Forum prawne (strona 731)

Grzywna zamiast więzienia

Niestety, nie istnieje zastępcza kara grzywny albo ograniczenia wolności, jeśli orzeczono karę pozbawienia wolności.
W niektórych przypadkach sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 14:25:41

badania o ojcostwo jeszcze w ciąży

Witam,

Badania ojcostwa są wykonywane zazwyczaj po narodzinach dziecka, ponieważ wtedy takie badanie jest całkowicie bezpieczne i zupełnie bezbolesne dla wszystkich osób badanych. Niemniej jednak, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 14:20:16

Mandat a sąd

Odmówiłem jakiś czas temu przyjęcia mandatu drogowego. Sprawę skierowano do sądu, a jak to u nas, wszystko ciągnie się miesiącami. Ja mieszkam na stałe w anglii, zameldowany jestem tutaj, w polsce. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 14:17:27

kompromitujące zdjęcie w sieci

niedawno na ulicy zrobiłam zdjęcie pewnej znanej piosenkarce podczas jedzenia kebaba. wyszła dość głupio i wrzuciłam to zdjęcie na bloga. wiele osób zaczęło sobie przesyłać linka do tego zdjęcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 14:13:51

Odszkodowanie za psa

mój pies został potrącony na parkingu przez jednego z sąsiadów. mam na to świadków, zresztą sam sąsiad wcale się tego nie wypiera. nie chce jednak zapłacić za jego leczenie (a leczenie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 14:8:36

sprzedaż alkoholu nieletnim w barze

witam, prowadzę małą knajpę, sprzedaję tam alkohol. zatrudniam pracowników, dwie młode dziewczyny. chciałem zapytać, czy jeśli któraś z nich sprzeda alkohol nieletniemu, co zostanie zarejestrowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 14:2:54

przyjęcie nazwiska żony

witam, zamierzam przyjąć nazwisko swojej partnerki, tak aby mieć dwuczłonowe. mamy małe dziecko które nosi tylko moje nazwisko i chciałem się dowiedzieć, czy jeśli zmienię nazwisko, to moje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 13:52:27

zatrudnianie 16latka

Mam mały sklep spożywczy, nie prowadzę sprzedaży alkoholu. Chciałem zapytać, czy możliwe jest wziąć do pomocy mojego 16 letniego bratanka na czas wakacji, miał by układać na półkach towar, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 13:39:37

Odebranie praw rodzicielskich zaocznie?

Witam, mam ważne pytanie. Moja żona chce mnie pozbawić praw rodzicielskich do naszego dziecka. Jesteśmy po rozwodzie 4 lata, dziecko ma 6 lat i ona chce sobie ułożyć życie z nowym partnerem i nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 13:7:45

mandat za grilla

Ostatnio ze znajomymi zrobiliśmy sobie grill na balkonie, balkon w mieszkaniu w bloku, na osiedlu. Nagle do drzwi zadzwoniła policja i wlepiła nam mandat, bo na balkonach podobno nie można rozpalać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 13:3:44

wysokość pensji zajmowanej przez komornika

Najprawdopodobniej moim kontem zajmie się komornik.. chciałem zapytać, kto i w jaki sposób ustala wysokość zajmowanej pensji i czy od takiej decyzji można się odwołać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 12:59:11

Była żona zabrania mi widywać dziecko

Mam przyznane widzenia z dzieckiem 2 razy w miesiącu, jednak moja była małżonka zabrania mi się widywać z dzieckiem, kiedy przyjeżdżam pod jej dom wychodzi do mnie jej obecny partner i mnie przepędza. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 12:51:31

Brak ubezpieczenia i wypadek drogowy

Moje pytanie jest następujące, może tutaj mi ktoś pomoże. W poniedziałek miałem wypadek samochodowy, inny kierowce wymusił pierwszeństwo i doszło do stłuczki. Ale skończyło mi się OC, nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 12:5:18

archiwum gg jako dowód?

Mój znajomy groził mi przez gadu gadu, a potem kiedy go spotkałem na osiedlu, to mnie uderzył. To nie było jakieś straszne pobicie, ale jednak. I teraz zastanawiam się czy iść na policję i czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 12:2:46

Brak ubezpiecznia i wypadek drogowy

Moje pytanie jest następujące, może tutaj mi ktoś pomoże. W poniedziałek miałem wypadek samochodowy, inny kierowce wymusił pierwszeństwo i doszło do stłuczki. Ale skończyło mi się OC, nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 12:0:59

Jaki urlop??

witam
staż mojej pracy wynosi już 10 lat w chwili obecnej pracuje na pól etatu ale pracuję po 8h dziennie ile w takim przypadku powinnam dostać urlopu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:58:39

wypadek podczas pracy

witam
Mam pytanie doznałam urazu podczas wykonywania pracy dostałam zwolnienie na 5 dni czy w takiej sytuacji przysługuje mi odszkodowanie? z góry dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 11:55:18

do kiedy trzeba się uczyć w szkole?

mam prawie 17 lat i nie chcę już chodzić do szkoły. chce wyjechać za granice do kolegi i tam pracować. ale nie wiem, czy nie beda mnie ścigać za to. czy można nie chodzić do szkoły w tym wieku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:52:48

Nowa osoba na stanowisko pracy

witam
Chciałam się zapytać czy dawny pracodawca po moim zwolnieniu gdy potrzebuje teraz kogoś na moje stanowisko powinien wcześniej zadzwonić do mnie i zaproponować powrót czy może tak bez żadnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:52:19

kłopot ze sprzedawcą z allegro

witam, mam taki problem z allegro. kupiłem na aukcji rower za 65 zł, rzeczywiście, wydawało mi się dość tanio, ale cena była zachęcająca więc kupiłem od razu. pieniądze przelałem, po czym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:49:49

Premia kilka mln zł

Witam
mam problem mój pracodawca nie chce wypłacić mi premii, co mogę z tym zrobić? czy mam szansę w sądzie? z góry dziękuję za pomoc
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:48:19

Umowy lojalnościowe

witam
mam takie krótkie pytanko w jaki sposób można zerwać umowę lojalnościową? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:44:22

Zbyt duży przelew z poczty polskiej

Witam, Poczta Polska przelała na moje konto zbyt dużą kwotę, dokładnie 10 razy więcej niż miała przelać. Nie wiem czy już ktoś miał taki problem, ale co powinienem zrobić? Iść na pocztę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:37:14

dodatkowe przerwy w pracy

witam
mam takie pytanie pracuje po 8 godzin dziennie i chciałam się zapytać czy przysługują mi mimo przerwy na obiad przerwy np na herbatę i co ile takie przerwy mogę być wykorzystywane jeśli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:36:21

2 mandaty

witam,
zostałem złapany w autobusie na jeździe bez biletu, dostałem mandat i jechałem dalej. po czym nastąpiła druga kontrola biletów i znowu dostałem mandat za brak biletu. czy to jest zgodne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:18:31

Spokrewniona osoba w sądzie

witam
mam pewne pytanie zostałam wezwana na świadka do sądu pracy, jestem spokrewniona z powodem i czy w takiej sytuacji mogę odmówić składania zeznań? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:18:9

kamera w pokoju socjalnym

Chciałabym zapytać, czy jeśli w moim miejscu pracy w pokoju socjalnym są kamery, a w umowie o pracę nie ma żadnej klauzuli, że zgadzamy się być nagrywani, to czy takie nagranie może być użyte ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:14:6

schizofrenia a rozwód

Sąd orzekając o władzy rodzicielskiej i kontaktach z dzieckiem kieruje się dobrem dziecka i bierze pod uwagę wszystkie związane z tym okoliczności. Trzeba więc uzasadnić, że jest się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 11:12:44

Pijany rowerzysta

witam, w poniedziałek miałem kolizję drogową, potrąciłem samochodem pijanego rowerzystę. Policja uznała jego winę (miał ponad 2 promile alkoholu we krwi..), jednak mój ubezpieczyciel nie chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 11:11:34

Urząd pracy

witam
Chciałam się zapytać jak powinno wyglądać odwołanie do urzędu pracy? Jakie dokumenty powinnam złożyć? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 10:57:39

L4 wypadkowe

witam
Przez ostatni miesiąc byłem na L4, ponieważ doszło do wypadku w pracy Jakie powinno być moje wynagrodzenie? z góry dziękuje za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:53:45

Przymusowe urlopy

witam
Chciałem się zapytać czy pracodawca może przymusowo wysłać pracownika na urlop wypoczynkowy ponieważ jak twierdzi zakład przechodzi przestój i moje drugie pytanie czy przysługuje mi 15 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:51:28

Wyrzuceni przez teścia

Witam, razem z żoną mieszkaliśmy w mieszkaniu mojego teścia, jest to mieszkanie spółdzielcze. Teść jednak wyrzucił nas z tego mieszkania, zmienił zamki i nas nie wpuszcza do środka. Żona się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:47:27

Ciąża a zwolnienie

witam
mam taki problem jestem na urlopie wychowawczym i właśnie dowiedziałam się ze jestem w drugiej ciąży czy pracodawca może mnie zwolnić? i czy będzie mi przysługiwał zasiłek macierzyński? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:43:29

Kierowanie pojazdem w pracy

witam
mam taki problem bardzo często wyjeżdżam na delegacje służbowym autem i czy należy mi się jakieś wynagrodzenie za prowadzenia tego auta? mój szef twierdzi, że nie jestem kierowcą i mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:30:3

Zawód

witam
mam takie pytanko czy może ktoś wie jakich zawodów nie powinna wykonywać osoba która miała problemy z prawem? z góry dziękuję za odpowiedź


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:21:26

Kontrola PIP

Witam
Chciałam się zapytać do czego jest potrzebny numer pesel pracodawcy? i jakie mogą być kary nałożone przez PIP? Z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:14:52

zwolnienie indywidualne a grupowe

witam
Mam takie pytanie jakie są korzyści ze zwolnienia grupowego a zwolnienia indywidualnego? i czy są jakieś w ogóle korzyści z takich zwolnień? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 10:9:8

Pakiet socjalny

Witam
mam pytanie pracuję w firmie (spółka z.o.o) która zatrudnia więcej niż 50 osób i niestety nie ma żadnego pakietu socjalnego . Kiedy pracodawca jest zobowiązany aby firma taki pakiet posiadała?Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:59:44

Zakaz prowadzenia firmy

witam
mam pytanie czy jest to zgodne z prawem jeśli pracodawca umieścił w umowie zakaz prowadzenia własnej działalności gospodarczej o tym samym charakterze co działalność pracodawcy w tym samym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:56:47

pytanie?

witam
mam pytanie czy umowa jest ważna jeśli w treści a dokładnie w nazwie ulicy na której znajduje się siedziba firmy został popełniony błąd literowy? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:50:10

Lista rozpoczęcia

Witam
Czy jest to zgodne z prawem, aby pracodawca stworzył listę na którą trzeba się wpisywać jeśli chce się rozpocząć przerwę? czy z takiej listy można wykluczyć kierownika?z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:47:34

Praca na niepełny etat

witam
Mam problem chciałam się zapytać jaka jest różnica miedzy 1/4, a 1/2 etatu? jakie świadczenia mi się należą? Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:27:36

Aneks do umowy o prace

witam
mam problem pracowałam na umowę o pracę i niedawno dostałam propozycję nowego stanowiska na nowym miejscu oczywiście wynagrodzenie lepsze. pracuje już od pewnego czasu na nowym stanowisku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:20:55

Obowiązki właściciela psa

Witam
Pies mojego sąsiada ciągle załatwia się pod moim oknem, zwracałam uwagę już wiele razy ale bez skutku. Wiem, że za coś takiego są mandaty i dzwoniłam na policję, żeby przyjechała i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:15:19

podwyżka

witam
Chciałam się zapytać czy pracodawca może nie dać pracowniki podwyżki, która jest obligatoryjna dla wszystkich pozostałych pracowników? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 9:13:48

Sprzęt komputerowy

Witam
Chciałem się zapytać czy są może jakieś uregulowania prawne dotyczące przestarzałego sprzętu komputerowego na stanowisku pracy? Jeśli ktoś coś wie na ten temat bardzo proszę o podanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:10:55

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

Witam
Ukradziono w moim aucie lusterka, właśnie jechałem do warsztatu po nowe i zatrzymała mnie policja, nie słuchała wytłumaczenia tylko zabrała dowód rejestracyjny. Czy to jest ok? Przecież ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 9:8:21

Raty

Witam
Mam do zapłacenia mandat za picie w miejscu publicznym, czy można go jakoś rozłożyć na raty? Gdzie to należy zgłosić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:4:49

Praca na chorobowym

Witam
Mam pytanie czy mogę pracować jeśli w chwili obecnej jestem na zwolnieniu L4 ? z góry dziękuje za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 9:4:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika