Forum prawne (strona 728)

osoba niepełnosprawna fizycznie w ZK

Czy osoba skazana prawomocnie na odbywanie kary w zakładzie karnym, będąca niepełnosprawną, tzn. poruszająca się na wózku inwalidzkim, słabo radząca sobie z chodzeniem o kulach, może odbywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 15:28:46

Czy komornik weryfikuje majątek?

Moje pytanie jest następujące: mam spory dług, który staram się spłacić. Jak się okazało, odziedziczę po śmierci mojego dziadka mieszkanie (postępowanie spadkowe jest w toku). Czy jest możliwość, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 15:22:33

Jak podzielić mieszkanie kiedy współwłaściciel nie zgadza się

Mój problem jest następujący - dzielę mieszkanie po rodzicach z moim bratem, ale chciałbym się z niego wyprowadzić i kupić coś własnego, mniejszego. Jednak mój brat nie chce odkupić mojej części ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 15:4:23

Czy można oddać komornikowi całą sumę na raz?

Czy jeżeli mam zasądzonego komornika, tzn. co miesiąc z mojego konta pobiera on pewną sumę, to czy mogę jednorazowo oddać mu pieniądze? Czy muszę w związku z tym iść do sądu czy bezpośrednio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 14:58:50

Odmowa pracy z powodów religijnych

Witam, chciałbym zapytać o sprawę odmowy pracy z powodów religijnych. Chodzi mi konkretnie o to, czy jeśli np. w piątek po południu z powodów religijnych nie powinienem pracować, to czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 14:53:13

upełnoletnienie kiedy?

Gdy jesteś kobietą, masz skończone 16 lat i wyjdziesz za mąż.
W przeciwnym razie stajesz się pełnoletni po ukończeniu 18 lat. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 14:47:5

Ograniczenie praw oraz zmiana nazwiska

Mam pytanie chciałabym zmienić moim synom nazwisko na swoje,mam dwóch synow z inny związków ktorzy wogóle nieinteresują się wychowaniem dzieci,jeden syn jest dzieckiem niepełnosprawnym ma osiem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.6 14:3:58

Czy w Polsce funkcjonuje Tabela Frankfurcka?

Tabela Frankfurcka to dokument nieoficjalny i obowiązuje na całym świecie. Większość biur podróży na wspomnienie o niej chce się jednak dogadać z klientem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 13:59:36

wzory pism do sądu o zmiane nazwiska

chcę zmienić nazwisko mojego syna na swoje ,w tym celu potrzebuje porady jak to zrobić krok po kroku ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.6 13:49:37

pożyczka bezzwrotna z urzędu

Witam
Mam pytanie czy jest możliwość, aby dostać dofinansowanie z urzędu na pierwsza działalność gospodarczą jeśli jestem juz od paru miesięcy na zasiłu i jak to zrobić? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 13:30:8

Zaległy urlop

Witam
Co mam zrobić w sytuacji gdzie mój pracodawca każe mi wypisać wniosek o urlop, podczas którego będę musiała przychodzic do pracy co mogę zrobić? prosze o odpowiedzi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.6 12:42:37

Zwolnienie z pracy za palenie

witam
Czy jest zgodne z prawem zwolnienie z powodu zapalenia papierosa, pracodawca nie zapewnił specjalnie wyznaczonego miejsca do palenia?co mogę zrobić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 12:40:32

umowa na czas próbny

Witam
jaki okres wypowiedzenia mi przysługuje jeśli jestem na umowie na czas próbny? z góry dziekuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 12:37:54

zatrudnienie

Witam
witam jak wygląda, jakie dokumenty i co się wiąże z zatrudnieniem pracownika? z góry dziękuję


... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.6 12:31:35

zmiana czasu godzin pracy

witam
Co mamy zrobić w sytuacji gdy nasz pracodawca własnie poinformował nas i wydłużeniu godzin pracy? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 12:27:15

podsłuch

witam
Chciałam się zapytać czy jest zgodne z praem zainstalowanie podsłuchu przez pracodawcę? z góry dziekuję za odpowiedzi



... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 12:21:32

Dziecko z mężatką

witam
Mam ogromny problem mam dziecko z mężatą kobietą, w chwili obecnej wróciła do swojego mężą Jka mogę odzyskać dziecko? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 12:15:14

zakaz opieki

Witam
jak mogę wystąpić do sądu o zakaz widywania sie mojej teściwej z moja córką? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 11:50:59

Jazda motorem bez lusterek

Witam
Co mi grozi za jazdę na motorze bez lusterek? z góry dziękuje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 10:58:29

Co grozi za obrazę policjanta

Jeśli znieważanie miało miejsce podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych przez funkcjonariusza, grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 1 roku. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.6 10:37:13

potrącenie osoby

Witam
Mam pytanie co może grozić, za potrącenie osoby, która była pod wpływem alkoholu przez przypadek? Z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 10:29:32

przesłuchanie

Witam
Czy podaczas przesłuchania może byc obecny ktoś z rodziny? z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 10:27:4

Adopcja rodzeństwa

Możliwe jest złożenie wniosku do sądu o pozbawienie matki władzy rodzicielskiej nad dziećmi, i o powierzenie opieki nad nimi osobie pełnoletniej, w pierwszej kolejności członkowi rodziny.
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 10:24:17

co grozi pracownikowi za kradzież

witam
Mam takie pytanie Co może grozić pracownikiowi, który ukradł ze sklepu towar, a nie był wcześniej karany? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 9:55:22

Zwrot pieniędzy

witam
Mam takie pytanie Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za zakup bez podania jakiegokolwiek powodu? z góry dziękuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 9:45:31

Zwrot pieniędzy za zakup

witam
mam takie pytanie czu mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy za zakup butów, które po jednym dniu użytkowania strasznie mnie obtarły i nie moge w nich chodzić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 9:43:23

obniżenie wypłaty

witam
Mój szef chce obniżyć moją pensję twierdząc, że firma jest w ciężkiej sytuacji ekonomicznej, Czy muszę sie na to godzić?Co mogę zrobić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 9:28:6

groźba wypowiedzenia

witam
Czy jest zgodne z prawem, gdy mój pracodoawca zagroził mi wypowiedzeniem jeśli przyniosę zwolnienie? Co mogę z tym zrobić? Z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 9:24:1

jaka powinna być trzecia umowa?

Witam
mam pytanie pierwszą umowe miałem na okres próbny, nastepnie drugą mam na czas określony, Czy w takim przypadku trzecia umowa powinna być juZ na czas nieokreślony? Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 9:9:28

Anulowanie wypowiedzenia

Witam
Dostałam wypowiedzenie, gdy starałam się dostać odprawę wycofał wypowiedzenie i chce mnie teraz przyjąć, ale niestety na gorszych warunkach.Czy mogę mu odmówić? z góry dziękuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 9:3:11

zakres obowiązków

Witam,
mam takie pytanie co mogę zrobić w sytuacji gdy nie mam podanego zakresu obowiązków na papierze? A mam ich bardzo dużo z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 8:47:43

Macierzyński

Witam
mam pewnien problem jestem na urlopie macierzyńskim, czy po powrocie jestem chroniona przed zwolnieniem w jakiś sposób? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 8:45:27

Wyzwiska przy maluchu

witam
Chciałam się zapytać co mogę zrobić w sytuacji, gdy mój były partner odwiedzając dziecko ciagle mnie obraża, Czy mogę go oskarżyć? Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 8:42:12

nie stawienie się do odbycia wyroku

Sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie i obciążyć jego kosztami. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 8:40:17

Umowa najmu lokalu użytkowego

witam
mam pytanie co powinna zawierać umowa o wynajem lokalu użytkowego? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 8:37:31

Mieszkanie z lokatorem

witam
Co zrobić w sytuacji, kiedy kupiłam dom w lakotorami, mam nakaz eksymisji, ale nie chcą sie wyprowadzić? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 8:35:11

fikcyjna pożyczka

Witam
mam pewien problem, co zrobić w sytuacji, gdy komornik wszczął postępowanie, wobec dłuhu bankowego, a nigdy nie brałem kredytu w tym banku? z góry dziekuję


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.6 8:32:9

2010.8.6 8:19:32

Czy mam obowiązek poinformowania swojego szefa o fakcie, że jestem w ciąży?

A w którym miesiącu jesteś? Pracujesz na umowę o pracę czy jakąś inną? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.6 7:55:11

Gdzie powinnam się zwrócić o pomoc jesli pracodawca nie chce wypłacić wynagrodzenia ?

Witam,
Masz parę możliwości, np. przesłać sprawę do wydziału cywilnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.5 20:42:14

Odległość knajpy od budynku mieszkalnego

Chciałem się dowiedzieć w jakiej odległości od budynku mieszkalnego może powstać lokal gdzie sprzedaje się alkohol. Czy są jakieś ograniczenia w ogóle? Pytanie bierze się stąd, że w odległości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 20:16:33

romans w trakcie separacji

Czy jeśli w trakcie separacji zwiążę się z inną kobietą, to czy może być to uznane w sądzie za zdradę i czy rozwód będzie z mojej winy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 20:0:29

Pieniądze za komputer

Mój kolega kupił komputer od innego kolegi, nie przez serwis allegro ani żaden inny, po prostu z ręki do ręki. Po krótkim czasie komputer się zepsuł, najwyraźniej miał jakieś wady o których ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 19:50:50

Badania u ginekologa

Witam, czy jeżeli lekarz odmówi mi prawa do badań prenatalnych ze względu na swoje przekonania a nie chce mi podać namiarów na ginekologa, który mógłby to zrobić, to czy mogę go zaskarżyć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 19:47:7

odebranie dziecka kobiecie z depresją

Witam, kobieta z którą mam dziecko (3 letnie) od kilkunastu miesięcy ma depresje i zastanawiam się, czy nie odebrać jej praw do dziecka. Z jednej strony uważam, że byłoby bezpieczniejsze przy mnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 19:42:33

Czy można nosić nóż przy sobie?

Czy noszenie noża, takiego wojskowego, jest legalne? Np. w torbie, w sklepie albo na ulicy? Czy to jest jak posiadanie broni? Nie mówię tu o nożu kuchennym tylko o solidnym nożu żołnierskim..
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 19:33:11

wakacje z dzieckiem a sprzeciw męża

Witam, mam ostatnio napiętą sytuację w domu, ciągle kłócimy się z mężem więc postanowiłam wyjechać z dwuletnią córką do moich rodziców, do miejscowości położonej 100 km. od miasta w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 18:59:32

weksel jako dowód w sprawie?

Mój mąż alkoholik, obecnie nie mieszkający ze mną, pożyczył pieniądze od pewnego mężczyzny, teraz ten mężczyzna przyszedł do mnie z wekslem i chce odzyskać pieniądze. Rzeczywiście jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 18:54:21

odrzucenie spadku a zachowek

witam, czy jeśli odrzuciłem spadek, ale teraz chcę się ubiegać o zachowek, to czy są jakiekolwiek szanse, że go uzyskam? czy wiąże się to z przyjęciem spadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 18:41:56

czy można robić zdjęcia policjantom na służbie?

w poniedziałek siedziliśmy z kolegą na ławce, trochę nam się nudziło i robiliśmy zdjęcia telefonem komórkowym. przechodzili policjanci i im też zrobilismy parę zdjęć. po czym oni do nas podeszli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.5 18:33:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika