Forum prawne

Komornik art 822 kpc

Żona na podstawie nieważnego postanowienia SO wniosła do komornika o ściąganie alimentów w kwocie większej niż wynikało z nowego postanowienia SA.Wszystkie alimenty płacę w terminie i w odpowiedniej wysokości Komornik wszczął postępowanie egzekucyjne nie powiadamiając mnie o tym . Przysłał mi zawiadomienie dopiero po zajęciu moich poborów. Mam pytanie? Czy komornik powinien przed zajęciem wynagrodzenia powiadomić mnie o fakcie abym mógł skorzystać z możliwości jaką daje art 822 kpc.? Jaki są w tej sprawie przepisy prawne? Czy Komornik popełnił błąd nie wyjaśniając sprawy tylko z góry uznał mnie za dłużnika i wszczął postępowanie?

(Piotr)

2004.6.15 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Komornik art 822 kpc (1)

Art. 822. Komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności, jeżeli przed jej rozpoczęciem dłużnik złoży nie budzący wątpliwości dowód na piśmie, że obowiązku swego dopełnił albo że wierzyciel udzielił mu zwłoki. O wstrzymaniu czynności komornik zawiadomi wierzyciela.

Nie ma tutaj mowy o informowaniu dłużnika o chęci dokonania zajęcia, artykuł stanowi jedynie, że w przewidzianych przypadkach komornik wstrzyma czynności.
Nie wiem czy zgłosił Pan komornikowi , iż jest nowy wyrok w przedmiotowej sprawie. Komornik nie wyjaśnia takich rzeczy, z góry przyjmuje, że przedtawiony mu tytuł wykonawczy jest prawidłowy. Należy zgłosić komornikowi zaistniałą sytuację i przedstawić mu nowy wyrok wraz z potwierdzeniami wpłat, żeby udowodnić ich terminowość.
Pozdrawiam

2004.6.16 13:22:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika