Forum prawne (strona 843)

Dzieci w rodzinie zastępczej

hej jest taka mozliwosc musi tylko wystapic z wnioskiem do sadu o ustalenie widzen, zazwyczaj sad przyznaje takie prawo. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.14 13:10:27

pytanie o rodzine zastepcza

Hej mam taki problem, mianowicie moj maz ma nieslubne dziecko z kobieta nazwijmy to 'lekkich obyczajow", ma ona jeszcze jedno dziecko lecz nie z moim mezem. Obecnie chlopcy przebywaja w pogotowiu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.12.14 13:8:14

dewastacja mienia

Mam poważny problem :( Będę miał sprawę w sądzie grodzkim. Pozew dotyczy zbitej szyby na stacji metra - wartość szkody ponad 150 zł. Podczas tego zdarzenie byłem w stanie nietrzeźwości - bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.14 9:48:53

2007.12.14 5:14:5

Koszty egzekucji komorniczej !!!

komornik pobiera opłatę 15% + przekaz pieniężny lub przelew na konto. Koszty 15% pokrywają czynności w 90% bezskutecznych egzekucjach alimentacyjnych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.12.13 20:6:16

PILNE!!! Wywóz dziecka za granicę przez matkę

ja mam ta samą sytuacje.Dzieci z żoną wyjechały do USA za moją zgodą na wakacje i nie wróciły ,a teraz ona nimi manipuluje ,że nawet syn ze mną nie rozmawia chodź przedtem rozmawialiśmy codziennie.Sam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.13 17:15:48

Dziedziczenie - pytanie

Witam, brat po zmarłym ojcu odrzucił spadek przed notariuszem /jeszcze nie było sprawy w sądzie/ - czy w związku z tym b ędzie wpisany do KW tylko jego maloletni syn, czy będzie ujęty też jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.13 11:58:53

Czy odczytanie testamentu musi odbyć się w sądzie przy rodzinie?

tak musi odbyc sie w sadzie ale tylko w obecnosci osób lub osoby zapisanej w testamencie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.12.13 0:19:15

rozwód zagranicą

Razem z ęzem jestesmy Polakami ale od 4lat mieszkamy w Niemczech.Mamy dwoje dzieci i jedno tu sie urodziło.On ma wlasna firme ,ja byłam zatrudniona ale obecnie mam jeszcze 5miesięcy urlopu macierzynskiego.Chcemy ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2007.12.12 17:24:37

skrajna bieda w rodzinie

Proszę Pani od myslników podam formy pomocy jaka może uzyskać matka dla dzieci: - złożenie do urzędu miasta bądź gminy wniosku o dofinansowanie opłat za mieszkanie tzw. dodatek mieszkaniowy, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.12.12 10:58:42

obowiązki spółdzielni

szukam ustawy, w której jest jasno napisane jakie obowiązki co do remontów ma spółdzielnia. wymieniałam ostatnio okna i ubiegam się o zwrot kosztów, ale spółdzielnia robi problemy- czepiają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.12 10:51:42

Witam Mam Problem z Firma Kruk

apropo przestępstwa karne też śięprzedawniają Panie z króka ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2007.12.11 23:40:46

jak przeprowadzic postepowanie spadkowe

> Czy moge prosic o rade w takiej kwestii.. > 22lata temu otrzymalem spadek(od mojej mamy ciotki) do tej pory nie jest > to zapisane prawnie na mnie..Osoba ta miala syna ktorego nie > wydziedziczyla(nalezy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.11 22:45:46

piszę apelację, gdzie następna sprawa jeśli do niej dojdzie?

chcę niedługo napisać apelację. mam pytanie. mieszkam w małej miejscowości i jak będzie kolejna sprawa to czy przed innym sądem i w innym mieście? czy bedę musiała do sądu okręgowego jechać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.11 12:40:8

Co mi się należy??...czyli odszkodowanie

Z notatką policyjną z miejsca zdarzenia oraz dokumentacją lekarską (po zakończonym leczeniu) udaj sie do firmy w której zawarte jest ubezpieczenie NW.Dostaniesz wezwanie na komisję lekarską na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.11 1:18:59

rodzina zastepcza pytanie

Hej mam taki problem, mianowicie moj maz ma nieslubne dziecko z kobieta nazwijmy to 'lekkich obyczajow", ma ona jeszcze jedno dziecko lecz nie z moim mezem. Obecnie chlopcy przebywaja w pogotowiu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.12.10 21:44:52

pytanie dot. zapisu w regulaminie

Witam. Czy jeśli zawrzemy w regulaminie wynagradzania postanowienie o nie tworzeniu ZFŚS, to czy mamy obowiazek zebrania od pracowników oświadczenia, że zapoznali się z postanowieniem o nie tworzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.10 21:2:19

alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

"WIESZ ADA...."zapomnialem dodac ze najwazniejsza zecza w zyciu dzieci jest ich tozsamosc.Bez ojca wydaje im się ze sa conajmniej w polowie gorsze od innych.ze wzgledu na dzieci trzeba im pozwolic ... Zobacz wątek

