Forum prawne (strona 744)

skarga kasacyjna kiedy?

Witam
Chciałabym się dowiedzieć kiedy można złożyć skargę do NSA od wyroku WSA. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:25:34

oszukany na aukcji

Witam,

na jednej z aukcji zostałem oszukany (kwota nieduża, 37 zł). Zastanawiam się teraz, czy powinienem zgłosić ten fakt na policje? nie chodzi nawet o pieniądze, ale nie chcę, żeby ten człowiek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:22:58

Areszt Śledczy w Katowicach

Witam, ktoś wie jak wygląda kwestia paczek, listów itd. w areszcie śledczym w Katowicach? Mój chłopak miał ogłoszony wyrok 4 dni temu, ale do tej pory nie dostałam żadnych wieści:( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:18:19

Odwołanie sołtysa

Witam
Czy jest jakaś ustawa regulująca działania sołtysa na niekorzyść wsi? Gdzie go można oskarżyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:17:46

Fotoradar - mandat

Witam
Ostatnio przyszedł mi do domu mandat i zdjęcie z fotoradaru, problem w tym, że zdjęcie to zrobiono półtora miesiąca temu. czy po tak długi czasie taki mandat jest aktualny? Czy muszę go ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:4:32

Wezwanie na świadka

witam,
zdarzyła mi się dziwna historia - otóż dostałem wezwanie na komendę jako świadek. dziwne w tej całej sytuacji jest to, że będę tam świadkiem przeciwko komuś, kogo zupełnie nie znam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 10:4:13

choroba a wypłata

witam,
ostatnio chorowałem przez 2 tygodnie, zarabiam ok. 2000 zł netto. jak dużo mniejszą dostanę wypłatę, skoro przez połowę miesiąca byłem na chorobowym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:50:47

zabezpieczenie majątku

Witam,
chciałem zapytać o intercyzę. Wkrótce biorę ślub i zastanawiam się, jak uregulować sprawy swojego majątku. Otóż mam trochę oszczędności i kawałek ziemi i chciałem się dowiedzieć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:42:41

Rzecznik praw ubezpieczonych

Witam, proszę o informację, jak powinien wyglądać wniosek do rzecznika praw ubezpieczonych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:39:20

Opieka nad dzieckiem za granicą?

witam,
mam taką sytuację, że samotnie wychowuję syna (ma 16 lat), ojciec nie ma praw do dziecka. dostałam propozycję wyjazdu do wielkiej brytanii i chcę z niej skorzystać, gdyż może to pomóc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:32:40

Alkohol w miejscu publicznym

Witam,
Czy pijąc piwo przed moim oknem w bloku policja może mnie spisać? Podobno ogródek przed blokiem należy do mieszkańców z parteru, a więc jest miejscem prywatnym. wtedy policj anie mam prawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:30:3

prawdziwe zarobki byłego męża

witam,
mam pytanie dotyczące alimentów. mój były mąż formalnie zarabia 2000 zł. wiem jednak, że dostaje również prowizje od sprzedaży oraz premie (zazwyczaj wynosiło to ok. 1000 zł). jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:26:30

licencja ochroniarza

Witam
Zostałem zatrzymany przez policje za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Zatrzymano mi prawo jazdy na rok czasu. Czy to oznacza, że jestem karany? Moja praca wymaga zaświadczenia o niekaralności. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:19:41

Prowadzenie auta pod wpływem THC

witam,
miałem ostatnio przykrą sytuację. jechałem samochodem, zostałem zatrzymany przez drogówkę. chociaż alkomat nic nie wykazał, policjanci postanowili mi zrobić narkotest. wynik był pozytywny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:18:10

Odpowiedzialność za rozbity samochód

Miałem ostatnio nieprzyjemną sytuację - otóż pożyczyłem koledze samochód (jego się zepsuł, a pilnie potrzebował coś załatwić poza miastem), kolega samochód zwrócił wieczorem. Rano zauważyłem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:10:16

Rachunek po ojcu

Niedawno umarł mi ojciec, matka nie żyje od kilku lat. Został po nich rachunek za telefon. Czy w takiej sytuacji muszę go uregulować czy w momencie śmierci właściciela telefonu, rachunek zostaje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 9:0:55

przepisanie mieszkania pilnie

witam

proszę o informację jaki jest koszt przepisania mieszkania własnosciowego bez kw (właścicielem jest mój były mąz chce przepisać na mnie lub swoją matkę matka ma już jedno mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 8:49:58

Adopcja dziecka przez partnera

Witam,
szukam odpowiedzi na pytanie, dotyczące adopcji mojego dziecka przez mojego obecnego partnera. Mój syn jest z nim bardzo zżyty i traktuje go jak swojego ojca, zaś jego biologiczny ojciec nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.20 8:44:11

Podział majątku- dom i mieszkanie

Moja matka w dniu 18 urodzin założyła mi książeczkę z pełnym wkładem.
Po 15 latach, już w trakcie trwania małżeństwa uzyskałamdzięki niej lokal użytkowy, który adaptowałam na mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 23:44:17

Odzyskanie działki zdanej na skarb państwa w zamian za emeryturę

Witam wszystkich serdecznie,

mam wielki problem leżący mi na sercu, duszy i w głowie, otóż moi rodzice dostali w spadku po dziadkach działkę oraz dom, na własność 14 arów, dom i 0,5 ha w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 23:9:27

KARA NAGANY WYMIERZONA PRZEZ PRACODAWCĘ

Witam, proszę o pomoc w poniższej sprawie. W kwietniu otrzymałam od pracodawcy karę nagany. Poinformowano mnie, że będzie ona przez rok w moich aktach.
Nie odnajduję się w tej pracy i chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 21:9:58

jakich aliemtow sie spodziewac?

Super , slicznie dziekuje za szybka i wyczerpujaca odpowiedz :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.19 19:56:57

Etat w nowej firmie

Generalnie nikt nie zabroni Panu prowadzić swojego przedsiębiorstwa po godzinach pracy. Inna sprawa czy nie będzie to wpływało na jakość i efektywność swiadczonej przez Pana pracy. W kwestii składem, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.19 15:58:2

Odliczenia od podatku 2010

Witam,
czy można odliczyć od podatku odsetki od kredytu hipotecznego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 15:58:2

Postępowanie upominawcze

Nakaz zapłaty uprawomocni się po dwóch tygodniach od doręczenia tego nakazu, chyba że złożysz w tym terminie sprzeciw.  W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.19 15:57:40

Renta rodzinna a ślub

Witam czy jeżeli wezmę ślub z moim ukochanym, to renta która dostaję po moim ojcu przepadnie. Pomimo tego że wciąż studiuję? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 15:56:0

urlop a pogrzeb

Witam
Ile przysługuje mi dni wolnych w przypadku śmierci matki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 15:55:33

dziedziczenie po intercyzie

Bardzo dziękuje za odpowiedź - tak myślałam, ale chciałam potwierdzenia. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.19 15:50:27

Tymczasowy dowód osobisty

Witam
Moja mam pracuje we Włoszech, teraz chce żeby moje 2 siostry przyjechały do niej, czy mogę je puścić same samolotem? Czy muszą jechać z opiekunem? Ja je odwiozę a mam odbierze .


... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.19 15:46:12

Praca magisterska

Pisze prace magisterską o separacji, jakie sa jej skutki formalne, przed sądem? prosze o pomoc, jakies ukierunkowanie
... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.7.19 15:41:15

Czas pracy kierowców

Czy może mi ktoś powiedzieć czy można łączyć stanowisko kierowcy i magazyniera, jeśli jako kierowca pracuję 8 godzin? Ile wynosi czas pracy kierowcy i jaki jest okres rozliczeniowy?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 15:31:25

Spółka jawna spółka Z o.o.

Witam.
Moi znajomi programiści chcą otworzyć firmę, będą wspólnikami maja wkład po 5000 tyś i sprzęt. Jakie rodzaju działalność powinni otworzyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 15:14:52

Stanowisko kierownicze

Witam

sama zrezygnowałam ze stanowiska kierowniczego, na którym byłam 2 lata. Czy pracodawca póki nie znajdzie mojego następcy ma prawo obarczania mnie obowiązkami wynikającymi z tej funkcji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 15:5:53

Zmiana właściciela firmy

Mam takie pytanko: czy jeśli przekazano firmę innemu właścicielowi, co wiązało się ze zmianą nazwy firmy, nowymi umowami itp. To jeśli złoże wypowiedzenie to dostane zasiłek dla bezrobotnych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:58:47

Wypadek podczas zawodów

Witam,

jeśli skręciłem stopę podczas zawodów siatkarskich, na które oddelegował mnie pracodawca to czy kwalifikuje się to jako wypadek w pracy? Specjalnie na zawody dostałem delegacje, mimo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:54:43

Odmowa delegacji

Czy mogę skorzystać z odmowy delegacji, jeśli w umowie mam napisane, że mogę być oddelegowany? A posiadam 6 miesięczne dziecko, żona nie pracuje? mam umowę o pracę. Słyszałem, że mogę odmówić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:50:57

Dodatkowy przedmiot

Witam serdecznie

mam pytanie, jestem nauczycielką. Czy dyrektor szkoły bez mojej zgody może nakazać mi nauczanie innego przedmiotu?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:38:56

Niewypłacone odszkodowanie

Witajcie,

pracodawca w drodze ugody zawartej przed sądem zobowiązał się wypłacić mi odszkodowanie. Minął jednak termin wypłaty, a pieniędzy na koncie nie mam. Co teraz mogę zrobić? Mam się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:29:55

Wyższe podatki

Witam serdecznie,

mam taki problem: czy jeśli pracuję w 2 miejscach: w jednym na pół etatu, a w drugim na cały to czy pracodawca ( ten pierwszy, który daje mi pół etatu ) może żądać ode ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:23:3

Nieletni w pracy

Witam, czy dziecko może przebywać z rodzicem- pracownikiem na terenie zakładu pracy w czasie godzin pracy? Czy regulują to jakieś przepisy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 14:6:22

Umowa na 1/2 etatu a urlop

Witam,

proszę o poradę:

jestem absolwentem studiów wyższych i przez ostatnie 2 lata pracowałem na 1/2 etatu. Jaki urlop mi teraz przysługuje 26 dni, tak jakbym przepracował już ponad 10 lat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:56:10

Ścięcie drzew

witam
Czy można wybudować dom na działce, która jest częściowo zalesiona? Czy można ja odlesić? Gdzie należy coś takiego zgłosić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:47:42

Donos na policje

Witam
Czy jeżeli ktoś doniesie na mnie na policje mam prawo wiedzieć kto jest donosicielem? Czy policja trzyma to w tajemnicy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:45:0

Praca tymczasowa a Kodeks pracy

Jeśli jestem zatrudniony jako pracownik tymczasowy to czy podlegam przepisom Kodeksu pracy?Chodzi mi o to ile konkretnie powinienem mieć przerwy w 8 godzinnym dniu pracy, z czego 6 godziny spędzam przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:40:30

Wezwanie do zapłaty po wielu latach

Witam,
Po 5 latach przyszło do mnie wezwanie do zapłaty z mzd, czy ja muszę to płacić? czemu taka mała kwot anie uległa przedawnieniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:40:13

Skandal

Dostałam pismo o przeniesieniu do innej szkoły, ponieważ moja ulega rozwiązaniu. W tamtej szkole jedna z nauczycielek w wieku 61 lat z 41 letnim stażem pracy miała odejść na emeryturę, a ja miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:30:51

Sąd pracy

Złożyłam do sadu wniosek o przywrócenie mnie do pracy, na świadków powołałam 3 moje koleżanki z pracy, ale tylko jedna z nich otrzymała powiadomienie o terminie przesłuchania. Czy to oznacza, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:26:27

Wykrywacz kłamstw

Czy może mi Sąd odmówić przesłuchania mnie z użyciem wykrywacza kłamstw, jeśli jest to moja jedyna szansa na udowodnienie, ze pracodawca wysnuwa przeciwko mnie oszczerstwa? Nie mam żadnych światków, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:16:2

Brak czajnika w pracy!

Witam,

pracuję w korporacji i jest dosyć dziwna sytuacja, mianowicie nie ma w niej czajnika. To znaczy jest schowany w magazynie i nie wolno z niego korzystać. Jest woda eden, ekspres do kawy, mikrofalówka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 13:7:1

Rozwiązanie pracy

Czy jeśli złożę wypowiedzenie pracy w trybie art. 55 par. 1 Kodesku pracy z powodu powtarzalnego i nierównego traktowania w zatrudnieniu to czy otrzymam świadectwo pracy, a w zasadzie to po jakim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.19 12:57:22

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika