Forum prawne (strona 730)

Przemeldowanie

witam
jakie potrzebne mi są dokumnety do przemeldowania na meldunek stały?
z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 10:16:28

Wpis do księgi wieczystej

witam
mam pewien problem chcę wybudować drugi dom na tej samej działce i moje pytanie dotyczy czy powinienem złożyć wpis na nową księgę czy na starą? jakie domuenty mi są potrzebne? z góry ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.5 10:13:41

Księga wieczysta

Księgi wieczyste są jawne. Może je przeglądać każdy, kto ma w tym interes prawny oraz notariusz.
Można je też przeglądać w formie elektronicznej:
http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 10:13:41

Dziedziczenie mieszkania

Jeśli spadkodawca nie pozostawił testamentu, to spadek po nim dziedziczą spadkobiercy ustawowi. W pierwszej kolejności jest to małżonek oraz dzieci.
W ciągu 6 miesięcy od chwili, w której ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.5 10:6:20

Dobudówka do starego domu

witam
Chciałam się zapytać czy jest zgodna z prawem taka sytuacja: chciałam na miejscu pomieszczenia gospodarczego wybudować dostawkę do domu? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:58:0

NAZWISKO DLA DZIECKA!!

witam
Mam takie pytanie mój narzeczony w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym jestem w ciąży i chciałabym żeby dziecko miało nazwisko ojca? czy może być problem z tym że ojciec dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:55:45

Uchwała

witam
Chciałem się zapytać czy jest możliwa taka sytuacja, rada miasta podjęła uchwałę o likwidacji szkoły, czy mieszkańcy mają jakiś wpływ aby decyzja została zmieniona? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:52:22

Zawieszenie kary ze względu na dziecko

Aby móc się ubiegać o warunkowe zwolnienie, muszą być spełnione następujące przesłanki:
- skazany odbył już co najmniej połowę kary (chyba że był recydywistą albo skazany na 25 lat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 9:52:14

Nieważność decyzji

witam
Czy po stwierdzeniu nieważności decyzji można ubiegać się o wznowienie postępowania? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:48:46

wyjazd z dzieckiem za granice

Witam
Chcę wyjechać z dzieckiem za granicę, mamy paszporty itp. Nie wiem tylko czy potrzebuje do tego zgody ojca dziecka. On ma ustalone widzenia a my lecimy na 5 miesięcy więc nie wiem czy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:39:12

Wydanie dowodu osobistego

Witam!
Chciałem się zapytać czy jest możliwe aby dostać dowód osobisty w dzień swoich 18-tych urodzin lub zaraz jakoś po? z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:34:47

Ciąża córki

Witam
Polecono mi to forum dlatego piszę o moim problemie, mam nadzieję, że ktoś z Państwa będzie mógł mi pomóc.
Moja córka jest w ciąży ma jedynie 15 lat a jej chłopiec 17. Raz z mężem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:34:24

Pokrycie dachu ? azbest

Witam
mam problem, ponieważ mój sąsiad pokrył swój dach płytami azbestowymi, który graniczy z moją posesją? co mogę zrobić w takiej sytuacji? czy jakiś przepis zabrania tego? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:33:9

Jak wymeldować syna

witam
Bardzo proszę o pomoc, co mam zrobić aby wymeldować syna z domu? cz y powinnam zgłosić się do biura meldunkowego czy może do sądu? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:31:3

Kurs na Prawo Jazdy

witam
mam pewne pytanie ile przed ukończeniem 18 roku życia mogę zacząć kurs prawa jazdy? i czy mogę je odebrać bez dowodu czy muszę na niego czekać? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:27:25

Kara za szybką jazdę

witam
Chciałem się zapytać czy może grozić mi areszt jeśli mam na koncie dużo niezapłaconych mandatów?z góry dziękuję za odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:24:41

Praca w Policji a wykroczenie

witam
mam takie pytanie chciałbym pracować w policji, ale parę lat temu zostałem ukarany grzywna czy z tego powodu mogę mieć jakiś problem z dostaniem się? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:23:14

Oferta Kredytowa Deutsche Bank dla Prawników bez konieczności dokumentowania dochodu

Deutsche Bank PBC S.A. jest bankiem oferującym kompleksowe i zindywidualizowane rozwiązania finansowe dla Klientów Indywidualnych i Biznesowych.

db kredyt to linia biznesowa Deutsche Bank PBC S.A., ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:17:13

paszport dla dziecka bez zgody ojca

Witam
Czy jest jakaś szanso na to żeby wyrobić paszport dziecku bez zgody biologicznego ojca, ze względu na to ze nie mamy z nim kontaktu a nie dlatego ze się sprzeciwia wyjazdowi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:12:45

Kolejna reklamacja

witam
mam problem po raz 4 telefon mi się popsuł i to z tego samego powodu. czy jest prawda że powinienem dostać nowy po trzecim takim uszkodzeniu? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:10:34

Zatrzymanie prawa jazdy dłużnika

Witam,
Mój znajomy nie płaci alimentów na swoje dzieci, ponieważ nie ma z czego. To co ma ledwo starcza na jedzenie. Teraz komornik zabrał mu prawo jazdy ponieważ jest dłużnikiem. Czy miał do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:10:27

Zwrot komputera

Witam
chciałem się zapytać co mogę zrobić w sytuacji gdy kupiłem komputer i tego samego dnia stwierdziłem ze jednak to nie jest to i chcę go oddać co mogę powiedzieć aby uwzględniona zwrot ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:8:6

płacenie alimentów a areszt

Witam
Ojciec mojego dziecka został aresztowany, więc nie otrzymuje od niego alimentów. Czy mogę prosić o dofinansowanie od Państwa na jakiś czas? Ja sama sobie nie poradzę! gdzie zgłosić się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:7:6

Allegro ? oszustwo

Witam
Zostałem oszukany na allegro i chcę to zgłosić na policje. po jakim czasie powinienem się na nią zgłosić i jakie dokumenty wziąć ze sobą?? Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 9:4:51

firma windykacyjna

witam
Mam problem i chciałem się zapytać czy można na raty spłacać zadłużenie firmie windykacyjnej? jeśli tak to ile wynoszą wtedy odsetki? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.5 8:59:40

Kolejna naprawa lodówki

Witam
mam pewien problem ponieważ jakiś czas temu kupiłem lodówkę, która 4 raz mi się popsuła, Czy jest prawdą to, że po trzecim uszkodzeniu powinien dostać nową lodówkę?Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 8:56:59

Reklamacja mp3 playera

witam
mam pewien problem, parę miesięcy temu kupiłem odtwarzacz mp3 i niestety się popsuł, wiec wysłałem go do sklepu gdzie kupiłem. Tam stwierdzono naprawę podczas której został on uszkodzony, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.5 8:54:5

Długi małżonka

Witam
Czy była żona może odpowiadać za długi męża, jeżeli ten wziął kredyt jak jeszcze byli razem, a teraz nie jest w stanie go spłacić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 8:53:53

Nadzór kuratorski

Witam
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega nadzór kuratorski, jak to może wyglądać w przypadku niepełnoletniego dziecka posądzonego o rozbój? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 8:52:7

Gigantyczny rachunek z neostrady

Witam.
Mam ogromny problem zerwałem umowę z tp i po miesiący przyszedł mi ogromny rachunek i nie wiem za co. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 8:50:40

Oszukany na 500 zł.

witam
Dokonałam ostatnio zakupu, ale niestety transakcja została przeprowadzona bez aukcji na allegro i teraz mam problem ponieważ przelałam pieniądze za zakup, a ten facet się nie odzywa.Co mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 8:48:1

Zwrot bez metki

Witam
Kupiłam niedawno buty na allegro, na pierwszy rzut oka wszystko było w porządku więc odcięłam metkę tylko teraz mam problem, ponieważ odcięłam już metkę a zauważyłam że mają wadę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 8:37:53

sposób na vat

Dzień Dobry!
Chciałbym podzielić się informacją w jaki sposób można w łatwy i przyjemny sposób uzyskać informację o tym co można odliczyć składając wniosek vzm-1 w celu odliczenia vat-u ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 1:33:23

Nie zapłacona Faktura VAT RR

Dzień dobry,na początku chciałbym przedstawić sytuację w jakiej zostałem postawiony przez nie uczciwego przedsiębiorcę.Jestem sadownikiem produkuję owoce jagodowe.Mój problem rozpoczął się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 22:58:38

DOTYCZY POWIERZCHNI DZIAŁKI RENTOWEJ

DOTYCZY POWIERZCHNI DZIAŁKI RENTOWEJ 18 LAT TEMU DOSTAŁEM W SPADKU DZIAŁKĘ RENTOWĄ O POWIERZCHNI 51a .WSZYSTKIE PAPIERY NA TO WSKAZUJĄ .A TERAZ DOPATRZYŁEM SIĘ ZE JEST 40a .CZY JEST SZANSA ODZYSKANIA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 22:30:49

Oszczędności po rodzicach

Owszem możecie się domagać części spadku, która Pani przypada. Należy wezwać brata do wydania Pani części spadku listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, a jeśli to pozostanie bezskuteczne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 21:52:8

Co zrobić

Może Pani zgłosić problem molestowania przez byłego męża na policji. Najlepiej będzie, jeśli przedstawi Pani im jakieś dowody na tą okoliczność. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 20:57:13

Kradzież pracownika

Potrzebne będą twardsze dowody. Ciężar dowodu przy zwolnieniu dyscyplinarnym leży po stronie pracodawcy, a pracownik może twierdzić, że ktoś inny kradnie paliwo z samochodu i nie musi nic udowadniać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 20:44:57

Kłopotliwe drzewo sąsiada

Kodeks Cywilny Art. 150. Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego gruntu; ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.4 20:6:47

Cło

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić w USA sprzęt muzyczny, konkretnie gitarę i wzmacniacz, w sumie wartość sprzętu będzie wynosić ok. 3500 dolarów. Mam zamiar kupić to w sklepie internetowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:57:17

Odszkodowanie - podatek

Czy jeśli w tym roku dostałem odszkodowanie za wypadek samochodowy, to znaczy że będę musiał to wliczyć w swój dochód i zapłacić od tego podatek??? Czy jeśli to jest podatek, to jest możliwość, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:54:5

Podatek od samochodu

Mój dziadek chce dać mi samochód o wartości ok. 15 tys. złotych. Czy będę musiał zapłacić jakiś podatek od darowizny? Czy to, że jestem studentem bez dochodów może wpłynąć na to, że ew. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:50:7

rozliczenie małżonków

Witam, niedawno się ożeniłem i chciałem zapytać, tak na przyszłość, jak to jest ze wspólnym rozliczaniem się małżeństw? Czy trzeba wziąć jakiś dokument z USC i zanieść to do US czy te ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:43:10

Czy alimenty są opodatkowane?

Chciałabym zapytać o pewną sprawę: otóż zostały zasądzone alimenty na moje dziecko i moje pytanie dotyczy tego, jak należy się z tych alimentów rozliczać - to znaczy czy ja je będę wpisywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:31:31

Czy meldunek jest potrzebny żeby pracować

Chciałbym zapytac, czy żeby podjąć legalną pracę w Polsce potrzebne jest stałe zameldowanie? Za niedługo wyprowadzam się do innego miasta i prawdopodobnie nie będę nigdzie zameldowany, gdyż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:27:2

Czy można płacić ZUS nie pracując?

Witam, chciałbym zapytać czy jest możliwe płacenie sobie samemu składki ZUS czy trzeba do tego być zatrudnionym albo prowadzić działalność? Moje pytanie wynika z tego, że za niedługo kończę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:23:32

jak napisac wniosek o rozlozenie na raty podatku vat

jak napisac wniosek o rozlozenie na raty podatku vat jak uzasadnic wniosek o rozlozenie na raty podatku vat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 19:16:45

czy praca w warunkach szczególnych w różnych okresach i różnych zakładach może być łączona

czy praca w warunkach szczególnych w różnych okresach i różnych zakładach może być łączona tak aby łącznie było 15 lat mam 14lat 10m-cy i 12 dni w jednym zakładzie oraz 1 m-c i 20 dni w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 17:12:27

Przeniesienie do innego ZK

Mój narzeczony dostał wyrok w mieście oddalonym od naszego obecnego miejsca zamieszkania o 600 km i tam też będzie odbywał wyrok... Moje pytanie jest następujące: czy jest jakaś możliwość, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 14:34:33

Mandat ? bez sensu

Ostatnio dostałem mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym. A sytuacja wyglądała tak:
siedziałem w domu, piłem piwo i zadzwonił na domofon kolega. wyszedłem do ogrodu, otwarłem bramkę, kolega ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.4 14:31:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika