e-prawnik.pl Porady prawne

Jak skutecznie oszczędzać ?

Odpowiedzi w temacie ()

eclip

4.1.2009

Witam, USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r.Ordynacja podatkowa Art. 63. § 1. Podstawy opodatkowania, kwoty podatków, z zastrzeżeniem § 2, odsetki za zwłokę, opłaty prolongacyjne, oprocentowanie nadpłat oraz wynagrodzenia przysługujące płatnikom i inkasentom zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych. § 2. Zaokrąglania podstaw opodatkowania i kwot podatków nie stosuje się do opłat, o których mowa w przepisach o podatkach i opłatach lokalnych. Odsetki 2,49 zł zaokrągla się w dół co daje 2 zł od tego liczony jest podatek 19% co jest 0,38 zł zaokrąglenie w dół do pełnej złotówki 0zł ! UWAGA Podatek może być za sprawą tej ustawy również większy niż 19% ! Odsetki np. 2,50 zł zaokrągla się do 3 zł, podatek od 3 zł to 0,57 zł zaokrąglone do pełnego złotego 1 zł ! 2,50

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Dobry SIP Szukam dobrego serwisu. One non stop coś w sobie zmieniają. Orentujecie się, który warto teraz wykupić? To zależy od tego czego szukasz. W sumie każdy system ma jakieś wady i poważne (...) czytaj dalej»

 • Alimenty w ANGLII Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci mnie z "torbami" Please (...) czytaj dalej»

 • Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę Witam serdecznie, posiadam wierzytelność z sądową klauzurą wykonalności,niestety komornik nawet nie" kiwnął palcem" aby cokolwiek (...) czytaj dalej»

 • POLISA POSAGOWA PZU Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego chciałabym złożyc (...) czytaj dalej»

 • Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe Od razu chciałbym przeprosić jeżeli napisałem w złym dziale. Mam pytanie, za 2 tygodnie mam wyznaczony porod, wiem, chcialabym wiec sie dowiedziec ile mam czasu (...) czytaj dalej»

 • testy na aplikację Czy rozwiązywał już ktoś testy na aplikację ze strony : http://e-prawnik.pl/akademia/testy-aplikacyjne/ Jaki mieliście wynik ? Udało mi się odpowiedzieć poprawnie na 134 pytania (...) czytaj dalej»

 • ZUS I CHOROBA- PRZECZYTAJCIE PILNE !!!!! W kwietniu uleglam wypadkowi przy pracy. Doznałam złamania kregu trzonu L 1 oraz kosci ogonowej. 18 czerwca dostalam wezwanie do orzecznika ZUS ktory, jak nie (...) czytaj dalej»

 • Rozwód (bardzo dużo pytań) PROSZĘ O ODP. WAŻNE!!! Cześć wszystkim jestem nowa na tym forum więc proszę o wyrozumiałość:) Sprawa wygląda tak. Jestem przed sprawą rozwodową. Rozwód z orzeczeniem (...) czytaj dalej»

 • Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!! Szukam bardzo dobrego prawnika!!! Chodzi o rozwód z orzeczeniem o winie. Czy możecie mi kogoś polecić? Rejon Poznania. Słyszałem o kancelarii Grzybkowski & Guzek. (...) czytaj dalej»

 • Jak bezpiecznie wyjechać na wakacje? Witam. Planuje wypad wrześniowy z moją dziewczyną, jednak jak słyszę to co się dzieje z polskimi biurami podróży to się zastanawiam czy ma sens zorganizowany (...) czytaj dalej»

 • Sprawdzenie umowy deweloperskiej, szukam prawnika z Lublina Witam! Nie wiem, czy zakładam w dobrym dziale. Szukam prawnika z Lublina, który pomoże w sprawdzeniu umowy z deweloperem, może też sprawdzi (...) czytaj dalej»

 • Straż Miejska ? do likwidacji czy nie? W wielu miastach w Polsce trwa dyskusja nad likwidacją Straży Miejskiej. Pytanie o to, czy Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana pojawia się prawie na każdym (...) czytaj dalej»

 • Likwidacja 50% kosztów uzyskania przychodu przez rząd Tuska. Witam! Chciałbym poruszyć temat ostatnio poruszony przez premiera a mianowicie likwidacje 50% kosztów uzyskania przychodu. Chcąc nie chcąc (...) czytaj dalej»

 • problem z kazusem Witam. Mam mały problem z ponizszym kazusem. Moze ktos bedzie potrafil jakos mi podpowiedziec. Z gory dzieki. 10 letni Piotr Z. cierpiał na ostrą niewydolność nerek, od dwóch lat (...) czytaj dalej»

 • Błąd lekarzy w leczeniu złamanej nogi Witam serdecznie potrzebuję porady prawnej, całą sytuację opiszę poniżej. Proszę serdecznie o pomoc W czerwcu ubiegłego roku złamałem nogę (złamanie (...) czytaj dalej»