Forum prawne (strona 739)

12 godzinny system pracy

Witam
Ile powinna trwać przerwa jeżeli ktoś pracuje 12 godzin jako np. portier. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:42:7

Zakład Karny w Przywarach

Witam
Jak wygląda życie w zakładzie karnym w Przywarach?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:35:25

Złamanie tajemnicy lekarskiej

Mam pytanie dotyczące tajemnicy lekarskiej. Lekarz w trakcie mojego pobytu w szpitalu złamał tajemnicę i ze szczegółami opowiedział co mi dolega. Ja jednak wcale sobie tego nie życzyłem i sam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:34:19

Jak napisać odwołanie?

Około rok temu brałam udział w wypadku samochodowym, wina nie była moja. Sprawa trafiła do sądu i nie wiem jak to się stało, ale sprawca wypadku się wybronił. Chcę odwołać się od tej decyzji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:33:22

staż pracy a staż absolwencki

Witam
Czy staż absolwencki, taki z urzędu pracy wlicza się do stażu pracy? Czy dopiero od podpisania umowy o pracę można zacząć liczyć staż pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:30:10

aborcja dziecka poczętego przez rodzeństwo

Witam, mam takie teoretyczne pytanie. Czy jeżeli brat i siostra, mający jednego ojca ale dwie różne matki, nie znając się, czyli nie będąc świadomi, uprawiają seks czego wynikiem jest ciąża, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:29:3

Sex w samochodzie

Witam
Jakiś czas temu siedziałam w aucie z moim chłopakiem, całowaliśmy się itp. Nagle podjechała policja i chcieli nas spisać, prosili nas kolejno do radiowozu, mi zaproponowali imprezkę, na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:28:14

Zakład Karny Nysa

Witam
Czy ktoś z Państwa ma jakieś informacje odnośnie zakładu karnego w Nysie? Bardzo proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:20:55

zakład karny a szkoła

Witam
Czy istnieje jakakolwiek możliwość, aby osoba przebywająca w zakładzie karnym półotwartym miała możliwość skończenia szkoły policealnej?Jak to załatwić? Jakie dokumenty są potrzebne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:18:53

DYKTAFON NA PRZESŁUCHANIE

WITAM, JUTRO MAM PRZESŁUCHANIE NA POLICJI W SPRAWIE POBICIA. BYŁEM NA MIEJSCU ZDARZENIA I BOJĘ SIĘ, ŻE ZOSTANĘ OSKARŻONY O UDZIAŁ W TYM ZDARZENIU. CHCIAŁEM ZAPYTAĆ, CZY MOGĘ WZIĄĆ NA PRZESŁUCHANIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:18:32

pobicie czy obrona własna

Kilka dni temu (dokładnie w poniedziałek 19.07) zostałem zaczepiony przez jednego typa na ulicy. Najpierw pytał o papierosa, kiedy mu grzecznie odmówiłem zaczął się rzucać i doszło do szarpaniny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:15:35

chamstwo policji

witam,
ostatnio siedziałem z kolegami na ławce, piliśmy piwo i podeszli do nas policjanci. zaczęli nas spisywać za picie w miejscu publicznym. my podeszliśmy do tego na luzie i zaczęliśmy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:9:25

zepsuty komputer i oskarżenie

witam,
byłem ostatnio w odwiedziny u kolegi. kiedy usiadłem przy jego laptopie i zacząłem sprawdzać swoją pocztę, komputer nagle zgasł. kolega oskarżył mnie o to, że umyślnie go zepsułem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 10:4:57

Wygrana pieniężna a wspólność majątkowa

Czy jeśli jeden z małżonków wygra pieniądze w jakiejś loterii, to wchodzi to do majątku wspólnego małżonków czy osobistego? Szukałam w internecie na ten temat, ale opinie są różne. Jedni ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.26 9:55:49

nie przyznanie się do ojcostwa

Jestem w ciąży a mój (były?) partner wypiera się dziecka. Ja jestem pewna, że to on jest jego ojcem. On nie chce jednak się przyznać i nie chce w żaden sposób wspierać mnie finansowo - a przecież ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 9:54:42

Zakaz stadionowy

Witam, mój syn dostał tzw. zakaz stadionowy. sęk w tym, że w ogóle go nie przestrzegał, a konkretnie nie pojawiał się na komendzie w czasie meczów. Teraz zainteresowała się nim policja. Chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 9:34:48

Koszty przesyłki

witam,
zamówiłem na allegro towar, jednak z winy poczty (najprawdopodobniej) nie został on mi doręczony i wrócił do sprzedającego. czy w takim razie muszę sprzedawcy zapłacić ponownie koszty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 9:8:43

oczerniana przez ex

witam,
mój były chłopak wypisuje moim znajomym różne głupoty o mnie - wysyła im smsy, mejle, na facebooku. nie wiem co robić - to co pisze to nieprawda. zastanawiam się, czy są jakieś środki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 8:56:5

zły stan zdrowia ojca

Chciałem zapytać, czy jeśli mój ojciec jest ciężko chory, mieszka sam i ma tylko mnie, to czy jest to powód, żeby nie odbyć kary więzienia? Proszę o pomoc, pilne!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 8:35:49

Spłata długu babci?!

Jeśli nie jesteście Państwo poręczycielami kredytów / pożyczek udzielonych babci przez bank/banki grzecznie poinformujcie o tym jeśli bank zadzwoni i zarządajcie zaprzestania straszenia komornikiem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.26 7:26:41

jak wymeldować żonę, która żyje z innym

tutaj o wymeldowaniu administracyjnym:

http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/spolka-jawna/odpowiedzi/wymeldowanie-lokatora-2.html

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-administracyjne-1/zameldowanie-wymeldowanie/odpowiedzi/obowiazek-wymeldowania.html

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-administracyjne-1/zameldowanie-wymeldowanie/opinie-prawne/jak-zainicjowac-wymeldowanie-z-urzedu-opinia-prawna.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.25 20:27:31

Jak wypełnić księgę udziałów?

Jak wypełnić księgę udziałów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.25 20:26:34

koszty

tutaj znajdzie Pani odpowiedzi na zadane pytania:
http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/wspolwlasnosc/odpowiedzi/zwrot-nakladow-od-wspolwlasciciela.html

http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-spolek/spolka-partnerska/odpowiedzi/koszty-utrzymania-majatku-2.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.25 20:23:30

Mam 17 lat

a w Polsce jest ktoś, kto mógłby być Twoim opiekunem? babcia? ciocia? generalnie jest tak, że osoby do 18 roku życia winny być pod opieką przedstawiciela ustawowego, albo innego opiekuna. nawet, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.25 20:7:21

Odsetki ulegają przedawnieniu?

pomocne linki:

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/przedawnienie-1/odpowiedzi/przedawnienie-odsetek.html

http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek.html

http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/przedawnienie/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-1.html

http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/wlasnosc/odpowiedzi/termin-przedawnienia-odsetek-ustawowych.html

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.25 20:3:5

zatrzymanie za marihuane

hej przy moim znajomym tez znaleziono 1g marihuany przyznał sie do winy dostał tylko zawiasy nie pamietam na ile coś koło 2-3 lat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.25 17:26:26

komentarze do art.416.1 KPc

Gdzie mozna szukac komentarzy do art. 416.1 KPC. Dysponuje komentarzem P. WOjcika . Szczegolnie wazne jest jak sporzadzi,c skarge o wznowienie , aby uzyskac uchylenie Postanowienia o ktorym mowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.25 12:37:56

służebność gruntowa

Argument "bo jest to dla nas uciążliwe .." w konfrontacji z argumentem sąsiada o konieczności zabezpieczenia nieruchomości przed swobodnym dostępem osób trzecich jest słaby - proponuję pogodzić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.25 7:28:16

Gdzie i jak po zaległe świadczenia

1. czy to na pewno jest umowa o pracę wg. kodeksu pracy - ta wątpliwość wynika z Twojego zwrotu "faktury wystawiałem .." - jakie faktury?
2. jeśli faktyczne miejsce pracy było oddalone o 100 km ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.7.25 7:21:14

Intercyza w Polsce, majątek w Anglii. Prośba o pomoc.

Po kolei: Małżeństwo spisało intercyzę w Polsce (przed zawarciem związku małżeńskiego). Obecnie mieszkają w Anglii, gdzie Pani X posiada firmę księgową. Małżeństwo zamierza kupić lokal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.24 14:9:13

Spłat rat kredytu

Pismo wysłać można, a bank nic sobie z tego nie zrobi. Należy odrzucić spadek, jeśli nie został inny majątek, który wystarczy na pokrycie długu o ile nie minął już ustawowy termin w którym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.24 2:12:27

Oznaczenie rzeczy

Zleci wytyczenie drogi geodecie. Nowa droga nie musi być w tym samym miejscu gdzie była stara. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.24 2:6:52

Mam problem z rodziną

Jak dobrowolnie nie dadzą to szansy - BRAK, a to że dałaś to zrobiłaś dobry uczynek,mieszkanie jest dorobkiem waszej całej rodziny więc prawnie każdy ma swoją część, takie są przepisy, jeżeli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.24 0:11:8

Gorąca prośba o odpowiedż

Poważny problem,komornik nie weźmie mieszkania tylko je zlicytuje, przy takim długu odsetki bardzo szybko rosną,poszukać biura nieruchomości które zajmują się takimi sprawami czyli mieszkania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.24 0:0:27

uzupelnienie masy spadkowej po dziale spadku

Dotyczy prawa spadkowego:

Czy przy wniesieniu do sadu o uzupelnienie masy spadkowej przez jednego ze spadkobiercow mozna uniknac odsetek od wierzytelnosci ?

Informacje uzupelniajace:
- Sprawa spadkowa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.23 22:52:17

Kredyty

za mało informacji, jak na swoją córkę hipoteki,najlepiej skontaktować się z bankami i dojść do ugody zawsze istnieje zamiana raty (podaj mi e-mail) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.23 20:57:18

Do czego mam prawo przed rozwodem?

Witam. Jestem w trakcie rozwodu. Mąż wyprowadził się z domu 6 miesięcy temu. Nie łoży na utrzymanie domu. Cięzko utrzymać mi nieruchomość z jednej pensji, jednakże nie mam możlwiości przeprowadzenia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.23 18:36:12

Jak Wam idzie?

a w kinie nie będziesz mógł się skupić na filmie, tylko po głowie będą krążyć pytania testowe :) powodzenia jutro dla wszystkich! jestem bardzo ciekawa, jaki będzie poziom pytań, ciekawe, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.23 16:37:25

Przysposobienie dziecka ? wniosek

dzień dobry, jak napisac wnioske o przysposobienie? za miesiąc wychodze za maz, a ptoem z męzem jedziemy za granice, a ja mam z poprzedniego zwiazku 7 letnią córeczkę, która mój narzeczony chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 16:1:43

kobieta w ciąży

Czy można domagać się alimentów, jeśli mieszka się za granica, a osoba, która miałaby płacić w Polsce? Jestem w 7 miesiącu bliźniaczej ciązy i nie mam jak wrocic do kraju, ze wzgledu na zagrozenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 15:45:24

kobieta ciezarna w potrzebie 2

Czy można domagać się alimentów, jeśli mieszka się za granica, a osoba, która miałaby płacić w Polsce? Jestem w 7 miesiącu bliźniaczej ciązy i nie mam jak wrocic do kraju, ze wzgledu na zagrozenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 15:45:12

Mieszkanie Zakładowe

jak wygląda sprawa podziału mieszkania zakładowego, które mój mąż dostał podczas trwania małżeństwa od PKP? Czy to mieszkanie będzie do podziału? Mój byłby mąż jest głównym najemcą, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.23 15:42:22

Przestroga

Wy rozwodnicy czy żałujecie tego, że się rozwiedliście? Czy drugi raz zrobilibyście to samo? czy może przebaczylibyście by być w rodzinie ze swoimi dziećmi? Niech te pytania będą przestrogą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 15:39:32

Matka chce jedno dziecko zabrać za granicę

Dzień dobry,jestem po rozwodze z zoną, mam z nią 2 nieletnich dzieci, które w wyroku sądowym mają orzeczone miejsce zamieszkania przy matce. matka od jakiegoś czasu wyjeżdża zarobkowo do poza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 15:28:2

Nieobecność powoda na rozprawie o alimenty

Witam, cyz jeśłi w pozwie zawrę wniosek o rozpatrzenie sprawy pod nieobecnośc powoda to muszę tę nieobecność i tak usprawiedliwic w sądzie?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 15:22:13

Egzekucja z współwłasności małżeńskiej

Dzień dobry,

mam pytanie jaka jest możliwość egzekucji ze współwłasności małżeńskiej,jeśli chodzi o grzywnę zasądzona przez sąd, a ja jestem dłużnikiem? Dom z działką został przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 15:1:17

wyrok prawomocny a możliwość wniesienia apelacji

dzień dobry, jaki jest termin do wniesienia apelacji od wyroku? można w ogóle wnieść apelację od wyroku prawomocnego? Bo dryga strona przegapiła termin składania wniosku o to, a teraz wysyła do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 14:56:26

Złośliwi sąsiedzi

Co mam zrobić, jeśli sąsiedzi nie wyrażają zgody na przyłączenie prądu do nowego budynku? Gdzie interweniować w tej sprawie? przecież nie będę żyć bez prądu! jakbym chciała budować dom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 14:47:1

Udostępnienie danych

Witam,

czy będzie naruszeniem danych osobowych udostępnienie osobie prywatnej informacji o ilości zakupów dokonywanych przez pana X ? jeśli dokona tego hurtownia, w której Pan X robi zakupy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 14:42:27

Remont w domu z lokatorami

4-osobowa rodzina nie chce opuścić domu, który zakupiłem na licytacji komorniczej, chcę w nim robić remont. Wysłałem już pismo z 14 dniowym terminem opuszczenia , ale nic nie skutkuje. Co mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.23 14:33:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika