Forum prawne

Mieszkanie lokatorskie w społdzielni.

witam! Czy lokator, który opuszcza mieszkanie lokatorskie w społdzielni mieszkaniowej moze wziać swojego rzeczoznawce do wyceny mieszkania? Zazanczam,że wycena mieszkania w tej spółdzielni była robiona 3 lata temu? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

2007.2.19 8:50:56

Odpowiedzi w temacie: Mieszkanie lokatorskie w społdzielni. (2)

Witam. Wycena jest wazna 2 lata ale jeśli znaczaco nastepuje wzrost wartości nieruchomości na rynku to jest wazna rok. Co do zlecania rzeczoznawcy wyceny pzrez siebie wybranemu nie weim czy nie jest to obwarowane jakims pzrepisem wewnetrznym Spółdzileni. Ja przyjmuje wyceny które sa robione przez uprawnionego rzeczoznawce wybranego przez lokatora. reasumując, uwazam, ze wycena robiona 3 lata temu nie ma zastosowania i nalezy zrobić nowa, kwestia tylko kto ma ją zrobic czy wybrany przez nas rzeczoznawca, czy też Spółdzilenia m swojego.Pozdrawiam.

2007.2.19 16:51:6

opuszczajac lokal winien byc sporzadzony AKTUALNY operat szacunkowy wykonany przez uprawninego rzeczoznace majatkowego (lista na stronach ministrstwa). Kto to zleca - niewazne, kosztem obciaza sie lokatora )z mocy ustawy).

2007.2.20 21:32:9

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika