Forum prawne (strona 770)

Zmuszenie do leczenia psychiatrycznego

Witam,
mocno potrzebuje dowiedzieć się co mogę zrobić, aby zmusić kogoś - konkretnie ojca do leczenia psychiatrycznego. Nie chodzi o mnie, jestem człowiekiem silnym i nie boję się go, mieszkam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.4.6 14:58:56

Przepisanie części nieruchomości na dziecko

mam przepisane 1/4 domu ,mój brat też ma 1/4 reszta należy do ojca.Mam pytanie w akcie notarialnym nie mam zaznaczone ilości metrów a mam ich około 55 ,chcę rozbudować tą1/4 swojego domu .z tym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.4.5 18:28:15

Podatek dochodowy od zamiany mieszkan

Witam. Planuje zamienic mieszkanie na mniejsze i bede musial zaplacic podatek dochodowy 19% do US. Pierwsze pytanie brzmi czy ten podatek zaplace od roznicy wartosci miedzy tymi mieszkaniami czy od wartosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.5 18:1:18

zaplata zachowku

Witam mam pytanie Czy jezeli mam pismo z Sadu o przyznaniu mi zachowku i do dzis nie zostal mi wyplacony a minelo juz ok.20 lat ,czy mam jeszcze prawo roszczenia o wyplate czy jest to juz przedawnione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.5 10:50:6

sfałszowany testament mojej mamy

zaczac od udowodnienia ,ze byl falszywy testament ,nalezy sie Wam zachowek no ale mama zmarla 5-lat temu ciezka sprawa bo o zachowek sie sklada do 3- lat od smierci.no i zescie sie zzrzegli ,ja mysle ze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.5 10:44:2

Obrona konieczna w pobiciu

Witam nie wiem czy to dobre forum ale dostałem temat do omówienia na Prawie karnym : " obrona konieczna w bójce i pobiciu" mam omówić to teoretycznie problem w tym, że znalazłem dużo informacji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.4.4 19:26:40

Wypędzenie dziecka z domu

swoich praw możesz szukać w rozmowie, jeżeli to nie skutkuje - w sądzie.
Jednak jeśli jesteś samodzielny finansowo nie przysługują Ci alimenty od rodziców.
Dokładanie się do mieszkania jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.4 18:48:37

ojciec pijak

Najpierw podaj w jakim jesteś wieku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.4 18:45:44

Interpretacja zapisów postanowienia o kontaktach z dziećmi

Witam
Tytułem wstępu:
Mam dwoje dzieci w wieku 7 i 5 lat. Z matką dzieci nie mieliśmy ślubu, a dzieci w USC formalnie uznałem za swoje i noszą moje nazwisko. Po około 7 latach związku z matką ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.4.3 22:52:28

Groźby karalne, pobicie

Powiedzcie mi jakie kary groza za grozbe? przykladowo grozba pobicia? np ile pln grzywny? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.4.3 21:50:49

Hutnik pozbawiony posiłku profilaktycznego

Jak to się ma do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów(Dz.U. rok 1996, nr 60, poz. 279. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.3 19:34:40

Art. 777 KC, dowolność, czy konieczność

Nie chcę się dużo rozpisywać, bo sprawa jest dość skomplikowana, natomiast mam problem z odzyskaniem nieruchomości po jej zakupie.
Moje pytanie brzmi:
Czy Notariusz miał obowiązek wpisać w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.3 13:35:58

Umowa z Cyfrowym Polsatem

21.03.2010 skończyła się umowa na czas określony z CP. W myśl zapisów umowy przekształciła się w umowę na czas nieokreślony. CP przysłało mi nową umowę w której zmienia się ( zwiększa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.3 7:47:40

Zastraszanie przez intrum justitia

Poważnie proponowałem, żebys zgłosił na Policję próbe wyłudzenia.
Jak znam życie, jeśłi tego nie zrobisz, w trybie nakazowy dostaniesz nakaz zapłaty, bo sąd w tym trybie nie rozpatruje merytorycznych ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2010.4.2 20:35:24

Odzież z allegro

Zakupiłem sobie komplet dresów na allegro.Nie spodobały mi się.Zarzuciłem sprzedawcy w liście e-mail ze jest wątpliwego pochodzenia oraz że chciałbym go zwrócić.On mi napisał esej o pochodzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.2 13:0:54

MOJE MIESZKANIE

NIE POLECAM TUW POCZTOWY ZŁODZIEJE!
WYPISZĄ POLISĘ TAK ŻEBYŚ CZŁOWIEKU GROSZA NIE DOSTAŁ!

POSZŁAM DO AGENTA UBEZPIECZYĆ DOM POTRZEBNE MI TO BYŁO BO DOM JEST NA KREDYT

A AGENT SIĘ POMYLIŁ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.4.1 21:27:51

TUW POCZTOWE

NIE POLECAM TUW POCZTOWY ZŁODZIEJE!
WYPISZĄ POLISĘ TAK ŻEBYŚ CZŁOWIEKU GROSZA NIE DOSTAŁ!

POSZŁAM DO AGENTA UBEZPIECZYĆ DOM POTRZEBNE MI TO BYŁO BO DOM JEST NA KREDYT

A AGENT SIĘ POMYLIŁ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.1 21:21:21

"Spam" telefoniczny

Dziękuje za pomysł i odpowiedź. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.1 13:29:4

darowizna a smierc ojca

[cytat]

Dodam jeszcze że ojciec nie pozostawił żadnego spadku.

[/cytat]


testamentu mialo byc(zamiast spadku) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.4.1 13:1:17

czy ktos moze pomoc? skomplikowana sprawa darowizny

Witam.
Moja mama dostala w darowiznie czesc domu po zmarlym ojcu. Pozostala czesc dostal jej brat , i zona zmarlego , czyli jej matka. Moja mama tam nie mieszkala od 85 roku , i jej brat bez formalnej ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.4.1 12:22:14

Koszty zastępstwa procesowego - za co?

W 2005 roku komornik nienależnie zajął moja własność. Wystąpiłem do sądu z powództwa cywilnego przeciwko komornikowi o zwolnienie nienależnie zajętej własności wraz z skargą na działania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.4.1 6:46:7

Reklamacja obuwia - odwołanie

Masakra. Chłopie. To co kupiłeś to są buty, a buty się zużywają. nie są na całe życie. Jak czytam takie teksty jak wyżej to normalnie mnie strzela. Powinieneś chyba zareklamować rodzicom ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.31 22:42:29

jestem świadkiem koronnym

Od początku uzyskania statusu świadka koronnego, zarząd ochrony świadka koronnego nie uczestniczy w kosztach mojego utrzymania co wczesniej obiecano mi. Na początku sam zrezygnowałem z pełnej ochrony. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.31 18:38:19

kontrakt managerski

Witam, serdecznie dziękuję za radę i otuchę... Cholera, szybciej w necie niż w kolegach można znaleźć życzliwych ludzi. Dziękuję i pozdrawiam. Adam ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2010.3.31 15:8:31

Kary za samowolkę budowlaną

Witam
dotyczy mieszkania spółdzielczego.
Jeżeli ktoś się oriętuje to proszę o informacje jakiego rzędu są kary za:
- wyburzenie dwóch ścianek i połączenie toalety z łazienką. na miejscu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.31 13:15:8

Rejestracja strony www

Nie bardzo wiedziałem gdzie stawić to pytanie więc przepraszam na wstępie za ewentualny błąd. Chciałbym otworzyć stronę internetową bez otwierania działalności, na stronie byłaby możliwość ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.31 13:14:46

Spółdzielnia Produkcyjna - kiedy Zarząd może odrzucić podanie o przyjęcie na członka?

Witam.
Piszę do Was w pewnej intrygującej mnie sprawie dotyczącej mojej osoby. Chodzi tu o przyczyny, sytuacje, w jakich Zarząd Spółdzielni może odrzucić podanie o przyjęcie na członka.
Jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.31 12:10:20

Zwrot kosztów przejazdu samochodem

Witam,

zostałam wezwana na Policję w charakterze świadka.
Mieszkam we Wrocławiu, a muszę udać się do Katowic.
Jak wygląda zwrot kosztów przejazdu samochodem ?
Kogo mam poprosić o to na ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.31 12:2:11

Odnośnie alimentów

Wszystko zależy od sytuacji materialnej Pani oraz ojca i od ceny sprawy przez sąd. Natomiast ojciec sam nie może zadecydować o zaprzestaniu płacenia alimentów. Jeśli uważa, że już się Pani nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.31 11:14:6

unieważnienie małżeństwa pytania

Adwokat kościelny Diecezji Włocławskiej udziela bezpłatnych porad, a w sprawach powyższej Diecezji udziela bezpłatnej pomocy. tel. 661 437 833 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.31 7:34:18

brak uczciwosci

O odszkodowanie można się ubiegać, jeśli powstała szkoda w skutek nieuczciwych informacji przekazywanych przez agentów. Jak Pan sam napisał nie zawarł Pan umowy z żadnym OFE pod wpływem tych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.30 19:31:23

Część domu w spadku.

Otrzymałem w spadku część domu 1/5.
Jeden z moich braci mieszka w nim wraz z synem pełnoletnim (jest zameldowany). Otrzymałem dom na tzw "papierze", muszę zapłacić teraz podatki. Chcemy teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.30 16:8:11

wypadki

Jeśli miałeś jakiś wypadek chętnie udzielę Ci BEZPŁATNEJ porady prawnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.30 15:4:30

wymeldowanie pelnoletniej corki z mojego mieszkania wlasnosciowego

Witam
Trzeba złożyć wniosek o wymeldowanie w trybie administracyjnym córki w Urzędzie Miasta lub Gminy na której terenie znajduje się Pani mieszkanie.
Jeżeli córka tam nie przebywa to nie powinno ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.30 13:1:52

dlug w/d zus

Czytajac forum natrafilam na problem ktory rowzniez mnie dotknal .Jak ktos slusznie zauwazyl p.Monika jawi sie tutaj niczym balsam.niestety adres mailowy juz nie jest aktualny.Wiec moze pomoze ktos ,kto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.30 11:48:54

Nie chcę być z ojcem mojegzo dziecka.

Jestem w ciązy, ale nie chcę być z ojcem mojego dziecka. On chce jednak kontaktów. Co mam zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.30 10:16:52

Umowa ustna, kradzież

Jak najbardziej,rzekł bym nawet że musicie zgłosić to policji jednakże ktoś też może ponieść karę za nie zameldowanie owej dziewczyny w tym mieszkaniu na czas określony .
Więc ujmując sprawę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.30 8:45:44

Sprzedaż Sp. z o.o. na tzw. "Słupa"

witam.ja zostalem tak zrobiony przez znajomego .ze kupi spóke badzie zarabiała poczym sie ulotnił z papierami firmy i slad zaginol jak mam to sprzedac i jak pozbyc sie problemu najchetniej jesli ktos ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2010.3.29 21:5:42

abonament w uk

Witam. Mam małe pytanko. Otoz mieszkam od jakiegos czasu w UK ,w ostatnim czasie zmarła moja mama i pilnie zalezy mi na tym , aby szybko wrocic do Polski , by pomoc ojcu. Lecz jest mały problem, wziełam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.29 20:21:14

PRESCO odsetki

Witam Panią!
Proszę zadzwonić do P.R.E.S.C.O. lub wysłać pocztą prośbę o dokładne wyjaśnienie całej sytuacji. Byż może zaszła jakaś pomyłka. Jeżeli jednak nie - będzie Pani wiedziała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.29 16:32:52

Eksmisja dzieci

Jeśli rodzice nie mogą dojść do porozumienia, to sam ojciec bez zgody matki nie może doprowadzić do eksmisji dzieci. Może jedynie wystąpić do sądu o rozstrzygnięcie sopru moniędzy nim a jego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.29 15:46:26

pod w pływem alkoholu

w dniu 1 lutego 2009r. o godzinie 21:01 we Wrocławiu przy ul. xxxxxxxx kierując pojazdem marki Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchy drogowym w tym ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.29 13:50:54

zawieszenie zakazu jazdy samochodem

witam dostalem wyrok zakazu jazdy pojazdem na 3 lata za jazde pod wplywem alkoholu, czy moge po okresie polowy kary starac sie o przywrocenie uprawnien?? prose o pomoc z gory dziekuje ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2010.3.29 7:38:20

Prawo autorskie a umowa o dzielo

Potwierdzam. Musisz wtedy tylko odprowadzić znacznie mniejszy podatek ze względu na zwiększony do 50% koszt uzyskania przychodu ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2010.3.29 1:6:4

ODKUPIENIE CZĘŚCI MIESZKANIA

Witam,

Mamy problem z odkupieniem części mieszkania od brata.
Na dzień dzisiejszy jego i mój udział w mieszkaniu (spółdzielcze wlasnościowe) wynosi po 49%. W związku z napiętą sytuacją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.28 16:5:20

Zabudowa zagrodowa (siedliskowa)

Jeśli Pan uważa, że uchwała rada gminy narusza Pana interes, może Pan wezwać radę do uchylenia tej uchwały, a jeśli rada odmówi lub nie podejmie działań w ciągu 30 dni, może Pan zwrócić ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2010.3.28 12:52:57

fudusz remontowy

Zacznę od końca pytania, sprzedając mieszkanie nie otrzyma Pan zwrotu wpłaconego funduszu remontowego, ponieważ nie są one zapisane na pana indywidualnym koncie tylko na koncie wpólnoty mieszkaniowej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.27 20:57:10

"Rzucenie" szkoły?

Witam,

Chciałbym odebrać swoje dokumenty ze szkoły, ale nie wiem czy mogę to uczynić nie składając ich pozniej do innej szkoły? Do ukończenia 18 lat brakuje mi 3 miesięcy.

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.27 17:3:31

Sprzedaż domu

Witam,

Bardzo prosiłbym o poradę w następującej kwestii...
We wrześniu 2007 kupiłem działkę budowlaną,na której już w październiku zacząłem budować dom...na obecną chwilę mam stan ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2010.3.27 14:15:7

Czy można zabronić podejmowania dod. działaln. zarobk. w czasie trwania umow. o prac?

1. Rozmowa z radcą prawnym Państwowej Inspekcji Pracy nic nie kosztuje, a może coś wyjaśnić w tej sprawie.

2. Zawsze można założyć działalność na kogoś z rodziny, a to że Pan w wolnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2010.3.27 6:57:49

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika