Forum prawne (strona 736)

Zmiana sędziego prowadzącego sprawę

Mam wrażenie, że sędzia który prowadzi moją sprawę, jest mi bardzo, bardzo nieprzychylny. Czy jest jakakolwiek możliwość, żeby zmienić sędziego w trakcie rozprawy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:13:32

Pomocy!!!

Witam,
piszę do was w dość dziwnej sprawie, ale mega, mega ważnej. Dlatego błagam o pomoc, bo nie wiem jak mam tę sprawę rozwiązać. Dziewczyna z którą się kiedyś spotykałem spodziewa się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:7:30

Złośliwy sąsiad

Mam pewien problem. Mieszkam w dużym mieście, w starej kamienicy. Mieszkam z kolegą, żeby było taniej. Każdego dnia nasza sąsiadka, starsza kobieta, codziennie wyzywa mnie i współlokatora od 'pedałów', ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 8:50:4

Nielegalne prawko

Mój znajomy "załatwił" sobie prawo jazdy niezbyt oficjalną drogą... Ma teraz mały stres, bo używa go codziennie w ramach obowiązków w pracy. Zastanawiamy się, co może mu grozić, jeśli złapie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 8:38:54

Zmiana adwokata

Witam, toczy się przeciwko mnie postępowanie sądowe, a reprezentuje mnie w sądzie adwokat z urzędu. Czy jeśli nie jestem zadowolony z jego usług, to mogę zmienić obrońcę? W jaki sposób powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 8:33:38

Czy wynajmujac mieszkanie odpowiadam w jakis sposob za najemce (Panstwa X) i ich psa? Czy na wniosek

Czy wynajmujac mieszkanie odpowiadam w jakis sposob za najemce (Panstwa X) i ich psa? Czy na wniosek WM/zarzadcy mam obowiazek wskazac wlasciciela psa i przekazc jego dane osobowe zarzadcy/WM. Jestem wlascicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 23:3:13

prawko

ja juz mam prawko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 22:2:59

Czy prawo w Polsce działa skutecznie?

Prawo dziala bardzo skutecznie, az nad wyraz skutecznie. Szkoda, ze dotyczy tylko tych ktorzy nie maja o nim pojecia i nie potrafia sie nim poslugiwac. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.28 22:1:34

Jakie jest dokładne tłumaczenie dura lex, sed lex?

Wikipedia mówi \"Twarde prawo, ale prawo ? rzymska zasada prawnicza wyrażająca absolutną supremację norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.28 21:58:52

Jak można pobrać aktualny wniosek o urlop na poratowanie zdrowia dla nauczyciela? Nauczyciela nie akademickiego.

Jak można pobrać aktualny wniosek o urlop na poratowanie zdrowia dla nauczyciela? Nauczyciela nie akademickiego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 18:8:52

wygasniecie pozwolenia na budowe

chyba nie czytałes dokłądnie, z tego co sie orientuje to jesli budynek nie został odebrany przez inspektora nadzoru budowlanego to formalnie nie istnieje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.28 17:55:47

umowa dożywotnia

Ile trzeba zapłacić za spisanie umowy darowizny?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 16:1:52

Spłata majątku

Czy spłata się przedawnia? Czy od spłaty nalezy zapłacić podatek? jak wymusic spłatę od współspadkobiercy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:59:20

Koszty!!!

Jak mogę się bronić przed kosztami sprawy, która wytoczyli mi moi teściowie o odebranie mi darowizny, która uczynili, a w swoim pozwie wnieśli o zniesienie kosztów? Nie chce, żeby te koszta spadły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:51:54

Spadkobiercy ustawowi

Czy należę do kręgu spadkobierców ustawowych, jeżeli mój tata miał brata, który właśnie zmarł, a nie pozostawił ani dzieci, żony, rodzeństwa, rodziców? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.7.28 15:44:17

prawo spadkowe a zachowek

czy mnie jako żonie przysługuje zachowek po mężu, skoro ten zapisał cały swój majątek w testamencie jedynemu synowi, łącznie z mieszkaniem w którym razem z nim, po połowie, mieszkam?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:30:37

prawo spadkowe a zachówek

czy mnie jako żonie przysługuje zachowek po mężu, skoro ten zapisał cały swój majątek w testamencie jedynemu synowi, łącznie z mieszkaniem w którym razem z nim, po połowie, mieszkam?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:30:24

Długi spadkowe

Witam, nie mialem kontaktu z moim spadkodawcą, wiec skąd moge sie dowiedziec czy nie mial jakichś długów? Listy na niego żadne nie przychodza. Prosze o pomoc.
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.28 15:28:15

podział spadku i zniesienie współwłasności

Czy w sprawie o dział spadku i zniesienie współwłasności ma być obecny pełnomocnik? A czy pełnomocnikiem może być najbliższa rodzina? Np. brat, ciotka, syn, syn brata etc.? A czy pełnomocnikiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:18:46

szukam szukam szukam

Szukam dobrego prawnika we Włocławku, ze specjalizacją w prawie spadkowym!

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:11:59

właściciel

Dzień dobry, jak to jest możliwe, że osoba nie będąca właścicielem budynku podaje się jako zarządca nieruchomości i wynajmuje lokale? A to, że nie jest włascicielem jest pewne, bo nie posiada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:6:49

Spadek a zaginiony brat

W czerwcu zmarł mój tata. Nie pozostawił testamentu. Pozostała mama i troje rodzeństwa. Jeden z z moich braci, najstarszy dostał od ojca część działki i mieszkania, natomiast pozostała część ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 15:2:35

Obywatelstwo a alimenty

Mój partner, z którym jestem kilka lat jest cudzoziemcem i od 2 lat stara się o polskie obywatelstwo, jednak cały czas jest mu odmawiają. Czy powodem tego mogą być zasądzone alimenty na jego dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 14:3:15

pilne INTRUM JUSTITIA

mam wazne pytanie, wczoraj otrzymałam z w/w firmy zawiadomienie ze moge sie spodziewac wizyty Inspektora terenowego, jesli nie ureguluje dlugu w wysokosci ok 170 zl. Najprawdopodobniej dlug ten jest za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 14:2:50

Skarga do NIK na wójta

Postanowiłam złożyć skargę na mojego wójta, bo ten chce zamykać małe, wiejskie szkoły, dlatego że są one nieekonomiczne. Więc napisałam skargę do NIK, wczoraj otrzymałam uchwałę od Rady ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:50:54

Reklamacja z banku o zwrot środków ?

Cześć, mam do Was prośbe, bo może ktoś wie jak rozwiązać moją sytuację:

mianowicie zostałem skreślony z listy studentów, 3 dni później dostałem przelew stypendium z uczelni. Teraz dostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:36:15

Czy należy się zwrot wpisowego?

czy należy mi się zwrot wpisowego, jeśli najpierw WSA zażądał 500 zł, a potem moją skarge odrzucił postanowieniem?!Przecież to skandal! Skoro wiedział, że odrzuci to po co żadał ode mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:29:16

postępowanie WSA

Dostałem wezwanie na rozprawę wraz z odpowiedzią urzędu na 12 dni przed terminem rozprawy przed WSA. Nie zdążyłem zapoznać się z odpowiedzią, ani skontaktować się z adwokatem, bo był na urlopie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:27:26

rozprawa w WSA

Dzień dobry,

niedługo mam sprawę przed WSA, bo zaskarżyłem decyzję Izby Skarbowej. Czy moge przed tym sądem powołać się na inny wyrok, który WSA wydał w podobnej sprawie czy lepiej tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:23:40

Wniosek do wniesionej skargi

Witam wszystkich serdecznie,

wniosłem, razem z pozostałymi spadkobiercami, skargę do WSA za pośrednictwem wojewody. Wojewoda do owej skargi sie ustosunkował i wniósł o oddalenie naszej skargi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:21:24

Postanowienie sądu

W mojej sprawie sąd wydał postanowienie, a nie wyrok. Kiedy sądy wydaja wyroki a kiedy postanowienia? I czy wyrok ma taka samą moc jak postanowienie, czy postanowienie jest 'słabsze' niż wyrok?
Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:17:28

Konsekwencje odrzucenia skargi

Złożyłem skargę do WSA na Radę Miasta, czy zostanie odrzucona jeśli moje pismo wzywające radę Miejską zostało skierowane do Przewodniczącego tej rady? Co mam zrobić, żeby nie została odrzucona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:14:4

Konsekwencje odrzucenia skargi.

Złożyłem skargę do WSA na Radę Miasta, czy zostanie odrzucona jeśli moje pismo wzywające radę Miejską zostało skierowane do Przewodniczącego tej rady? Co mam zrobić, żeby nie została odrzucona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:13:52

Skargi na NFZ

Dzień dobry, czy ktoś kiedyś składał skargę na NFZ do sądu administracyjnego? jak wygląda takie składanie skargi, jaki jest schemat postępowania? mógłby ktoś przytoczyć parę takich spraw? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:11:0

Ugoda w sądzie gospodarczym

Za każdym razem, kiedy wnoszę zażalenie, a było tego już 5 razy, sędzia je odrzuca, nie doprowadzając tym samym do rozpoznania przez sąd wyższej instacji mojej sprawy. czy mogę się odwołać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 13:4:18

Podział majątku a podatek

Chciałabym zapytać, czy jeśli sąd zasądzi dla mnie całość mieszkania z obowiązkiem spłaty męża, to będę musiała jakiś podatek od tego płacić?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:55:48

odrzucony wniosek

Mój wniosek, który był rozpatrywany na posiedzeniu niejawnym w postępowaniu nieprocesowym został dorzucony. Mogę się na to zażalić za pośrednictwem Sądu Rejonowego do Sądu Okręgowego. No ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:49:25

Nieruchomości zajęta przez komornika za długi alimentacyjne

Witam, chciałbym kupić dom od wujka, który jest w areszcie za nie płacenie alimentów. Ów dom zajął komornik celem zapłaty zaległych alimentów, moje pytanie jest takie czy jeśli spłacę wujka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:44:42

Zakaz wjazdu

Dzień dobry.
Chciałabym się dowiedzieć na jakich zasadach dokładniej obowiązuje znak "zakazu wjazdu - nie dotyczy mieszkańców i ZGK".
Mieszkam w bloku gdzie mamy taki właśnie znak, i miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:42:25

Czy jest możliwa zmiana ojca w akcie urodzenia?

Witam,
zależy mi, by, w akcie mojego urodzenia nie było czlowieka, który mnie wychował, ale jak sie później okazało, nie był moim ojcem biologicznym. Nie chcę by widniał w moim akcie urodzenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:40:35

Ubezpieczenia potrzebne w Niemczech

Jestem na emeryturze pomostowej i od trzech lat przebywam w Niemczech.Mam obywatelstwo niemieckie i polskie poniewaz zamierzam powrocic do kraju.Skladki na ubezpieczenie zdrowotne oplacam z emerytury.Posiadam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:29:42

Po jakim czasie następuje przedawnienie długu w telefoniach komórkowych i w firmie windykacyjnej \"INTRUM

3 lata :) Jeśli nie było nakazu zapłaty ani nicz sądu czy pisemnej ugody - to już się daaaawno przedawniło.

PZDR
T. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.28 12:18:55

żona chora psychicznie

Jakie mam prawa, żeby pomóc choremu na depresję mężowi, a on wcale nie chce się leczyć, on nie jest szczęśliwy, bo ta choroba mu to utrudnia, ja nie jestem szczęśliwa również. proszę o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:16:13

Co to jest aport?

Aport to taki wkład niepieniężny wniesiony do firmy tytułem pokrycia kapitału zakładowego. Generalnie jest to wartość niematerialna co do której podmiot (firma) nabywa pełne prawa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.28 12:16:5

Kłamstwa na rozprawie rozwodowej.

Witam serdecznie,
Mój mąż jest hazardzistą, przegral dużą część naszego majątku, wnoszę sprawę o rozwód, czy sąd uzna ten fakt jego uzaleznienia jako wystarczający powod do rozstania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 12:3:51

Darowizna ? rezygnacja z niej

Witam serdecznie,
otrzymalam razem z bratem darownizne, lecz nie jestem w stanie za nią zaplacic podatku, co powinnam zrobic w takiej sytuacji? dodam, ze ta darownizna to dom z dzialką, zatem podatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:59:58

Zwolnienie a sprawa rozwodowa

Witam serdecznie,
od dwóch lat mam stwierdzone zaburzenie dwubiegunowe (mania-depresja), moj mąż wniósl sprawę o rozwód, czy moja choroba może być przez sąd rozpatrywana jako powód do rozstania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:54:33

Smsy z pogróżkami

Witajcie.
Od jakiegoś czasu dostaję obraźliwe smsy z pogróżkami, nie wiem od kogo to może być. Nie jestem młodą osobą więc tym bardziej się dziwie. Czy jak pójdę na policję to ona sprawdzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:50:49

Matka wywiozła dziecko za granicę

Witam serdecznie,
mam pytanie, moje małżenstwo jest prawdopodobnie tylko formalnością, a mąż chce się wyprowadzić za granice i wiem,że chce wziąć tam naszego syna, Proszę o poradę gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:46:36

wydruk z gg dowodem w sprawie

Witam
Czy dane z archiwum komunikatora gadu gadu mogą stanowić dowód w sprawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.28 11:44:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika