Forum prawne (strona 721)

bezczelny sprzedawca!

Witam, czy sprzedawca ma prawo nie przyjąć sprzętu, który jest zepsuty, tylko dlatego, że sprzęt oddawany do reklamacji ma gwarancję która kończy się następnego dnia? Trafiłem na takiego bezczelnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 17:13:56

Spadek samochodu

Witam, mam taka sprawe. Moj dziadek zmarl w pazdzierniku i pozostawił mi samochod Malucha + garaz przenosny taki jakby kontener. Dziadek ma jeszcze jednego syna oprocz mojego ojca, ale nie wiadomo gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 17:11:7

pytanie o zachowek

Chciałabym zapytać o jedną rzecz. niedawno zmarł ojciec mojego męża. Mój mąż nie żyje już od kilku lat. Majątek po ojcu męża przejął jego drugi syn. Chciałabym zapytać czy w takiej sytuacji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.12 17:6:13

pieniądze od ojca na leczenie

Czy słyszał może ktoś o czymś takim, że rodzic który porzucił dziecko i płaci na nie alimenty, płaci dodatkowo koszty leczenia psychiatrycznego? Otóż mój kolega, już dorosły, chodzi teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 17:3:6

czy będę płacił długi brata?

Drodzy państwo, mój brat jest dłużnikiem alimentacyjnym, zalega już prawie 30 tys zł, w tym komornikowi prawie 7 tys. zł. Jest bezrobotny i nie ma z czego zapłacić a ostatnio komornik mu powiedział, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 17:0:48

Jak zmienić rachunek przelewu alimentów?

Witam, mój syn we wrześniu kończy 18 lat i chciałbym w związku z jego pełnoletnością przelewać pieniądze bezpośrednio do niego a nie na konto jego matki. Jakie formalności muszę załatwić, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:57:37

PKF SKARBIEC FORMINX PROMINENT - jak odzyskać stracone pieniądze

wszystkich nieszczesliwców, ktorzy zawarcli umowy z PKF skarbiec(dobra pozyczka), prominent czy forminx zapraszam na forum poswiecone osobom poszkodowanym przez te firmy:
www.dobrapozyczkaforum.pl

tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:41:35

co to jest służebność drogi?

Witam was, chciałabym dowiedzieć się co to znaczy 'służebność' drogi i jakie są warunki, żeby ustalić że droga będzie służebna?? przepraszam jeśli piszę niefachowo, ale tylko słyszałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:33:8

sprzedaż koledze i brak pieniędzy

Witam, ostatnio sprzedałem xboxa mojemu koledze... tzn. miał mi on zapłacić na raty, ale zapłacił jak na razie połowę i reszty nie chce zapłacić. nie odzywa się do mnie i w ogóle nie ma z nim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:31:13

Kleptomania - jak udowodnić chorobę?

Moja koleżanka została złapana po raz trzeci na kradzieży. Nie są to przdmioty o dużej wartości, ale wydaje mi się, że jest chora na kleptomanię. Za niedługo będzie mieć sprawe w sądzie i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:20:35

Co robić z sąsiadem?

Witam,
Jestem ateistą. Jeden z moich sąsiadów dowiedział się o tym i nieustannie nagabuje mnie, zaczyna ze mną toczyć debaty o wierze, o bogu, o piekle.. Wrzuca do mojej skrzynki gazetki albo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:15:31

jaki podatek od wynajmowanego pokoju

Witam, chciałbym wynająć pokój studentom. Ale zastanawiam się, jakie podatki będę musiał od tego zapłacić. czy zwykły dochodowy? I czy ktoś może przyjść z urzędu i sprawdzić, czy warunki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 16:11:9

mam 17 lat i chcę jechać za granicę do pracy - mogę?

Wczoraj skończyłem 17 lat. Nie chcę już chodzić do szkoły i wole wyjechać do pracy gdzieś. Czy jeśli dostanę pozwolenie na piśmie od rodziców to mogę wyjechać za granicę i pracować? I czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:51:25

kiedy go wypuszczą?

Prokurator powiedział mi, że jak wpłacę pieniądze to mój brat zostanie zwolniony z aresztu. Czy jeśli zrobię to jutro i przyjdę z kwitkiem do prokuratora to zrobią to jeszcze jutro, czy będą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:48:57

ukradziony rower!!!

Witam, mój rower został skradziony i ostatnio widziałem go na ulicy, jechał na nim jakiś mężczyzna. Jestem prawie pewien że to mój rower, problem jednak w tym że... nie mam na to żadnego dowodu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:46:4

Czy moge domagac sie alimentow gdy rozwod bez orzekania o winie

Witam, jestem w trakcie rozwody. Chcę aby rozwód był z orzeczeniem o winie męża, jednak ten chce mi zapłacić za to, żeby rozwód był bez takiego orzeczenia. Jest mi gotów zapłacić za to dużo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.12 15:42:2

czy komornik może zająć pieniądze z delegacji?

Czy komornik może zająć pieniądze, które mój były mąż dostaje na delegacje? Nie wiem czy te pieniądze są uwzględnione w jego umowie, ale są one znaczącą częścią jego wynagrodzenia.... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:39:47

wypowiedzenie umowy internetu

Mój dostawca internetu wg mnie nie wywiązuje się z umowy. Otóż co chwilę internet się psuje, tzn. w umowie jest napisane że w wyjątkowych sytuacjach może być przerwa w dostawie do 24 h, i rzeczywiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:34:40

Czy ciężko studiować prawo?

Jest kilka przedmiotów na tym kierunku, które są trudne, ze względu na obszerność tematu. Trzeba się oswoić z językiem prawniczym i tym, że większość informacji zapisana jest w ustawach i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.12 15:34:28

kiedy dane znikają z rejestru dłużników?

Witam,
czy wie ktoś może po jakim czasie od spłacenia długów moje dane znikają z rejestru dłużników? i czy wtedy od razu będę mógł wziąć kredyt? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:27:47

sąsiad robi śmietnik w ogródku

Mój sąsiad składuje na swojej działce różne dziwaczne rzeczy. Zbiera jakieś deski, opony, w zasadzie wszystko co mu się nawinie pod rękę. Zrobił ze swojego ogródka śmietnisko. Sęk w tym, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:26:2

Zgubiony NIP. gdzie go zdobyć?

Witam, zgubiłam NIP. Czy jest możliwość odzyskania numeru w innym urzędzie niż macierzysty?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:23:4

Czy należy im się zachowek?

Niedawno umarł mój dziadek, mieszkał w domu który wraz z ziemią 8 ha został zapisany kilka lat temu mojemu ojcu. Czy braciom mojego ojca należy się zachowek? Chociaż nie mieszkają tam i nie zajmowali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:21:8

urlop na żądanie a zgoda kierownika

Witam,
chciałabym wziąć urlop na żądanie, ale słyszałam, że kierownik może się nie zgodzić, kiedy może nie wyrazić zgody?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:21:1

umowa ustna-wynagrodzenie

Witam serdecznie,
czy można wyegzekwować należną zarobioną kwotę, jeśli ta kwota była ustalona na podstawie umowy słownej?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:18:56

czy trzeba skończyć liceum żeby założyć firme?

czy aby założyć firmę wystarczy mieć 18 lat? bo mam wkrótce 18 ale jeszcze chodzę do liceum, dlatego nie wiem, czy to że jeszcze nie skończyłem szkoły może być przeszkodą... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:18:15

Studia dofinansowanie

Witam,
jestem zarejestrowana jako bezrobotna, ide na studia podyplomowe, mam dostac dofinansowanie, czy wiecie jakie jest maksymalne dofinansowanie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:15:20

niespłacane kredyty przyszłego teścia

Witam, mój przyszły teść zaciągnął ogromny kredyt, 175 000 zł i podobno go nie spłaca, ścigają go komornicy. Czy jeśli wezmę ślub, to majątek mój i męża będzie mógł być zabrany na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:15:2

czy może mnie wymeldować?

Moje pytanie:
czy ojciec, z którym jestem w konflikcie może mnie wymeldować z mieszkania bez mojej zgody? To bardzo ważne!! Czy on ma takie prawo, żeby wyrzucić mnie na bruk? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:12:46

zwroty za dojazd do pracy

Witam,

mam pytanie dotyczące zwracania kosztów przejazdu pracownikom. Kiedy pracodawca ma obowiązek pokryć koszty przejazdu?

Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:8:40

nie chcę być pod opieką matki

Witam, mam prawie 17 lat i wychowuje mnie tylko matka. chcę się tu poradzić, czy możnaby poprosić sąd, aby opiekę nade mną przejeła moja babcia? ona mieszka w tym samym mieście i chętnie by ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:8:9

Nie chcę zmiany nazwiska dziecka

Mam dziecko z mężczyzną, który stara się teraz o uznanie jego ojcostwo (wcześniej nie był tym zainteresowany). W tej chwili dziecko nosi moje nazwisko, jednak po ustaleniu ojcostwa, ojciec dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:1:11

umowa o prace a ciaza

Witam,
jestem zatrudniona na umowę o prace, zaszłam w ciążę, boję się, że jak powiem o tym pracodawcy to nie przedłuży ze mna umowy, może tak zrobić??

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 15:0:38

urlop na stażu.

Witam,
mam pytanie ile na stazu przysługuje mi urlopu?? dodam, że mój staż trwa 6 miesięcy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 14:58:24

Jak radzić sobie z egzekucją komorniczą?

Witam, mieszkam z matką która ma długi. Najprawdopodobniej przyjdzie komornik i zajmie jej rzeczy. Czy jest możliwość, że komornik zajmie też moje rzeczy? Jak mam udowodnić, że niektóre przedmioty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 14:58:6

komornik zajął świadczenia na chore dziecko

Moje konto zostało zablokowane przez komornika. Na to konto wpływały pieniądze przekazywane na rzecz opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, zasiłek pielęgnacyjny. w tym momencie nie mam za co żyć, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 14:54:23

badania kontrolne

Witam
Czy pracodawca postępuje zgodnie z przepisami jeśli po długim pobycie na zwolnieniu chorobowym pojechałam na badania, do miejscowości obok, straciłam na to cały dzien i pieniądze a on powiedział, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.8.12 14:21:41

zatajenie karaności

Witam,
jakie mogę mieć konsekwencje z tytułu zatajenia karalności przed pracodwcą?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 14:18:46

zwrot pieniędzy a gwarancja

Kupiłem dysk HDD, który zepsuł się w czasie trwania gwarancji. Skontaktowałem się mailowo ze sprzedającym (sklepem) jakie jest postępowanie w takiej sytuacji i otrzymałem odpowiedź iż warunkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 14:11:58

nowa ustawa

Nie rozumiem postepowania które jest wprowadzone w życie. Podobno kurator ma odbierać dziecko od rodzica u którego mieszka, Czy to ma być zgodne z dobrem dziecka??
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 14:9:5

Alimenty od konkubenta

Witam,
Mam pytanie, nigdy nie mialam rozwodu, a zyla z konkubentem i mialam z nim dzieci, jak to zrobić by otrzymać od niego alimenty? dodam, ze to dość skomplikowane, bo ojcem prawnie jest mój mąż. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.8.12 14:2:28

opieka konkubenta

Witam,
czy mogę zostawić dziecko z konkubentem, mimo tego, iż ojciec ma takie same prawa rodzicielskie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 13:39:27

większe alimenty?

Witam serdecznie, mam syna w wieku przedszkolnym, nie pracuję, ponieważ poświęcam się wychowywaniu syna, czy uda mi się otrzymać większe alimenty od byłego męża?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 13:32:39

egzekwowanie spotkań z córkami

Witam, czy jeśli sąd uregulował stosunki ojca z córkami, na spotkania co drugi weekend to mogę te spotkania od niego wyegzekwować? On nie odbiera telefonów, Dla mnie najważniejsze jest dobro córek, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 13:26:4

święta moje dzieci spędzają z matką a ja się nie zgadzam

Witam serdecznie,
Na każde święta wyjeżdżałem z rodziną do teściów. Chcę by święta odbywały się u mnie w domu, natomiast moja żona bierze dzieci i jeździ do swoich rodziców. Czy ona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 13:21:21

Dziedziczenie przez dziecko z drugiego małżeństwa

Jeżeli dziedziczenie następuje na podstawie ustawy, to wszystkie dzieci dziedziczą taki sam udział w spadku, nie ma przy tym znaczenia, czy pochodzą z pierwszego, czy z drugiego małżeństwa, czy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.8.12 13:15:52

limit podwyżki alimentacyjnej

Witam,
Czy jest jakiś limit podwyżki alimentacyjnej??
Ponieważ otrzymuję 300 zł a jest to 1/3 kwoty potrzebnej do utrzymania córki.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 13:5:39

alimenty po 19 roku życia?

witam,
Mam 19 lat, zdałam mature, skonczyłam liceum ogólnokształcące. Mój ojciec płacił do momentu zakończenia mojego kształcenia alimenty, niestety, po zakończeniu nauki nie mogę podjąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 12:56:13

Prosze o pomoc

Witam serdecznie wszystkich. Nie wiem co mam robic co myslec jestem po rozwodzie poniewaz moj maz duzo pil,mam dwoje dzieci w wieku 12 i 13 lat jest mi coraz ciezej po rozwodzie chcialam sobie ulozyc ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.8.12 12:48:33

spotkania z dzieckiem

Witam serdecznie,
mam problem, wysyłałem mojej partnerce pieniądze na utrzymanie naszego dziecka, ona natomiast zarejestrowała się w urzędzie jako samotna matka i pobierała świadczenia z mopsu, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.8.12 12:42:28

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika