Forum prawne (strona 746)

Czterobrygadówka

Witam
czy osoba która samotnie wychowuje dzieci może pracować w 3 zmianowym systemie pracy? Czy nie powinna zostawać zwolniona z pracy nocnej? Jest jakiś przepis który to określa?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 11:13:22

NIP-3

Witam, w Urzędzie Skarbowym jest podany mój numer konta, na który co roku przychodzą ew zwroty. Chciałbym teraz zmienić ten numer. Jaki dokument mam przedłożyć US? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 11:12:53

Data zawarcia umowy

Witam

Chciałabym się dowiedzieć która data w świetle prawa jest datą zawarcia umowy o pracę, data wskazana na tejże umowie przez pracodawcę czy data podpisania jej przez pracownika. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 11:3:46

Dostarczenie l4 do pracy

Witam
Jestem chora, właśnie dostałam zwolnienie lekarskie, czy powinnam je przynieść do pracy jak najszybciej czy mogę to zrobić jak wyzdrowieje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 10:58:26

Konto bankowe

Witam
Mam konto firmowe, ostatnio sprzedałam aparat na allegro czy kupujący może mi przesłać te pieniądze na to konto? Czy mogę mieć w związku z tym nieprzyjemności?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 10:54:43

zajęcie ruchomości przy rozdzielnosci majątkowej

Czy komornik może wejść do domu męża ( mamy rozdzielność ) i zajmować nieruchomości, za moje długi ?
Ja się wymeldowałam i wskazałam komornikowi nowy adres, ale tu jeszcze mieszkam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 10:53:51

Dotacje z urzędu pracy

Witam!
Od niedawna mam swoją firmę, teraz dostałem dotacje z Urzędu Pracy, rozkręcam się i chciałbym zmienić lokal, czy mogę to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 10:2:12

Czy muszę być vatowcem?

witam, chcę otworzyć sklep internetowy, czy muszę zostać VAT-owcem? wydaje mi się, że to nie będzie się opłacało... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 10:0:5

Praca i działalność gospodarcza

Witam
Pracuję w dużej korporacji, ale chciałbym również otworzyć własną działalność. Czy mogę tak zrobić? jak to wygląda ze składkami ZUS? Czy mogą mnie wyrzucić wtedy z pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 9:58:34

Pęknięta szyba w aucie

Witam
Czy to prawda, że jazda autem z pękniętą szybą przednią jest zabronione? Co za to grozi?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 9:29:26

Zdjęcia z imprezy

Witam,
Czy na stronie internetowej można umieszczać zdjęcia ludzi z imprez? Czy one muszą wyrazić na to zgodę? Jakie kłopoty mogą się z tym wiązać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 9:15:44

Przeniesienie pracownika do innej placówki?

[cytat]

Mam pytanie: czy Dyrektor ma prawo przeniesienia pracownika, który od 20 lat pracuje w Urzędzie do innej izby w innej miejscowości na okres 6 miesięcy? I czy pracownik ma prawo odmowy? I ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.16 9:12:12

Program tv na youtube

Witam,
Czy osoba, która ma zakłada konto na youtube może na nim umieszczać fragmenty programów tv? Czy to będzie legalne? co może jej za to grozić? Czy tylko usuną film, czy można mieć większy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 9:9:51

Wycofanie darowizny

Jest taka sytuacja. Pewna starsza pani aktem darowizny przekazała córce dom wraz z ziemią. Zięć obiecał, że wybuduje nowy dom, w którym ta pani mogłaby zamieszkać. Jednakże jak już dobiegły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 8:58:6

Wzór wniosku

Proszę o informację jak napisać wniosek o wydanie postanowienia sądu o nabyciu spadku? Czy kończy się to na jednej sprawie?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.16 8:21:45

Ustalenie miejsca pobytu

Witam, planuję złożyć do sądu wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka oraz ustalić widzenia z ojcem. Jak się do tego zabrać? Czy jeden wniosek wystarczy? Czy potrzebny jest akt urodzenia dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.16 8:19:7

zmiana aneksu do umowy

Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. W czasie trwania tej umowy został sporządzony do niej aneks w którym było jasno określone że:
Że od 01.09.2009. roku przyznaje mi się dodatek comiesięczny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 18:21:7

Wniosek o przyznanie mieszkania.

Dzień dobry, gdzie mogę złożyć wniosek o przyznanie mieszkania socjalnego? Jak ma taki wniosek wyglądać? Mam 27 lat i mieszkam z dwiema siostrami i matką na 30 mkw:( Może uda mi się coś dostać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:47:14

Wypowiedzenie, zwolnienie lekarskie, zaległy urlop...

Pracodawca wypłaci ekwiwalent za zaległy urlop proporcjonalnie do przepracowanego okresu w bieżącym roku. Pozostały urlop przechodzi na kolejnego pracodawcę lub się nie należy, jeśli nie podejmie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 15:44:4

wynajem a spłata zadłuzenia

Nie byliśmy tam zameldowani, bo właścicielka nie wyraziła na to zgody - nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale chciałabym aby wszystko było dokładnie opisane. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 15:41:56

Uprawianie seksu przy dzieciach

Witam, mam problem. Mam dwójkę dzieci z moją konkubiną w wieku 9 i 11 lat. Jakiś czas temu wyprowadziła się do matki, niby pod pozorem pracy, ale jak się potem okazało miała tam innego faceta, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:40:35

Alimenty na eks żonę

Nie ma żadnego powodu, dla którego mąż nie mógłby ustanowić Pani swoim pełnomocnikiem i w takiej sytuacji może Pani reprezentować męża przed sądem. To jak sąd podejdzie do sprawy leży w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 15:39:10

Legitymowanie w supermarkecie

Jak to jest z legitymowaniem ludzie w supermarketach?
czy licencjonowany pracownik ochrony moze legitymować klientów? A jeśli tak to w jakiej sytuacji?
Czy licencjonowany pracownik ochrony ma prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:38:6

Mam jedno pytanie?

Po pewnym meczu zostalem zlapany przez kamery a potem przez policjantow na rzucaniu kamieniami w policjantow dostalem zarzut czynnej napasci o czynie chuliganskim jest oskarzonych 8 osob. przyznalem sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:32:0

Chuligani

jestem z mężem po rozwodzie, ale nie bylo jeszcze podziału majątku, zauważyłam, że mąz zaczyna wynosic różne cenne rzeczy z naszego mieszkania, jak drogi sprzet fotograficzny, komputer, dvd itp. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:28:29

Czerwone światło

Niezatrzymanie pojazdu we właściwym miejscu w związku z nadawanym sygnałem świetlnym - 100 zł i 6 pkt
 
pozdr.
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 15:19:13

Kontrola osobista

Zostałem niedawno zatrzymany do kontroli drogowej przez kilku policjantów. Jeden z nich nie podając powodu zatrzymania powiedział mi, żebym opuścił pojazd i wyjął wszystkie przedmioty, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:14:54

Kontrola osobista, bagażu i telefonu komórkowego

Zostałem niedawno zatrzymany do kontroli drogowej przez kilku policjantów. Jeden z nich nie podając powodu zatrzymania powiedział mi, żebym opuścił pojazd i wyjął wszystkie przedmioty, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:14:48

Odszkodowanie od szpitala

Jeżeli toczy sie sprawa z ramienia prokuratury przeciwko lekarzowi o błąd w sztuce lekarskiej, a ja złożyłam wniosek adhezyjny, to moge domagać się odszkodowania od szpitala? przeciez ponosi on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:7:49

Wymiar mandatu

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->
Art. 51. § 1. kodeksu wykroczeń: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 15:4:34

Umowa tymczasowa ile może zabrać komornik?

Czy komornik może wejśc na pensje studentce, która pracuje na 1/2 a czasem na 1/4 etatu na umowę o prace tymczasowa, która jest co miesiąc podpisywana? Dodam, ze dostaje jeszcze alimenty od ojca, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 15:2:14

Wniosek do komornika

Czy komornik może z chwilą zlożenia wniosku eksmisyjnego zając konto dłużnika na poczet kosztów eksmisyjnych i wszystkich innych należności jakie powstaną w toku tej egzekucji.
Dłużnik jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 14:46:21

Zadłużenie a przedawnienie

Kiedy się przedawnia zadłużenie?

Czy jak zadzwonie do banku to powiedza mi kiedy była zapłacona ostatnia rata, do kiedy jest kredyt, co ile należy go spłacać ? itd. kredyt zaciagała moja matka, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 14:41:6

Zatrzymane prawko jazdy a egzamin na kategorię ?C?

Zatrzymano mi prawo jazdy kategorii b, zabiorą na okres 8 miesięcy za jazdę po pijaku.
Jeżeli jestem w trakcie kursu na kat "c" ( właściwie go ukończyłem) pozostał mi tylko egzamin, to czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 14:14:53

Przymusowe Leczenie a Sąd Rodzinny

Witam
Obejżyj film "Tato" , a da on Ci obraz wizji na Sąd Rodzinny chociaż jest to inna tematyka.
Odnosnie odwyku to jestes na pozycji przegranej i będziesz musiał odbyć leczenie,jest kilka sposobów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 14:7:53

Zasiłek dla samotnej matki

Jestem samotną, niepracująca matka. Nie moge się zarejestrować jako bezrobotna, bo nie moge obecnie podjąc się pracy. Starajac sie o zasilek dla samotnej matki musze podac dochody wszystkich czlonkow ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.15 13:40:28

Jak odzyskać pieniądze ?

Witam, jakiś czas temu pożyczyłem znajomemu pieniądze - 3500 zł. Miało być na krótko. Spisaliśmy taką prostą umowę typu: ile pożyczył, kiedy ma oddać, numer dowodu i podpis. Miałem też ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:39:41

Nie chce dziecka

Przydarzyła mi sie wpadka. Trwa właśnie sprawa o ustalenie ojcostwa. matka chce pieniędzy - wiadomo alimenty będa, ale jak uniknąc całej reszty? Nie chce miec nic z tym dzieckiem wspólnego, żadnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:30:57

nie mam komu oddać dziecka

Mam ustalone kontakty sądowe z córką, mieszkam od niej 400 km ( 6 godzin jazdy ). Sąd musiał ustalić kiedy moge się z nia widywać, bo żona mi to utrudniała. Moge zabierac ja na weekendy od 12.00 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:21:59

Dobudowa bez projektu

Posiadam mały drewniany domek. Chciałabym dobudować do niego niewielką część. Ile mogę dobudować, żebym nie musiała robić projektu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:13:2

Nadzór budowlany

Mam pytanie, czy nadzór budowlany może przeprowadzić wizję lokalną na gruncie, w przypadku nieobecności jednej ze stron?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:11:7

Zasiedzenie na działce

Witam, czy do sprawy o zasiedzenie działki można przedstawić operat geodezyjny, nie określając granicy działki? Powierzchnia tej działki i sąsiednich działek są wykazane na mapie ewidencyjnej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:8:37

Pomyłka przy wypłacie

Mój pracodawca w wyniku pomyłki wysłał mi dodatkowe pieniądze. Przyszły on w formie drugiego przelewu na moje imie i nazwisko. Pomyslałam, że to dodatek w postaci premii, wiec pieniądze te wydałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 13:5:24

Przegrana w sądzie pracy

Przegrałam spór w sądzie pracy o wynagrodzenie, które moim zdanie nie należy sie pracownikom, jestem pracodawcą. Chce założyć sprawę w sądzie cywilnym, ale nie wiem czy najpierw mam wypłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:56:13

Sąsiad wstrzymuje budowę domu na 5 lat

Mój uproczywy i złośliwy sąsiad od 5 lat utrudnia mi budowe domu. Dostałem warunki zabudowy, od których właśnie on sie odwołał. Wyrok sądu pierwszej instancji był na moja korzyśc, SKO równiez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:51:13

Linkowanie do pliku

Witam, czy mogę na swojej stronie zamieszczać linki do plików mp3 z portalu wrzuta.pl? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:48:54

Darowizna pieniężna dla dziecka

Witam, chciałabym przekazywać mojej dorosłej córce co miesiąc pewną kwotę w formie darowizny. Czy mogę to sobie jakoś odpisać od podatku? Jeśli tak, to jak to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:45:52

Osadzili go w zakładzie karnym

Bardzo prosze o pomoc jestem w 7 miesiacu zagrożonej ciązy, a policja zabrała mojego narzeczone do Zakładu karnego. Odwieszono mu wyrok- 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież telefonu komorkowego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:19:48

Odmowa szczepienia

Dzień dobry,
czy istnieje możliwość odmowy szczepienia ochronnego dziecka? Co grozi osobie, która dziecka nie zaszczepi?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:18:40

Ochrona

Mam pytanie ,mój chłopak przebywa w areszcie śledczym, w celi ochronnej. Po wyroku zostanie przewieziony do zakładu karnego. Czy tam też będzie chroniony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.15 12:17:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika