Forum prawne (strona 722)

znecanie nad pracownikami

Witam!
Co zrobić w sytuacji, gdy pracodawca znęca się psychicznie nad swoimi pracownikami?Z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:55:25

brak wypłaty

Witam

Co mogę zrobić w sytuacji, gdy mój pracodawca od 4 miesięcy zwleka mi wypłatą? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:44:48

zniszczenie pojazdu

witam
Jak mogę odowodnić pracownikowi,że to on odpowiada za znieszczenie samochodu firmowego? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:38:55

Bezrobotna w ciąży

Witam
Jestem w ciąży i nie pracuję co powinnam zrobić? z góry dziękuję za pomoc

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.12 11:32:15

urodzenie dziecka-urlop ojca

Witam
czy ojcy przysłyguje jakis urlop z powodu narodzin dziecka? jęsli tak to jak go dostać? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:30:5

jak zrobic meldunek dlia ukrainca

jak zrobic meldunek dlia ukrainca jak zrobic tymczasovy meldunek dlia ukrainca na czas wizy zeby zarejestrovac auto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:29:53

Zwolnienie małżeństwa

Witam
Czy pracodawca może w jednym czasie zwonić małżeństwo, które pracuje razem? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:26:22

Jakie możliwości ma pracodawca skierowania pracownika na specjaistyczne badania lekasrkie jeżeli podejrzewa

Jakie możliwości ma pracodawca skierowania pracownika na specjaistyczne badania lekasrkie jeżeli podejrzewa u pracownika chorobę, która uniemożliwia pracę na zajomowanym stanowisku(np. z dziećmi, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:19:6

W jaki sposób zgodnie z obowiązującymi przepisami może pracodawca zmienić warunki umowy o pracę?

W jaki sposób zgodnie z obowiązującymi przepisami może pracodawca zmienić warunki umowy o pracę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:17:33

zatrudnienie rodziny

Witam
Czy jest zgodne z prawem, abym zatrudniła mojego syna? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:11:42

Delegacja

Witam
Co mo grozi jeśli odmówię mojemu pracodawcy wyjazdu na delegację? czy może mnie zwonić z pracy z tego powodu? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.12 11:4:49

kupno okularów

Witam
Pracuje przy komputerze i muszę kupić okulary czy pracodawca powinien mi za nie zapłacić? z góry dziękuję za pomoc


Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 11:2:46

zwolnienie z pracy a ciąża

witam
co w przypadku takiej sytuacji, gdy podpisałam juz wypowiedzenia a juz byłam w ciąży? Z góry dziękuję za pomoc


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 10:59:43

Czy w Tesco można wymienić zakupiony towar na inny po 7 dniach od zakupu?

Czy w Tesco można wymienić zakupiony towar na inny po 7 dniach od zakupu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 10:33:51

Majątek

Witam
Mam takie pytanie jeste w trakcie rozwodu mąż sprzedał nasz samochód, który kupiliśmy razem po ślubie jak moge odzyskać część pienięzy? z góry dziękuję za odpwoiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 10:32:32

nazwisko córki po rozwodzie

witam
Mam takie pytanie rozwiodłam się z mężem i chcę aby moje dziecko po ślubie miało nazwisko mojego przyszlego mężą jak to zrobić? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 10:18:58

zaprzeczenie ojcowstwa

Witam
mam taki problem, dziecko ma moje nazwisko ale chyba nie jest moim dzieckiem chcę wykonać testy DNA, jak zacząć? z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 10:5:40

skierownie na badanie specjalistyczne kiedy

skierownie na badanie specjalistyczne kiedy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 10:1:22

wakacje

Witam
Co mogę zrobić w sytuacji gdy wykupiłam wycieczke ale nie moge na nią pojechać czy mogłabym odzyskać pieniędzy w jakiś sposób? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 9:56:50

zaginęła paczka

witam
zaginęła paczka na poczcie i co teraz? jak mogą ją odzyskac i czy w ogóle jest taka szansa? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 9:53:58

Sprzedaż-niepełnoletni

Witam
czy osoby nieletnie mogą dokonywać zakupu przez internet? z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 9:32:50

pozew do sądu

Witam
Gdzie powinienem zanieść pozew czy do sądu tam gdzie ja mieszkam czy tam gdzie znajduje się siedziba firmy, z którą chcę się sądzić? z góry dziękuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 9:27:43

błąd sprzedawcy

Witam
Co zrobić w sytuacji, gdy sprzedawca sie pomylił i pobrał ode mnie za mała kwotę? czy powinien ją oddać?a jeśli nie to co? z góry dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 9:16:7

Sklep inernetowy

Witam
Co mogę zrobić w sytuacji gdy kupiłam kutkę w sklepie internetowym, przelałam pieniądze , a teraz czekan na nią juz ponad dwa miesiące i mam problem z tym, że nie mogę w żaden sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 9:12:24

Czy jak zrobilismy darowizne mieszkania wlasnosciowego na syna (jestesmy tam zameldowani) to czy on może

Czy jak zrobilismy darowizne mieszkania wlasnosciowego na syna (jestesmy tam zameldowani) to czy on może nas wyrzucić z niego ? czy chroni nas jakieś prawo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 8:50:51

odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez nieletniego

Skierować pozew do sądu o zasądzenie odszkodowania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 22:51:36

nakaz zakupu lub zakaz użytkowania

Wysłać spółdzielnię na drzewo. Nakazy w tym kraju mogą wydawać służby porządkowe i sądy. Spółdzielnie mogą jedynie składać oferty sprzedaży, a osoby do których są one skierowanie mogą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.11 22:48:16

kiedy kobieta jest dorosła w świetle prawa

w jakim wieku osoba jest uznana jako dorosła czyli może wziąć ślub? czy kobieta musi mieć 18 lat żeby wziąć ślub? odpowiedzcie proszę, to ważne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:31:49

Czy osoba po wyroku może założyć agencję ochrony

Witam, czy osoba skazana w procesie karnym na wyrok w zawieszeniu ma prawo otworzyć agencję ochrony? Czy trzeba odczekać jakiś czas czy to jest po prostu zabronione... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:29:31

Zmiana nazwiska przez męża

Ja i moja narzeczona chcemy mieć podwójne nazwisko, tzn. oboje chcemy mieć nazwisko dwuczłonowe składające się z mojego i jej nazwiska. Wkrótce mamy zamiar zacząć przygotowywać się do ślubu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:27:28

zmiana personaliów

Mam takie pytanie: jakie dane personalne mogę zmienić?
czy mogę zmienić w USC imię, nazwisko, miejsce urodzenia? A czy pesel można zmienić? jak to wygląda? ktoś wie jakie formalności powinno ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:24:2

wegetarianie w więzieniu

Witam, jestem wegetarianinem i będę odbywał karę więzienia. Czy jest możliwe dostawanie posiłków bezmięsnych? Czy moje prawo zostanie uszanowane? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:18:46

poprawczak poza miejscem zamieszkania..

Czy możliwe jest, aby sąd umieścił mojego 16letniego syna w poprawczaku poza miejscem zamieszkania? czy sąd ma takie prawo? bo słyszałam, że tak i boję się takiej decyzji... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:15:17

Niestawienie się na wezwanie na policję

Witam, dostałem dziś wezwanie na Policję w charakterze świadka. Jednak nie mogę wtedy stawić się na komendę, gdyż będę za granicą. Co powinien zrobić, żeby nie mieć problemów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:13:21

alimenty od konkubenta?

Byłam w związku z pewnym mężczyzną przez prawie 20 lat. Nigdy nie sformalizowaliśmy związku i niedawno się rozstalismy. Czy jest jakaś szansa, aby uzyskać od niego alimenty? Przez te lata to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 22:1:21

Czy żona ma prawo domagać się alimentów po 16 latach po rozwodzie?

Witam, rozwiodłem się z żoną ponad 16 lat temu a teraz ona pozywa mnie o alimenty!! powodem jest to, że ma zbyt małą emeryturę. Ale czy ona w ogóle ma szanse jakieś żeby te alimenty dostać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 21:58:7

niehigieniczny tryb życia matki

Czy jeśli matka dziecka, które powinno być karmione piersią, prowadzi bardzo niehigieniczny tryb życia, tzn. pije alkohol i pali papierosy, to czy może to być powodem do odebrania jej praw rodzicielskich? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 21:51:59

matka dziecka nie zgadza się na badania

Witam,
mam 1,5 roczne dziecko z pewną dziewczyną, płacę alimenty, jednak nie jestem pewien, czy to dziecko jest moim dzieckiem. Matka dziecka nie zgadza się na zrobienie badań DNA. Czy mogę jakoś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 21:50:35

Problem z Kochanymi Paniami z BOS-u

Witam!
Mam problem z Paniami z BOS = Biuro Obsługi Studenta. Otóż jak każdy wie Panie z bosu są strasznie miłe ... o czym każdy dobrze wie. Zawsze robią problemy i krzyczą xD

Wracając do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.11 21:49:8

ZWROT ALIMENTÓW - dla zainteresowanych mężczyzn

Większość sędziów sądów rejpnowych jak i prawników oddala lub sugeruje że zwrot mężczyźnie zapłaconych alimentów jest niemożliwy- jest to kłamstwo. Wszyscy Ci urzędnicy powołują się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 21:7:29

Proszę o pomoc

Witam wszystkich serdecznie. Temat jest następujący: działka leśna (Lsv) bez prawa zabudowy - powierzchnia niewielka tj. 800 mkw. Brak planu miejscowego. Brak planu urządzenia lasu. Sąsiedztwo:
1. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 20:29:50

prywatny monitoring - czy to legalne?

Mój sąsiad sam, bez pytania o zgodę innych mieszkańców, zamontował kamerę niedaleko swoich drzwi. Czy miał do tego prawo? i czy możemy kazać mu zdemontować tę kamerę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:59:22

Jak legalnie wynajmować mieszkanie?

Witam, moi rodzice są emerytami i chcieliby wynajmować pokój studentom, ale chcą to robić legalnie. Jakie formalności muszą załatwić, aby nie mieć problemów z Urzędem skarbowym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:57:34

czy mam iść z kwitkami do sądu?

Zostałem skazany za jazdę na rowerze po pijaku, dostałem 2 miesiące w zawieszeniu na 2 lata, 500 zł na jakąś organizację i 150 kosztów sądowych. pieniądze wpłaciłem na konta, ale nie wiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:53:28

wycofanie samochodu ze spolki?? jaka umowa

PILNE witam mam pytanie i prosbe jak ma wygladac umowa w momencie mojego wyjscia ze spolki cywilnej z ktorej biore samochod ma to byc umowa sprzedazy czy darowizny a moze jeszcze jakas inna dz za odp ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:51:27

prześladowany przez policje

Mój kolega kiedyś uczestniczył w bójce na osiedlu, miał wyrok w zawiasach i kuratora jeszcze. i teraz za każdym razem jak ktoś kogoś puknie na osiedlu, to polcja zaraz przychodzi do niego. czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:50:40

czy po wyroku można być adwokatem

Witam, mam 17 lat i będę miał proces o pobicie. Chciałbym zapytać czy jeśli zostanę skazany, to czy będę mógł w przyszłości zostać prawnikiem albo adwokatem. Jak to wygląda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:48:42

znieważenie nauczyciela

Czy zwyzywanie podczas wakacji nauczyciela wfu jest znieważeniem funkcjonariusza publicznego? jesli zniewazył go uczeń, ale jednak podczas wakacji, poza terenem szkoły. ale jego uczeń. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:46:20

jak załatwić adwokata z urzędu?

Witam państwa,
mam takie pytanie: jestem studentem, nie pracuję a szykuje mi się rozprawa sądowa. chciałem zapytać, w jaki sposób można ubiegać się o adwokata z urzędu i czy trzeba spełniać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:43:49

pytanie o paserstwo

Czy istnieje takie pojęcie prawne jak paserstwo nieświadome? tzn.. czy można popełnić ten czyn, nie wiedząc że się go popełnia i byc za to skazanym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.11 19:41:43

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika