Forum prawne (strona 734)

wywóz dziecka bez zgodny jednego z rodziców

Witam
Moja znajoma, która od 3 lat pracuje w Anglii chce ściągnąć swoją rodzinę. Ona pracowała za zwyczaj tak, że 2 miesiące była w Anglii potem miesiąc w domu, okazało się, że taki układ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 13:7:31

Problem!!!

Witam, proszę o poradę: nie zapłaciłam w terminie kwoty 260 euro za kurs niemieckiego w Niemczech. Kiedy dostałam 3 upomnienie z urzędu doliczone w nim zostało mi 160 euro za niezapłacenie kwoty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 13:3:54

alkoholik

Witam serdecznie.
Jestem po ślubie 13 lat, od około roku mój mąż jest alkoholikiem. Nie wiem co mam z tym zrobić. Miałam nadzieje, że to przejściowe i wiąże się z kłopotami w pracy, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 12:59:38

Spłata długów

Witam wszystkich serdecznie. chciałabym się zapytać czy moja mama ma obowiązek zapłaty pożyczek zaciągniętych przez ojca, który już zmarł? Potajemnie wziął dwa kredyty w banku, umarł a teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 12:59:33

gwałt

Witam
Miałem ostatnio bardzo poważną rozmowę z moją dziewczyną, wiedziałem, że ma jakiś problem ale nie chciała się otworzyć, do dziś. Okazało się, że była wykorzystywana seksualnie przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.2 12:50:51

Nakaz zapłaty

dzień dobry, mój kontrahent zalega mi z zapłatą za jedną fakturę w całości, a za druga w połowie. Czy mogę dochodzić zapłaty przed sadem za obie sumy w jednym pozwie? Całość kwoty opiewa ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.2 12:33:30

Zakup lokalu

Dzień dobry, chcę kupić pawilon handlowy przystosowany na cele gastronomiczne. mam w związku z ty kilka pytań: czy jeśli pawilon ten jest związany z gruntem to należy traktować go jako obiekt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.2 12:30:49

2010.8.2 11:45:22

JESTEM STUDENTKA, KIEDY WYGASA OBOWIAZEK PłACENIA ALIMENTóW??

Witam,
Piszę, ponieważ mam problem i nie wiem, co mogę zrobić w takiej sytuacji. Moi rodzice rozwiedli się ok 12 lat temu i wyrok sądowy nakładał na mojego ojca obowiązek płacenia alimentów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.2 11:15:29

90 dni w roku normalne

Jesteś rzeczywiście w kiepskiej sytuacji. Mogę Ci pomóc podając namiar na dobrego adwokata. Jest podobno bardzo polecany w sprawach rodzinnych. Jeżeli sie nic nie zmieniło to jego nr to 502-199-050. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.1 23:53:10

majątek po ojcu

Witam! Mój ojciec zmarł 6 lat temu,zostawił w spadku gospodarstwo rolne,dom i budynki gospodarcze.Matka dostała 1/4 wszystkiego i pięcioro dzieci (w tym jedno niepełnoletnie) po 3/20,nie było jeszcze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.1 17:52:24

jak napisac wniosek o egzekucje alimentow na ten rok

jak napisac wniosek o egzekucje alimentow na ten rok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.1 16:56:5

czy można zapisać w testamencie mieszkanie jednemu synowi mimo,że jest dwóch synów

czy można zapisać w testamencie mieszkanie jednemu synowi mimo,że jest dwóch synów Jesteśmy małżeństwem.Mamy dwóch synów.Wzięliśmy kredyt na mieszkanie dla jednego z nich.Kredyt faktycznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.31 21:56:25

wniosek o rozlozenie grzywny na raty

Sprawa nastepująca w zeszły poniedziałek miałem rozprawę zostałem skazany na grzywne wysokości 800zł oraz 200 zł na fundację
jakieś 3 dni pozniej dostalem list w którym było napisane za ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.7.31 19:34:36

mieszkanie po policji

A co jeżeli lokal /budynek mieszkalny/ decyzją Wojewody w 1992 został przekazany nieodpłatnie z zasobów Skarbu Państwa dla Miasta , obecnie administrowany przez MPGKN do którego miasto uniosło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.31 3:49:34

czy przysługuje mi płatny urlop/zasiłek wychowawczy?

czy przysługuje mi płatny urlop/zasiłek wychowawczy? Niniejszy dodatek uzależniony jest od 6 - miesięcznego okresu zatrudnienia przed udaniem się na urlop wychowawczy a podpisałam swoją pierwszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 23:43:38

jak odzyskać 0,05 ha z gruntów wywłaszczonych po wojnie

jak odzyskać 0,05 ha z gruntów wywłaszczonych po wojnie Po II wojnie światowej cała rodzina teściowej osiedliła się na ziemiach odzyskanych, zostawiając ziemię w woj. Mazowieckim.W latach 80-tych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 21:43:42

ciaza w 16 i pztania na ten temat

Witam. Mam 16 lat jestem w 8 tygodniu ciazy ,mój chlopak jest pelnoletni. mamy pare dreczacych nas pytań
czytalam duzo informacji prawnych na temat matek w wieku lat 16 ale chcielibysmy byc na 100 ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.7.30 20:45:52

dziecko w wieku 16 lat pilne

Witaj, mam dziewczyne co ma 16 lat a ja 26.. milosc nie zna ram czasu
I Ona jest prawdopodobnie w ciązy.
Z tego co sie dowiadywalem pewnych ludzi to chlopakowi nie grozi nic
bo zabroniony jest seks ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.30 20:7:17

Odmowa sprzedaży gry 18+

Czy sprzedawca może odmówić sprzedania gry osobie niepełnoletniej kierując się tylko i wyłącznie oznaczeniem na pudełko 18+ systemu PEGI? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 18:20:36

jazda skuterem na dowud

Mam pytanie czy mozna jezdzic na skuterze od 18 lat na sam dowud osobisty ?? Jak tak to czy to wogle jest w przepisach ??? prosze o odp ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 17:45:22

Weksel in blanco/ mieszkanie studentom

Witam. Dwa late temu wynajmowałem z kolegami mieszkanie na studiach. Podpisaliśmy umowe i właściciel jako zabezpieczenie podsunął nam do podpisu weksel in blanco. Ładnie mówił, wydawał się rzetelnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 16:44:11

wysokość składki ubezpieczenia zdrowotnego, a prawo do świadczeń w ramach NFZ - umowa zlecenie

Witam, mam pytanie: od 5 lipca nie jestem studentką i jestem zatrudnioa na umowę zlecenie o wartości 100 zł zleceniodawca odprowadza składki zus w tym na ubezpieczenie zdrowotne. Czy wartośc składki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:59:45

Pieniądze na koncie!!

dzień dobry, zmarła mój tata, z którym miałam wspólne konto. Na to konto właśnie wpłynęła jego emerytura. jego druga żona ( przed ślubem zapisał wszystko mi w testamencie) domaga się teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:50:10

BRAKI!!!

Mam testament sporządzony pisemnie z datą. jest jednak duże podejrzenie, że data główna została dopisana. Wiarygodność poświadcza 2 świadków- urzędników, którzy podpisali się na dokumencie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:37:23

Zwrot kosztów za zakup

Witam
Czy to to prawda, że osoby posiadające rentę pierwszej grupy mają możliwość zwrotu kosztów za wykupione leki. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:34:19

Formularz apelacyjny

Witam
Poszukuję formularza apelacyjnego i nigdzie nie mogę tego znaleźć, a może apelacji nie składa się na formularzu? Proszę o informację! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:31:16

Gwarancja-zwrot gotówki

Witam,
Już dwa razy popsuł mi się telefon, oddawałem go do reklamacji i za każdym razem dostawałem nowy. Teraz popsuł mi się 3 raz i nie chcę już nowego tylko zwrot pieniędzy. Kiedy mam prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:23:10

Pomyłka w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku

Dzień dobry, w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku sąd ustalił, że ojciec dziedziczy 4/16 a dzieci 3/16, natomiast do ksiąg wieczystych wpisano 20/32 i 3/32. kto popełnił błąd? Sędzie czy wpisujący ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:22:14

Rozwód a kredyt mieszkaniowy

Witam,
Mam straszny problem, ja i mój mąż postanowiliśmy się rozwieść bez orzekania o winie. Problem w tym, że mamy wspólne mieszkanie i kredyt na nie. Nie mamy pojęcia jak to podzielić, jedno ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.7.30 15:17:30

mieszkanie po bracie

Dzień dobry, moje sytuacja jest dość trudna. Jakiś czas temu kupiłem ojcu mieszkanie. Następnie, za zgoda moja i siostry, przepisał je na mojego brata. Brat zaś zapisał to mieszkanie w testamencie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:13:28

Udział spadkowy

Dzień dobry, mam pytanie jak oblicza się udział spadkowy dla zstępnych wydziedziczonego? Czy dajmy na to jeśli jest troje zstępnych to wchodzą oni w ten udział spadkowy po wydziedziczonym, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 15:1:16

Nie jestem w stanie spłacić!!!

Dzień dobry na gospodarstwie, które spłacam, a otrzymałem je w spadku, jest ustanowiona służebność na rzecz osoby, która teraz żąda ode mnie zapłaty zachowku. Jak tego uniknać? Jestem bezrobotny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 14:48:2

żyrowanie kredytu

Witam.
Mam pewien problem. Tzn mój wujek kilka lat temu żyrował kredyt swojego kolegi. Ów kolega popełnił samobójstwo pozostawiając dług. I teraz taka sytuacja.
Podobno pieniądze z kredytu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.30 14:45:26

testament spisany w chorobie

Mój chorujący na raka ojciec spisał testament w obecności notariusza, w szpitalu. 11 Dni później zmarł. Teraz brat próbuje podważyć ważność testamentu, na jego wniosek sąd powołał biegłych: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 14:39:45

Czy muszę płacić zachowek???

Witam wszystkich forumowiczów! Dostałam w spadku po wujku połowę mieszkania, a druga połowa należy do mojej ciotki. Od jakiegoś czasu przysyła mi listy z żądaniem zachowku. Czy jej się to należy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 14:35:38

Rozwodnik

Dzień dobry, mój mąż nie podzielił jeszcze majątku z byłą żoną. Z tamtego związku ma dwójkę dzieci, a ze mną jedno. Mam pytanie jak będzie wyglądał ewentualnie spadek po moim mężu, jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 14:31:24

Testament a długi

Dzień dobry, mój brat, który zmarł, pozostawił testament. W nim to wymienił 3 braci i siostrę jako spadkobierców. jeden z moich braci zobowiązał się dokonać wszelkich formalności związanych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.7.30 14:19:34

ZABLOKOWANIE KONTA

Witam
Komornik wszedł mi na konto ponieważ nie zapłaciłem mandatu z mpk. Czy za tak małą kwotę mogą robić takie problemy teraz nie mam dostępu do konta i mogę je odblokować tylko w mojej siedzibie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 14:1:30

Widzenia z dzieckiem.

Witam serdecznie,
Mój ex mąż w każde święta i weekendy spedza czas z córką, ja zauważyłam, że ona poprostu już jest zmeczona całą sytuacją, ciągłego zmieniania otoczenia. Czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 14:0:24

Sprzedaż lasu

Dzień dobry, jestem udziałowcem części lasu, szczerze mówiąc chciałbym swój udział sprzedać, bo co roku płace podatek, a mieszkam 500 km od tych lasu i nie mam z niego żadnego pożytku, a wręcz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 13:56:1

wzór wniosku o zawezwanie do próby ugodowej

Witam!
Pilnie poszukuję wzór wniosku o ugodę alimentacyjną, gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat. Nie mam pojęcia od czego zacząć. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 13:55:58

Ojciec

witam.
Jestem ojcem 2,5 letniej coreczki ,jestem po rozwodzie kilka miesięcy. Mieszkam w innym miescie niż moja była żona z córką. Chciałbym by moja córka spędzała ze mną co drugi miesiąc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 13:48:13

Ślub cywilny

Witam
Ja i mój chłopak chcielibyśmy wziąć ślub, ja mam 17 lat a mój chłopak 18. Czy od takiego i wieku można wziąć ślub bez zgody rodziców? Jakie dokumenty są niezbędne do złożenia w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 13:46:56

Wrobienie w dziecko!!!

Witam serdecznie,
Mam dziecko z mężczyzną z którym nie utrzymuję kontaktu, natomiast ojcostwo przyjął mężczyzna z którym byłam pięć lat i uznaliśmy dziecko za nasze. Niedawno się rozstalismy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 13:33:35

UZASADNIENIE WNIOSKU

Witam
Co powinienem zawrzeć we wniosku o pozbawienie praw rodzicielskich, jakie uzasadnienie powinienem napisać? Matka dziecka jest imprezowiczką, a dziecko wychowują jej rodzice. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 13:26:51

więzienie

Witam serdecznie,
moj brat jest w więzieniu, wczoraj zadzwonił do mnie i opowiedział o specjalnym programie, który ma mu pomóc w otrzymaniu wokandy. Podobno program polega na kontrolowanych widzeniach, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 12:38:5

Co grozi za prowadzenie pod wpływem marihuany

Witam serdecznie,
Wczoraj zatrzymała mnie policja, zabrali mi prawo jazdy za prowadzenie po uzyciu srodkow odurzajacych, pobrano mi krew oraz zrobiono test na sline.
Do jakiego czasu mozna wykryc slady ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 12:34:18

Odpowiedzialność za długi rodziców

Moi rodzice zadluzyli sie na znaczna sume, taka, ze chca odebrac nam wiekszosc rzeczy ktore posiadamy, gdzie mam szukac pomocy, ktora jest mi potrzebna natychmiast, jeszcze sie ucze, boje o siebie i o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.7.30 12:21:22

Jak to jest z potwierdzeniem odbioru wezwania w UK?

Witam
Jest to mój tutaj pierwszy post i chciałbym wszystkich serdecznie powitać.
We wtorek miałem sprawę rozwodową. Chcę się rozwieść z żoną dlatego iż zdradziła mnie z innym i mieszka ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.7.30 11:8:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika