Forum prawne (strona 771)

alimenty a zwolnienie się ojca

Może tak zrobić, ale obowiązek alimentacyjny nadal na nim ciąży, a jeżeli sam się zwolnił, sąd nie będzie brał po uwagę jedynie jego dochodów ale też jego możliwości zarobkowe. Przypuszczam, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.27 6:40:44

Prawo własności

No ale legitymował się chyba jakąś umową notarialną kupna tego mieszkania i na tej podstawie notariusz powinien spisać twoją umowę kupna, z tego co piszesz to księga jest tylko on jako właściciel ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2010.3.27 0:42:31

Ubezpieczenie - problem

A partner mieszka czy nie i kto płaci za mieszkanie? Jeśli pani to dla własnego bezpieczeństwa i dzieci powinna pani zmienić umowę na siebie. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2010.3.26 19:37:47

Prawko

Chciałbym jedynie wiedzieć dlaczego ten wątek nie jest zamknięty. :)



... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.26 10:49:27

jak wyrejestrowac samochod

Witam.Gdzie znajde taka ksiązke tel?na poczcie? chyba nie mają?Faktycznie to dobry pomysł ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.3.26 9:3:32

2010.3.26 0:43:20

KK art190 paragraf1

zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody zebranych i mojej i zlozyl to nagranie do prokuratury ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.25 20:38:3

art. 158&1 kk

Na w stępie przepraszam że założyłem nowy temat ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego. Mam kilka pytań, otóż pobiliśmy wraz z koleszka pewnego chłopaka, który zrobił sobie obdukcje. Ma uszkodzenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.25 15:41:7

pilnie potrzebuje odpowiedzi na pytania

Zryczałtowany podatek dochodowy w formie karty podatkowej :
a) deklarują sami podatnicy w deklaracjach miesięcznych
b) ustalany jest przez naczelnika urzędu skarbowego w drodze decyzji
c) określają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.25 14:36:38

JAKIE POWODY SA POTRZEBNE DO POZBAWIENIA WLADZY RODZICIELSKIEJ I ZMIANY NAZWISKA

Jeżeli ojciec dziecka nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem ani nie łoży na nie żadnych środków finansowych to możesz wystąpić o pozbawienie władzy rodzicielskiej. Jeżeli zależy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.25 12:51:58

Bardzo prosze o rade w sprawie napisania zazalenia

Mieszkam u rodzców ale mam z nimi odrebnosc majatkowa od 6 miesiecy poniewz dostaje z opieki 351 zł ze wzgledu na moja chorobe i dlatego pisalismy cos takiego co moge teraz zrobic maz ma wyrok 1 rok ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.24 19:19:2

pożar budynku w wyniku samozapłonu samochodu. Odszkodowanie...

Proszę o radę...
Posiadam budynek gospodarczy (budowa prawie zakończona - okna, drzwi, pomalowane ściany, ale formalnie nie oddany jeszcze do użytku - jeszcze też nie ubezpieczony). W budynku tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.24 18:36:37

zabrane prawo jaszdy

witam mam problem bo jestem nie winny a zatrzymali mi prawo jazdy do rozprawy sądowej było to tak byłem z rodziną u znajomego z wojska tam zrobiliśmy kulig dla dzieci po powrocie ciągnołem puste ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.24 17:35:53

musze płacic drugi raz??

Hej ! Witam !

Broń boże nie uchylam się od płacenia alimentów ale paradoksalnie za długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.24 14:41:0

Wspólnik w sp.j a dotacje.

Witam,
jestem w trakcie wchodzenia do spółki jawnej, otwieram nową (pierwsza moją) działalność gospodarczą i mam pytanie czy mogę starać się o dotację?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.24 10:5:26

Umowa o dzieło czy umowa zlecenie z handlowcem

Witam, chcę podjąć pracę jako przedstawiciel handlowy. Pracodawca proponuje mi umowę o dzieło.
rezultatem tej pracy mają być zamówienia na określoną kwotę, z okteślonego rejonu kraju. Wynagrodzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.24 8:34:48

co mam zrobić jeśli jestem wykańczany psychicznie,a pużniej ja odgrywam sie na mojejżonie i dzieciach chodzi

Po przeprowatce z żoną i dziećmi zamieszkaliśmy z jej rodzicami i najmłodszym bratem który teraz bendzie miał dziecko,także z wirmą miało być dobże okazało się co innego że zaczeli się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.24 8:24:57

sprzedaż samochodu osobowe

Przy zakupie opłacany jest podatek od czynności cywilno prawnych i opłaca go kupujący (chyba że inaczej zostało zapisane w umowie). Wyjątek od tego może być jeśli ten samochód pochodzi z darowizny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.24 7:48:9

Niezaplacona rata

Wystosować do banku AIG pismo z opisem zdarzenia i potwierdzeniem ze swojego banku wykonania przelewu oraz wezwać w nim bank AIG do zajęcia stanowiska w przedmiotowej sprawie. Pismo najlepiej było ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.24 7:43:28

wykonawca oszukał mnie

Wezwać na piśmie z podaniem terminu ostatecznego wykonania prac (listem za potwierdzeniem odbioru) do dokończenia prac które obejmowała umowa albo zwrotu nienależnie pobranego wynagrodzenia. Przy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.24 7:37:14

deklaracja zgodności CE

Witam,

chciałabym się dowiedzieć czy firma zajmująca się dystrybucją sprzętu elektronicznego od zagranicznego producenta może tłumaczyć deklaracje zgodności CE danego producenta z języka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.23 23:2:23

zanim urodzi się dziecko...

sprawa wygląda następująco. mój brat żyje w konkubinacie z dziewczyną. on jest chory psychicznie, nie jest w stanie podjąć pracy. jest po dwóch próbach samobójczych. moi rodzice oraz ja uważamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.23 20:56:52

ubezpieczenie a szkoda całkowita

Witam i proszę o odpowiedź.
Mój pojazd uległ spaleniu i rzeczoznawca ubezpieczyciela stwierdził szkodę całkowitą.Samochód był ubezpieczony na kwotę 33100zł.Do tego jeszcze mama niespłacony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.23 20:8:38

darowizna mieszkania od osoby ,ktora jest chora i nie ma swiadomosci swego czynu

mama nie jest ubezwlasnowolniona bo bym musiala o tym wiedziec jestem corka i jest jeszcze jedna siostra nie mozna kogos ubezwlasnowolnic zeby najblizsza rodzina tego nie wiedziala,zlozylam juz wniosek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.23 13:52:11

Spadek po ojcu ale jaki? pomóżcie plizz!

Sory nie przeczytałam dokładnie. Jak masz postępowanie sądowe już za sobą to trudne. Bo za mało informacji. Czy" Młoda Zdzira" była żoną, czy dziedziczyła z testamentu ? kto przeprowadził ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.23 13:5:16

Wymeldowanie z mieszkania własnosciowego, osoby z którą nie mam umowy

Trzeba wzywać policje na takie zachowania, żeby był dowód, iż lokator jest uciążliwy, pijak awanturnik, stanowi zagrożenie. wtedy jest łatwiej o eksmisje. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.23 12:27:42

Ubezpieczenie po 26 roku

Może pan sie ubezpieczyć w krusie jeśli działa pan jako rolnik, ale można też zarejestrować się jako bezrobotny i wtedy bedzie pan ubezpieczony. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 12:17:6

ubezpieczenie zdrowotne a konkubinat

bądź niech cie zatrudni u siebie na częśc etatu, umowę zlecenia wtedy też są składki zdrowotne i można korzystać z ubezpieczenia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.23 12:14:53

Jakie Ubezpieczenie?

Podobno można bezpośrednio za 300 zł miesięcznie podpisać umowę z NFZ. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 12:11:38

Dzialalnośc gospodarcza +1/8 etatu

To jest obowiązek określony przepisami prawa, że od każdej umowy o pracę odprowadza się składki zdrowotne, bez względu na to czy ma pan działalność czy nie. Lepszym rozwiązaniem byłaby umowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 12:7:36

Zaległość z tytułu opłat za użytkowanie mieszkania - zaświadczenie od spółdzielni

Jeśli wystawili takie zaświadczenie, widnieje tam podpis osoby odpowiedzialnej za sprawdzenie tego. Powinni przed przekazaniem ujawnić taki dług, jeśli osoby poprzednio mieszkające nie były w stanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.23 11:57:30

mieszkanie sprzedałem

Egzekucja z aktu polega na tym, że idzie pan do komornika z tym aktem i ten powinien w pana imieniu odzyskać nieruchomość jeśli kupiec nie zapłacił całej należnej umówionej przed notariuszem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.23 11:48:23

Dziecko-dziedziczenie

No i szybciutko wystąpić przeciw ojcu o alimenty na siebie(do 26 roku życia się należą w pani przypadku) i przy udokumentowanej chorobie na matke nie musi być rozwodu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.23 11:40:10

dom jednego wspolmalzonka a rozwod

Nie musi pani spłacać męża. Spadek do puki go pani nie spienięży jest pani własnością odrębna pomimo trwania małżeństwa. Niech pani się rozwiedzie i razem z innymi współwłaścicielami ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.23 11:37:0

podzial majatku z darowizny

No to gratuluję, żona podarowała panu część swojego majątku i poszerzyła pana prawa. A pan za pewne był przy tym obecny. Skoro była taka hojna to może się pan starać. Ale ładniej by było ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.23 11:10:27

kogo poinformować o rozdzielności

Właściwie to tylko osoby zainteresowane, kogoś kto czegoś będzie się domagał po rozdzielności od współmałżonka co nie chroni w całości od odpowiedzialności. Miał Powstać Rejestr majątkowych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 10:57:10

Konkubinat-przemoc psychiczna-alimenty-podział majatku. POMOCY!

Jakiej pomocy pani oczekuje? Alimenty dziecku się należą. Mając za dowód maile(niech je pani zachowa) może pani zgłosić do prokuratury przemoc jaka jest również przemoc psychiczna. Niestety nabrała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 10:47:46

Rozdzielność majątkowa a sprzedaz majatku wspolnego

Czy była pani obecna u Notariusza podczas podpisywania tych aktów sprzedaży części wspólnej majątku, bo to ważne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 10:34:56

ojciec chce minie wyrzucic z domu

A co na to matka? Przecież jak napisałaś dom własnością matki? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 10:8:7

Jak pozbyć się lokatora bez umowy ale zameldowanego?

Jeśli mieszkanie jest własnościowe, to należy wystąpić o eksmisję do sądu. W przypadku jeśli umowa istniała to przy zameldowaniu nie ma to znaczenia, gdyż każdą umowę można rozwiązać, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.23 9:45:23

Śmierć cioci

Tak, to jest czysto teoretyczna sytuacja:)
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź :) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.3.22 20:59:53

odzyskanie pożyczonych pieniedzy

Dziękuje za podpowiedź. Chyba mam plan działania. Pozdrawiam,
Zakładka
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.22 19:52:3

Przejęcie stanu konta zakupionej nieruchomości

mam podobny problem. Proszę o pomoc w tej sprawie. Jednocześnie nadmieniam wyrok 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 21 grudnia 2007 r. w sprawie III CZP 65/07, której Sąd Najwyższy nadał moc zasady ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.22 18:57:32

Zostałem wykorzystany !

Witam, mam powazny problem, pracowalam bez umowy, pracodawca zwodzil mnie i mowil ze umowe musi stranie przygotowac, jednak po jakims czasie zamkneli dzialalnosc i nie moge odzyskac pienieniedzy, w urzedzie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2010.3.22 16:31:23

Wypowiedzenie warunków płacy i stanowiska.

Byłem kierownikiem działu xxx.Przy reorganizacji zakładu zlikwidowano to stanowisko i połączono dwa działy w którym jest kierownik i zastępca. dostałem wypowiedzenie warunków pracy i płacy na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.21 22:24:24

Zajęcia komornicze

Witam wszystkich <
Mój mąż ma egzekucje komornicza i zablokowanie konta bankowego jak i wyłaty a aktualnie nie pracuje . Czy jeśli jego penja przychodziła kiedyś na moje konta ale mąż nie jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.21 21:48:20

Rezygnacja z umowy partycypacyjnej

najlepiej jak sie zgłosisz z umowa którą podpisales do adwokata to ci na pewno poradzi, mogę ci polecić mojego pełnomocnika mec. Kowalski, z Warszawy tel. 22 818 57 23 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.21 21:12:57

zmiana firmy telekomunikacyjnej

Witam!
W lipcu ubiegłego roku podpisałam umowę z nowym operatorem telefonicznym firmą Ekotel, z momentem podpisania umowy zmienił się również posiadacz telefonu,którym wcześniej była moja mama.(dodam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.21 20:14:58

Spisany przez policję Pomocy..

Wczoraj zostałem spisany przez policję o godz 12 w nocy z kolega za sikanie w miejscu publicznym kolega dostał mandat 50 zł a ja nie , mam 16 lat byłem pod wpływam alkocholu policjanci to widzieli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.21 17:20:46

Wniosek do sądu o ukaranie za niezapięte pasy.

W dniu 04.02.2010 o godzinie 16.50 zostałem zatrzymany przez patrol Policji za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nadmieniam, iż o tej porze dnia nie widać kierowcy w pojeździe, a tym bardziej ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.21 14:33:17

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika