Zajete konto, nie otrzymalam tytulu wykonawczego.

Odpowiedzi w temacie (0)

foks

14.11.2008

Witam w zeszly piatek (07.11) zorientowalam sie, ze mam zablokowane konto w banku. Bank nie udzielil mi wowczas odpowiedzi dlaczego i kto zlecil blokade rachunku. Dzisiaj otrzymalam informacje od banku, ze kontozostalo zablokowane na wniosek UM Poznania. Bank otrzymal tytul wykonawczy, a ja nie. Oficjalnie nie wiem dlaczego zostalo zablokowane konto. Nieoficjalnie sprawa dotyczy mandatow za parkowanie w centrum. Jedno tzw. upomnienie odebralam osobiscie i jest tam moj podpis, natomiast 2-e odebral moj partner (nie maz) i jest tam nie-moj podpis. Zastanawiam sie teraz co zrobic? 1. Jezeli nie ja podpisalam upomnienie to go faktycznie nie dostalam i uwazam, ze powinnam zakwestionowac te kwoty, ktore sa w nim wyszczegolnione 2. Co zrobic z pracownikiem UM, ktory nie wyslal do mnie tytulu wykonawczego? Czy egzekucja jest sluszna? Bardzo prosze o jakies informacje Pzdr A

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Utrata tytułu wykonawczego - co robić?

  Zasadą jest, że sąd wydaje tylko jeden tytuł wykonawczy (tj. tytuł egzekucyjny - np. wyrok, nakaz zapłaty, ugodę sądową - zaopatrzony w klauzulę wykonalności), który jest podstawą wszczęcia (...)

 • SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • Wydanie dalszego tytułu wykonawczego

  Tytuł wykonawczy jest to dokument niezbędny do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. W dużej liczbie przypadków jest to po prostu prawomocny wyrok (tytuł egzekucyjny) zaopatrzony w klauzulę (...)

 • Zabezpieczenie interesów dłużnika w przypadku zapłaty długu po wydaniu tytułu wykonawczego

  W obrocie gospodarczym częste są sytuacje, w których do spełnienia przez dłużnika świadczenia pieniężnego dochodzi po wydaniu przez sąd tytułu wykonawczego wierzycielowi. Postępowania dłużnika (...)