Forum prawne (strona 732)

Miejsce publiczne

witam,
Co to jest miejsce publiczne, czy np. osiedle ogrodzone z ochroną jest miejscem publicznym? Czy tam może wtargnąć policja i wypisać mandat za np. picie alkoholu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.4 9:2:31

Zwolnienie z pracy po urlopie macierzyńskim

Witam
mam pewne pytanie czy można zwolnić pracownika jeśli jest on na urlopie macierzyńskim, a po powrocie chciałby starać się o zaległy urlop wypoczynkowy?Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:1:57

Urlop a umowa próbna

Witam
Mam ogromny problem dostałem właśnie pracę i jestem na czas próby, i chciałem się zapytać czy na takiej umowie obowiązuje mnie urlop? ponieważ mam już wykupione wczasy i nie wiem co robić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:59:17

Zabranie Prawo Jazdy w Niemczech

Witam
Mojemu bratu zabrano prawko za jadę pod wpływem alkoholu w Niemczech. Co mu za to może grozić? Jak tam wygląda prawo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:59:10

Pogróżki telefoniczne

Witam!
Ktoś z sieci orange wciąż do mnie dzwoni, wyzywa mnie od najgorszych i rzuca słuchawkę. Nie mam pojęcia kto to. Ja żadnych wrogów chyba nie mam więc to musi być pomyłka. Czy aby zgłosić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:55:18

Mandat ? fotoradar

Witam
Słyszałem, że są jakieś sposoby aby uchronić się przed płaceniem mandatu z fotoradaru. Czy wy coś o tym wiecie? Piszcie!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:52:38

Wniosek o widywanie dziecka

Witam
Muszę napisać wniosek do sądu o widywanie się z dzieckiem, nie mam pojęcia co taki wniosek powinien zawierać. Bardzo proszę o pomoc! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:51:7

Czy siostra odpowiada za długi drugiej siostry ?

Witam.

Moja siostra która jest panną zaciągnęła bardzo duży kredyt, nie jest w stanie go spłacić. Ma straszne długi. Czy może być tak, że to ja będę za te długi odpowiadać? Nasi rodzice ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:49:19

odmowa pracy

witam
mam pewien problem ostatnio dostałam pracę, jednak warunki tej pracy mi nie odpowiadają.Zaczęłam również kurs księgowości dla bezrobotnych, z którego zostanę wyrzucona jeśli podejmę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:47:42

prawa i obowiązki ojczyma

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jakie prawa i obowiązki nabywa chłopak który weźmie ślub z ich matką. Proszę o szybką odpowiedź! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:41:43

Dyżur

witam
Mam pytanie ponieważ czasami dyżuruję w niedzielę na telefonie i jakie powinno być moje wynagrodzenie? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:39:49

Odebranie praw rodzicielskich matce dziecka

Witam
Jestem w separacji od roku, odwiedzam moje dzieci i zauważyłem, że zajmuje się nimi bardzo źle. Martwię się o nie, i pomimo tego, że wiem jak ważna dla każdego dziecka jest mama chcę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:39:16

Wolna sobota!

witam
mam pewne pytanie ostatnio pracowałem w sobotę, czy za ten dzień przysługuje mi dzień wolny? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:36:54

Czy tak można?

witam
Pracuję w chwili obecnej na umowę na czas określony 1,5 roku, niedawno dowiedziałam się, że jestem w trzecim miesiącu ciąży, a przepracowałam na tej umowie jedynie tydzień. Czy jak zaniosę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:35:13

Prawo pracy

Witam
mam pytanie chciałem sprawdzić własnego pracownika, który jest w chwili obecnej na zwolnieniu lekarskim? jak mogę to zrobić? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.8.4 8:31:23

Odmowa urlopu

witam
mam problem mój pracodawca nie zgodził się na mój urlop, ponieważ twierdzi,że pierwszeństwo mają pracownicy z dłuższym stażem pracy co w takiej sytuacji mogę zrobić? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:29:16

Uprawomocnienie wyroku

Jestem po sprawie rozwodowej, sąd pozbawił również ojca praw rodzicielskich. Kiedy ten wyrok zostanie uprawomocniony? Wiem, że jest to kwestia tygodni ale nie wiem ilu.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 8:28:3

Umowa na czas określony a umowa na czas nieokreślony

Witam
Pracuję w firmie od trzech lat mam umowę na czas określony i kiedy ta umowa może mi się zmienić na umowę na czas nieokreślony? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:26:35

O co chodzi?

Witam
Mam pewien problem mój pracodawca nie zapłacił mi za urlop, mam umowę na czas nieokreślony, po powrocie kierownik poinformował mnie,że nie przysługiwały mi żadne dni wolne i nie zapłacił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:16:11

zwrot kosztów...

Witam,
Mam pewne pytanie, chciałam się zapytać czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów za zakup okularów skoro moja praca polega na pracy z komputerem? jeśli tak to jakie dokumenty powinnam złożyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 8:10:23

Odprawa pieniężna

Witam
Mam pytanie, rozwiązuję teraz własną firmę- spółkę z o.o. i moje pytanie dotyczy zwalniając pracowników powinienem wypłacić im odprawę pieniężną? Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 8:7:47

Pobicie bez śladów

Zawsze warto zgłosić taką sprawę - sczególnie jeśli są świadkowie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 7:32:19

Czy mąż może zatrudnić żonę?

Jeśli małżeństwo jest w separacji.
Z tego co mi wiadomo, to przepisy nie zezwalają na zatrudnianie osoby bliskiej , z którą jest prowadzone wspólne gospodarstwo domowe. Natomiast osoby takie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.3 23:29:32

Potrącenie, sprawa w sądzie, .... wycofanie ?!

Witam.

Mam pytanie.. a mianowicie jestem oskarżony o popełnienie przestepstwa jakim jest w moim przypadku nieumyslne spowodowanie wypadku drogowego. Sprawa z Policji wyszła do prokuratora, ten wystosowal ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.3 22:36:21

Problem z Vat 25 i PCC3

Witam, posiadam pewien problem zakupiłem samochód na własność z ojcem w Polsce na zwykłej giełdzie. Samochód był sprowadzony z Belgii ale nie posiadał żadnych opłat(samochód był własnością ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 20:13:59

Jak obliczyć zachowek?

Witam wszystkich forumowiczów,

Zakończyłam właśnie postępowanie spadkowe, gdzie po śmierci dziadka (1984) całość spadku została podzielona na 3 części (jego żona i 2-ch synów). Swoją ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.3 19:46:0

problemy ze zdrowiem

mój znajomy ostatnio uczestniczył w bójce. został złapany i zatrzymany przez policję. będzie miał wkrótce proces. chłopak ma problemy psychiczne, to nie jest żadna tajemnica. chciałem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 17:55:16

Ulotki

Witam wszystkich, na murze mojej posesji ktoś co chwilę rozwiesza ulotki, plakaty i tego typu różne śmieci. Chciałem zapytać, co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Kiedy dzwonię pod numery na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 17:51:53

Rozmnażanie zwierząt

Witam, mam rasowego kotka, jest jeszcze młody i przed kastracją. W umowie mam zastrzeżone, że muszę go poddać kastracji i nie mogę go reprodukować, inaczej grozi mi kara finansowa. Chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 17:12:28

Telefon-więzienie

Mam takie pytanie: czy więzień skazany, odsiadujący krótką karę - 2 miesięcy, może mieć przy sobie telefon komórkowy i z niego dzwonić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 17:9:14

Akta sądowe

witam, mam takie pytanie. toczy się wobec mojej osoby postępowanie. chciałabym zapytać, czy sąd może mi udostępnić akta do domu albo ich kserokopie, cokolwiek? czy to jest możliwe czy nie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 16:48:45

Ksiądz-dziecko

Moja przyjaciółka spodziewa się dziecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ojcem dziecka jest ksiądz. On się zupełnie nie poczuwa do winy, nie przyznaje się do dziecka. Kiedy przyjaciółka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 16:42:9

Nielegalne przeszukanie

Mój nieletni syn został zatrzymany przez ochronę supermarketu za rzekoma kradzież. Przeszukali mu plecak ale nic nie znaleźli i puścili wolno. Kiedy mi o tym opowiedział, postanowiłam zrobić z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 16:36:18

ściąganie z internetu

witam, chciałbym zapytać o to, czy ktoś może wie, czy ściąganie z internetu seriali, np. dr house albo californication jest nielegalne? jeśli były one emitowane w tv, na kanałach typu tvn? czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 16:32:11

Prostytucja

Czasami zdarza mi się korzystać z usług agencji towarzyskich, ale nawet nie zastanawiałem się, na ile legalne jest istnienie takich "przybytków"... Co się stanie, jeśli np. podczas mojej wizyty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 16:2:37

bezrobotna matka

Witam, moja siostra jest bezrobotna i sama wychowuje dziecko. Teraz kończy jej się urlop macierzyński z Urzędu Pracy i chcą ją wysłać teraz na staż. Problem jest taki, że ona nie ma z kim dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.3 15:55:22

koniec wyroku

Czy jeśli kończy mi się wyrok za jazdę na rowerze po alkoholu, nie mam prawa jazdy (tzn. nie miałem w chwili popełnienia czynu), ale miałem zakaz jazdy na rowerze przez rok i własnie ten zakaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 15:48:1

ślub konkordatowy

Mam pytanie, chociaż nie wiem czy to odpowiednie miejsce. Otóż zamierzam wystąpić z kościoła katolickiego (akt apostazji) i chciałbym się zapytać, jeśli ktoś wie, czy to jest równoznaczne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 15:43:53

prace społeczne a grzywna

witam, zostałem skazany za jazdę na rowerze po alkoholu na 2 miesiące w zawieszeniu na 2 lata, dodatkowo muszę zapłacić 1000 zł na organizację dla niepełnosprawnych i jeszcze koszty sądowe. wyrok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 15:32:21

wspolwlasnosc samochodu

Witam, rok temu tata kupil samochod, jest jego jedynym wlascicielem ale w tym roku ja zrobilem prawko wiec chcialbym "dopisac sie" na wspolwlasnosc auta mojego taty. Istnieje wogole taka mozliwosc? I jesli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 15:18:19

Uczelnia-sąd

witam, mam problem. jestem studentem 2 roku medycyny. ostatnio zostałem skazany za jazdę na rowerze po pijaku. i chciałbym się zapytać czy sąd poinformuje uczelnie o tym co zrobiłem i czy możliwe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 13:40:57

Obowiązki pracodawcy

Witam
Mam pytanie parę miesięcy temu doznałem urazu w pracy, komisja stwierdziła,że nikt nie zawinił na co się zgodziłem. w tym momencie nie jestem jeszcze pewien czy wrócę do tej pracy czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:59:9

rezygnacja z kary

niedawno podczas przesłuchania przez policję po tym jak zostałem zatrzymany zgodziłem się na dobrowolne poddanie karze. ale wydaje mi się teraz, że kara jaką mi zaproponowano, jest zbyt wysoko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:53:56

Zwolnienie dyscyplinarne z pracy

witam serdecznie
Czy jest możliwe, aby pracodawca wysłał zwolnienie dyscyplinarne z pracy w momencie kiedy pracownik jest na zwolnieniu lekarskim?Z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:43:41

urlop na 3/4 etatu

Witam serdecznie
Mam pytanko pracuje na 3/4 etatu i chciałam się zapytać ile dni należy mi się urlopu?Z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:31:44

Jak udowodnić w sądzie pracy ilość przepracowanych godzin?

Witam,

mam ogromny problem, mój pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia za moją pracę, w umowie mam zapisane, że pracuję pół etatu a tak na prawdę pracowałem po 8g dziennie jak to mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:28:2

areszt w niemczech list gończy zPolski

zostałem zatrzymany w niemczech, list gonczy z polski ,odwieszono mi dwa wyroki w zawieszeniu .,poniewaz od 5 ciu lat przebywałem za granicą i tam sie ożeniłem mam żone niemke i synka.Mają mnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.3 11:19:47

Nagłe zwolnienie z pracy

Witam
Mam pewien problem, dzisiaj zostałam zwolniona i to tak nagle bez żadnej przyczyny pracodawca mój zaproponował mi dwa rozwiązania: dwu tygodniowe wypowiedzenia lub porozumienie stron jednocześnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:14:55

Okres próbny

witam serdecznie
Jestem w chwili obecnej na okresie próbnym i bez żadnego problemu dostałam urlop i czy w takiej sytuacji pracodawca czasem nie będzie chciał podpisać ze mną umowy na czas określony?Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:9:15

Upomnienie w pracy

Witam
Kiedy miałem 15 lat miałem sprawę o pobicie niestety nie mogę znaleźć wezwania teraz niestety dostałem upomnienie i moje pytanie dotyczy czy będę mógł pracować jako policjant lub żołnierz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.3 11:6:12

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika