Forum prawne (strona 726)

oszukany przez rodziców ucznia

Jestem studentem kierunku matematyka. teraz podczas wakacji udzielałem korepetycji pewnemu licealiście, który ma duże zaległości. z rodzicami chłopaka umówiłem się, że zapłacą mi oni pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:53:20

Chamstwo elektrowni

Mam taką sytuację: niedawno zostały mi zdjęte liczniki do prądu (zupełnie nieoczekiwanie). Zaraz poszedłem do elektrowni zapytać, z jakiej racji, skoro płacę regularnie wszystkie rachunki. Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:49:14

znieważenie na blogu!!!

Czy jeśli ktoś wycinając głowę z mojego zdjęcia łączy je z nagim ciałem z innego zdjęcia i bez mojej zgody publikuje na swoim blogu to łamie prawo? bo to nie jest niby moje ciało, ale jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:42:25

jak zadbać o prawa autorskie strony www?

Witam, robię strony internetowe, ale nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej ani nie pracuję w żadnej firmie. czy w takiej sytuacji mogę się jakoś zabezpieczyć przed tym, aby nikt nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:39:27

Ile płaci się urzędowi za otrzymany spadek?

Jeśli odziedziczyłem majątek w postaci domu o wartości ok. 400 tys. zł, działkę ok. 100 tys., samochód ok. 10 tys. zł to ile będę musiał zapłacić urzędowi skarbowemu? I czy takie rzeczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:28:42

jak zmusić rodzeństwo do sprzedaży ziemi?

Sytuacja wygląda następująco - ja, mój brat i moja siostra jesteśmy współwłaścicielami działki po dziadkach. Jest to kilka hektarów ziemi. Ja i siostra chcemy się jej pozbyć, bo nie jest nam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:24:1

Ile może trwać sprawa rozwodowa?

Mam taką sytuację, że mam zamiar odejść od żony. Nie mamy dzieci, jesteśmy ze sobą 5 lat. Żona jednak mówi, że nigdy nie da mi rozwodu. Nie było w naszym związku zdrad ale po prostu nie ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:18:11

czy będę miała kłopoty?

Witam, mam pytanie. Otóż 30tego czerwca skończyła mi się się umowa o pracę, a 1ego lipca miałem wizytę u dentysty. Boję się teraz, że być może będę miała kłopoty z tego powodu, że od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 19:1:40

ile komornik może ściągać z pensji?

witam, najprawdopodobniej będę miał zasądzoną egzekucję komorniczą czyli z mojego konta będą ściągane pieniądze. Chciałbym zapytać, jak dużą kwotę (procentowo) komornik może ściągać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:57:9

jak ustanowić służebnośc?

Na mojej działce stoi słup, stoi tam od kiedy kupiłem ziemie, w akcie notarialnym jest on też wpisany. słup należy do gminy. jak mogę ustanowić służebność? jest na to szansa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:51:13

czy jest szansa odzyskać pieniądze pożyczone bez umowy?

Witam, pożyczyłam przyjaciółce dużą sumę pieniędzy (5000 zł). Mój mąż o niczym nie wie, a bardzo chcę odzyskać te pieniądze, przyjaciółka jednak nie chce oddać tych pieniędzy. Niestety, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:46:12

jazda rowerem po dopalaczach - legalne?

witam, chciałbym zapytać czy jazda rowerem po dopalaczach jest zabroniona i jakie grożą konsekwencje, jeśli ktoś zostanie złapany? czy ktoś już może miał taką sytuację?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:40:4

czy trzeba się zatrzymywać do kontroli drogowej w nocy?

Chciałabym się dowiedzieć, co grozi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej w nocy? bo słyszałam, że jak ma się wątpliwości czy to prawdziwi policjanci, to można się nie zatrzymać. jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:26:45

czy można palić jointa w swoim ogródku?

Chciałbym zapytać o taką jedną sprawę. czy jeżeli robię grila u siebie w ogródku i podczas tego grila niektórzy zaproszeni zapalą sobie np. jointa, to czy jeśli policja wyczuje dym zalatujący ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:13:30

zmieniać zeznania? warto?

Mam takie pytanie: składałem niedawno zeznania w pewnej sprawie na komendzie policji. składałem je jako świadek, ale teraz chciałbym się z części zeznań wycofać. czy można coś takiego zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:9:28

Fałszywe zeznania szwagra

Witam, podczas sprawy rozwodowej brat mojej żony składał fałszywe zeznania (z korzyścią dla żony). Co grozi za takie zeznania, które jestem w stanie udowodnić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:7:6

Podać pana młodego do sądu? Czy to się uda?

Mam taką nietypową sprawę. A może typową. W każdym razie moja przyjaciółka ostatnio miała mieć ślub. Wszystko przygotowane, sala zamówiona 1,5 roku temu, hotele opłacone i zarezerwowane, mnóstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 18:2:45

paserstwo na allegro??

Witam, mam taką sytuację do rozwiązania: czy jeśli przez internet kupię po okazyjnej cenie jakiś towar, który potem okazuje się być przedmiotem kradzionym, a kupuje to nieświadomie na serwisie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 17:58:49

co można robić na L4???

Witam, czy będąc na zwolnieniu lekarskim, szef ma prawo kontrolować mnie, czy rzeczywiście jestem chora? Czy np. jeśli spotka mnie na ulicy w czasie przebywania na L4 może mnie dyscyplinarnie zwolnić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 17:54:30

Umorzenie zaległych alimentów

Nie można, jedynie nie spłacając można je odsiedzieć w więzieniu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.9 17:40:38

praca w niedzielę

Według mojej wiedzy pracodawca może wymagać od pracownika pracy w dni ustawowo wolne od pracy, jeśli wynika to z organizacji pracy u danego pracodawcy i wyznaczy on pracownikowi w zamian inny dzień ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.9 16:12:58

stawki za wycene przez biegłego sądowego

Witam.
Jakie są koszty wycenty nieruchomości przez biegłego sądowego? Czy zależna jest ona od wartości wycenianych dóbr? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 13:24:30

przysposobienie

Witam,
Mam pytanie, ile trwa wydanie przez sąd zgody na przysposobienie? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.9 13:8:30

17 letnia dziewczyna w ciaży

Witam,
moja dziewczyna i ja spodziewamy się dziecka. Ona ma 17 lat ja 19.
Jej rodzice nie akceptuja zaistniałej sytuacji, ani mnie. Nie pozwalają się nam spotykać, a my chcemy być ze sobą. Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 12:59:27

uzasadnienie pozwu o alimenty

Witam.
Chcę ubiegać się w sądzie o większe alimenty.
Mój były mąż alimenty płacił dobrowolnie, natomiast teraz gdy nasz syn jest większy, potrzeby finansowe są większe, natomiast były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 12:48:34

wypowiedzenie a L-4

Witam
Czy pracodawca, który w chwili obecej jest na zwolnieniu L4 może zwonić pracownika? z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:52:29

zmiana systemu

witam
Mam pytanie czy jest zgodne z prawem,aby pracodawca zmienił system zmianowy bez wcześniejszej zgody pracowników?Czy my jako pracownicy mamy cos do powiedzenia na ten temat? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:50:42

Rezygnacja z pracy

Witam,
Mam pytanie czy wysłanie droga mailową zawiadomienia o zwolnieniu z pracy są ważne? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.8.9 11:45:47

pożyczka lombardowa

witam
Mam takie pytanie ile wynosi oprocentowanie pozyczki lombardowej? z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:34:32

Nazwisko-żona

Witam jak to jest czy po rozowdzie zona powinna powrócić do swojego nazwiska panieńskiego i jak to zrobić jeśli po rozwodzie ciagle używa nazwiska mężą? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:30:22

Wykonanie usługi

Co mam zrobić w sytuacji gdzie na umowie w rubryce cena za usługę była pusta czy powinienem coś zapłacić jeśli tak to ile? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:21:8

gdzie złożyć pozew?

Witam
Mam takie pytanie do którego sądu powinienem złożyc pozew, czy w miejscu gdzie ja mieszkam, czy w miejscu z którego pochodzi sprzedawca? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:12:54

Naprawa samochodu

Witam Mam penien problem kilaktornie reperowałam auto w warsztacie ale do dziś auto nie działa sparwnie czy w takim wypadku mogę złożyć reklamcję za usługi w warsztacie? z góry dziękuję za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:6:35

opłata przygotowawcza

Witam
mam takie pytanie czy jest zgodne z prawem, aby bank pobrał opłatę przygotowawczą w sytuacji, gdy odmówił udzielenia kredytu? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:3:35

zakup przez pomyłke

Witam
Zamówiłem przez przypadek sprzęt na allegro i czy ja teraz muszę go odebrać jeśli była to pomyłka? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 11:1:45

oszukał

witam
Kupiłam prez internet buty dogadałam sie jedynie słownie i teraz mam problem, bo wysłałam pieniądze na konto a nie dostałam zakupy czy mogę coś jeszcze zrobić w takiej sytuacji? z góry ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:48:23

Jak udowodnić zdradę męża

Witam
Chcę rozwieść się z mężem, ponieważ mnie sdradza jak moge to udowdnić w saszie? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:33:58

odebranie praw opieki

witam
Co mam zrobić, jeśli chcę odebrać prawo do opieki nad dzieckiem mojej byłej zonie? z góry dziękujęza odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:30:2

renta po zmarłym ojcu

Witam
Czy w przypadku gdy się ożenię to przepada mi renta po zmarłym ojcu? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:24:10

fałszywe świadectwo

Witam
mam pytanie czy coś mi grozi jeśli wiem, że mój mąż posłużył się falszywym świadectwem? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:18:37

Podatek od sprzedaży nieruchomości.

Widzę, że nie wyświetla całości więc napiszę jeszcze raz pytanie...

Na początku lat 90 żona na podstawie ustawy o ubezpieczeniu rolników i ich rodzin otrzymała od rodziców gospodarstwo rolne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.9 10:13:38

rozwód-wymeldowanie

Witam
mam taki problem niedawno dostałem pozew o rozwód, a mieszkam ciagle u swojej teściowej czy może ona mnie wymeldować? z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:12:50

staż a ciążą

Witam
Dowiedziałam się niedawno, że jestem w ciąży a jestem na stażu czy przysługuje mi zwolnienie? Czy mogę mieć problemy z ukończeniem tego stażu z powodu mojej nieobecności? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 10:3:41

praca- niepełnoletni

Witam
Mam pytanie czy jest zgodne z prawem , aby osobo niepełnoletnia sprzedawała alkohol?z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:58:4

1/2 etatu

witam
mam takie pytanie ile powinno się pracowac na pół etatu tygodniowo? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:55:41

praca a renta

witam
Czy powinnam informowac pracodawcę,o tym że otrzymuje rentę? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:54:4

dwie prace

witam
Mam takie pytanie czy mogę mieć jakies problemy przyjmujac druga ofertę pracy? Z góry dziękujęza odpowiedzi

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:50:29

Urlop na okresie wypowiedzenia

Witam,
Mam pytanie czy jest możliwe, aby dostać urlop podczas swojego okresu wypowiedzenia umowy? Z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:44:31

badania okresowe czy przysługuje dzień wolny

witam
mam pytanie czy przysługuje mi dzien wolny na wykonanie badan okresowych z góry dziękuję za odpowiedzi


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.9 9:41:47

Kamery w pracy

witam
Czy jest zgodne z prawem, aby pracodawca zamantował kamery do podgladu? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.9 9:38:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika