Forum prawne (strona 781)

rekompensata mienia zabużańskiego

Nie podlega, ale spadek nalezy zglosic w Urzedzie Skarbowym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.16 19:19:52

liceum zawodowe a kapital poczatkowy

czy ktos ugryzl taki temat:liceum zawodowe 4-letnie.praktyka w 1szej klasie 1 dzien,2-4ej 2 dni.normalna produkcja,comiesieczna wyplata w kasie zakladu podobnie jak zasadnicza szkola zawodowa 3-letnia.I ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.16 16:2:14

Przeprowadzka z dzieckiem - pytanie

Chciałam napisać, że dziecko jest na feriach oczywiście, nie na wakacjach świątecznych :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.16 12:50:8

wykorzystanie zdjęcia w filmie

Chcialabym doprecyzować powyższe pytanie: przez "swoje zdjęcie" rozumiem zdjęcie, którego jestem autorką.
Jola ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.16 10:2:2

Umowa najmu mieszkania - problem

Szanowna pani, pozwolę sobie na wyjaśnienie zapisu w umowie, że strony mogą rozwiązać umowę z miesięcznym okresem wypowiedzienia. Zapewne tak jest zapisane w umowie.
Więc, jeżeli panie chcą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.15 23:59:40

Przesyłka Pocztowa

Tak, pod warunkiem opłacenia przez nadawcę usługi dodatkowej "sprawdzenie zawartości" koszt 5 zł. Nadawca do przesyłki musi załączyć szczegółwy wykaz zawartości. Przesyłka pobraniowa przed ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.15 22:53:56

Holenderskie Biuro Pracy nie wypłaciło ostatniego wynagrodzenia- co robić?!

powiniscie ich nastraszyc balestingiem w holandi wiecej pytan na muj meil piotr560@onet.eu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.15 20:20:5

re re

witam miesiąc temu miałem przykre zdarzenie wyprzedzałem samochód jechałem ok 80kh z tyłu za mna jechało jak sie puzniej okazalo ok130kh bmw ktore nie wychamowało i uderzyło w drzewo a jego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.15 19:4:5

Rozdzielność majątkowa, a urzędnicy ARiMR

Proponuję zwrócić się pisemnie do kierownika oddziału ARiMR z wnioskiem o uchylenie decyzji urzędników przedstawiając argumenty o rozdzielności majątkowej oraz o tym, że Państwa gospodarstwa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.14 22:42:22

kaucja za wynajem w przypadku śmierci

witam,zacytowałam Pańską odpowiedż wynajmującej mieszkanie i otrzymałam taką
informację: Jesteśmy za porozumieniem; jednak porada, którą Państwo otrzymali została udzielona albo przez osobę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.14 15:44:3

Umowa dzierżawy a podwyższenie czynszu

Wszystko zależy od tego, czy w umowie dzierżawy jest zapis, który dopuszcza możliwość zmiany czynszu i na jakich zasadach. Wiążącej odpowiedzi można udzielić jedynie po zapoznaniu się z umową. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.14 14:56:45

odszkodowanie po pozarze a cesja praw ubezpieczenia na Bank

Mam ubezpieczony dom w budowie. W wyniki pożaru znaczna jego część uległa zniszczeniu. Rzeczoznawca z Uniqua stwierdził, ze szkody wyceni na ok 200 tys. Wiem,z e odszkodowanie należy sie Bankowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.14 14:14:20

darowizna a koszty utrzymania mieszkania

witam serdecznie. Mam ogromny kłopot i probę. Chodzi o to że dziadkowie zapisali mi mieszkanie, tzn przepisali je (z własnej woli) jako darowiznę w formie aktu notarialnego za który ja zapłaciłam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.14 13:49:29

wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym

dodac moge ze bylem w stanie trzezwym oraz brak jakichkolwiek srodkuw odurzajacych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.14 12:34:15

Rozwód a dożywotne lokum

Witam.
Doszło do tego, że moi rodzice się rozwodzą. Parę miesięcy temu mój ojciec przepisał dom wraz z całym gospodarstwem na moją mamę. Z tym, że ojciec ma zapis w akcie notarialnym możliwość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.14 2:26:20

zbyt niskie do wykupu

Witam,

Wraz z żoną rok temu staraliśmy się o wykup lokalu komunalnego.
Niestety otrzymaliśmy odmowną odpowiedź , gdyż stwierdzono że lokal nie spełnia warunków mieszkalnych ponieważ ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.13 18:2:45

Sądowy nakaz zapłaty należności dla PKP

Witam,
Prosiłbym o poradę osób, które dobrze orientują się w temacie.

Sprawa dotyczy jazdy bez legitymacji studenckiej(dlaczego: teraz jest to nie istotne). Dostałem mandat ale olałem temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.13 16:47:28

Mój sąsiad mnie dręczy!!!

Poszukuję do materiału dziennikarskiego kobiet, które mają problem ze swoim sąsiadem. Jeśli twój sąsiad nęka cię, kieruje po twoim adresem sprośne komentarze, podgląda cię, naprzykrza ci się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.13 14:16:49

Połączenie dwóch działalności w spółkę cywilną

Hej!
Problem jest dość skomplikowany, ale myślę, że trochę ciekawych informacji nt spółki cywilnej można znaleźć pod tym adresem: www.gospodarczeumowy.pl

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.13 12:12:14

Sadowy dzial spadku

Czy sad moze podzielic mase spadkowa miedzy 2 spadkodawcow, w ten sposob, iz przydzieli jednemu z nich 2/3 spadku, a drugiemu tylko 1/3 spadku bez jego zgody podczas jego nieobecnosci na rozprawie i bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.13 11:57:52

na czym polega orzeczenie o ukaraniu do publicznej wiadomości w szczególny sposób?

dotyczy tak samo przestępstwa jak i wykroczenia? (interesuje mnie zwłaszcza relacja do otrzymania mandatu za picie alkoholu w miejscu publicznym, i w przypadku kradzieży w wys. do 100 zł)
jakie niesie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.1.13 8:54:2

spadek po babci- dzieci/ wnuki

Jeżeli babcia przepisała/darowała mieszkanie swojej córce, a waszej ciotce , to ciocia jest właścicielką mieszkania.
Wam wnukom nie należy się żadna część z tego mieszkania.
Podarowanie/przepisanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.12 21:27:20

niepozni kupujacy

Zgodnie z art. 394 kodeksu cywilnego:

* jeśli umowa zostaje rozwiązana za zgodą obu stron, to oczywiście zwracają one sobie wzajemne świadczenia, czyli zadatek wraca do konsumenta.
* ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.12 18:38:57

Prosze o pomoc.

mam pytanie jestem z mezem od 2 lat w seperacji mialam 15 grudnia sprawe o alimenty i chcialam sie zapytac czy maz musi mi zaplacic za grudzien jezeli tak to jak mam to zrobic sad uznal rente alimentacyjna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.12 17:28:55

Wspólniczka ojca nie chce mi oddać spadku

Witam,
mam problem ze spadkiem po moim ojcu ktory zmarl 5 lat temu.Jedynymi spadkobiercami jest mój brat przyrodni zamieszkały od (10 lat za granicą) oraz ja.W skład masy spadkowej wchodzi kilka nieruchomości(działki,dom,2 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.12 14:1:16

"prawo konsumenta"

Witam
Zakupiłam kartę rabatową, która zobowiązuję poszczególne firmy do zniżek i rabatów za okazaniem tej karty. Do karty załączany jest katalog ofert rabatowych danych firm.
Kartę zakupiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.11 22:35:46

Nazwisko dla dziecka z drugiego związku.

Jestem rozwódką i mieszkam z dwiema córkami z pierwszego związku.Ze względu na dzieci, zostałam przy nazwisku byłego męża.
Obecnie z nieformalnego związku spodziewam się dziecka.Z ojcem dziecka ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2010.1.11 20:29:30

niepewnosc

czy wierzyc w 100% testom robionym domowym sposobem czy lepiej zrobic badania w przychodni? bardzo prosze o jakies informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.11 19:20:4

Negocjacja a windykacja.

Jak sądzicie czy z windykatorami da się negocjować czy po prostu przedstawiają odgórnie ustalone warunki spłaty i czekają na naszą reakcję??
Ciekawa jestem bo korzystam z usług firmy negocjacyjnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.11 18:59:54

prawo do renty

do łopaty cccccchłopie.teraz nawet bez rękimuszą rabotać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.11 18:56:50

prawo do zasiłku

doczytałem się że okres pobierania zasiłku będzie skrócony o okres karencji czyli w moim przypadku 180 dni, a przysługuje mi 6 miesięcy pobierania zasiłku z tego wynika że nic nie dostane tak?? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.1.11 14:50:29

podatek rolny, a organizacja działań na terenach rolnych

naprawdę nikt nie może udzilic mi odpowiedzi na to pytanie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.11 14:23:34

czy bank po spłaceniu kredytu wysyła mi spłate całego kredytu którego ja spłaciłem.

Sprawdzić co zostało zapisane w umowie i przeliczyć czy spłacone raty odpowiadają kwocie kredytu z odsetkami. Potem jeśli wpłaty się zgadzają napisać do banku załączająć kopię dowodów wpłat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.11 9:8:46

pomyłka banku

Najlepiej napisać pismo z opisem stanu faktycznego i prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie do centrali banku. Warto również dołączyć do korespondencji kopie pism przesłanych z oddziału banku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.11 9:2:3

termin waznosci dowodu osobistego za granica

Musisz się wyrobić z powrotem przed 18.03.2010r. - jeżeli ten termin upłynie, wszystko zależy od pracownika na przejściu granicznym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.11 8:31:18

Rozdzielność majątkowa..

Witam wszystkich!
Niedługo czeka mnie rozwód z żoną..
Chcemy się rozstać polubownie i kredyt,który spłacamy wspólnie, przejmuje żona..Oczywiście uprzednio dając mi odpowiednią kwotę, która ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.11 4:57:22

Windykacja od tele2

[cytat]

Chętnie nieodpłatnie pomogę. Prześlij do mnie (KL_KK@wp.pl) namiar do siebie. Już nie raz udało mi się rozwiązać podobne problemy. Wystarczy powołać się na odpowiednie zapisy zawarte ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.1.11 0:59:44

Konwencja Nowojorska-ściągalność z zagranicy

Prosze o porade.Nie mam prawa do funduszu alimentacyjnego, ojciec dzieci nie placi bo nie pracuje legalnie.Mieszkam od 3 lat z dziecmi we Wloszech, do kogo mam sie zwrocic??Prosze o odpowiedz! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.10 19:22:32

czy osoba karanna badz przebywajaca w areszcie moze widniec w biku

czy osobie przebywajacej w areszcie mozna udzielic kredytu i czy ta osoba jest wiarygodna gdzie nalerzy zglosic ten problem jesli jest podejrzenie ze bedzie probowala wyludzic milion zlotych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.10 16:15:20

Dysponowanie spadkiem dziecka niepelnoletniego

Tak tylko poprzez sąd rodzinny możesz uzyskać zgodę!Pozdrawiam Monik ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.10 15:40:47

JAK ODZYSKAC SKRADZIONY SPRZET LUB WARTOS JEGO

Witam. Mam następujący problem. Ponieważ nigdy nie miałem taka sprawa kantaku. Więc mianowicie.

Okradziono mnie jakieś pul roku temu. Kradzież z włamaniem do auta. Złapano "typka" jest nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.10 14:40:18

Koleżeństwo, pozyczka, dlug

"GRATULUJE" moja mama pozyczyla pieniadze na zakup domu dla mojej bratowej/ona byla glownym szefem w zyciu rodzinnym/przysiegala na wszystko,ze zwroci pieniadze pozyczyla rowniez od mojego siostrzenca ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.1.10 4:59:9

odpis ksiegi wieczystej

We wrześniu 2009 został sporządzony akt notarialny kupna mieszkania - moje pytanie brzmi - jak długo czeka sie na odpis z ksiegi wieczystej? i czy napewno załatwia to notariusz sporządzajacy akt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.9 12:52:4

odpowiedzialność karna???

Poświadczyłem na f.vat niższą cenę kupna samochodu. Różnica nie przekracza 10000zł. Osobiście, w przeciwieństwie do komisu, nie miałem z tego korzyści finansowych.(zwolnienie z podatku od CCP).
Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.9 11:20:16

Jazda autem

Witam pracuje w firmie jako śluzarz przy remontach maszyn ,które sa wysyłane na cały kraj.W razie awari pracodawca wysyła mnie jako kierowce z ludzmi do naprawy.Czy muszę jeżdzić ,w angażu mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.9 8:53:8

podanie na aplikację kuratorską

Witam wszystkich. To pierwszy post pisany na tym forum moimi palcami, więc proszę o wyrozumiałość! W związku z zakończeniem moich studiów magisterskich z resocjalizacji i profilaktyki społecznej, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.8 23:47:28

Nie ja uznałem dziecko lecz moja żona...

Co powinienem zrobić jeśli nie jestem pewien tego czy jestem ojcem "mojego"syna w przypadku gdy przed Urzędem Stanu Cywilnego uznawała je moja żona posiadając mój dowód osobisty?Czy w ogóle takie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.1.8 20:53:59

Sprawa rozwodowa! Pytanie

Dziękuję za odpowiedź. Robię co w mojej mocy. Moja mama dowiedziała się o pozwie ode mnie i próbuje przekonać babcie, by wycofała pozew.
Dziękuję za informacje :) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.1.8 19:51:9

co robić ?

witam 10stycznia kończy mi się świadczenie rehabilitacyjne a 15stycznia mam ważne badanie [rezonans magnetyczny kręgosłupa] a 16 stycznia komisję lekarską i tu mam pytania.1pyt.czy za to badanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.8 19:38:4

Dokumentacja mieszkania - prawa członka spółdzielni

Witam serdecznie

Na wstępie opisze sytuację aby każdy wiedział o jakie mieszkanie chodzi.
Zakupiłem z żoną mieszkanie w spółdzielni. Na mieszkanie otrzymałem akt notarialny z udziałem w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.8 8:14:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika