Forum prawne (strona 724)

Czym jest jednostka dzienna?

Nie jestem do końca pewien, ale to jest coś na zasadzie 1h pracy - jednostka dzienna. Mogę się mylić, ale taki mi to wygląda ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 9:50:58

Czy policja ma prawo zatrzymac mój dowód rejestracyjny jeśli auto stało zaparkowane na parkingu?

Jeśli siedziałeś pijany w aucie a dodatkowo auto było niesprawne, bez ubezpieczenia jak najbardziej mogą zabrać dowód. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 9:49:24

zasiłęk wychowawczy

Witam
mam takie pytanie jak wygląda sprawa zasiłu wychowawczego kiedy mogę na niego pójść w jakiej sytuacji i jakie dokumenty mi są potrzebne? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 9:46:27

zwrot zaległych wypłat

Witam! Mam taki ogromny problem wygrałem sparwę z pracodawcą o zaległe wypłaty, tylko ciągle nie dostałem pieniędzy? co moge zrobić? jak je odzyskać? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 9:44:10

Dokumenty

Witam,
Po dwóch latach pracodawca rozwiązał ze mna umowę, jakie domunety powinienem dostać? z góry dziękuję

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 9:37:27

Czy pracodawca może decydować kiedy urlop?

Urlopy udzielane są zgodnie z planem urlopowym jednakże decyzja zawsze należy do pracodawcy (z wyjątkiem dotyczącym urlopu po zakończeniu urlopu macierzyńskiego). Pracownik oczywiście może proponować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 9:30:21

od kiedy wliczane są dni do urlopu?

Okres pracy w oparciu o umowę na okres próbny wlicza się do stażu pracy, od którego uzależniony jest wymiar urlopu. Tym samym jeżeli jest to kolejna praca pracownika nabywa on prawo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 9:12:39

Czy można pracować będąc na urlopie wychowawczym?

Podjęcie w dodatkowej pracy w okresie przebywania na urlopie wychowawczym jest jak nabardziej legalna. Jednakże należy pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze jeżeli wykonywana praca uniemożliwia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 9:5:40

dofinansowania/dotacje dla opiekunów osób niepełnosprawnych?

Usłyszałam ostatnio,że istnieje możliwość uzyskania dotacji/dofinansowania dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Jestem tym zainteresowana,i chciałabym zdobyć więcej informacji na ten temat. Chodzi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.10 23:26:4

DNA dziecka zagranicą czy w Polsce?????

ojciec dziecka -obcokrajowiec który ma zasądzone alimenty nakazał przez Sąd zrobienie badania DNa dziecka tylko zagranica nie w Polsce.
czy można to zrobić w Polsce i czy muszę na to wyrazić zgodę??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 23:13:20

Teksty z książek na stronie www

Witam, czy mogę zamieszczać na stronie www teksty klasycznych lektur, np. Mickiewicza albo Słowackiego? A Shakespear'a w polskim tłumaczeniu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 21:54:56

czy można używać programów trial w celach komercyjnych?

Czy można użyć programu w czasie 30 dniowego okresu próbnego (wersji trialowej) w celach komercyjnych? tzn. do wykonania kilku projektów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 21:48:28

alimenty płacone przez nową żonę?

Za niedługo wychodzę za mąż za człowieka, który płaci alimenty na swoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Ostatnio jednak ma przejściowe kłopoty finansowe i boję się, czy w momencie kiedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 21:29:37

czy małżeństwo odpowiada za długi sprzed ślubu?

Czy jeśli jedna ze stron przed ślubem ma zaciągnięte kredyty, to czy w momencie zawarcia związku długi stają się wspólne? Czy przed czymś takim można obronić się intercyzą? Czy wystarczy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 21:27:5

Ważne pytanie!

Po jakim czasie niepłacenia alimentów można zgłosić sprawę do komornika? Proszę o odpowiedź, to ważne! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 21:24:0

alimenty bez praw rodzicielskich?

Witam, czy sąd na wniosek żony może odebrać mi prawa rodzicielskie, pomimo mojego mocnego sprzeciwu i bez mocnych przesłanek? Czy jeśli sąd mi je odbierze, to czy w takim wypadku będę musiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 21:22:1

czy nieślubne dziecko stanowi przeszkode w zawarciu zwiazku małrzeńskiego z męszczyzną który nie jest jego ojcem??

Jeżeli partrer sie zgadza zaopiekowac Pani dzieckiem i przyjąc za swoje to nie ma żadnych przeszkód aby do zawarcia związku nie doszło.
Przyczyną zawarcia związku było by gdyby Pani nie poinformowała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 20:29:18

Problemy z alimentami

Jeżeli jest Pani obecnie na utrzymaniu ojca to jeżeli ojcu i Pani odpowiada takis ystem aby ojcec został zwolniony z płacenia alimentów wystarczy tylko wnieśc pozew o ustanie alimentów .
Jako , ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.10 20:24:49

Alimenty -dokad?

Mógłby sie Pan postarać w tym czasie o obniżenie alimentów gdy córka jest na stazu.
Wycofanie sie z alimentów nie jst możliwe z tego powodu iż córka ma nadal status osoby bezrobotnej a staz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.10 20:18:30

mieszkanie komunalne po bliskiej osobie

Witam mam taki problem niedawno zmarł mój wujo z którym mieszkałam i byłam zameldowana od 5 lat natomiast złego jeszcze zameldowany był mój chrzestny który jest zameldowany 2 lata i znając jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 20:14:26

pilne bardzo prosze o pomoc z gory dziekuje

Witam. Mam 16 lat jestem w 8 tygodniu ciazy ,mój chlopak jest pelnoletni. mamy pare dreczacych nas pytań czytalam duzo informacji prawnych na temat matek w wieku lat 16 ale chcielibysmy byc na 100 % ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 20:12:11

podział mieszkania a rachunki

Czy podczas procesu rozwodowego sędzia może nakazać drugiej stronie płacenie równej kwoty na mieszkanie? Tzn. po ślubie małżonkowie będą zamieszkiwać w tym samym mieszkaniu i czy sędzia może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 20:10:3

tv w knajpie - jakie opłaty?

Zamierzam otworzyć lokal w którym będę sprzedawał alkohol. Mam zamiar tam również umieścić telewizor i podpiąć do tego jakąś telewizję cyfrową. Jakie opłaty dodatkowo będę musiał uiścić, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 20:5:34

Czy balkon trzeba zgłosić w urzędzie?

Czy jeżeli w swoim domu chcę dobudować balkon od strony ulicy który prawdopodobnie będzie nieco wysunięty nad chodnikiem, to czy muszę to zgłaszać w jakimś urzędzie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 20:2:43

Czy z mojego ubezpieczenia będę wypłacone pieniądze?

Witam, mam pytanie:
Czy jeżeli mój znajomy spowodował kolizję drogową moim samochodem, to czy z mojego ubezpieczenia zostaną odciągnięte pieniądze czy znajomy sam będzie za to płacił? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 19:56:46

Jak spisać testament?

Witam,
myślę od jakiegoś czasu, żeby napisać testament. Chciałbym jednak rozwiać kilka wątpliwości. Po pierwsze, czy testament musi być spisany u notariusza, czy może być spisany w domu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 19:50:3

Mąż usunął dowody

Jeżeli maż je tylko usunął tzn: zakreślił te pliki i usunął to można je odzyskać bo wciąz są zapisane w kopmputerze ,chyba , że mąz zrobił gruntowny przegląd danych w komputerze i usunął ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 19:44:18

Małżeństwo tylko na papierze

Witam

Jak najbardziej zachowanie , które opisałaś kwalifikuje się do założenia sprawy rozwodowej.

PRAWA I OBOWIĄZKI MAŁŻONKÓW.

Art. 23. Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 19:37:21

Czy mogę odmówić zeznawania?

Jeśli zostałem powołany na świadka, to w jakim wypadku mogę odmówić zeznawania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 19:33:25

powołanie świadka po zakończeniu procesu??

Czy jeśli proces karny już się skończył, ale wyrok jeszcze nie zapadł a oskarżony znalazł świadka który może mu pomóc, to czy ma szansę go jeszcze jakoś powołać, czy dopiero w jakiejś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 19:29:36

roszczenie o alimenty bez wcześniejszej sprawy

Witam. Mam pytanie. Czy mogę ubiegać się o alimenty od ojca dziecka gdy wcześniej nie założyłam sprawy o nie?

Nie .Sprawa o alimenty rozpoczyna sie ze złożeniem pozwu o alimenty:
Rozumiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 19:21:14

Personalia w nazwie bloga

Pewna osoba mnie oczernia, robi to w taki sposób, że wykorzystuje moje personalia w nazwie bloga który prowadzi i zamieszcza tam informacje, które mogą być skojarzone ze mną a które mnie obrażają. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 19:16:9

odpowiedzialność karna za filmiki na blogu

Moje pytanie jest takie: czy zamieszczając na blogu filmiki pokazujące jak scrackować jakiś program, mogę zostać pociągnięty do odpowiedzialności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 19:13:29

Czy można mieć 2 umowy u jednego pracodawcy?

Witam was,
Mam pytanie: czy będąc zatrudnionym na etat, można podpisać umowę zlecenie u tego samego pracodawcy? Jak to wygląda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:45:26

Ile może trwać okres próbny?

Chciałbym zapytać, ile maksymalnie może trwać okres próbny i jaka jest minimalna stawka, jeśli okres próbny jest w 40tygodniowym wymiarze godzin? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:42:54

Czy można dostać zwrot pieniędzy za przedstawienie w teatrze?

Mam takie pytanie, ale to pytanie z czystej ciekawości (chociaż z życia wzięte). Czy jeśli kupiłem bilet do teatru a aktor, który grał główną rolę był wyraźnie nieprzygotowany, czyli położył ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:36:26

Czy będę musiał zapłacić pogotowiu ratunkowemu?

Mam taki problem, zostałem potrącony na pasach, zwinęło mnie pogotowie, na szczęście poza paroma stłuczeniami i obtarciami nic mi się nie stało. Jednak nie jestem ubezpieczony, jestem bezrobotny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:33:8

Potrącony pies - jaka kara?

Mój chłopak potrącił samochodem psa na osiedlu. Przyjechała policja i jutro ma stawić się na komisariacie. Czy może mi ktoś powiedzieć, jaka kara za to grozi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:29:52

Odpowiedzialnośc podczas kursu na prawo jazdy

Zamierzam zacząć kurs na prawo jazdy. Mam jednak poważne wątpliwości co do swoich zdolności i chciałam zapytać, czy jeśli spowoduję jakiś wypadek albo uszkodzę samochód z kursu, to czy będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:26:57

Oddawania krwi a odliczenie od podatku

Witam, chciałbym zapytać w jaki sposób można odliczyć od podatku krew, którą się honorowo oddało? Słyszałem ostatnio że jest taka możliwość, ale czy tam trzeba jakąś minimalną ilość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 18:19:18

obowiązki niezgodne z wykształceniem

Proszę dokładnie przeczytać umowę o pracę. Zazwyczaj jest w niej podany zakres obowiązków z dopiskiem "oraz wszelkie inne zadania zlecone przez przełożonego." Za niewykonanie polecenia służbowego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 16:53:32

czas do wypłacenia odprawy.

chyba do końca okresu wypowiedzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 16:43:52

likwidacja miejsca pracy a wynagrodzenie

Pracodawca powinien zwolnić Panią z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia i za to należy się Pani odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za ten okres lub wyznaczyć Pani inne zadania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 16:41:25

co się dzieje, jak nie odbiera się listu z sądu?

Zgodnie z kodeksem postępowania karnego:
Art. 136. § 1. W razie odmowy przyjęcia pisma lub odmowy albo niemożności pokwitowania odbioru przez adresata, doręczający sporządza na zwrotnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 15:47:48

Co oprócz metrażu?

Reguluje to art. 110 kodeksu karnego wykowawczego.
Co do zasady powierzchnia celi mieszkalnej nie powinna wynosić mniej niż 3 m2 na skazanego, w niektórych przypadkach może być mniejsza, ale ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 15:38:46

"badanie DNA dziecka"

Polka ma 10 letnie dziecko z obywatelem Turcji mieszkającym w Belgii. Dziecko jest uznane i ma zasadzone alimenty które on nie płaci. Ona pobiera w polsce Fundusz alimentacyjny. Teraz po 10 latach on ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.8.10 15:32:15

Jak liczyć zachowek??

Witam, próbowałam już różnymi sposobami, ale dalej jest ta sprawa dla mnie niejasna.
Babcia zmarła zostawiła testament,w którym swój majątek zapisała swojemu wnukowi. Miała 2-ch synów.
Ustawowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 15:29:38

żona nie chce dać rozwodu

Zgodnie z art 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego warunkiem rozwiązania małżeństwa przez rozwód jest zupełny i trwaly rozkład pożycia. Jednak nawet jeśli warunek ten zostanie spełniony, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.10 15:12:55

Jak się pozbyć lokatora ze stancji?

Jak się pozbyć lokatora ze stancji? Mam taki problem, mieszka ze mną jeden gość. Studencina, wiadomo wyszaleć się musi, ale czy ja muszę codziennie słuchać jego pijackich libacji? Potrzebuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.10 14:21:11

2010.8.10 13:31:22

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika