e-prawnik.pl Porady prawne

rozwód a ciąża

Odpowiedzi w temacie (0)

dalmo

14.2.2007

Zamierzam wystąpic o rozwód z moim mężem ale jestem w piatym miesiącu ciąży. Ojcem dziecka jest mój mąż jednakże , nie chce on tego dziecka i nie zamierza go uznać ani łozyć na niego. Nadmieniem, że mamy już dwoje małoletnich dzieci. Mam pytania: 1) czy pozew o rozwód powinnam złożyć teraz czy poczekać do rozwiązania? 2) czy dziecko urodzone po rozwodzie będzie miało takie same prawa, jak urodzone w związku? 3) czy ojciec dziecka może wystapic o pozbawieniego go praw rodzicielskich ale w stosunku do tego nienarodzonego dziecka?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Czy ktoś może się orientuje jaki pozew o rozwód należy złożyć w przypadku ,gdy żona jest w ciąży?Chcę się rozwieść,jestem w 7 miesiącu ciąży, ojcem dziecka jest oczywiście mąż.Chcę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, proszę o poradę mądrych ludzi. Obecie przebywam na l4 ciąża - ciąża zagrożona jeszcze nie skończyłam pierwszego trymestr (l4 od 1.05 pierwsza ciaza). Pracuje w pewnej sieci handlowej (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam mam dość męczące mnie pytanie... zostałam przyjęta na staż tydzień temu który ma trwać rok i jest organizowany przez UP a wczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży... Czy ciąża (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Ciąża a nowa praca. Witam. Mój problem polega na tym, iż pracowałam w jednej firmie 6 mc, zwolniłam się. Po okresie wypowiedzenia (2 tygodnie) znalazłam od razu nowa pracę. Niestety po przepracowaniu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Bardzo prosze o informacje jak wyglada rozwód w Polsce z obcokrajowcem po 2 latach małżeństwa; czy brak posiadania przez ta osobe obywatelstwa Polskiego ma jakis wpływ na rozwód; czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)