e-prawnik.pl Porady prawne

Niemieckie obywatelstwo po dziadku???

Odpowiedzi w temacie ()

dajana1234

19.8.2009

Witam! Chciałabym uzyskać niemieckie obywatelstwo po przodkach. Mój prapradziadek urodzil sie i mieszkał w Berlinie, więc nie wiem czy obowiązuje tu jakieś "prawo ziemi", że automatycznie zostało mu nadane obywatelstwo...za to prapradziadek był Niemcem, mam jego niemieckie dokumenty i akt urodzenia. Czy mam jakieś szanse, a jeśli tak to jakie na uzyskanie niemieckiego obywatelstwa? dziekuję za pomoc :D

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Obywatelstwo niemieckie Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie wyszła za mąż za Polaka (...) czytaj dalej»

  • Obywatelstwo niemieckie - konkretny przyklad - wiele pytan Witam - zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc. Chciałbym dowiedzieć się, czy na podstawie przedstawionych poniżej informacji mogę (...) czytaj dalej»

  • Malzenstwo z cudzoziemcem 1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od miejsca zawarcia zwiazku (...) czytaj dalej»

  • Drugi paszport - jest szansa? Witam, Czy mam szanse na Niemiecki paszport jeśli mój ojciec mieszka i pracuje w Niemczech i ma niemieckie obywatelstwo, jednak moi rodzice nie byli małżeństwem i nosze (...) czytaj dalej»

  • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu podatkowemu (...) czytaj dalej»