kredyt w pko mbanku i provident

Odpowiedzi w temacie (3)

tspychala

21.2.2008

Witam wszystkich, mój kłopot wygląda następująco. Jestem 25 letnią dziewczyną , około rok temu wziełam kredyty w bankach (PKO SA i Mbank oraz w Providencie) na łączną sumę 25 tys zł. Pieniążki były mi potrzebne na pomoc w leczeniu ojca (który jest inwalidą) oraz na życie (dotychczas pracowała tylko moja mama, a mam jeszcze siostrę która dopiero od niedawna znalazła pracę) Sama zarabiam około tysiąca złotych miesięcznie,początkowo spłacałam raty jednak z powodu choroby mojego ojca i sytuacji w domu nie jestem w stanie spłacić tych kredytów , choćbym naprawde bardzo chciała to zrobic... Próbowałam wziąć kredyt konsolidacyjny (żeby wpłacić wszystkie kredyty a ten jeden starć się regularnie spłacać przez kolejne xxlat) jednak niestety żadna firma nie udzieliło mi go ponieważ nie mam pod zastaw mieszkania itp... krótko mówiąc nie spełniam warunków na takie kredyt... Od jakiegoś miesiąca dzwoni do mnie bardzo nie przyjemna pani z kancelarii "LEXUS"-firma windykacyjna - która nakazuje mi spłatę kredytu bo jak nie to poda mnie do sądu itd itd itd... Barzdo proszę wszystkich o poradę w jaki sposób mogę wybrnąć z tej sytuacji... Słyszałam cos o przedawnieniu takich zobowiązań itp... Z góry bardzo dziękuje za każdą odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

siasi

2008-04-14 09:31:07

spłacaj wszystkie raty regularnie i terminowo- ale na tyle ile cię stać w danej chwili. najważniejsze jest aby spłata była systematyczna i terminowa, jeżeli cię stać w obecnej chwili na 20 zł. rata to wpłacaj 20 zł. na każdą, ważne że wpłacasz.

basia

2009-05-19 18:51:06

to jest niemożliwe, sama mam kłopoty ze spłatą kredytow. Jak zaczęłam wpłacać tyle na ile mnie stać (po 50 zl.) to zaczęli zaraz dzwonić domagając się spłaty reszty rat. nie pomogło żadne tłumaczenie że nie mam więcej. w końcu wypowiedzieli umowę i koniec ze mną

prywatny

2009-07-14 08:30:52

wszyscy piszą że firmy łamią prawo nie rozumie tego moim zdaniem prawo łamią ci co biorą pożyczki i zaprzestają je spłacać bo to bo tamto każdy kit jest dobry żeby na uczuciach zagrać tylko ciekawe jak byś ty kase pożyczyła komuś to czy byś darowała.Za wyłudzenia powini skazywać na pozbawienie wolności to może wkonńcu by sie uspokoiło to wyłudzanie pieniędzy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.12.2017

  Zaniechanie poboru podatków dochodowych od umorzonych odsetek od kredytów z tzw. starego portfela

  Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem, dzięki któremu kredytobiorcy (spółdzielnie, osoby fizyczne) nie będą płacić podatku dochodowego od umorzonych im odsetek od kredytów (...)

 • 17.12.2013

  Trudniej o kredyt mieszkaniowy - zmiany w 2014 roku

  Rekomendacja S, wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego, dotyczy dobrych praktyk w zakresie udzielania przez banki kredytów hipotecznych. Najnowsza rekomendacja wprowadza istotne zmiany dotyczące (...)

 • 18.2.2019

  PROW sfinansuje gwarancje do kredytów

  Zaproponowano przepisy, które umożliwią stosowanie instrumentów finansowych (IF) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020). Chodzi o nową formę (...)

 • 15.4.2018

  Jak zarejestrować firmę przez bank?

  Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)