Forum prawne (strona 743)

Samochód po powodzi

Kupiłem ostatnio samochód od znajomego, jak się okazało samochód niesprawny. Z pozoru wszystko było w porządku, później jednak zaczął szwankować. Mechanik powiedział mi, że najprawdopodobniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:44:14

kary dla nieletnich

Witam
Jakie kary mogą grozić nieletnim za popełnienie przestępstwa? Czy nieletni może pujść do więzienia?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:41:15

Współżycie 15letnich rówieśników

Jeżeli 15letnie dzieci współżyją ze sobą to czy jest to legalne? Kto jest pociągany do odpowiedzialności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:23:10

Dług w banku

Witam
Najprawdopodobniej zostanę oskarżony o wyłudzenie kredytu i nie spłaceni go. Co mam robić? Czy mogę pójść za to do więzienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:16:28

Nielegalny pajączek

mam pytanie: ściągnąłem ostatnio program pajączek, to jest program do robienia stron internetowych. użyłem cracka i wtedy pojawił mi się komunikat od firmy, która wydaje pajączka, że mają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:14:25

Protokół

Witam
Czy mógłby ktoś wstawić na forum przykładowy protokół z rozprawy sądowej?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 10:11:57

dziwna sytuacja z policją

witajcie,
mam problem. zostałem zatrzymany 2 dni temu w nocy, na chodniku. wracałem z baru, niewątpliwie nie byłem trzeźwy. prowadziłem rower, tzn. nie jechałem na nim, tylko idąc na nogach trzymałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 9:56:42

Aborcja

mam koleżankę, która zaszła w ciąże z chłopakiem. ma 16 lat i jej rodzice chcą, żeby zrobiła sobie skrobanke. ona nie chce i jej chłopak też nie. czy rodzice mogą ją zmusić? czy jeśli doniosę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.21 9:27:24

Uciążliwy sąsiad

Co zrobić z uciążliwym sąsiadem, który uważa,że jest panem i władcą wszystkich chyba posesji w okolicy i wszystko mu wolno! Mianowicie... mieszkam na przedmieściu, mój sąsiad ma "gospodarstwo ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.7.20 16:33:1

Uniemożliwianie spotkań z dziećmi

Witam,

po pierwszej rozprawie rozwodowej zostałem poinformowany, że mogę odwiedzać dzieci w miejscu ich zamieszkania 2 razy w miesiącu 9 w ustalone weekendy ), ale ostatnio dostałem pismo, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 16:11:17

Odebranie praw matce

Matka, chcąc zwrócić uwagę ojca na dziecko wysłała 1 000 smsów do niego o treści:

''zabije zaraz tego bachora, umrze z głodu ". A ojciec zamiast się zainteresował zgłosił sprawę o odebranie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 16:2:15

pinia kuratora

Czy mogę mieć wgląd do opini kuratora na mój temat? jesli tak to przed czy dopiero po rozprawie? A co jeśli kurator nie zastał męża w miejscu, w którym jest zameldowany, bo mieszka w innym miescie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:56:11

Jaka jest minimalna wielkość działki budowlanej?

Witam, jaka jest minimalna wielkość działki budowlanej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:54:10

Uzasadnienie w pozwie o podwyżkę

Witam, chciałabym złożyć pozew o podwyższenie alimentów. Co powinnam tam zawrzeć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:52:9

Fundusze

czy prawda jest, ze jak się dzieli majątek to i fundusze? jak to jest? I niby jak się je dzieli, po połowie?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:51:11

Proszę o pomoc

Witam
Pewien znajomy około 17 lata temu brał udział w kradzieży i został skazany na 2 lata więzienia. Czy to nie za surowa kara czy mógłby mi ktoś napisać jak wyglądał kodeks karny w 1993? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:47:49

pomoc dla samotnej matki

Jakie zapomogi/ zasiłki przysługują matce dziecka, jeśli ojciec jest znany, płaci określona sumę pieniężną, a matka nie ma pracy, skończyła studia i mieszka z rodzicami? Dodam, że dziecko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.20 15:44:34

odszkodowanie za bezpodstawne aresztowanie

Witam
Chcę wywalczyć odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie. Policja nei poczuwa się do winy, a ja bardzo chcę to wyjaśnić! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:44:34

Zasiedzenie domu po ojcu

Chciałby zasiedzieć dom ojca, który zmarł w 1999 roku. Ile musi upłynąć czasu, abym mógł go zasiedzieć? Dodam,z e odbyła się pierwsza rozprawa spadkowa i sąd ustalił 5 spadkobierców.


Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:34:43

Przekazanie ziemi- dokumenty

Witam

czy aby przepisać ziemie na dzieci wystarcza notariuszowi akty własności ziemi z lat 70, mimo że była przeprowadzona komasacja gruntów i zmieniła się powierzchnia i liczba działek oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:29:57

Własność odrębna jaki podatek?

Witam gorąco w ten piękny dzień,

moja mama wykupiła mieszkanie spółdzielcze na własność odrębną, dostała bonifikatę i przez 5 lat nie może go sprzedać, zmienić. A jeśliby przed upływem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 15:0:25

jak to zrobić?

Niedawno zmarli moi rodzice, którzy zostawili mi w spadku dom na wsi. My z mężem dopiero zaczynamy się jakoś organizować, chcemy wybudować własny dom i pieniądze ze sprzedaży mojego domu na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 14:53:44

Podatek za mieszkanie

[cytat]

Witam serdecznie proszę o pomoc:
odziedziczyłem po mojej ciotce mieszkanie dzięki testamentowi. mam 18 lat, nie pracują, uczę się. Czy podlegam z tego tytułu jakiemus opodatkowaniu, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.20 14:44:1

prawo do mieszkania po mamie

Po śmierci mamy ojciec wykupił mieszkanie lokatorskie własnościowe i twierdzi, że my jako dzieci oraz nasza babcia ( matka mamy) nie mamy już prawa do tego mieszkania i karze nam się wynosić. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 14:27:30

Jak napisać testament?

Witam!
Jak wygląda kwestia testamentu napisanego odręcznie? Czy taki testament jest ważny? Czy muszą być świadkowie przy jego sporządzaniu? Jaka powinna być jego forma?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 14:21:2

Uwłaszczenie

Mój wujek po cichu, skrycie przed cała rodziną, uwłaszczył się na całym gospodarstwie po nieżyjących dziadkach. Było to w roku 1971. Dziadkowie nie zostawili testamentu, a wujek umarł. Czy my ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.20 14:14:4

CZY TESTAMENT "RĘCZNY" MUSI BYĆ SPORZĄDZONY PRZY ŚWIADKACH?

[cytat] Oczywiście że świadkowie są konieczni...najlepiej jest uczynić testament w jakimś miejscu publicznym np na skrzyżowaniu ruchliwych ulic w świelte jupiterów nieznędny jest również ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2010.7.20 14:7:23

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

Witam, czy jest możliwość, aby wypowiedzieć umowę najmu lokalu, jeśli umowa jest na czas określony i nie w niej zawartych żadnych warunków wypowiedzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 13:37:9

Wzór wezwania o zapłatę zaległego wynagrodzenia

Witam, dostałem wypowiedzenie z pracy. Do końca zeszłego miesiąca miało mi wpłynąć wynagrodzenie za ostatni miesiąc pracy. Jednak nie wpłynęło. Chciałby wysłać wezwanie do zapłaty. Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 13:27:19

Pomoc dla narkomana

Moim zdaniem może, ale to i tak zależy od Sądu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.20 13:19:9

Problemy z mandatem

Witam
Mam 17 lat i zostałem wczoraj złapany na piciu alkoholu w miejscu publicznym, czy jeżeli zapłacę mandat jest szansa że rodzice się o tym nie dowiedzą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 13:12:32

Czy mogę zabronić spotkań z dziećmi obecnej żonie mojego byłego męża?

Witam
Moja córka za 2 miesiące bierze ślub, czy w takim wypadku będę musiał wciąż jej płacić alimenty pomimo tego, że sama zakłada rodzinę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 12:52:24

nowe nazwisko dziecka

Wiesz mam podobny problem do rozwiązania. Tylko jajuż jestem kilka m-cy po ślubie i teraz dfowiedziałam sie ,że jednak były mąż musi wyrazić zgodę, a jeśli nie- tylko sądownie.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.20 12:47:11

Porada prawna ? proszę o pomoc!

Witam!
Grozi mi zajęcie konta przez komornika, jeżeli poproszę pracodawcę żeby dawał mi pensje do ręki to coś to zmieni?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 12:47:6

znęcanie psychiczne i fizyczne

Witam
Moja była kobieta posądza mnie o znęcanie psychiczne i fizyczne, jak się przed tym obronić?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 12:2:46

Praca nielegalna

Witam
Pracodawca zatrudnił na czarno pracownika. Co mu może za to grozić? i co grozi pracownikowi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 11:32:22

nieodpłatna praca

witam,
mam pytanie dotyczące nieodpłatnych prac.
otóż chciałbym ich uniknąć, gdyż nie mogę zwolnić się z pracy ani wziąć urlopu. czy możliwe jest teraz zamienienie ich na grzywnę?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 11:23:4

Odszkodowanie za wywłąszczenie

Szanowni Państwo,
jeżeli trafiliście na to forum, to znaczy, że macie do czynienia z procedurą wywłaszczenia/przejęcia Waszej nieruchomości pod realizację inwestycji celu publicznego (np. budowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 11:8:22

Odszkodowanie za wywłaszczenie. Prosze o pomoc!

Szanowni Państwo,
jeżeli trafiliście na to forum, to znaczy, że macie do czynienia z procedurą wywłaszczenia/przejęcia Waszej nieruchomości pod realizację inwestycji celu publicznego (np. budowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.20 11:7:42

Jak odzyskać prawo jazdy?

witam
rok temu zabrano mi prawo jazdy (za prowadzenie w stanie nietrzeźwym). moja kara się kończy i mam w związku z tym pytanie, czy aby je odzyskać, powinienem napisać jakiś wniosek czy wystarczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.20 11:7:5

Alimenty płacone komornikowi

Witam, ściga mnie komornik za niepłacone alimenty. Czy mogę zacząć przelewać te alimenty bezpośrednio żonie, czy dalej komornikowi? Czy pomoże mi złożenie wniosku o umorzenie egzekucji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 11:5:56

Co mogę odliczyć od kwoty podatku ?

Witam, czy jako ryczałtowiec płacący co miesiąc podatek mogę odliczyć od podatku składkę na ubezpieczenie zdrowotne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 11:1:44

przywłaszczenie- co za to grozi?

zostałem skazany za przywłaszczenie, to jest z artykułu 284. musiałem też oddać pieniądze, ale chwilowo moja sytuacja finansowa nie przedstawia się najlepiej. czy grozi mi więzienie czy ze względu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:58:51

Przekształcenie działki rolnej na budowlaną

Dzień dobry, chciałabym przekształcić działkę rolną, która leży na terenie miasta, a graniczy ze studium miasta, w działkę budowlaną. Gmina nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:54:23

po alkoholu bez prawa jazdy

witam,
mam 20 lat i nie byłem wcześniej karany. wczoraj zdarzyło mi się wypić kilka piw, potem pojechaliśmy z kolegami do tesco, żeby coś zjeść. kolega dał mi kluczyki, bo go poprosiłem i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:49:41

nachodzenie i dręczenie telefoniczne

Witam, mój były chłopak cały czas mnie nachodzi, wydzwania, sms-uje. Nie może pogodzić się z rozstaniem. Proszę, rozmawiam, nic nie pomaga. Już mam tego dość. Czy mogę z tym iść na policję?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:49:40

odliczenie dojazdów do pracy

witam,
Czy w rozliczeniu podatkowym można doliczyć dojazd do pracy? Chodzi mi o miesięczny bilet na pociąg. Bardzo proszę o szybka odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:42:11

punkty karnych

Witam, przekroczylem limit punktów karnych. Czy teraz mam sam jechać i oddać prawko, czy też czekać aż mi je zabiorą przy następnej kontroli? Czy egzamin mogę zdawać od razu, czy też musi upłynąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:37:44

kolizja pod wpływem alkoholu

Witam, 2 dni temu miałam kolizję drogową. Nikomu nic się stało, sama wjechałam do rowu. Po przyjeździe policji wyszło, że mam 0,8 promila. Wzięli mnie na badanie krwi. Wyników jeszcze nie znam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:29:1

Przysięga świadka

Witam
Za kilka dni będę świadkiem w sprawie, znacie może treść przysięgi która mówi świadek? Chciałabym się jej nauczyć przed rozprawą, bo wiem że w nerwach wszystko mi się pomiesza. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:27:14

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika