obywatelstwo dla dziecka matki ktora wyszla zamaz za niemca

Odpowiedzi w temacie (2)

jolanta35

26.4.2006

Moze mi ktos pomoze, rok temu wyszlam za maz za obywatela niemiec, mieszkamy na stale w niemczech, razem z moim mezem mamy corke ktora dostala automatycznie obywatelstwo po ojcu,. Z pierwszego zwiazku mam syna, ktory mieszka z nami ma pozwolenie na pobyt, zczy sie tu. Nie wiem czy jak ja bede sie starala po 3 latach o obywatelstwo i je dostane czy takze moj syn, moze je dostac?Co z jego dalszym tu zyciem jak bedzie juz pelnoletni?, dostalam razem z nim pozwolenie na pobyt na 5 lat, po tym czasie syn bedzie juz mial 18 lat, czy bedzie mogl tu dalej zostac i kontynuowac nauke?prosze o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

daniel

2006-08-31 22:01:07

wydaje mi sie ,ze syn nie dostanie obywatelstwa.maz mial podobna sytuacje

2008-12-08 16:11:54

dostanie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 29.8.2017

  Becikowe - Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  Jeśli urodziło ci się dziecko, możesz dostać pomoc finansową od państwa - tzw. becikowe. Przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka - w wysokości 1000 (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 22.9.2016

  Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  Zaprzeczenie ojcostwa umożliwia małżonkowi wykazanie, iż nie jest on biologicznym ojcem dziecka urodzonego przez jego żonę. Ma ono niezwykle doniosłe znaczenie, bowiem przyjmuje się, że jeżeli (...)

 • 19.10.2017

  Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)