Forum prawne (strona 782)

Wynagrodzenie młodocianego pracownika

Jestem obecnie zatrudniony jako młodociany pracownik w ckp "należącym do
szkoły" lecz nie otrzymuje wynagrodzenia.
Czy jest to zgodne z prawem?

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.7 21:59:55

Podwójna osobowość matki??

Mój chłopak przebywając w Z.K zawarł związek małżeński,w tym samym czasie urodził im się synek.Obecnie jest już on po rozwodzie.Dziecko widział kilka razy.W mediacji porozumiał się w sprawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.7 21:51:42

Umowa - Wynagrodzenie 1300zł brutto za H?

Witam.
Mam taki problem. Może Państwo mi pomogą. Właśnie otrzymałem umowę i zamiast tych ok 1300zł (najniższa) brutto za miesiąc mam 1300zł brutto ale za godzinę.
Czy jest szansa otrzymania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.7 19:18:8

Rozwód a wspólna nieruchomość

W kwestii otrzymania pieniędzy od męża wystarczy złożyć wniosek o przyznanie alimentów do sądu rodzinnego. Nie ma potrzeby wiązać tego z pozwem rozwodowym, bo takie sprawy długo się ciągną, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.7 14:18:33

2lata

Myślę, że data liczy się od dnia zabrania prawa jazdy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.7 13:17:45

godziny pracy osoby niepełnosprawnej

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w jednostce samorządowej.Od dwóch miesięcy jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym.Pracuję 7 godz. dziennie, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.7 11:17:15

widzi mi się urzędasów!

Przyjacielu wypełnił zgłoszenie wymeldowania z pobytu stałego udaj się do kasy w Krakowie i zrób opłatę 9 zł - opłata za wiarygodność podpisu - którą stwierdzi upoważniona osoba Urzędu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.7 9:1:8

Wydzielenie łazienki

[cytat]

Czy wydzielając łazienke z części kuchni należy uzyskać pozwolenie na budowe?

[/cytat]
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.7 7:49:49

zaj ęcie windykacyjne

Szybkiej odpowiedzi nie było. Ciekawe jak potoczyła się ta sprawa. Ja miałem podobny problem ale miałem wsparcie ze strony firmy antywindykacyjnej. Takie nowum na rynku. Przyznam, że problem się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.7 2:54:54

windykator ściga mnie za długi po zmarłym ojcu...

Tak wlasnie wyglada dziedziczenie majątku jaki by nie był łacznie z długami i zyskami. U mnie jest podobna sytuacja, jednak nim upłynął termin zamkniecia spadku 6 misiecy, przyjełam spadek z dobrodziejstwem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.6 23:36:49

mieszkanie bez właściciela

witam. Od listopada mieszkam z narzeczonym i dziećmi w mieszkaniu po jego babci. niestety mieszkanie nie ma właściciela bo babcia nie przepisała je na nikogo tylko słownie postanowiła że mamy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.6 22:11:53

Czy wyroki są utajnione? Proszę o podpowiedź.

Witam wszystkich!
Mam proste pytanie.
Czy nie będąc sędzią, adwokatem, ani prawnikiem, czy mogę zapoznać się z wyrokiem jaki zapadł w stosunku do osoby trzeciej?
Sprawa dotyczyła wykroczenia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.1.6 20:58:43

Czy istnieje możliwość skrócenia okresu wypowiedzenia wynajmu

Umowa rzecz święta. Możesz próbować dogadać się z właścicielem, że chciałbyś wyprowadzić się i wcześniej rozwiązać umowę. Jeśli właściciel się nie zgodzi,możesz wyprowadzić się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.6 19:46:11

Wydanie nieruchomości a wymeldowanie

Sam możesz wymeldować tylko siebie i te osoby od których masz pełnomocnictwo do wykonania tej czynności. Inne osoby mogą być wymeldowane przez urząd na Twój wniosek, ale jak wykażesz,że już ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.6 19:23:50

Odpowiedzialność materialna osoby na umowę zlecenie.

Czy osoba pracująca na umowie zlecenie może dostać dokument o umowie odpowiedzialności materialnej ? jest to branża RTV więc troche tego sprzętu jest. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.6 16:48:12

Pomocy..nakaz zapłaty z Sądu ale nie winem zaco !!!

Witam
Zacznijmy od tego że Bóg przez ó
A merytorycznie, to bank sprzedał Twój dług funduszowi.
I teraz
a/ albo to jest błąd banku, co nie zwalnie Ciebie od działania ( ewentualnie funduszu, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.6 16:38:0

Czy dzieci odpowiadaja za długi ojca

Witam.
Moja znajoma ma taki problem a mianowicie iż dostała darowiznę od rodziców bez zadłużenia. Matka była już na rencie a ojciec po przepisaniu przeszedł na rente. Będąc na rencie wziął ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.6 15:56:6

Prawa członka spółdzielni.

We wrześniu 2009r.kupiliśmy z mężem mieszkanie spółdzielcze.posiadamy spółdzielcze własnościowe prawo do tego lokalu.z tym że nie złożyliśmy deklaracji przystąpienia do członków spółdzielni.moje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.6 12:16:25

Pomocy ! dostałem nakaz zapłaty od sądu a nie wiem za co,naprawde!!!

Wygląda to na niespłacone zobowiązanie (np raty czy pożyczka)z powszechną kasą BP S.A siedzibą w warszawie. Warto się z nimi skontaktować i wyjaśnić o co chodzi. Można także skontaktować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.6 7:34:40

Sprzedaż domu z kredytem hipotecznym przed upływem 5 lat

Witam,
wątek był już pewnie nie raz poruszany, ale chciałabym uzyskać konkretną odpowiedź co do mojego przypadku.
W 10/2006 zakupiłam dom, w tym celu zaciągnęłam kredyt hipoteczny. Chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.5 23:36:40

ciąża a zasiłek i urlop macierzyński

witam, mam um. na czas określony do k. sierpnia, wtedy też prawdopodobnie urodzę dziecko, ewentualnie przypadnie to na początek września. wiem, że umowę pracodawca mi będzie musial przedłużyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.5 22:44:46

zaległy podatek

[cytat]

To mnie jeszcze ciekawi gdzie był US przez te 5 lat i raptem sobie przypomnieli jak tu uprzykrzyć życie,żadnych pism nic dopiero teraz i to z wezwaniem do zapłaty!!!KPINY!!!

[/cytat]
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.5 19:48:13

Jak odzyskac prawo jazdy po 2-óch latach ?

Chciałbym się dowiedzieć czy po dwóletnim wstrzymaniu prawa jazdy, kara liczy się od daty zabrania uprawnienia czy od daty rozprawy tj.(data ożeczenia sądu o długości kary)? w moim przypadku sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.5 17:40:16

Pieczątka firmowa ? Jaką Zrobić ?

Też ostatnio szukałem dobrego info nt. pieczątki firmowej i najbardziej aktualne informacje znalazłem tu Piecz?tka Firmowa ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.1.5 15:17:28

prawo do odprawy

zakład pracy został zamknięty, zgodnie z decyzją urzędową wszyccy pracownicy dostali wypowiedzenia-i ofertę dalszej pracy ale pod warunkiem podpisania wypowiedzenia za porozumieniem stron-czy mimo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.5 14:22:24

2010.1.5 9:41:20

Urlop wychowawczy a obliczanie emerytury

[cytat]

Jak to jest z obliczaniem emerytury. według ustawy wszystkie okresy składkowe i nie składkowe z przed 1991r są obliczane jako okresy składkowe jednak 18mcy (1976-1978)urlopu wychowawczego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.4 19:41:23

gdy corka z mężem przebywaja w mieszkaniu rodzicow bez zameldowania

Zameldowanie, czy też jego brak jest związane wyłącznie z ewidencją ludności.
Można być zameldowanym w mieszkaniu, którego nie jest się właścicielem. Jak również posiadać mieszkanie i ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.4 17:48:33

Czy można zarejestrować motocykl na motorower

Mam pytanie czy można zarejestrować 600ccm jeśli mam zgode od mechanika i załatwiony formulasz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.4 17:4:55

Pozbawienie praw rodzicielskich. Proszę, pomóżcie;(

Ma pani oczywiste prawo ograniczyc a nawet pozbawic praw rodzicielskich ojca swojego dziecka.Na adwokata niech Pani nie liczy , gdyż szkoda pieniedzy , prosze sobie poszukac w "google" wzoru wniosku o ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.4 16:48:49

akcje pracownicze po śmierci właściciela

W papierach ojca, który zmarł w 2006 roku, znalazłem akcje pracownicze spółki ARMATURA ( aktualnie na giełdzie). Żyje aktualnie żona ( właściciela akcji) i ja (syn). Co z tym dalej robić? Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.4 16:46:28

Czy nieruchomość obciążona może być władnącą?

Witam!
Jeśli dobrze pamiętam to nieruchomość obciążona nie może być jednocześnie nieruchomością władnącą. Proszę o wskazanie mi odpowiedniego przepisu mówiącego na ten temat, ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.4 15:40:46

zasiłek a utrata dochodu

Ja mam obecnie ten sam problem przekroczyłam kryterium dochodowe gdyż w opiece
społecznej stwierdzono,że nie mogą mi utracić dochodu z zasiłku macierzyńskiego
który pobierałam w 2008 roku. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.1.3 20:34:50

K.P dzien wolny za 26.12.2009

Witam mam problem z pracodawcą gdyż ciągle usiłuje mi wmówić, że za dzień 26.12.2009 (sobota) nie przysługuje mi dzień wolny. A wiadomo że w KP art. 130 oraz art. 1 ustawy z 18 stycznia 1951 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.2 15:0:26

zakaz palenia w piecu

witam! w miszkaniu, którego jestem właścicielką, krótko przed swiętami, kominiarz wydał zakaz palenia w piecu( c.o. paliwo stałe) podobno komin rozszcelnił się w kilku miejscach. Poprosiłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.2 7:22:47

Pożyczyłem i nie odzyskałem

ja tam sie mamie bym poskarzył ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.2 0:28:40

W jaki sposób odyzskać pieniadze z kont w USA po zmarłej siostrze?

Jestem pełnomocnym władcicielem 1/4 spadku, konta sa w Stanach i prawdopodobnie sa wybrane po smiertnie przez rodzenstwo upowaznione za zycia a jak mi wiadomo takie upowaznienie wygasa wraz z chwila ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.1 21:31:34

alimenty za dziecko brata

mam taka sytuacje moj brat zrobil pewnej kobiecie dziecko teraz ta kobieta usiluje z niego sciagnac alimenty przez sad ale on nie posiada miejsca zameldowania.mial tez inne wyroki sadowe w roznych sprawach. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.1 20:24:42

renta a minimum socjalne

Proszę o wyjaśnienie jak w państwie prawa przeżyć za 260 PLN z renty po potrąceniach komorniczych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.1 20:20:47

Nowy Podatek Vat

Słyszałam, że od 2010r. z płacenia podatku Vat są zwolnione firmy których dochód nie przekroczył 100tys. zł. moja firma jest płatnikiem Vat bo nasze dochodu przekraczały dotychczasowy limit ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.1 18:37:36

2009.12.31 20:10:20

Allegro - okres czasu kupna sprzedaży przedmiotu [0]

witam
ile czasu ma kupujący - sprzedający przedmiot aby umowa była nieważna.
Tzn. w zeszłym roku sprzedałem przedmiot , wpłacił na konto.
Osoba nie odzywała się ponad rok , nie wiem czy otrzymała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.12.31 19:3:53

straciłem prawko

straciłem na dwa lata prawojazdy za alkohol jakie mam podjąć kroki by je szybko odzyskać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.12.31 14:26:6

Potrzebna POMOC !

Pan mu odpisze ,że nie kupował samochodu z salonu.
Proszę się nie w dawać w jakieś zwroty pieniędzy za naprawę , bo będzie pana nękał w nieskończoność .
Kupił , podpisał umowę i do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.12.31 0:19:36

Wynajem pokoju a Skarbówka

Niema umowy niema wynajmu. Można najwyżej postraszyć tę panią, że zgłosi się do urzędu skarbowego wynajem , bo zapewne ta pani nie odprowadza podatku.Proszę rządać umowę na piśmie bo w każdej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.12.30 23:28:57

spadek po samotnej siostrze

Jeśli ciocia nie pozostawiła testamentu i nie żyją już rodzice cioci i mamy , to mama jest jedynym spadkobiercą ustawowym ale jest jeszcze jedno czy scheda spadkowa dotyczy majątku nabytego przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2009.12.30 23:10:58

Przepisanie pola na własne dziecko.

Witam!
Proszę o podpowiedź prawną. Czy przepisując pole na swoją 15 letnią córkę będę miał możliwość pobierania renty inwalidzkiej? Do tej pory było tak, że renta należy mi się z tytułu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.12.30 16:54:15

Kasacja rozwodu

Witaj
wczoraj miałam ten sam problem i szukam pomocy ale jako kobieta
mój mąz jest najparwdopodobniej chory psychicznie - wniskowałam o badania
ale było dokładnie tak jak w waszym problemie
całkowita ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2009.12.30 9:28:11

zawiłości testamentowe

Pół roku temu u notariusza został spisany testament przekazujący mojemu mężowi sporą działkę. Zapisała mu go schorowana ciocia w zamian za opiekę. Jednak mamy wątpliwości czy podczas pobytu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.12.29 23:28:6

sprawa spadkowa, umowa darowizny, wydzielenie współwłasności poooooomocy

Witam, właśnie odbyła się sprawa spadkowa po moich dziadkach którzy dawno temu zmarli 1972 i 1979, dotyczy nieruchomości z działką po 1/3 dostała moja mama oraz dwóch moich wujków (czyli jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2009.12.29 16:35:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika