e-prawnik.pl Porady prawne

Chcę być prawnie ojcem

Odpowiedzi w temacie (3)

-

22.8.2003

Poznałem Kasię, kiedy była mężatką, Małżeństwo jej rozpadało się a my stwierdziliśmy, że jesteśmy dla siebie stworzeni. Zamieszkaliśmy razem, wkrótce zdecydowaliśmy się na dziecko. Rozwód Kasi z mężem uprawomocnił się na 3 miesiące przed narodzinami dziecka. W związku z tym w urzędzie moja córka została zarejestrowana jako corka byłego męża Kasi. (kwestia 300 dni od rozwodu). I co teraz? Czy można natychmiast wystąpić o ustalenie ojcostwa czy najpierw były mąż powinien wystąpić o zaprzeczenie ojcowstwa? Może mi ktośjasno powiedzieć i uzasadnić co i jak? Pozdrawiam Marcin
(Marcin Krolik)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

szymon

2003-08-22 20:47:17

A więc Marcinie Kasia powinna po pierwsze złożyć wniosek do Sądu o zaprzeczenie ojcostwa swojego byłego męża oraz o ustalenie ojcostwa Twojego może to być za jednym wnioskiem w celu uniknięcia dodatkowych kosztów Sąd rozpatrzy wniosek albo na podstawie zeznań Twoich i jej byłego męża albo na podstawie badań genetycznych, które niestety kosztują (koszt ok. 1200-1800 zł). Zapewne na jednj sprawie to się nie skończy. Po drugie to nie ładnie rozbijać czyjeś małżeństwa.

Asiula

2003-08-27 07:51:49

Szymon ma rację-nie ładnie rozbijać czyjeś małżeństwo i trakcie jego trwania.Po zgodnie z prawem dziecko urodzone w trakcie trwania małżeństwa jest dzieckiem małżonków.Tak więc jedyną mozliwością jest to żeby matka dziecka wystapiła o zaprzeczenie ojcostwa..Ma ona czas do 18 roku zycia dziecka.

ewa 592

2004-02-25 02:29:26

a jak nie wyrazi zgody mozna w jaki sposob ja zastraszyc

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM