Forum prawne (strona 735)

Jakie są konsekwencje zawyżenia aportu w spółce?

Jakie są konsekwencje zawyżenia aportu w spółce? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 9:4:44

Nękanie podatnika

W roku 2008 prowadzilam dzialalność gospodarczą, ponieważ rozszerzałam tą działalność postanowiłam założyć sp. z o.o.z druga osobą czyli wspolnikem. Dzialanosci nie zamknęlam ponieważ zabezpieczałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 6:44:24

PKWIU 56.10.A - posiłki regeneracyjne jaki % VAT?

PKWIU 56.10.A - posiłki regeneracyjne jaki % VAT? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 3:20:16

Wymiana towaru bez podania przyczyny

Witam serdecznie. W polskim prawie nie ma obecnie zapisu nakazującego sprzedawcy wymianę / przyjęcie zwrotu towaru bez podania przyczyny w jakimkolwiek terminie.Jednakże niektóre np sklepy mają taki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.29 20:44:3

Budowa domku letniskowego w terenie leśnym

Witam

Zamierzam kupić działkę na terenie leśnym zarządzanym przez wspólnotę domków rekreacyjnych. Chcę wybudować drewniany domek letniskowy.
I mam w związku z tym pytanie: W jakiej odległości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 20:43:26

Kiedy urząd skarbowy zwraca VAT?

Kiedy urząd skarbowy zwraca VAT? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 20:24:57

c.o. - sklep w obrębie WM - koszty wspólne

Witam i bardzo prosze o pomoc.

Mieszkam w dużej wspólnocie mieszkaniowej - A. z budynkiem ścianą połączony jest drugi budynek - WM B. Na parterze WM B są dwa lokale usługowe - sklep ok. 200m2 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 17:8:56

ŚMIERĆ TEŚCIA

Witam, mojemu mężowi zmarł ojciec. Ma tylko matkę, bo był jedynakiem. Czy mogę żądać, aby część domu, wygospodarowane poddasze już po naszym ślubie było przepisane na mnie i na męża? czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 15:34:34

działka męża

Witam, mój mąż miał działkę z domkiem w majątku osobistym (nabył ja przed ślubem). Teraz zmarł. czy mnie należy się ta działka czy naszemu 10letniemu synowi? Proszę o odpowiedź.

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 15:29:8

Wycena biegłego

Witam wszystkich nowych i stałych forumowiczów. Mam pytanie w pozwie o zachowek podałam kwotę opartą na wycenie podobnych nieruchomości dokonanych przez Biuro Nieruchomości. Strona przeciwna jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 15:17:14

uniknięcie zachowku

Witam wszystkich forumowiczów,

mam pytanie jak wykupić mieszkanie, w którym mama jest głównym najemca, tak, żebym po jej śmierci nie musiała spłacać dwóch moich sióstr? A jeśli już będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 15:11:33

Jak przeprowadzić spadek?

Rodzina składająca się z męża, żony i dwójki dorosłych dzieci kupiła dom. W Księgach Wieczystych oboje małżonkowie widnieli jako współwłaściciele. Umarł mąz i pozostała matka z dwójką ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 15:6:44

Spadek, spłata kredytu

moja ciotka wzieła przed smiercia kredyt o czym nie wiedział jej maz czyli mój wujek. Czy jeśli wujek odrzuci spadek to uchroni sie przed spłata tego kredytu? prosze o rade, co zrobić, żeby wujek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 14:53:39

Jakie ma prawa obywatel amerykański narodowości polskiej?

Jakie ma prawa obywatel amerykański narodowości polskiej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 14:48:18

Walka o mieszkanie pozostawione w spadku

mam taki problem, że dziadek zmarł półtorej roku temu. Miał dwóch synów ( jedynym z nich jest mój tata) Ja obecnie mieszkam w mieszkaniu dziadka, nie spisał on testamentu, bo zmarł nagle. Mieszkając ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 14:47:9

Dziedziczenie po dziadkach

Moim zdaniem można jeszcze dochodzić części spadku po dziadkach. Jeśli nie zostawili testamentu, to mamy do czynienia z dziedziczeniem ustawowym i tu spadek należy się synom w równych częściach, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.29 14:39:16

Plagiat a odpowiedzialność karna

Dowiedziałam się, że już 67 uczelni korzysta z systemu antyplagiatowego w serwisie plagiat.pl, który umożliwia kontrolę prac pisemnych pod względem ich podobieństwa z innymi dokumentami znajdującymi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 14:21:39

Spłata części spadku

Jeśli współwłaściciele nie mogą się porozumieć w kwestii korzystania z wspólnego majątku, to pozostaje zwrócić się do sądu z wnioskiem o uregulowanie tej kwestii. Są właściwie trzy możliwe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.29 14:21:18

Bankowa dyspozycja

Witam, moje pytanie jest takie czy jeśli złożyłam lokaty na wypadek śmierci w kilku bankach, to moi spadkobiercy będą mogli je odebrać wszystkie naraz czy trzeba to jakoś napisać specjalnie w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 14:20:1

kwota zachowku w pozwie

Zakwestionowanie naliczenia zachowku jest po stronie pozwanego i może on podważyć jedynie sposób naliczenia a nie sam pozew. Pozew jest nadal ważny i będzie rozpatrzony przez sąd. Powód też może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.29 14:7:58

Spadek ? pomocy!!!

Dzień dobry. Moja mama miała jednego brata, który wyjechał do Niemiec i tam się ożenił. Nie miał dzieci, nie dawno zmarł pozostawiając tzw. testament wspólny. W nim małżonek, który umiera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:56:49

zwolnienie z podatku od spadku ? jak to zrobić?

dzień dobry, pisze w imieniu mojej babci. Czy jest jakaś szansa na zwolnienie z zapłaty podatku za spadek po rodzicach babci , którzy zmarli w latach 70-90, skoro jest ona emerytką, jakie sa ewentualnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:49:28

Posiadacz samoistny

Mój ojciec rok temu kupil od samotnego sasiada działkę, której ten był samoistnym posiadaczem od 15 lat. Sam ją kupił równiez od samoistnego posiadacza. Obie te umowy były ustne przy obecności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:42:6

Zachowek ? komu się należy?

Witam. Mój ojciec przepisał 4 lata temu na moją siostrę mieszkanie aktem notarialnym, kilka miesięcy temu zmarł nie pozostawiwszy testamentu. Mam stwierdzenie sądu, ze należy mi się połowa spadku, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:37:57

ślub

Witam, od kilku lat jestem związana z mężczyzną, który w Polsce odbywa karę pozbawienia wolności, chcemy się pobrać ale do końca kary więzienia pozostaje jeszcze kilka lat. Obecnie mieszkam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:33:31

Zachowek i spadek naraz

Dzień dobry, moja mama zmarła w 1997 roku. Pozostawiła mieszkanie, którego była głównym najemcą, w kilka lat później ojciec wykupił to mieszkanie notarialnie na siebie. W tym roku zmarł, a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:29:46

Spadek po mamie i jego podział

dzień dobry. Zmarła moja mama, która z pierwszego małżeństwa miała dwójkę dzieci, a z drugiego mnie. Ten jej pierwszy mąż zmarł jeszcze zanim ja się urodziłam. W każdym razie mój tata odziedziczył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 13:15:19

Spadek po zmarłej

Dzień dobry. Umarła moja mama, oprócz mnie miała jeszcze 3 córki. Spisała testament, ale nie własnoręcznie. Pisała go moja siostra zapisując jej słowa, a mama go podpisała. Było dwóch świadków- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:58:54

Sadek a zachowek

Witam
Mój ojciec przepisał wszystko co miał swojej żonie, nam i naszej mamie nic nie przepisał bo uważał że my jesteśmy jego przeszłością. Czy należy nam się zachowek? Jak się go liczy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:58:53

Zrzeknięcie się spadku.

Witam
W jaki sposób zrzec się spadku? Ile to może trwać, czy wiążą się z tym jakieś koszty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:56:9

List polecony

Witam
Czy jest jakaś kara za nie odbieranie listów poleconych? Bardzo proszę o szybką informację! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:52:38

Darowizna mieszkania a spadek

Dzień dobry. Może najpierw przedstawię sytuację: mianowicie matka mojego męża, w tajemnicy przed nim, zapisała drugiemu synowi dom z działką w akcie darowizny. Pytanie brzmi czy mój mąż czegoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:48:58

Spadek a mieszkanie

Dzień dobry, 15 lat temu zmarła matka mojego męża. Wówczas mieli jeszcze mieszkanie spółdzielcze, ale ojciec wykupił je parę lat temu. W mieszkaniu tym obecnie mieszka brat mojego męża, drugi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:40:29

Przepisanie mieszkania ? zachowek

Witam ,
mam takie pytanie: moi kochani dziadkowie chcą dać mi w darowiźnie mieszkanie własnościowe w bloku. Zastanawiamy się co należy wpisać w takim akcie u notariusza, aby reszta cześć rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:30:30

Apelacja od rozwodu

Witam
Sąd okręgowy orzekł rozwód obarczając całą winą męża. Mąż wniósł apelację. Czy jest jakaś szansa, że tym razem wygra? Boję się, że zada ciosy poniżej pasa. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:28:40

Bark testamentu a zachowek

Dzień dobry, moja mama niedawno zmarła. Juz na samym pogrzebie dowiedziałam się, że w 2007 roku zapisała mojej siostrze mieszkanie wraz z garażem aktem notarialnym darowizny. Chciałabym się w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:25:40

przedawnienie długu a prawo spadkowe

0
2010-07-29 10:29:11 | helszc
roszczenie spadkobierców dlugu przeterminowanego [0]
Miałam firmę/sklep SC.50 na 50%/Wspólnik nie rozliczyl się odchodząc .Sama spłacałam
należności aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:24:34

Zrzeczenie się spadku

Dzień dobry. Rodzice mi zapisali w testamencie majątek wraz z długami, oni jeszcze żyją, ale ja już chce zrzec się tego spadku. Jak tego mogę dokonać? I czy jeśli się zrzeknę to moje dzieci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.29 12:10:21

samochód używany

Witam

Sprzedałem używany samochód, teraz po miesiącu czasu nowy właściciel dręczy mnie że nie powiedziałem mu o wszystkich defektach auta. Ja nim jeździłem i nie miałem większych problemów. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 12:4:37

Zgubiłem paragon

Witam,
Kupiłam bardzo drogie buty, po przymierzeniu w domu okazało się, że się nie nadają. Jest problem bo zgubiłam paragon. Czy jest jakaś możliwość żeby je oddać bez paragonu.

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 11:58:38

Zwrot nabytego produktu

Witam
Czy jest możliwość oddania lodówki? Kupiłem lodówkę, podłączyłem ją do prądu i chwile używałem ale jestem z niej bardzo niezadowolony. Czy mogę ją oddać? Jak to wygląda z prawnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 11:6:57

odstąpienie od umowy kupna samochodu, czy warto? czy można przerejestrować?

Witam
Kupiłem używane auto od osoby prywatnej, kiedy chciałem je zarejestrować okazało się, że numery silnika są sfałszowane. Czo ja mam teraz zrobić? Sprzedawca zapadł się pod ziemie. Ja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.29 10:56:15

Kiedy pracodawca powinien mnie poinformować?

Kiedy pracodawca powinien mnie poinformować? Mam taką sytuację... 31 lipca kończy mi się umowa terminowa (2 lata) i teraz pytanka:

1. Czy pracodawca ma obowiązek poinformowanie mnie odpowiednio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 10:43:38

zasiłki rodzinne 2009/2010

Witam
Wiecie może jakie są kryteria przyznania zasiłków rodzinnych?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 10:36:2

Jazda rowerem w stanie nietrzeźwym

Witam
Co grozi za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości? Prosiłbym o opisanie największej i najmniejsze kary za ten czyn. Z góry dziękuję za odpowiedź


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 10:1:50

Uzasadnienie wyroku na piśmie

Witam
Czy osoba pokrzywdzona może prosić sąd o pisemne uzasadnienie wyroku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:59:35

Zawyżony mandat

Witam
Jaki jest najwyższy mandat za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej? Proszę o szybką odpowiedź, wydaje mi się, że policja zbyt surowo mnie potraktowała!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:57:59

Kłopot z żoną

Postanowiliśmy się z żoną rozstać - początkowo wydawało się, że nie będzie to aż tak kłopotliwe, jednak żona coraz bardziej utrudnia tę całą sprawę. Ostatnio natomiast zaczęła wybierać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:49:19

kłopotliwa sąsiadka

witam, mam problem z sąsiadką - wyprowadza ona psa, który nieustannie załatwia się na mojej wycieraczce pod drzwiami. wiem, że może nie jest to temat dla forum prawnego, ale czy jest jakiś administracyjny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:44:34

niepoczytalność ojca

Czy jeśli uważam, że mój ojciec jest nie w pełni poczytalny, to czy jest jakaś sądowa droga, aby wpłynąć na zarządzanie jego majątkiem? Mój ojciec jest już starszym człowiekiem i ma dość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.29 9:39:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika