Forum prawne (strona 780)

malzenstwo polsko - wloskie

Witam,
zwracam sie z uprzejma prosba o udzielenie mi odpowiedzi na kilka pytan. Mieszkam we Wloszech i tutaj zamierzam pozostac, jak rowniez zalozyc rodzine. Jestem obywatelka Polski. Moj narzeczony jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.26 15:39:49

wykupienie należności

Proszę podać adres mailowy. Skontaktujemy sie. Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.26 14:29:58

Nieumyslne spowodowanie śmierci ze skutkiem śmiertelnym??POMÓŻCIE!!

Mam pytanie jeżeli postanowiono mi zarzut nieumyslnego spowodowania smierci..co mi za to grozi??..I.czy mój pracodawca ma prawo za to zwolnic mnie z pracy??pracowałem w firmie która robi frytki placki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.26 12:22:23

Zakres przedmiotowy postępowania upadłościowego wobec banków

Witam,

chciałbym się dowiedzieć, co należy do zakresu przedmiotowego w postępowaniu upadłościowym wobec banków.
Będę wdzięczny za każde wskazówki, za każde naprowadzenie na "trop".
Z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.26 11:30:55

prośba o odpowiedź

Przez umowę darowizny matka, jako darczyńca, zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego, kosztem własnego majątku. Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.26 10:28:10

Obowiązki współwłaściciela

Z opisanego stanu faktycznego wynika, iż jest Pan współwłaścicielem nieruchomości budynkowej w części ułamkowej. Do wspólności majątku spadkowego stosuje się odpowiednio przepisy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.26 9:33:20

pomocy

Administracyjnie nic prostszego. Skladasz wniosek do urzędu gminy o zmianę nazwiska - motywujesz to tym, że chcecie wszyscy mieć to samo nazwisko, aby on przyjął twoje i twojego męża.
Adopcja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.26 9:31:23

Umowa przedwstępna na usługi księgowe

Według wskazań kodeksu cywilnego, dotyczących zawarcia umowy przedwstępnej, powinna ona zawierać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. W przypadku współpracy z przedsiębiorstwami ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.26 8:53:4

pomocy

mój syn ma 15 lat ja jestem mężatką od 13 lat z maużeństwa mam troje dzieci. syn najstarszy ma nazwisko po swoim ojcu ,który sie nim ie interesuje ale też zawsze sie sprzeciwia każdej prośbie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.26 8:2:41

Czy developer ma prawo zbudować zadazenie wiazdu do garażu podziemnegi zasłaniając okna na parterze

Jakiś czas temu kupilem mieszkanie na partarze od developera w nowo budowanym bloku. Kilka dni temu okazało się, że zostało zbudowane zadaszenie nad wjazdem do garażu podziemnego, który znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.25 21:43:59

Problem z podwyżką alimentów

Wiatm wszystkich. Mam 18 lat, w tym roku zdaje mature, wybieram się na studia dziennikarskie do Krakowa. Od 14 lat moi rodzice sa rozwiedzeni i od tego czasu przysluguja mi alimenty w wysokosci 275zl. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.25 20:2:50

zlecenie dla studentow!!

OGLOSZENIE NIEAKTUALNE!!!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.25 19:0:25

Znak towarowy, a prawa autorskie.

Witam,

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, jak nie to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Moje pytanie brzmi:

1. Jeżeli posiadam serwis internetowy, zarejestrowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.25 18:17:7

Dzialalnosc gospodarcza

Witam
na bezrobociu jestem od czerwca zeszlego roku.
Bylem dzisiaj w PUP aby dowiedziec sie co mam zrobic aby otrzymac jednorazowo srodki na podjecie dzialalnosci gospodarczej. Pani ktora mi to wszystko ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.1.25 16:32:50

zerwanie umowy przez pracownika

Kiedy można zerwać umowę z pracodawca, jeśli zalega z wynagrodzeniem? Jakie musi być opóźnienie, w którym momencie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.25 16:14:54

BITeo.pl to nowoczesna platforma do handlowej wymiany plików

BITeo.pl to takie allegro dedykowane plikom elektronicznym. Serwis umożliwia sprzedaż swoich utworów w postaci plików cyfrowych. www.biteo.pl to idealne rozwiązanie by zaprezentować swoje prace i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.25 14:44:32

Wymeldowanie dziecka.

Kolega mieszka z konkubiną, która mimo, że syn z nią nie przebywa (został z ojcem) ma zameldowanego go u siebie - pytanie brzmi: czy partnerka mojego kolegi popełnia przestępstwo? Czy musi informować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.25 0:41:24

Żona jest mi wiina za rozprawę rozwodową

Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że trzeba uzyskać potwierdzenie orzeczenia polskiego sądu w Wielkiej Brytanii i z takim dokumentem można wszcząć egzekucję za pomocą komornika w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.24 20:2:41

Prawo meldunkowe.

Mam pytanie??? czy w przypadku pozbawienia praw rodzicielskich, można zameldować sprawcę w mijscu zamieszkania dziecka???Mój były mąż, wkrótce wychodzi z więzienia art,207,jest pozbawiony praw ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.1.24 15:47:56

status prawny

Witam. Jle czasu potrzeba na ustalenie statusu prawnego kamienicy pozydowskiej?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.24 14:57:52

Co przysługuje samotnej matce?

Witam, czy ktoś mógłby mi napisać o co mogę się ubiegać w Urzędzie Gminy jako matka samotnie wychowująca dziecko?? Ojciec dziecka uznał go, dał mu swoje nazwisko ale nie jest z nami, nie chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.22 20:59:48

Towar nie zgodny z opisem - inny kolor (allegro)

oprócz wymienionych wyżej roszczeń na podstawie stosownych przepisów k.c., przysługują Pani w pierwszej kolejności roszczenia z tytułu ustawodawstwa konsumenckiego, w tym wypadku z ustawy o szczególnych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.22 12:58:37

Kara umowna umowa zlecenie

W umowie zlecenia można zastrzec, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy. W takiej sytuacji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.22 10:44:59

kupno używanego pojazdu-co w przypadku wad ukrytych??

Odpowiedzialność za wady fizyczne rzeczy polega na tym, iż sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeśli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.22 9:53:0

Mieszkanie po rodzicach

Ojciec może oświadczyć w formie aktu notarialnego,iż zobowiązuje się do świadczenia nieruchomości lokalowej w formie darowizny. Jednakże darowizna będzie miała znaczenie przy obliczaniu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.22 9:24:22

Uszkodzony telefon

Wy wypadku gdy rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jeżeli sprzedawca niezwłocznie naprawi telefon albo wymieni na wolny od wad, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.22 8:58:11

pomocy mam problem!!!!!!!

poszukaj na forum: zaprzeczenie ojcostwa ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.21 23:17:16

Kto może wystawiać świadectwa ukończenia ekursów akceptowane przez MEN?

Proszę o podanie mi przepisów regulujących możliwość wystawiania świadectw lub certyfikatów, które byłyby akceptowane przez MEN. Gdzie mogę znaleźć wzory takich świadectw lub certyfikatów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.21 19:4:32

kończy mi się okres kary do wyrobienia prawo jazdy

Jeśli osoba ubiegająca się o zwrot zatrzymanego prawa jazdy nie była kierowana na badania lekarskie lub psychologiczne lub była i takowe dostarczone są do właściwego urzędu - przy czym isnieje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.21 18:9:22

co lepsz?

zostałem oskarżony o umyślne zniszczenie mienia prywatnego (stłuczenie przedniej szyby w aucie) co lepsze poddać się dobrowolnie karze(7miesięcy na 2 lata zawiasy +100zł grzywny +500zł odszkodowania ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.1.21 16:2:22

Spadek po mamie. Zawila sytuacja.

Witam w maju 2006 zmarla moja mama (jestem jedynym spadkobierca), po ktorej odziedziczylem mieszkanie (w ktorym bylem zameldowany od "zawsze") i dialke rekreacyjna z domkiem.

Dlugo zwlekalem i postanowienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.21 15:41:30

cofniecie wniosku o wpis w KW

witam ponownie; juz wiem jak wycofac wniosek, o ktorym pisalam wyzej
dla zainteresowanych:
na wycofanie wniosku, na ktorym uczestnikiem jest Bank, wymagana jest zgodna tego Banku...i tu sie robią "schody"-na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.21 2:45:6

Opłaty za telewizję

prosze o prawidlowe napisanie podania o rozwiazanie umowy z aster city ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.20 20:44:21

komu

ja załatwiałam ale w pazdzierniku i było ok ale czy to ta sam osoba to niewiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.1.20 16:27:37

pomocy

Witam w 2009 roku na imprezie szkolnej kolezanka polamala mi nosa... sprawa zostala zalozona z urzedu!!!wyjechalam za granice i nie bylo mnie na pierwszej sprawie!! pod koniec tyg bedzie kolejna sprawa!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.20 15:51:33

jak mam napisać wniosek do prokuratury o umieszczenie matki w zakładzie zamkniętym

Witam..może mi ktoś pomóc?chce złożyć wniosek do prokuratury o umieszczenie matki w zakładzie zamkniętym ale nie wiem jak go napisać..matka jest alkoholiczką i mam wielki problem z nią.;[..możecie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.20 11:47:56

Czy mogę pracować, w formie przygotowania zawodowego, u swojego ojca?

przez odpowiednie kwalifikacje rozumiem zaświadczenie kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz dyplom mistrza ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.1.20 11:10:39

odmowa przyznania alimentow

o wszystkich rozpprawch dowiaduje sie pewnie od swojej matki ktra mieszka w Polsce.list napisal sam ale czy wyslal go z zagranicy czy z Polski to nie mam pojecie.a z kuratorem to bylo tak,ze zlozylam pismo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.1.20 9:34:19

Pomocy

Witam!!! Ostatnio chodził u mnie ksiądz po kolędzie i można powiedzieć że namawiał mnie do unieważnienia małżeństwa. Powiedział ze nie ja pierwsza i nie ostatnia. Jestem od po rozwodzie cywilny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.19 22:39:19

adopcja ze wskazaniem a wyrok przyszłych rodziców

Witam w krótce będziemy się starać o adopcje ze wskazaniem ale okazało sie że w spólnie z żona zostaliśmy skazani z artykułu 158 par 1 KK mam pytanie czy ten wyrok ma jakis wpływ na dalszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.19 17:39:14

urlop ojcowski tj. tacierzyński

Czy pracownik-ojcec pracujący na dwóch etatach tj. w firmie X pełen etat, w firmie Y 1/2 etatu może skorzystać z urlop ojcowskiego w obydwu firmach w tym samym okresie?, urlop ten jest rozliczany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.19 15:31:9

Reklama na swojej stronie WWW

Witam,
posiadam własne forum. Zwróciła się do mnie firma z zapytaniem o reklamę.
Czy aby pobierać opłaty za umieszczenie reklam na mojej stronie muszę mieć zarejestrowaną działalność czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.19 14:6:29

prawo autorskie - podkłady muzyczne

Witam! Zamierzam opracowywać podkłady muzyczne do utworów muzycznych, które następnie chcę sprzedawać na płytach CD.
1. Jakie działania mam podjąć by móc sprzedawać podkłady do cudzych utworów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.19 14:3:43

Okres grzewczy

Witam. Posiadam mieszkanie własnościowe w szeregowcu. Ja zamieszkuję piętro. W okresie zimowym mimo mocnego grzania mam 18 st. cel w mieszkaniu, a rachunki po 500zł. /m-c.
Moi sąsiedzi z dołu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.18 17:29:40

Czy obowiązuje zakaz konkurencji

Witam. Strosunek u poprzeniego pracodawacy zakończony został 31-12-2009. Firma o profilu H.U. - sprzedaż maszyn rolniczych. Stanowisko jakie zajmowałem to Przedstawiciel Handlowy.
Kilka dni temu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.1.18 15:44:43

Krajowy Rejestr Karny

Zatarcie skazania (z jego chwilą przestępstwo uważa się za niebyłe oraz następuje formalne usunięcie wpisu z rejestru skazań), w przypadku skazania na karę pozbawienia wolności, następuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.18 13:39:53

kto dziedziczy dług wobec urzędu skarbowego

mam jeszcze jedno pytane w powyższej sprawie:
jak to jest z odpowiedzialnościa mojej mamy za dług ojca. rodzice maja rozdzielność majatkową. z tego co słyszałam to musza mioec rozwód żeby mama ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.18 9:26:8

Dwa miejsca pracy (obszary) na umowie, a diety w podrozy krajowej

Wlasnie zadnego druku delegacji nie bylo. Praca rozpoczela sie od tej "delegacji", ktora jest de facto zwyklym szkoleniem na poczatek pracy. Umowa zostala podpisana w Krakowie. Do tej pory nie wiadomo, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.1.18 0:7:41

2010.1.17 0:52:34

dzial spadku po 10 latach

Z naszej umowy notarialnej na to wyglada, ze moje rodzenstwo jest mi winne tylko ok 23 procent dzisiejszej wartosci mieszkania, mamy umowny dzial spadku. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.1.16 20:1:13

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika