Forum prawne (strona 738)

testament notarialny

witam ciotka przepisała na mnie mieszkanie u notariusza 6 lat temu. nie ma dzieci tylko siotra i brat(moj ojciec). ciotka ma jednak jakis swiezy papier maj 2010 pisany własnoręcznie i własnoręcznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 12:18:40

odbieranie pism

Dzień dobry,
obecnie przebywam poza miejscem zamieszkania, chciałabym żeby korespondencja - pisma z sądu czy prokuratury nie przychodziły do domu, czy jest taka możliwość żeby ustalić np na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 12:18:25

Czy to jest groźba karalna

Moja była dziewczyna zapowiedziała, że oskarży mnie o groźby karalne. Podstawą oskarżenia ma być mejl, który do niej wysłałem, a konkretnie jedno zdanie. Chodziło o to, że długo nie chciała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 12:3:24

2010.7.27 12:2:8

2010.7.27 11:59:56

Alimenty od rodzeństwa

Niestety nie - obowiązek alimentacyjny obciąża krewnych w linii prostej - rodzice, dziadkowie i rodzeństwo (uprawnionego do alimentów). Możesz się domagać alimentów od dziadków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.27 11:59:20

zgoda sąsiada - prawo budowlane

Podpisałam zgodę na budowę pawilonu handlowego w moim sąsiedztwie z zastrzeżeniem by ten pawilon był ulokowany co najmniej 10 metrów od granicy działki. Następnie otrzymałam decyzję o budowie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:58:36

Umowa o dzieło - potrącenie wynagrodzenia

O tym czy potrącenie będzie dopuszczalne i w jakiej formie decyduje umowa. Proszę pamiętać, że jest to stosunek cywilnoprawny a nie stosunek pracy co powoduje, że nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.27 11:58:17

Obecność na rozprawie spadkowej

Witam,
Zostałem wezwany na sprawę spadkową po ojcu, niestety nie mieszkam w Polsce i nie mogę się zjawić czy moja nieobecność jest jednoznaczna z odrzuceniem spadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:53:43

SMS ? dowód zdrady

Hej - nie wiem jak sąd potraktuje zabranie żonie telefonu - w każdym bądź razie sms może być dowodem w sprawie - jeśli będzie ustalony numer do którego lub od którego został wysłany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.27 11:53:1

przesłuchanie dziecka przez psychologa sądowego

Witam
Mój syn będzie przesłuchiwany, wiecie może Państwo jak wygląda przesłuchanie dziecka przez psychologa sądowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:51:56

Publikacja zdjęć bezprawna!!!

Witam,
mój były pracodawca użył moich prywatnych zdjęć z imprezy firmowej na stronie internetowej firmy. W zasadzie nie wiem nawet skąd je wziął, podejrzewam że z mojego konta na serwisie społecznościowym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:49:18

Alkohol na terenie szkoły

Na zakończeniu roku szkolnego dyrektor złapał mnie wraz z kolegami na piciu alkoholu na boisku. Powiedział, że pijemy na terenie szkoły i że on to zgłosi na policję i do sądu i że dostaniemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:44:23

Sąd nie wysłał mi informacji o zmianach w KW przez co ponoszę koszty

Witam!
Na początek wstęp żeby naświetlić sprawę.
Posiadam od jakiegoś czasu kredyt i jednym z warunków banku było nałożenie na mnie dodatkowego ubezpieczenia w wysokości około 400pln miesięcznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:44:13

odmówienie przyjęcia mandatu

wczoraj zostałem zatrzymany przez drogówkę i chcieli mi wlepić mandat. ja jednak nie zgodziłem się z tym (policjanci próbowali mi wmówić, że wjechałem na skrzyżowanie na czerwonym świetle...). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:39:2

odpowiedzialność za długi

Witam
Mój ojciec ma działalność gospodarczą, która bardzo źle funkcjonuje. Jest zadłużony! A ja się boję, że jak jemu zabiorą już wszystko to ten dług może dotknąć i mnie, Jak się przed ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.27 11:36:52

Tani laptop na allegro

Witam, mam problem ze sprzedawcą na allegro. Otóż kupiłem na allegro bardzo tanio sprzęt elektroniczny (chodzi konkretnie o laptopa). Trochę zaskoczyła mnie cena, ale z opisu wynikało, że wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:32:11

ciąża u dziecka

Witam
Mam pytanie odnośnie takiej sytuacji:
Polacy 15 latka i 18 latek mieszkający w Anglii rozpoczęli współżycie, po krótkim czasie okazało się, że dziewczyna jest w ciąży tamtejsze prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:26:30

Jazda na motorze bez prawa jazdy

Chciałem zapytać co grozi za jazdę motorem bez prawa jazdy? Mam zamiar zrobić kurs, ale zdarza mi się od czasu do czasu przejechać się po mieście. Czy jeśli nie spowoduję wypadku, ale zatrzyma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 11:22:28

Jak usunąć lokatorów?

Możliwy jest zaoczny wyrok eksmisyjny. Zapewne zna Pani dane osobowe osób, z którymi podpisywała umowę. Sąd będzie starał się doręczyć im pozew jaki inne pisma, a w razie odmowy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.27 10:23:26

Jak prawo interpretuję zmianę lat życia?? Dręczące pytanie...pomóżcie!

Z góry sorki, jeśli pytanie jest nie zadane w odpowiedniej zakładce.;) Ale bardzo ciekawi mnie jakie są uregulowania prawne co do zmiany lat życia? Ja urodziłam sie 21.04.1980 - czyli obecnie mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 10:5:43

zwolnienie a koniec umowy o pracę

Legitymacja uprawnia do korzystania ze świadczeń w terminie 30 dni od ustania ubezpieczenia czyli rozwiązania stosunku pracy. Na późniejszy okres wymagane będzie zaświadczenie z urzędu pracy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.27 9:24:46

jak sie pisze wniosek o przedluzenie kontraktu w wojsku?

jak sie pisze wniosek o przedluzenie kontraktu w wojsku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 5:35:49

Co ma zrobic współwłaściciel gdy właściciel samochodu umrze?

Co ma zrobic współwłaściciel gdy właściciel samochodu umrze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.27 2:1:40

partycypacja-TBS

Jak odkupujesz od kogoś (cesja) to zazwyczaj sprzedający żąda odstępnego, które może wynieść nawet kilkanaście tys. zł. O cesji w TBS masz tutaj artykuł: http://tbs24.pl/cesja-partycypacji.html ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.26 23:18:14

Kłopoty z osobą niepełnoletnią

myślę, że to się może skończyć nawet nadzorem kuratora - szczególnie, gdy takie sytuacje będą się powtarzać.
najbardziej optymistyczna wersja to chyba szlaban na kolejne wyjscia... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.26 20:24:23

Oszukano mnie!! Co mam zrobić??

Witam!
Pewien pan chciał kupić grę World of Warcraft którą akurat wystawiałem na allegro lecz nie miał konta, wiec napisał mi na GG o sprawie i powiedział że on bardzo to chce kupić i może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 16:43:4

Dowody zdrady

witam
Czy jeżeli w zdobędę dowody w sprawie w nielegalny sposób (poproszę hakera o zdobycie danych z komputera) to czy mogę mieć problemy później? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:30:35

Jazda rowerem pod wpływem alkoholu

Czy jest jakaś szansa na pozytywne rozpatrzenie odwołania przez sąd , jesli zostałem złapany na jeździe na rowerze pod wpływem alkoholu= mialem 0,80 promila w wydychanym powietrzu i dostałem od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:20:7

Protokół przesłuchania

Dzień dobry,

podczas wizyty w sądzie sąd odczytał moje zeznanie złożone na policji, ale przy odczytywaniu okazało się, że nie sa one takie jakie składałem na policji. Sędzia pokazał mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:16:51

Skazanie członka korpusu służby cywilnej

Czy pracownik korpusu służby cywilnej traci automatycznie pracę w chwili uprawomocnienia się wyroku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:11:53

Fałszywy adres

Witam,

na Allegro zapomniałam wpisac numeru mieszkania przy adresie, wszystko inne się zgadzało: ulica, numer bloku itp. nie bylo tylko tego nieszczesnego mieszkania. Adres ten mam wpisany w dowodzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:5:41

Fałszywy adres??

Witam,

na Allegro zapomniałam wpisac numeru mieszkania przy adresie, wszystko inne się zgadzało: ulica, numer bloku itp. nie bylo tylko tego nieszczesnego mieszkania. Adres ten mam wpisany w dowodzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:5:31

Wyrok w zawieszeniu w Polsce i w innym kraju

Jeżeli ktoś dostał wyrok w zawieszeniu za granica za coś za co ma już orzeczony wyrok w Polsce też w zawieszeniu to czy odwiesza mu ten wyrok w Polsce?Czy do odwieszonego wyroku doliczą czas trwania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 15:1:11

Międzynarodowy List Gończy

Jaka jest podstawa wydaniu międzynarodowego listu gończego? Bo nie moge nigdzie znaleśc info na ten temat? proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:52:18

Dane personalne

Witam,
mój mąż popełnił przestępstwo na tle seksualnym tj. podglądactwo. Lokalna gazeta opisała całą sytuację i podała wszystkie jego dane: adres, imię, nazwisko, wiek. jako, że mieszkamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:49:18

Nielegalny pracownik

Co może grozić pracodawcy za zatrudnianie obcokrajowca bez ważnej karty stałego Pobytu? A co jeśli pracownik zatai ten fakt przed pracownikiem? Kto będzie ścigał takiego pracownika? straż graniczna, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:43:25

Pieniądze wspólnoty

Dzień dobry,

czy jeśli zarządca wspólnoty swobodnie dysponował pieniędzmi wspólnoty, bez umowy ani uchwał np. wydawał kase na ochronę obiektu to nie jest to nieuprawnione dysponowanie pieniędzmi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:31:1

sms na rozprawie

dzień dobry, mam pytanie czy mogę po przez sąd wnioskować o odtworzenie smsa z przed 3 lat? czy jest to techniczne możliwe?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:21:39

Intercyza a fundusz alimentacyjny

Czy jeżeli mam podpisaną z drugim mężem intercyzę to mogę się starać o fundusz alimentacyjny dla dziecka z pierwszego małżeństwa? Nasz dochód przekracza wymaganą kwotę na osobę w rodzinie, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.26 14:19:21

Zakaz zbliżania się

Witam, błagam o pomoc,za miesiąc wychodzi z więzienia mąż mojej mamy, który się nad nią znęcał i właśnie za to został skazany na 9 m-cy pozbawienia wolności. teraz wychodzi i wszyscy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:13:53

Zasiłek dla rodziców żyjących na kocią łapę

Czy rodzice dziecka, którzy żyją w konkubinacie mogą domagać się jakichś świadczeń rodzinnych, jeśli konkubina ma męża, z którym żyje w separacji, a on zrzekł się praw do dziecka, natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 14:0:54

rozwód a sprzedaż samochodu

Witam
Niedługo mam sprawę rozwodową, jeszcze przed pierwszą sprawą chciałbym sprzedać auto, które ja spłacałem. Czy tedy będę musiał oddać połowie pieniędzy żonie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 13:54:52

Darowizna a podział majątku

Witam,
\
rozwodze się. Mąż w trakcie trwania naszego małżeństwa przekazał mi w darowiźnie do majatku odrebnego część nieruchmości. A teraz wmawia mi, że rozmaiwał z adwokatem i ten powiedział ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 13:41:12

Do jakiego wieku dziecka przysługują alimenty?

Witam
Mam pytanie, jeżeli moja legitymacja studencka jest ważna do końca września a ja obronię się wcześniej to będę dostawała alimenty do września czy do chili w której się obronię? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 13:36:55

zasiłek na urlopie wychowawczym

Witam, jestem samotną matką. Od kwietnia znajduję się na urlopie wychowawczym, dlatego też chciałabym się ubiegać o zasiłek wychowawczy, ale, żeby go zdobyć do wniosku o niego trzeba dołączyć ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.7.26 13:27:34

Zwrot zaległych alimentów

Witam

ostatnio usłyszałam, że wraz z powrotem funduszu alimentacyjnego, można domagać się zaległych alimentów, które miało się otrzymywać po likwidacji funduszu. ja musiałam po likwidacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 13:18:46

Wykwaterowanie rodziny

Witam mam pytanie:

czy wystarczy być rodzina, żeby mogło nastapić przymusowe dokwaterowanie? Sprawa wygląda tak, że matka chora umysłowo wyjdzie niedługo ze szpitala, a wlasciciel mieszkania, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 13:4:32

Zmiana nazwiska i zakaz zbliżania się

Mam 21 lat i chciałabym zmienić nazwisko i starać się o zakaz zbliżania i kontaktowania w jakikolwiek sposób mojego ojca ze mną. Straszył mnie, wyzywał i groził, więc ponad rok temu zerwałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 13:0:59

Ślub cywilny bez zameldowania

Mam pytanko:

moja koleżanka chce wyjść za Włocha w Polsce, ale w zasadzie nigdzie nie jest zameldowana, czy to przeszkoda do udzielenia ślubu przez Urząd Stanu cywilnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.26 12:44:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika