osób. W Polsce na pierwszym przęglądzie został zakwalifikowany jako ciężąrowy. W urzędzie celnym poinformowali mnie że muszę zmienic kwalifikację samochodu na osobowy bo taki był w Niemczech albo oddać dokumenty bez akcyzy do Urzędu Skarbowego i czekać 5 lat na karę.

(solidus2)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.5.2007

  Samochód osobowy i ciężarowy w podatku dochodowym

  Od 1 stycznia 2007 r. obowiązuje nowa definicja samochodu osobowego, która powoduje, że mniejsza niż dotychczas liczba samochodów jest uważana za samochody ciężarowe dla celów (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 3.1.2019

  Nowe dokumenty dla pracodawców i pracowników

  Zmiany prawa dotyczące pracodawców i pracowników, w tym skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych i ich elektronizacja od 2019 r., spowodowały zmiany dotyczące dokumentów (...)

 • 16.5.2007

  Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  Na gruncie poprzedniej ustawy VAT prawo do odliczenia podatku przysługiwało tylko podatnikom nabywającym samochody inne niż osobowe, których dopuszczalna ładowność wynosiła co najmniej 500 kg. (...)

 • 18.9.2005

  Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  Dokonując zakupu samochodu do firmy, zwykle zakładamy, że będzie on używany w dłuższym okresie. Aby poprawnie rozliczyć wydatek na nabycie samochodu w kosztach uzyskania przychodów, niezbędne (...)