Złośliwa kadrowa.

Odpowiedzi w temacie (4)

-

19.6.2004

W związku ze zmianami numeracji rachunków bankowych, kadrowa gromadzi oświadczenia o numerach tychże rachunków, jednakże odmówiła przyjęcia takiej informacji udzielonej mailem. Czy może? Inna sprawa, bardziej ogólna to taka, czy jeśli pracownik nie posiada konta bankowego, to można go zmusić do założenia takiego, biorąc pod uwagę, że to regulamin pracy określa miejsce i czas wypłaty wynagrodzeń?
(miras69)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

k

2004-06-22 09:26:18

nie moga Cie zmusic do wypłacania na konto.

kadrowa nie złośliwa

2004-06-22 14:35:21

Hm...może jest staroświecka i boi sie, że ktoś sie pod Ciebie podszywa, na wszystko woli miec podkładkę z oryginalnym podpisem( tak jak ja hahaha).Jeżeli chodzi o drugą sprawę NIKT nie ma prawa zmusić Cię do założenia konta.

icodalej

2006-03-28 18:35:20

Przekazywanie przez pracodawce pracownikowi jego wynagrodzenia w sposob inny niz do rak wlasnych tj. np. na konto bankowe moze odbywac sie tylko i wylacznie na podstawie pisemnego oswiadczenia pracownika, w ktorym wskaze wyraznie na jaki nr rachunku wynagrodzenie ma byc przekazywane. Co do oswiadczenia woli pracownika wyrazonego poprzez email to kwestia sporna pozostaje czy taka forma zlozenia oswiadczenia woli stanowilaby dla sadu (w razie ewentualnego sporu sadowego) dokument dowodowy. Kadrowa w tej sytuacji nie kieruje sie wiec zlosliwoscia a jedynie przestrzega obowiazujacych przepisow.

ruda

2009-04-10 12:14:56

witam. u nas wlaśnie tak było że wymagali założenia kont do przelewu wynagrodzenia.dla dobra ogółu i wygody.. mam jeszcze takie zapytanie. podczas przeliczania wynagrodzenia pani kadrowa dokonała błędnego przeliczenia i co za tym idzie błędnego przelewu wynagrodzenia. na moje konto wpłynęła należność koleżanki z pracy, a ona z kolei otrzymała moją pensje niższą o przebyte chorobowe... czy kadrowa ma prawo żądać ode mnie zwrotu nadpłaconych pieniążków i czy w takiej sytuacji ponosi ona jakąś odpowiedzialność za popełniony błąd?? np. przecież my kasjerki odpowiadamy materialnie za debet kasowy,a pani kadrowa w tym przypadku trochę namieszała,

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.5.2019

  Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych

  Wskazywanie w mediach społecznościowych lokalizacji, w której aktualnie jesteś, to publiczne zaproszenie złodzieja do domu. To, co wrzucisz do Internetu, zostanie tam na zawsze. Twoje zdjęcie (...)

 • 22.3.2018

  Obowiązek zgłaszania naruszeń przepisów RODO

  Zgodnie z RODO, naruszenie ochrony danych osobowych, należy bezwzględnie zgłosić w ciągu 72 godzin od stwierdzenia naruszenia, chyba że jest mało prawdopodobne, by naruszenie to skutkowało (...)

 • 9.5.2019

  Kontroli nie ma, promienie harcują...

  W ocenie NIK, organy Inspekcji Ochrony Środowiska oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie są przygotowane ani organizacyjnie, ani technicznie do kontroli pola elektromagnetycznego. Megaustawa (...)