40 odpowiedzi

2007.12.10 14:13:4

SPÓŁKA CYWILNA A ZAJĘCIE KONTA

Jeżeli to sa długi osobiste wspólnika (nie związane ze spółką) to komornik nie ma prawa zająć rachunku spółki bo to jest współwłasność Łączna wszystkich wspólników a tylko jeden jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.12.10 13:17:44

Kredyt i Kruk

Jak mineło 3 lata od ostatniej wpłaty moga Cię cmoknąć a jak dostaniesz list na którym będzie coś w stylu zastraszania bo oni tak potrafia to napisz im że ich pozwiesz do sądu a oni napiszą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.12.9 21:7:38

Czy mozna otrzymac kredyt hipoteczny na dom za granica ??

Witam od 3 ch lat pracuje w UK i mam pytanie czy jest mozliwosc wziecia w Polskim banku kredytu na dom w UK ? Lub innym kraju ? Jezeli tak to jakie papiery trzeba przedstawic... i gdzie sie udac? Dziekuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.9 2:26:12

Przedawniony kredyt

czy mozna wiedziec skad to wiesz? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.12.8 22:38:57

zniewaga 216kk?

witam. nie znam do końca sprawy , a przede wszystkim słów wypowiadanych przez tego starszego Pana . Ponadto , czy byli jeszcze jacyś świadkowie tego zdarzenia ? Z powództwa cywilnego , to musiałbyś ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.12.8 11:15:0

potrzebna szybka pomoc - dopłata do oc za firmę

witam zawarłem ubezpieczenie OC na samochód prywatny ale za chwilę będzie umowa użyczenia na firmę którą prowadzę i moje pytanie jest następujące: czy muszę ten fakt zgłaszać w PZU i dopłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.7 12:15:3

zatrudnienie nauczyciela

mam pytania w jakim przypadku dyrektor mógł podpisa ze mna umowe na czas okreslony z powodów organizacyjnych obowiązki nauczyciela przyrody i biologii w zespole szkół w pełnym wymiarze godzin /szkola ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.6 18:38:49

Czy ojciec może zabrzć dziecko na czas mojego wyjazdu zagranicę?

Mam 3 i pół roczną córkę. Ojciec dziecka ma ustalone kontakty z dzieckiem przez sąd. Wyjeżdrzam na dwa i pół miesiąca za granice w celach zarobkowych i obawiam się że ojciec dziecka może w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.12.6 14:26:6

egzekucja długu z prawomocnego wyroku jeśli dłużnik pracuje za granicą

Witaj Mam dokładnie ten sam problem i tu musze Cię niestety rozczarować bo Polskie prawo w UE chroni przestępców i nie pozwala na ściganie za granicą . Straciłeś bezpowrotnie pieniądze. Możesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.6 14:8:41

odzyskanie długu-jest umowa

Proszę Pani dłużników ma pani dwóch którzy solidarnie odpowiadają za zaciągnięty dług. Proszę do dwóch Panów wysłać pismo informujące o kwocie pożyczki w terminie 7 dniowym do jej spłaty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.6 12:3:10

Allegro - fałszywe potwierdzenie przelewu i wyłudzenie towaru

Zglos to na policje oraz do Allegro. Sprawdz rowniez czy nie ma innych oszukanych przez tego samego Allegrowicza. Ja rowniez zostalem oszukany na ok. 270 zl i dzieki temu, ze zlozylem sprawe na policje, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.5 17:34:36

Ważna sprawa

Witajcie, Ile mniejwięcej stracę jezeli zarabiam powiedzmy 1600 brutto i dostalem zwolnienie L4 na 6 dni (w tym sobota i niedziela, czyli de facto 4 dni mojej pracy)? Czy zwolnienie będzie dużo niekożystne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.5 17:6:30

Kolizja drogowa i uszkodzenie płotu

Oczywiście, że jeśli ona jest (a na pewno jest) ubezpieczona od skutków takich zdarzeń (to jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), to ubezpieczyciel wypłaci ci równowartość szkody. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.5 14:55:52

PROSZE O RADE!!!jestem zalamana!!!

jestem najemca mieszkania w zrzeszeniu wlascicieli i zarzadcow kamienic prywatnych,przebywam obecnie w innym miescie u nazeczonego i chwilowo z nim mieszkam,nie stac mnie bylo oplacac puste mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.5 14:39:11

urlop wychowawczy dla ojca, L4 i wymówienie stosunku pracy przez pracownika

Witam serdecznie, Niestety, kodeks pracy nie rozwiazuje komplentarnych problemow pracowanika, a tylko pojedyncze elementy stosunku pracy. Otoz jest dosyc skomplikowana sytuacja. Planuje zlozyc wymowienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.12.5 0:0:0

akt urodzenia dziecka po ustaleniu ojcostwa

Witaj! USC dostanie kopie wyroku, dlatego o wszelkich zmianach sa informowani. Jesli nastąpią zmiany w nazwisku dziecka czy tez ojciec uzna nie nadając swojego nazwiska. Wszystko bedzie odnotowane w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.4 22:52:8

Duza grzywna co dalej?

Witam.Jechalem w stanie nietrzezwosci samochodem.Otrzymalem wyrok i karę grzywny w wysokości 2200zł.Chcialbym napisac pismo do sadu o rozlozenie na raty tej kwoty.Uprawomocnienie wyroku otrzymalem 03.12.Nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2007.12.4 22:50:45

Pomoc dla ojca........

jak napisac pozew o widyywania ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2007.12.4 12:34:43

Wykup mieszkania, rozwód

jestem w podobnej sytuacji. Trwa postępowanie o podział majątku wspólnego. Takim majątkiem w Twoim przypadku jest wkład mieszkaniowy. Należy się obojgu rodzicom. Matka bez zgody Twojego ojca nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.12.4 1:16:18

opłaty sądowe

napisz pismo do sekcji wykonawczej o odroczenie tej spłaty na oke=res 6 miesięcy lub o rozłożenie tej kwoty na raty. Jak jest duża kwota to rołożą ci nawet do 12 miesięcy. zanim nadejdzie czas ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2007.12.3 18:19:13

Sprzedałem garaz

asdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasdasd ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2007.12.1 14:57:57

Studium Prawa Europejskiego: Kuratela sądowa w Europie i na świecie

Witam Paru rządzącym gdzieś tam wyżej, skończyła się kasa na "kobiety, muzykę i śpiew", więc postanowili kuratorom społecznym zrobić niespodziankę i powysyłać do nich testy, które ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2007.11.30 20:18:20

PILNE Proszę o pomoc!!

Witam! Postaram się przedstawić sprawę w miarę jasno, tzn chodzi mi o przedawnienie zaciągniętych kredytów. 1.Z forum wyczytałam że przedawnienie liczy się po 3 latach, jednak nie wiem od którego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.30 19:42:41

Proszę o pomoc!!PILNE

Witam! Postaram się przedstawić sprawę w miarę jasno, tzn chodzi mi o przedawnienie zaciągniętych kredytów. 1.Z forum wyczytałam że przedawnienie liczy się po 3 latach, jednak nie wiem od którego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.30 19:34:3

Wypowiedzenie umowy z winy zleceniobiorcy

Witam Mam nastepujacy problem: Podpisana umowa o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych na okres 12 miesiecy (zostalo jeszcze 7mc). Umowa podpisana jest z lokalnym dostawca internetu - w zwiazku z podpisaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.30 19:1:9

Unieważnienie ślubu kościelnego w Opolu

Czy ktoś unieważniał ślub kościelny w Opolu, kto wie ile to trwa zanim zaczną procedurę? Złożyliśmy pismo 3,5 miesiąca temu i jak dzwoniliśmy zapytać co w tej sprawie to powiedzieli, że sa ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2007.11.30 15:3:32

Wyjechałam za granicę. W tym czasie mąż mnie wymeldował. Dzieci nie mamy.

Miesiąc temu mąż umarł. Jakie mam prawo do mieszkania spółdzielczego,z 10.000zł długiem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.30 10:51:18

Miasto robi problem z wykupem mieszkania

Witam, Moja babcia zajmuje parter w 2 piętrowym domku w atrakcyjnym punkcie miasta. Nad nią mieszka inna rodzina. Pytanie będzie takie. Jeśli nie zatwierdzono planu zagospodarowania przestrzennego,czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.30 0:38:11

2007.11.29 18:23:37

nasz dom czy nie?

Będzie bardzo ciężko - co Pana podkusiło, żeby budować to w ten sposób? Totalny brak wyobraźni! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2007.11.29 11:48:28

Sprostowanie

Mój e-mail to mania_justyna22@interia.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.28 21:25:20

Świadek w procesie karnym

cześć pisze prace licencjacką na temat świadek w procesie karnym i poszukuje materiałów na ten temat Jeśli ktoś również pisze na taki lub podobny temat to zapraszam do współpracy i wymiany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2007.11.28 21:16:53

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika